Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lewatywa - zyj zdrowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I. Czym jest lewatywa?

I. Lewatywa (inaczej wlew doodbytniczy) to zabieg polegający na wprowadzeniu do odbytnicy wody (względnie wody z rozpuszczonymi substancjami dodatkowymi) w celu spowodowania wypróżnienia. Lewatywa jako zabieg medyczny stosowana jest od tysięcy lat. Udokumentowane źródla informują nas o lewatywie stosowanej przez Inków oraz starożytnych Egipcjan.


II. Wykonanie lewatywy

Podstawowe zasady bezpieczenstwa: 1. Lewatywe nalezy wykonywac: czystą woda, naparem z rumianku (polecam!), wodą z dodatkiem 2 lyżeczek soli kuchennej, ewentualnie wodą z niedrażniacymi mydlinami. Stosowanie innych roztworów grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Woda nie może zawierać pechęrzy powietrza (powodują ogromny ból).
2. Woda nie może miec więcej niż 36-40°C. Gorąca woda powoduje nieodwracalne zniszczenie blony śluzowej odbytnicy, a nawet smierć.
3. Należy przestrzegać rygorystycznie zasad higieny — jedna osoba=jeden zestaw do lewatywy. Po wykonaniu zabiegu nalezy dokladnie umyć przyrządy wodą z mydlem i wysuszyć je!
4. Lewatywę należy wykonywać z wyczuciem. Nie wolno zbyt gwaltownie wlewać wody, gdyż grozi to poważnymi konsekwencjami. W przypadku, gdy pacjentka uskarza sie na ból, nalezy zrobic przerwę, ewentualnie zmienić pozycję.



Sprzęt:
• sprawdza sie zarówno stosowana dla dzieci gruszka gumowa zakończona kanka, jak i irygator z wężem gumowym, zakończonym kanką. Najlepsze są jednak zestawy "Bardex".
• eksperymentować można tez z dużymi sprzykawkami dostępnymi w aptekach.

Objetość:
• minimalna objetosc w przypadku osoby doroslej to niespelna litr. Zazwyczaj stosujemy 1,5 do 2 litrów. Tylko niewiele osób jest w stanie przyjąć dużą, 3-litrową lewatywę.

Co po lewatywie:
• po zaaplikowaniu lewatywy, pacjentka (pacjent) powinna leżeć przez 5-10 minut. Nie powinno sie pozwalać na wypróznienie przy pierwszych parciach. Należy je przeczekac i dopiero udać sie do ubikacji.


Rady doktor Ludmiły
WIOSENNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Tegoroczna zima była kapryśna i ostatni atak przypuściła już po nadejściu kalendarzowej wiosny, więc wiele ludzkich organizmów jeszcze śpi i trudno im złapać wiosenny rytm. Starożytni, aby wejść w równowagę klimatu i pory roku, praktykowali posty, a przede wszystkim oczyszczali organizm.
Musimy oczyścić organizm, by odblokować meridiany, którymi (zgodnie z zasadami medycyny chińskiej) w ciele ludzkim płynie energia. Dopiero wtedy tak ważne układy organizmu, jak: pokarmowy, krążenia czy oddechowy, będą prawidłowo funkcjonować. W przeciwnym wypadku organizm nie będzie miał siły walczyć z infekcjami, źle będzie znosił zmiany pogody.
Oczyszczanie trzeba przeprowadzić stopniowo. Na pierwszy ogień, mówiąc żargonem wojskowym, powinno pójść jelito grube. Zablokowane komórki jelitowe nie mają siły wyrzucać produktów toksycznych, które są z powrotem wchłaniane przez krew i zatruwają cały organizm.Najlepszym, sprawdzonym sposobem jest lewatywa. Aby ją zrobić, trzeba się
zaopatrzyć w gumowy wlewnik (dostępny w każdej aptece) i przygotować 2 litry przegotowanej, letniej wody z dodatkiem 2 łyżek soku z cytryny.
Odbyt i koniec wlewnika posmaruj olejem jadalnym, wlewnik zawieś na przykład nad wanną i uklęknij, opierając się na łokciach. W tej pozycji wprowadź końcówkę wlewnika do odbytnicy. Możesz się również położyć na lewym boku, jeśli korzystasz z czyjejś pomocy. Płyn z irygatora powinien wypływać powoli; w tym czasie można delikatnie masować jedną ręką brzuch.
Po lewatywie nie należy pędzić od razu na sedes, trzeba chwilę odczekać.Przez pierwszy tydzień rób sobie lewatywę codziennie, najlepiej między godziną 5 a 7 rano, w porze intensywnej pracy jelita grubego.
W drugim tygodniu rób lewatywę co drugi dzień, w trzecim, co trzeci dzień, a potem raz w tygodniu. Oczyszczanie kończymy w piątym tygodniu. Warto w tym czasie przestrzegać diety: nie łącz białka z węglowodanami, czyli nie jedz mięsa i nabiału z chlebem czy z ziemniakami, lecz np. z warzywami. Ci, którzy wytrwają i przeprowadzą taką oczyszczającą kurację jelita grubego, zaskarbią sobie wdzięczność własnego organizmu, pozbędą się bólów głowy, senności, depresji, wyprysków.


Dalczego jestem zwolennikiem lewatywy

1. Otrzymywanie lewatywy działa relaksująco i jest źródłem przyjemności
2. Okresowe przyjmowanie lewatywy wprost niewiarygodnie poprawia samopoczucie
3. Natychmiast po lewatywie mijają nawet najbardziej dotkliwe bóle głowy
4. Czuje sie młodziej
5. Po lewatywie przez wiele dni czuję przywplyw sił witalnych
6. Mam sprawniejszy umysł
7. Poprawia się cera
8. Intensywne pocenie się i usuniecie wraz z potem pewnej ilości toksyn
9. Intensywna praca i przepłukanie nerek
10. Odczucie świeżości (także i w ustach) dzieki usunieciu znacznej ilości toksyn z organizmu a sczególnie z jelit.

O tym, jak oczyścić inne narządy, napiszę w następnych numerach.
Rady spisała A.G.

Doktor Ludmiła Nikiszyna poza oczyszczaniem stosuje akupunkturę i miniakupunkturę, masaż i ziołoterapię.

zrodlo: http://enema1.republika.pl/
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może lewatywa jest bardzo dobra lecz ja jednak nie skożystam
  • 0

#3

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może kogoś zniesmaczę, ale geje (niektórzy) wykonuja to przed każdym stosunkiem ;)
  • 0



#4

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fuj, moze i zdrowe ale fuuuuj :rofl:
  • 0

#5

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otrzymywanie lewatywy działa relaksująco i jest źródłem przyjemności


Lewatywa przyjemna ? Faajnie :P
Ale rzeczywiście nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak oczyszcza organizm. Jednak nie skorzystam :D
  • 0

#6

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Angielski lekarz amator - odkrywca nowej metody leczenia biegunki. Jak każdy wynalazca, przetestował ją najpierw na sobie. Metoda polegała na wykonaniu lewatywy z... cementu. Dzięki skomplikowanej operacji "odkrywcę" uratowano.
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coraz dziwniejsze tematy powstają na tym forum, zwłaszcza, że jest to forum o tematyce paranormalnej. A co do samego tematu to ja raczej podziękuję za takie oczyszczanie organizmu ;) .
  • 0



#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przed wieloma operacjami stosuje się lewatywę, czasem człowiek nie chce ale musi :)
  • 0



#9

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale macie temat Paranormalny o odbytnicy :lol
  • 0

#10

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lewatywa - zyj zdrowy

Czym jest lewatywa?


Nie powiem z czym to mi się kojarzy :D
Chyba i tak zwolennicy LPR zaraz rozpoczną interwencję przeciw tej kuracji.


Przed wieloma operacjami stosuje się lewatywę, czasem człowiek nie chce ale musi smile1.gif


a może to lekarz jest odmiennej orientacji chce się komuś dobrać do ... :D
  • 0

#11

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Same plusy... wolę mieć nieświeżo w ciele i ustach. Wiem, głupi jestem :P
  • 0

#12

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale macie temat Paranormalny o odbytnicy :lol


Jest w temacie "zdrowie i medycyna" wiec nikt nie mowi , ze jest paranormalny :P
  • 0

#13

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boże.. jak tylko przeczytałem temat i te szczegolowe opisy "zabiegu" to mi sie niedobrze zrobiło.. :/
  • 0

#14

HiFi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To raczej nie może być nic przyjemnego bo w tym no taki serial o tym szpitalu tam dr basen etc:P to tam był odcinek i ten ordynator

- wiecie jaka będzie kara

- lewatywa

-zgadza się

:D
  • 0

#15

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Buahahahahaha genialny temat :rotfl: Tylko takie pytanie ziomallo, stosowałeś kiedyś? :devil:



Może kogoś zniesmaczę, ale geje (niektórzy) wykonuja to przed każdym stosunkiem ;)


No i pewnie są zdrowi :drink:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych