Skocz do zawartości


Piękne UFO nad Wrocławiem!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Dwa dni temu (29 czerwiec 2007), około godziny 22:00 byłem świadkiem niesamowitej obserwacji. Odkąd przeprowadziłem się do domu, gdzie z okna mojego pokoju mam świetny, nie zasłonięty żadnymi blokami widok, tego typu zdarzenia po prostu się do mnie przyklejają :) . Wybaczcie, że zdjęcia publikuje tak późno, ale wcześniej nie miałem czasu.

Obiekt świecił BARDZO mocnym, pulsującym czerwono-żółtym (Ale ciężko je nazwać pomarańczowym... raczej "grejfrutowym" :D ) światłem. Miał jakieś 80-100 metrów średnicy, unosił się na wysokości 20-30 piętra (wnioskuje porównując z widocznymi także na zdjęciu blokami). Kształtem przypominał "galaretkę". Gdybym miał wyznaczyć miejsce, nad którym przebywał, powiedziałbym że są to okolice Cmentarza Grabiszyńskiego, być może nawet sam słynny "Park Wisielca", gdzie rzekomo mają miejsce różne niewytłumaczalne zdarzenia.

UFO (Bo chyba nikt nie powie mi, że to samolot? :D ) było PRZEPIĘKNE! Nie mogłem od niego autentycznie oderwać wzroku, nigdy przedtem nie widziałem czegoś równie cudownego. Manifestacja trwała jakieś 5 minut, po czym obiekt bezszelestnie (a może i szelestnie - do miejsca obserwacji miałem około 2 kilometrów, więc mogłem po prostu niczego nie słyszeć) pofrunął idealnie pionowo do góry z niesamowitą prędkością.

Zamieszczam zdjęcie. Jest niestety bardzo ciemne, ponieważ było dosyć późno. Robione przez otwarte okno z szeregówki na osiedlu Muchobór Mały, z wysokości 2 piętra. Widok na Grabiszynek i przyległe do niego tereny zielone (Widoczne na horyzoncie budynki to bloki mieszkalne przy ul. Klecińskiej, przed nimi widać budynek i parking placówki jakiejś firmy - przykro mi, ale nie jestem w stanie powiedzieć na jej temat niczego więcej). Rozmazane po prawej stronie przy ziemi "światła" to latarnie uliczne.
Dołączona grafika

Zwiększyłem jasność zdjęcia, aby uwydatnić widoczny horyzont i resztę "obiektów tła"- żeby nikt mi nie mówił, że to "zwykłe zdjęcie czarnego nieba z jasnym punktem:
Dołączona grafika

Obserwacja jest - zaklinam się! - autentyczna w każdym calu. Niech forumowi specjaliści dokonają jeszcze szczegółowej analizy, aby wykluczyć jakąkolwiek możliwość fałszerstwa - o to się nie boję, bo nie mam po co :) .

Jutro jeszcze mogę zrobić zdjęcie okolicy w dzień, abyście mogli lepiej "odnieść się" do majaczących na horyzoncie konstrukcji.
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmmm.... niesamowite :o
  • 0

#3

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak:
Na początku myślałem, że to światło z jakiegoś dużego budynku, ale coś mi niezbyt pasowało. Na zdjęciu najwyższą wieżą jaką zauważyłem jest ta katedralna/kościelna...ale ona jest lekką ręką o połowę niższa.
Jeszcze Twoja relacją, że pofrunęło bardzo szybko pionowo w górę. Ciekaw jestem, czy ktoś inny to widział.
Niestety na zdjęciach się nie znam, na zjawiskach atmosferycznych też niezbyt, więc żadnymi piorunami czy władowaniami plazmy(?) wyjaśniać tego nie będę. Zobaczymy, co na to powiedzą specjaliści od tego typu spraw, póki co podpisuję się pod słowami koleżanki o nicku coś_innego.
  • 0

#4

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sceptycy mogą powiedzieć, że to swiatło pochodzące od księżyca przechodzące przez grubą warstwę atmosfery :]
Zdjęcie faktycznie bardzo ciekawe. Niech ktoś spróbuje dokonać małej obróbki tych zdjęć tak aby zobaczyć dokładnie kształt tego obiektu albo wyłapać więcej szczegółów.
  • 0

#5

sebo.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem identyczny obiekt prawdopodobnie w tamte wakacje.
Zaobserwowałem go wcześnie rano, około 4/5. Kształt był identyczny jak ten tutaj przedstawiony na zdjęciu, jedynie światło, które z niego emanowało było jaśniejsze (białe/kremowe).
Obserwacji też dokonałem we Wrocławiu, na Gaju.

Pozdrawiam.

edit:
Może opiszę to trochę dokładniej.
Otóż, nie pamiętam, jaki to był dzień tygodnia, w każdym bądź razie były to wakacje, albo kilka dni przed wakacjami. Czyli już taki luźny dla ucznia okres. Obudziłem się w godzinach wymienionych wyżej, czyli 4/5. Prawdopodobnie zachciało mi się pójść do toalety, czy się napić - nie pamiętam za dokładnie. I wyjrzałem za okno - zobaczyłem to coś.
Pierwsze skojarzenie - "ścięty na pół księżyc". Chwyciłem komórkę, zrobiłem zdjęcie. Niestety zdjęcie skasowałem, bardzo teraz tego żałuje, bo możliwe, że ja i Prabab widzieliśmy ten sam obiekt, w trochę długim odstępie czasowym. A tak przynajmniej miałbym jakiś dowód... No cóż, szkoda.

Mam nadzieję, że dosyć jasno napisałem... Jestem okropnie zmęczony i mogą mi się słowa plątać. ; P
  • 0

#6 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Na zdjęciu najwyższą wieżą jaką zauważyłem jest ta katedralna/kościelna...ale ona jest lekką ręką o połowę niższa.

Jest to słup elektryczny - od mojego okna stoi on jakieś 150m.

Widoczne bloki mają 10 i 12 pięter.

Sceptycy mogą powiedzieć, że to swiatło pochodzące od księżyca przechodzące przez grubą warstwę atmosfery

Od razu wykluczę takie coś. Obiekt był dosyć "blisko" - mniej więcej na odległości majaczących w tle zabudowań. Mam dwoje oczu i potrafię ocenić odległość... Tym bardziej, ze księżyc jest o tej porze roku ze strony, z której nie mam ani jednego okna ;( - nomenomen mieszkam w szeregówce. Gwoli ścisłości, niebo było bezchmurne.

Poza tym on odleciał! Księżyce nie odlatują!

Widziałem identyczny obiekt prawdopodobnie w tamte wakacje.
Zaobserwowałem go wcześnie rano, około 4/5. Kształt był identyczny jak ten tutaj przedstawiony na zdjęciu, jedynie światło, które z niego emanowało było jaśniejsze (białe/kremowe).
Obserwacji też dokonałem we Wrocławiu, na Gaju.

Dzięki za relacje, być może zwiększy "zaufanie" oglądających co do mojej relacji. Wrocław to chyba - po prostu- jakieś nawiedzone miasto ;) .
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sceptycy mogą powiedzieć, że to swiatło pochodzące od księżyca przechodzące przez grubą warstwę atmosfery

Bo to jest zdjecie ksiezyca.

Data zrobienia zdjecia: 2007-06-29 21:49. O tej godzinie w czerwcu Polska wyglada tak: Dołączona grafika
  • 0

#8 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo to jest zdjecie ksiezyca.

Księżyc jest własnie - a jest podobna godzina - jakieś 110 stopni w prawo :) . Tak więc pudło :) .

Oczywiście rozumiem w zupełności, że moja relacja nie musi zostać uznana za "prawdopodobną", a wręcz może zostać uznana za zmyśloną. Ja jednak wiem co widziałem (tak, wiem, oklepany jak tyłek starej prostytutki tekst...) - i wiem, że TO COŚ nie dość, że radośnie pulsowało, to jeszcze odfrunęło :) . I żeby rozwiać wątpliwości - nic nie piłem :D .

Nie dzielę się z Wami tym zdjęciem dlatego, że szukam taniej sensacji, pragnę sławy (ROTFL :D ) itd. Po prostu widziałem coś wspaniałego, czego cudowności nie da się opisać ludzkimi słowami i chcę się tym z Wami podzielić. Jak się do tego odniesiecie, to już Wasza sprawa - tak samo jak nikogo nie przekonam, że Bóg istnieje, albo że nie mam prawej zatoki (bo nie mam! :)) , tak samo nikogo nie uda mi się na 100% przekonać o autentyczności zdjęcia, albo o tym, że mówię prawdę. Nie jestem żadnym guru, żeby moje słowa każdy chłonął bez oporu - niestety, ale zarazem na szczęście :) .

Cieszyć się tylko mogę, że temat wzbudził zainteresowanie - tymczasem wracam do obowiązków :) .
  • 0

#9

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat: "pofrunął idealnie pionowo do góry z niesamowitą prędkością." Faktycznie księżyce zazwyczaj to robią :]
Edit: Ahh widzę, że autor mnie wyprzedził :)
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat: "pofrunął idealnie pionowo do góry z niesamowitą prędkością." Faktycznie księżyce zazwyczaj to robią sohappy.gif

Faktycznie, nie ma jak wiara na slowo we wszystkie opowiesci na forum (z calym szacunkiem dla autora), zamiast samodzielnego dociekania. P.s. dokladnie w dniach 29-30 czerwca miala miejsce pelnia ksiezyca, sprawdzone na portalu astronomicznym.
  • 0

#11

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sceptycy mogą powiedzieć, że to swiatło pochodzące od księżyca przechodzące przez grubą warstwę atmosfery :]
Zdjęcie faktycznie bardzo ciekawe. Niech ktoś spróbuje dokonać małej obróbki tych zdjęć tak aby zobaczyć dokładnie kształt tego obiektu albo wyłapać więcej szczegółów.

Ludzie odnoszę wrażenie że niedługo pierdnięcie po fasolówce będzie traktowane jako UFO a zwidy po 2 piwach
jako bezpośredni kontakt z tzw. UFO.Jeszcze trochę o glośniejszy oddech po stosunku będzie traktowany jako bezpośredni kontakt z UFO.Palnijcie się od czasu do czasu w ten ludzki łeb i dojdzcię że to wszystko to jest "pic na wodę"
  • 0

#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Faktycznie, nie ma jak wiara na slowo we wszystkie opowiesci na forum (z calym szacunkiem dla autora), zamiast samodzielnego dociekania.

Tak samo nie ma to jak brak wiary w jakiekolwiek opowieści na forum. Jak to było powiedziane w K-Paxie: "Uznam, że mogę być Robertem Porterem, jeśli ty uznasz,że mogę pochodzić z K-PAX."
Nie można odrzucać żadnej możliwości. Ja nie twierdzę, że niemożliwe jest, że Prabab nawymyślał, ale nie odrzucam przy tym możliwości, że to co piszę mogło mieć na prawdę miejsce.
  • 0

#13

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Księżyc to nie jest bo ma wyraźnie stożkowy kształt w górnej części... Chyba.. @_#
  • 0

#14

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli piszesz prawde to jaki problem bo jak ty to widziałeś to stacje badawcze tym bardziej ;)

co do fotek to mi to przypomina księżyc wychodzący za chmur
jak byś to skamerował jak to leci to wtedy co innego...
  • 0

#15

Rhinosaur.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie odnoszę wrażenie że niedługo pierdnięcie po fasolówce będzie traktowane jako UFO a zwidy po 2 piwach
jako bezpośredni kontakt z tzw. UFO.Jeszcze trochę o glośniejszy oddech po stosunku będzie traktowany jako bezpośredni kontakt z UFO.Palnijcie się od czasu do czasu w ten ludzki łeb i dojdzcię że to wszystko to jest "pic na wodę"


a co uważasz sie za Boga że mówisz palnijcie sie w ten ludzki łeb ? -.-
człowieku powagi trochę księżyc nie pulsuje światłem, weźcie jeszcze pod uwagę to że księżyc nie zachodzi kiedy jest tak ciemno a nie mógł być ścięty w tą strone :|
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych