Skocz do zawartości


Piękne UFO nad Wrocławiem!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 replies to this topic

#16

Richardus.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś tam faktycznie na tym zdjęciu jest , szkoda że nie masz dobrego obiektywy z dużym zoomem bo wtedy by sie jakieś szczegóły ujawniły. Jeśli tak faktycznie było jak autor opisał to musiało robić wielkie wrażenie (bardzo duży obiekt). Sam się zabieram za kupno porządnego sprzętu, dość mam dziadowskich fotek robionych przez telefon!!!Tylko kasy narazie brak :hmm: A coś podobnego kiedyś widziałem , ale troche innego kształtu naprzeciwko księżyca i też było wielkie. Szkoda że tego nie uwieczniłem .A co do wiary w to że ktoś coś widział , to sceptyk i tak nie będzie dowierzał. Na to sie nic nie poradzi.
  • 0

#17 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie znam się na astronomii i nie wiem, czy taki "efekt" jest teoretycznie możliwy czy nie. Pewność, że nie jest to księżyc daje mi po prostu fakt, że księżyc jest z zupełnie innej strony domu o tej porze - gdybym chciał go zobaczyć przez moje okno, musiałbym chyba najpierw przez nie wypaść :] .

Jak już mówiłem, nikogo nie zmuszę do tego żeby mi wierzył, bo to nie jest "mój styl". To, jaki będzie Wasz stosunek do tego mi po prostu wisi :) . Możecie to nazywać księżycem, latającą sokorwirówką, kalafiorem ze skrzydłami itd. - dla mnie to jest cholerne UFO, bo ani księżyce, ani kalafiory nie zachowują się w taki sposób, w jaki zachowywało się to coś. I nie są nawet w połowie takie piękne :) .
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

człowieku powagi trochę księżyc nie pulsuje światłem, weźcie jeszcze pod uwagę to że księżyc nie zachodzi kiedy jest tak ciemno a nie mógł być ścięty w tą strone :|

To malo jeszcze w zyciu widziales, pozatym on nie "zachodzi" tylko kawalek jest schowany za chmurami. Pozatym temat jak zwykle nie ma sensu, nic z niego nie wyniknie.

dj_cinex : Dobrze Tiamat znamy już twoje zdanie na ten temat... dajmy teraz pogdybać innym...
  • 0

#19

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tutaj zdjęcie wykonane o 01:50. Księżyc nisko nad horyzontem w intensywnej czerwieni...

Dołączona grafika

szkada ze to nie UFO
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tragiczne te zdjęcia...
  • 0

#21

Rhinosaur.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To malo jeszcze w zyciu widziales, pozatym on nie "zachodzi" tylko kawalek jest schowany za chmurami. Pozatym temat jak zwykle nie ma sensu, nic z niego nie wyniknie.

Tiamat autor tekstu wyraźnie podkreślił w temacie że niebo tej nocy było bezchmurne
  • 0

#22

GrimlocK.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eh ludzie, jak robicie zdjecia 'UFO' w nocy, to najpierw poczytajcie troche o robieniu 'nocnych' zdjec, a nie duza czesc osob robi takie zdjecia po prostu z reki, co wyklucza otrzymanie nieporuszonego i jasnego zdjecia. Zeby zrobic zdjecie w nocy trzeba ustawic dlugi czas naswietlania, postawic na czyms aparat, aby uzyskac duza glebie ostrosci ustawic przyslone >F6.4. A nie pozniej ktos robi zdjecie, mowi jakie to cudowne nie bylo ufo a tu rozmazane plamy i ciemno jak w du**e :s No i oczywiscie trzeba miec normalny aparat, nawet zwykly canon kompaktowy za ~600zlotych wystarczy (co prawda takie aparaty maja slaby zoom, ale umozliwiaja manualne ustawienie czasu naswietlania czy przyslony).
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat autor tekstu wyraźnie podkreślił w temacie że niebo tej nocy było bezchmurne

Juz sie wypowiadalem co mysle o "wyraznych podkresleniach" autorow w niektorych tematach. Pozatym poznym wieczorem zaraz po zachodzie, nawet jak jest bezchmurne i sloneczne niebo przez caly dzien, to nad horyzontem pojawiaja sie ciemne smugi chmur. Ale ok, kazdy ma swoje zdanie.
  • 0

#24

kamil_d.
  • Postów: 87
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie odnoszę wrażenie że niedługo pierdnięcie po fasolówce będzie traktowane jako UFO a zwidy po 2 piwach
jako bezpośredni kontakt z tzw. UFO.Jeszcze trochę o glośniejszy oddech po stosunku będzie traktowany jako bezpośredni kontakt z UFO.Palnijcie się od czasu do czasu w ten ludzki łeb i dojdzcię że to wszystko to jest "pic na wodę"

dobre, zagadzam sie ze to ksiezyc
  • 0

#25

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli wszelkie opisy i relacje świadka w tym przypadku szlag trafia tak ? Nie mówię tu, że to na 100% UFO czy coś w tym stylu. Ale skoro mamy jakiś opis to on też powinien nas skłaniać do jakiejś analizy - czy z tego opisu wynika , że to Księżyc ?

pofrunął idealnie pionowo do góry z niesamowitą prędkością


Co z tego... wiem, że autor może sobie totalnie zmyślić jakąś tam historyjkę (czego tutaj nikomu nie zarzucam) i potem co ? Nabijać się cichaczem : "Łał... łyknęli to... hahha" - jaki to ma sens ? Jakie to daje profity ?
  • 0



#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wlasnie ja nie wiem jakie to mogloby dawac profity :D , ale juz niejednokrotnie na forum byly takie tematy. Ja prababa jako uzytkownika lubie na forum, ale nie daje mi spokoju przedewszystkim fakt, ze o 21:49 nie jest tak ciemno :P a nawet jesli zdjecie z aparatu wyszlo ciemniejsze niz w rzeczywistosci, to prabab raczej by nas o tym poinformowal, nie wspomne o tym, ze po rozjasnieniu zdjecia przezemnie efekt jest zupelnie inny i gdybym zobaczyl to zdjecie gdzies indziej niz tu na forum, to nawet nie zastanawialbym sie nad tym co to jest, bo jak DLA MNIE to na zywca ksiezyc, przy normalnym jak na te godzine rozjasnieniu, choc tez moze byc to odbicie lampy w szybie.
  • 0

#27

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja to rozumiem, mi chodzi po prostu o jakieś sensowne komentarze (nie mam tu nic do twojego...). Ja osobiście gdy po raz 1wszy zobaczyłem fote (nieczytając treści) pomyślałem , że to może zachodzące Słońce na spreparowanej fotce (Księżyc był nr 2 ;) ) czy coś... Nikt do końca pewien nie będzie... poza autorem owej obserwacji...

A czy mu ktoś uwierzy na słowo czy nie (słowo pisane też niesie jakieś treści) ... to już każdego osobista sprawa :)
  • 0



#28

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak wyglądają zdjęcia księżyca robione cyfrakiem - każdy wie i tutaj zdaje się opinie w tej sprawie nie będą zbytnio podzielone. ;)
Oczywiście zdjęcie jest na tyle fatalne, że osobiście gdyby nie dziesiątki a może i nawet setki prób focenia księżyca aparatem cyfrowym - skłoniłbym się do wersji obiektu latającego.
  • 0

#29

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie daje mi spokoju przedewszystkim fakt, ze o 21:49 nie jest tak ciemno :P

To się da sprawdzić. Ustawię sobie aparat tak jak prabab (na podstawie danych EXIF), o 21:49 cyknę fotkę i się zobaczy, czy wyjdzie taka ciemna. :D

Potraktowałem tą fotkę kilkoma filtrami (że mi nawet ten Księżyć... tfu! nie, UFO znikło) i niebieski kanał ujawnił mi pewną ciekawą rzecz... Widać, że niebo jest podzielone na dwie części - jaśniejszą i ciemniejszą. Być może tą ciemniejszą jest warstwa chmur... A to by przemawiało za tym, że jest to Księżyc, zasłonięty częsciowo przez chmury, bo tam właśnie przechodzi ta granica. :P

Dołączona grafika

Ale może ten podział nieba wynika z czegoś zupełnie innego, bo jest jednak słabo widoczny... Szkoda, że nie zrobiłeś w tym czasie więcej fotek. :)

Jutro jeszcze mogę zrobić zdjęcie okolicy w dzień, abyście mogli lepiej "odnieść się" do majaczących na horyzoncie konstrukcji.

Jeśli możesz, to zrób taką fotkę... ;)
  • 0

#30

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widoczne na horyzoncie budynki to bloki mieszkalne przy ul. Klecińskiej, przed nimi widać budynek i parking placówki jakiejś firmy - przykro mi, ale nie jestem w stanie powiedzieć na jej temat niczego więcej.

Czy ta firma to może jest Mercedes-Benz Mirosław Wróbel? (Klecińska 155)
Albo... Asset. Sp.j.? (Muchoborska 18) :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych