Skocz do zawartości


Piękne UFO nad Wrocławiem!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To tak dla porównania, przepraszam za jakość, ale to księżyc co prawda nie nad Wrocławiem, a Chrzanowem (tak mi się wydaje że to Chrzanów). :)
Zdjęcie robione z dość dużej odległości od miasta około godziny 21.30 i mogły mi sie troszkę kierunki pomylić. :)
Dokładniej wschód księżyca, piękny był. Tak więc darujmy sobie wciskanie innym, że księżyc to niezidentyfikowany obiekt latający :lol
Dołączona grafika
Dla porównania zdjęcie które nie wyszło robione o tej samej porze i w tym samym miejscu.
Dołączona grafika
  • 0



#32

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie, przesadzacie. Kompletnie ignorujecie słowa świadka, a próbujecie tylko udowodnić, że to faktycznie jest księżyc, już nie mam siły tego komentować.
  • 0

#33

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zapominajcie że księżyc nie ma w zwyczaju gwałtownie wzlatywac do góry i zmieniac kolory ^_^
  • 0

#34

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to możliwe ze to co ty widziałeś to nie zarejstrowała tego stacia PFN
oni 24h/7 Monitorują i cyfrują całe niebo w zasięgu min 1000 km


Moze i widziałeś coś jasnego ale>>>
Ja osobiście ci nie wierzę ze to coś nagle z ogromna prędkością poleciało pionowo w górę :/
  • 0

#35

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właściwie to chodzi o zdrowy rozsądek, patrząc na wschodzący Księżyc ma się wrażenie, że szybko "przemieszcza się" po niebie. Po drugie tak duży obiekt był by zauważony przez wielu ludzi i raczej nie można by było go zignorować. :)
Wracając do Księżyca podczas wschodzenia kolory się zmieniają z czerwonego na pomarańczowy, następnie złoty, a gdy jest już wysoko nad nami robi się srebrzysty czyż nie tak :)
Patrząc na moje zdjęcie mogę wam wmówić że to jasne, ogromne światło po lewej stronie to UFO gdybym tylko chciała bo na dobrą sprawę nie wiem co to był za pojazd :lol
Wielkim sceptykiem nie jestem, ale robienie z ludzi idiotów wciskając im brednie bardzo mi się nie podoba. :(
  • 0



#36

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę, że oceniacie tylko zdjęcie ale nie zastanawiacie sie za bardzo nad okolicznościami jego wykonania. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi prababa na moje pytania, bo chciałem się upewnić, czy to rzeczywiście mógł być Księżyć. Ale dobra, może powiem dokładniej, co chciałem sprawdzić. :)

Na poczatku zainteresowało mnie, gdzie znajdował się Ksieżyc w momencie robienia zdjęcia. Więc odpaliłem program Celestia, ustawiłem datę na 29.06.2007 i godzinę: 21:49:35. Po czym zatrzymałem czas, poleciałem do Polski a tam ustawiłem się w miejscu, gdzie mniej więcej znajduje się Wrocław i spojrzałem w niebo... Jest Księżyc. W pełni (2). I nawet na tej wysokości, co na zdjęciu (1). (trzeba uwzględnić fakt, że w Celestii Ziemia jest płaska... yyy... ale w tym sensie, że nie ma pagórgków, lasów, budynków itp. :P ). Potem spojrzałem na ziemię i wzniosłem się do góry. Dzięki temu upewniłem się, że patrząc na Księżyc, patrzyłem w kierunku południowym (3). O, tak to widziałem:
1.Dołączona grafika 2.Dołączona grafika 3.Dołączona grafika

A w którym kierunku patrzył prabab, gdy robił to zdjęcie?

Robione przez otwarte okno z szeregówki na osiedlu Muchobór Mały, z wysokości 2 piętra. Widok na Grabiszynek i przyległe do niego tereny zielone (Widoczne na horyzoncie budynki to bloki mieszkalne przy ul. Klecińskiej (...).).

Muchobór Mały... Jest taka dzielnica i nawet istnieje dokładne zdjęcie z nazwami ulic:
Dołączona grafika
Dzięki temu (nazwy ulic, np. Szkocka) wiem, że ta dzielnica jest tutaj:
Dołączona grafika
I teraz mam dylemat... Bo istnieją dwie możliwości obserwacji... Albo patrzył w kierunku bardziej wschodnim (a - wówczas niemożliwe byłoby sfotografowanie Księżyca), albo w kierunku południowym (b - to z pewnością jest Księżyc)...
a)Dołączona grafika b)Dołączona grafika

Księżyc jest własnie - a jest podobna godzina - jakieś 110 stopni w prawo. Tak więc pudło.

I jeśli to jest prawdą, wówczas trzeba by było przyjąć wersję a...

No, to jak to w końcu było? :P
  • 0

#37

pedros17.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ten "obiekt" to jakieś nieznane zjawisko atmosferyczne. Wykluczam tu jakiekolwiek działanie sił pozaziemskich czy tajnych projektów rządowych może porostu zrobiłeś zdjęcie jakiegoś rzadkiego zjawiska atmosferycznego którego jeszcze nikt nie opisał więc i tak frajda ze zrobienia tej fotki jest duża . :brawo:
  • 0

#38

Kish.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest księżyc na milyyjon procent, ostatnio widziałem identyczne...
  • 0

#39 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam po dosyć długiej nieobecności na forum (gdzie jest jasny skin?! :o ).

Sprawa mojej rzekomej obserwacji NOLa wyjaśniła się w dosyć prozaiczny sposób - moja koleżanka, interesująca się zjawiskami meteorologicznymi uznała, podpierając się zdjęciami i moją relacją, iż byłem świadkiem... mirażu księżyca odbijającego się w chmurach, co jest zjawiskiem bardzo rzadkim ale - jak widać, co sam zaświadczę - wielce efektownym.

Założenie to tłumaczy wszystkie zaobserwowane przeze mnie "objawy" - zmiany kolorów, teoretycznie ogromne rozmiary, a nawet "lot ku niebu". Jakby tego było mało, wygląda na to, że obserwację tego zjawiska, oprócz mnie, mogło śledzić tylko kilka osób, usytuowionych w odpowiednim punkcie widokowym (to wyjaśnia brak potencjalnych świadków).

Tak więc ostatecznie sprawę uważam za zamkniętą i przepraszam za zawracanie Wam głowy :) .

Tymczasem wracam do zaśmiecania całej reszty forum moimi miernymi wypocinami ;) .
  • 0

#40

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moim zdaniem nie jest to żadne ufo lecz jak połowa ludzi tu mówi księżyc..
  • 0

#41

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

cięzko stwierdzić, ale mam wątpliwości do tego aby to było UFO...
  • 0



#42

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę powiedzieć tylko tyle super obserwacja gratuluje ;)
  • 0

#43

piw-paw.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ładne lubie takie fotki :)
  • 0

#44

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TRU NOL :)
  • 0

#45

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak można takie stare kotlety odgrzewać? :/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych