Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnice srebrzystych chmur - zapowiedź zmian klimatycznych czekających naszą planetę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chemitrails? Bzdura nad bzdurami i wszystko bzdura :) Jest już o tym temat, warto poczytać, aby zrozumieć jakie zasłyszane głupoty się powiela. Wszystko ładnie tam wyjaśniłem, ale tu w skrócie powtórzę: to jest bez sensu - z punku widzenia techniki lotniczej i fizyki.

Ale patrzysz na to pod kątem trucia, czy tak ogólnie? Bo są teorie, że to ma niby na celu zmiejszać promieniowanie słoneczne czy coś takiego :)
  • 0



#17

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi głównie o to, że:

1) Samolot cywilny nie ma możliwości "zrzucania" czegokolwiek. We wspomnianym temacie streściłem zasady załadunku maszyny oraz jego wpływ na stateczność. Aspekt pozytywny czy też negatywny nie wchodzi tu w grę, bo nijak się nie da upchnąć na pokładzie dodatkowej substancji bez uwzględnienia tego w jawnych dokumentach. Jawnych oznacza takich, do których uzyska dostęp każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z konkretnym egzemplarzem samolotu, a jest to olbrzymia grupa ludzi. Wyjaśniłem też czemu na niebie pojawia się nieraz "kratka" (wzmożony w ostatnich latach ruch lotniczy) 90% tego co lata nad naszymi głowami to cywilne statki powietrzne. Wojskowych musiałaby być bardzo duża ilość, aby takie "opryski" prowadzić. Niebo nad całym światem jest podzielone na drogi powietrzne i sektory kontroli, na pewnych wysokościach nawet wojsko nie może uprawiać "freestylu" i musi konsultować się z cywilną kontrolą. Mówiąc krótko, maszyny wojskowe skażające, czy też naprawiające atmosferę na wielkim obszarze zaczęłyby wchodzić w paradę lotnictwu cywilnemu i to tak, że nawet ślepy i nie do końca przy zmysłach pilot zauważyłby, że coś tu nie gra...

2) Fizyka - tak w ogólnym pojęciu, jak i fizyka atmosfery. 10-11 tysięcy metrów to zbyt nisko, aby w jakiś sposób "załatać" defekty typu dziura ozonowa. Jednocześnie jest to zbyt wysoko, aby skutecznie skazić powierzchnię ziemi.
Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku winna jest "praca" atmosfery. Przesuwanie się frontów, wyże czy prądy strumieniowe to wędrówka olbrzymich mas powietrza. Nie da się rozpylić czegoś nawet w dużym stężeniu z gwarancją, że ów środek będzie na danym obszarze się utrzymywał. Precyzja jest tu wykluczona.
  • 0



#18

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obłoki są rzeczywiście śliczne, takie delikatne, błyszczące. Dzisiaj spróbuję wypatrzyć takie chmurki na niebie.
PS.
Jak się dobrze przyjrzycie, to każdy obłok mniej lub więcej jest podobny do dymu tytoniowego :P.
  • 0



#19

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I je niby dopiero teraz odkryto? Dziwię się bo sam widuje takie chmury nadzwyczaj często...
A będąc małym myślałem ze to zorza jest...
  • 0

#20

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwszy raz pojawienie się tych chmur odnotowano w 1885 roku po wybuchu wulkanu Krakatau, później zaczęły pojawiać się coraz częściej.


Czytaj ze zrozumieniem. Dzisiaj też spróbuję je doglądnąć. Mam nadzieję że będą!
  • 0

#21 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczorajsze fotki...

Niestety słabej jakość. Robiłem je w pośpiechu, ponieważ mgła dosyć szybko się podnosiła

http://img199.images...04/37665142.jpg

troche dłuższy czas naświetlania
http://img199.images...95/52000027.jpg

2 minuty później nic już nie było widać z powodu mgły
  • 0

#22

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napływające znad biegunów

Czy ktoś miły(a najlepiej miła i samotna ale nie będę wybrzydzał) mógłby mi to rozwinąć/wyjaśnić?

Tzn, napływają stamtąd, ale gdzie się tworzą? WTF;q
  • 0

#23

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napływające znad biegunów

Czy ktoś miły(a najlepiej miła i samotna ale nie będę wybrzydzał) mógłby mi to rozwinąć/wyjaśnić?

Tzn, napływają stamtąd, ale gdzie się tworzą? WTF;q


Bo Ziemia jest 'pusta' w środku, a na biegunach otwierają się właśnie otwory z których z wnętrza Ziemi wypływają te 'chmury[system obronny?]' ( Ziemia nie jest do końca pusta w środku ponieważ znajduje się tam 'wewnętrzne słońce').
  • 0

#24

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To raczej nie żadna pusta ziemia, ale zwyczajne ziemskie zanieczyszczenia. Cirrus to chmura z kryształków lodu. Łatwiej jest mu się wytworzyć kiedy lód łączy się z aerozolem obcych substancji. Mechanizm przypomina tu tworzenie się smugi kondensacyjnej, która jest niczym innym jak sztucznie powstałą chmurą. Możliwe, że ciepło unosi na daną wysokość cząsteczki smogu, spalin i innych nieczystości, które zamarzają i tworzą cirrusa. Ten jest podświetlany przez słońce znajdujące się za horyzontem. Możliwe, że jest to "odkrycie" ostatnich czasów ze względu na wzrastające skażenie atmosfery.
  • 0



#25

burndown.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W związku z wakacjami 'poluję' na owe chmury, ale albo ich nie ma, albo jest mgła rano ;)

Ze zdjęć przypominają mi taki fajny dymek, jak od papierosa, jak już ktoś napisał :D
  • 0

#26

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ma to zwiazek z tematem, ale u mnie do godz 16 bylo bezchmurnie, a potem (godz 17) jest burza. Czy to mozliwe zeby tak szybko sie zmieniala pogoda?
  • 0

#27

burndown.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ma to zwiazek z tematem, ale u mnie do godz 16 bylo bezchmurnie, a potem (godz 17) jest burza. Czy to mozliwe zeby tak szybko sie zmieniala pogoda?



Tak, w lato czasem potrafi być cały dzień upał i słonecznie, i potem w pół godziny - godzine chury zdążą nadejść, zakryć całe niebo, lunąć, zrobić burzę i odejśc zostawiając bezchmurne niebo ;)

A w górach jest jeszcze lepiej.
  • 0

#28

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nad Polską przechodził front zokludowany, więc zmiany pogody mogły być dynamiczne. To dosyć rzadkie, ale zdarzające się zjawisko. Po prostu front chłodny związany z potężnym i aktywnym burzowo niżem znad południowej Europy dogonił front ciepły znad Europy północnej (tam stoi wyż) Cały ten mix akurat przesuwał się nad Polską i stąd takie cuda.
  • 0



#29

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Na tej stronie jest animacja pokazująca rozkład dzienny obłoków srebrzystych w 2007 r. Po zakończeniu misji satelity AIM obłoki nadal będą piękne, choć już mniej tajemnicze ;)
  • 0



#30

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prom Discovery stworzył obłoki srebrzyste



Wczorajszego poranka mieszkańcy Florydy nie zapomną do końca życia. Tuż przed wschodem słońca mogli zobaczyć na niebie, chyba najpiękniejszy start promu kosmicznego od kiedy zapoczątkowano program wahadłowców w 1981 roku. Na tle porannej zorzy pojawiła się smuga, która następnie na wietrze zaczęła się zwijać aż utworzyła coś na kształt łba smoka. Legendarny gad wisiał nad głowami milionów mieszkańców Florydy przez kilka dobrych minut aż się rozpłynął. Najbardziej ekscytujące były kolory chmur, jakie pozostawił po sobie przecinający atmosferę wahadłowiec Discovery. Były one efektem emisji spalin, które przy temperaturze rzędu minus 50 stopni zaczęły się zmieniać w kryształki lodu. One z kolei utworzyły w wysokich warstwach atmosfery tzw. obłoki srebrzyste, które przy sprzyjających warunkach, możemy w sposób naturalny obserwować wieczorami w najdłuższe dni w roku. Ich kolory są efektem załamywania się promieni słonecznych na kryształach lodu, które są barwione w niemal wszystkich kolorach tęczy. Najbardziej widowiskowe są oczywiście mieszanki koloru niebieskiego i czerwonego. Poniżej zdjęcie tajemniczego smoka się nad palmami na Florydzie.

Dołączona grafika


Źródło: www.twojapogoda.pl

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 06.04.2010 - 21:48

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych