Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

DoNN.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Threat level - CRITICAL


Władze Wielkiej Brytanii wprowadziły wieczorem najwyższy stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym - poinformowało brytyjskie MSW.
Powodem tego były udaremnione zamachy w Londynie i incydent na lotnisku w Glasgow, gdzie płonący samochód uderzył w główne wejście terminalu lotniska międzynarodowego.


Nie ma ofiar, aresztowano dwie osoby.


Z lotniska ewakuowano wszystkich ludzi, wstrzymano również wszystkie loty. Rzecznik brytyjskiego rządu zapewnił jednak, że incydent ten nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju i nie jest traktowany jak atak terrorystyczny.

Downing Street podało, że premier Gordon Brown został o wszystkim poinformowany.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.15 czasu miejscowego (16.15 w Polsce). Świadkowie twierdzą, że terenowy Jeep Cherokee jadący z dużą szybkością próbował sforsować główne wejście do terminalu; spod pojazdu wydobywały się płomienie.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że w samochodzie byli dwaj Azjaci; jeden z nich płonął.

Cytowany przez telewizję Sky News świadek powiedział, że jeden z mężczyzn po uderzeniu samochodem w terminal wydostał się z pojazdu i wdał w bójkę z policjantami. Wkrótce po tym został obezwładniony. Drugiego mężczyznę, po ugaszeniu ognia, również zatrzymano - dodała BBC.

Tymczasem szkocka policja poinformowała, że przed lotniskiem zderzyły się dwa samochody i jeden z nich stanął w płomieniach.

Jedno auto spłonęło, ale nie jest jasne, czy wjechało do budynku - powiedziała rzeczniczka policji regionu Strathclyde Lisa O'Neil.

Lotnisko w Glasgow prawdopodobnie pozostanie zamknięte do nocy.

W piątek w Londynie znaleziono dwa samochody z ładunkami wybuchowymi. Od tej pory w Wielkiej Brytanii panuje napięta atmosfera.

Zródło : Onet.pl
  • 0

#2 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Niech nawpuszczają więcej Pakistańczyków to się nie odgonią od takich atakóww.
  • 0

#3

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe co z tego wyniknie, pierwsza bomba została znaleziona na Picadelly Circus obok fontanny i wyświetlaczy z reklamami , to miejsce jest jednym z najbardziej lubianych przez turystów, sam z kolegami co tydzień odwiedzamy centrum i prawie zawsze jesteśmy na Picadelly , dziś też jadę na centrum mam nadzieje ,że będzie spokojnie.....
Tak myślę, że gdyby ta bomba wybuchła była by straszna masakra :o w weekendy jest tam strasznie tłoczno :o
Z drugiej strony ciekawi mnie kto za tym wszystkim stoi..... :/
  • 0

#4

Terweten.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile jeszcze razy będziemy słyszec o tych zamachach.
Mam nadzieję, że każdy taki atak będzie udaremniony i nigdy nikomu nic się nie stanie.
Ale wiadomo jeden zamach wykryją, drugi, trzeci czwarty jakoś umknie ich uwadze i zginą niewinni ludzie.
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak Ci araby czy inni chca odplacic roznym krajom za wojne to niech zabija prezydenta, rzad.. ale nie cywilow, zal
  • 0

#6

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I tego sie boje, niedlugo i do nas zaczna masowo emigrowac araby, turki i inne kurdy, strach bedzie metrem jezdzic.
  • 0

#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ach, nie ma to jak tolerancja, co nie ? No przepraszam bardzo, ale jak to tak można wszystkich wyznawców islamu wrzucać do jednego wora ?
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Akurat nie o islam mi chodzilo, a mam swoje osobiste powody zeby np. turkow nie lubic. Wystarczy jechac do Niemiec i samemu sie pzrekonac.
  • 0

#9

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zabawne.
Najwyższy stopień zagrożenia.
A wydawało mi się, że prędzej można dostać w czapę szwendając się w podejrzanych rejonach miasta niż trafić na bombę. Czysta hipokryzja.
Wcale nie dziwi mnie fakt znikomej ilości zamachów bombowych. IRA zabiła więcej ludzi w zamachach bombowych niż obecni "terroryści". Można by rzec,że mamy z do czynienia z klasycznym terroryzmem politycznym zadaniem którego przy minimalnych aktach przemocy osiągnąć cele polityczne.
Irak i Afganistan się nie liczy. Formalnie dokonywane są zamachy przeciwko okupantom i skorumpowanym marionetkowym rządom.
  • 0

#10

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A wydawało mi się, że prędzej można dostać w czapę szwendając się w podejrzanych rejonach miasta niż trafić na bombę. Czysta hipokryzja.

A co ma piernik do wiatraka? To, że przykładowo w jakiejś dzielnicy jest niebezpiecznie z sytuacją w której mamy do czynienia z groźba zamachu terrorystycznego na dużą skalę. I to zamachu, który na na celu wyrządzenia jak największej ilości szkód. I to zarówno namacalnych szkód fizycznych jak i tych związanych ze znacznym wzrostem poczucia zagrożenia jako takiego.
Czy hipokryzją będzie np. prewencja w zakresie chorób zakaźnych wobec ilości ofiar wypadków drogowych?

Wcale nie dziwi mnie fakt znikomej ilości zamachów bombowych. IRA zabiła więcej ludzi w zamachach bombowych niż obecni "terroryści".

:P tzn. o jakim zakresie czasowym mówisz? Mówisz o całej historii IRA (która nota bene wycofała się z tego typu "działalności"). I do czego porównujesz liczbę ofiar zamachów IRA?

Formalnie dokonywane są zamachy przeciwko okupantom i skorumpowanym marionetkowym rządom.

Miałem wrażenie, że wobec cywili, chyba, że to marionetkowe rządy bawią się na dyskotekach w centrum Londynu lub jeżdżą kolejkami podmiejskimi w Hiszpanii. Przy okazji zamachów tych dokonują Irakijczycy i Afgańczycy i stają się te zamachy protestem wobec okupacji ich krajów (oczywiście to, że zamachy dokonywane są przez obywateli innych, niż te okupowane państwa, to li tylko czysta złośliwość, nawet to, że za niektórymi zamachami stoją rodowici Brytyjczycy)
  • 0

#11

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ach, nie ma to jak tolerancja, co nie ? No przepraszam bardzo, ale jak to tak można wszystkich wyznawców islamu wrzucać do jednego wora ?


Ale na tym forum właśnie tak wrzuca się do jednego wora wszystkich chrześcijan, katolików i ogólnie wierzących wiec co sie dziwisz że tak samo robi się z islamistami.
  • 0

#12

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ejael? Może Ty wrzucasz, bo u nikogo innego tej cechy nie zaobserowałem. Przykro mi, że boisz się myśleć i to Ty wrzucasz nas do jednego worka.

Zresztą wyjątki się zdarzają, tak jak ten gość od "jakichś tam kurdów", ale na jakiej podstawie kojarzysz Go z tematami i wypowiedziami anty-chrześcijańskimi jest mi obce...

Korzystając z okazji.. Fenix.. co oznacza to miejsce na moją reklamę pod Twym opisem? ;p
  • 0

#13

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Korzystając z okazji.. Fenix.. co oznacza to miejsce na moją reklamę pod Twym opisem? ;p

No a jak myślisz :mrgreen: . Tekst chyba mówi sam za siebie.
  • 0

#14 Gość_Murky

Gość_Murky.
  • Tematów: 0

Napisano

Terroryści Al-Kaidy zaatakują latem

Znów przypomną o sobie światu. Będą bez litości podkładać bomby, zabijać niewinnych ludzi. Terroryści Al-Kaidy zaatakują jeszcze w wakacje. Tak wynika z dokumentu amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


Amerykańscy eksperci opracowali poważny raport, z którego wynika, że jeszcze latem tego roku czeka nas seria zamachów terrorystycznych. Niestety, jak informuje amerykański portal ABCnews.com, nie wiadomo kogo i w jakim czasie zaatakują mordercy Al-Kaidy.

Specjaliści od zwalczania terroryzmu z USA przypuszczają jednak, że najbardziej zagrożone są USA i Europa. Tam planowana jest większość ataków. Takie informacje otrzymały amerykańskie władze od swych tajnych agentów, którzy rozpracowują największe organizacje terrorystyczne na świecie.

Źródła są niezwykle wiarygodne. To one bowiem już dwa tygodnie temu informowały Biały Dom, że może dojść do zamachu na szkockim lotnisku Glasgow. Teraz wiadomo, że auto wypełnione po brzegi paliwem, które wbiło się w wejście na terminal, przygotowali islamscy terroryści.

Dlatego Amerykanie już przygotowują się do ewentualnych zamachów. Na wszystkich lotniskach zaostrzono środki bezpieczeństwa. Obowiązuje tzw. pomarańczowy alarm, oznaczający wysokie ryzyko ataku terrorystycznego. Wyższy jest tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie w ostatniej chwili udaremniono dwa ataki.

http://www.dziennik....ArticleId=50986
  • 0

#15

Princess.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój Boże... To okropne :(
Czy oni mają jakąkolwiek satysfakcję z zabijania niewinnych ludzi?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych