Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piekielna diatryba i zapomniane przykazania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#16

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, Ci których opisujesz to biedne, niedojrzałe dzieciaki, które padły ofiarą samych chrześcijan. Oni bowiem chcieli utrzymać młodych przy sobie, kreując taki wizerunek satanizmu. Przyniosło to jednak skutek odwrotny - dzieciakom spodobały się te fikcyjne wymysły i zaczeli je praktykować na własną rękę.
  • 0

#17 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

I nie widzę "Atonowych" części tego tekstu


Ktoś musi robić skrajności by żeby się to jakoś uśredniło ;)
  • 0

#18

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Praktycznie wszyscy zadeklarowani sataniści postępują tak jak mówią stereotypy czyli tak jak np. w pobliskim mieście połamali krzyże na cmentarzu i pobazgrali groby AVE SATAN

to nie sa satanisci tylko chuligani - ZROZUM TO WKONCU
tak samo jak niektorzy "kibice" klubu A pobili kibicow i zniszczyli costam klubu B. i Ci "kibice" to tak zwani pseudokibice, czyli chuligani. tak samo jest tu... tak samo jak swiete babcie radia maryja z reportarzu przygotowanego przez TVN. to tez nie sa prawdziwi katolicy, nie? bo oni bardziej wierza w rydza niz w jezusa
  • 0

#19

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jedna z setek wymyślonych w drugiej połowie XX wieku "nowych-starych religii"


Satanizmowi LaVey'owskiemu bliżej jest do filozofii, do religii bliżej ma odłamowa Świątynia Seta, wierząc w uosobionego szatana pod postacią Seta, czy chocby włoska grupa Dzieci Szatana. W koncu to LaVey stworzył satanizm i zapisał twierdzenia/zasady w Biblii Szatana, i przez pryzmat tego powinniśmy patrzeć na prawdziwy satanizm a nie chuligańskie wybryki pseudosatanistycznych nastolatków, którym nudzi sie w życiu.
  • 0



#20 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Satanizmowi LaVey'owskiemu bliżej jest do filozofii, do religii bliżej ma odłamowa Świątynia Seta, wierząc w uosobionego szatana pod postacią Seta, czy chocby włoska grupa Dzieci Szatana. W koncu to LaVey stworzył satanizm i zapisał twierdzenia/zasady w Biblii Szatana, i przez pryzmat tego powinniśmy patrzeć na prawdziwy satanizm a nie chuligańskie wybryki pseudosatanistycznych nastolatków, którym nudzi sie w życiu.




Taa powiedz to tym co się bawią krwią czarnego koguta. Ja wiem, że to nie sataniści, Ty wiesz, my wiemy ale oni nie wiedzą :) . Powinno się zacząć używać różnej terminologii bo profanatorzy robią wielką krzywdę ludziom. Ja widziałem jak ludzie płakali bo im r***piź****i groby przodków i to nie jest nic przyjemnego. Ale oni nazywają się satanistami więc ludzie ich tak nazywają. To, że ludzie wrzucają wszystkich do jednego wora jest efektem, że ci drudzy nie dbają o to żeby się oddzielić od buraków.
  • 0

#21

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kibole tez nazywaja sie kibicami.. to w naszym interesie pozostaje rozroznienie ich : )
  • 0

#22

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Np. w tym miejscu złe chrześcijaństwo nie akceptuje biednych satanistów.
Dla mnie nie jest to dobry artykuł bo nie odzwierciedla prawdziwego obrau satanizmu. Ja to odbieram jako pobożna zyczenia garstki ludzi, którzy stwotrzyli nową ideologię. Oni są jak kropla w morzu bo zdecydowana większość satanistó wcale tak nie myśli jak to jest opisane w tym tekście. Praktycznie wszyscy zadeklarowani sataniści postępują tak jak mówią stereotypy czyli tak jak np. w pobliskim mieście połamali krzyże na cmentarzu i pobazgrali groby AVE SATAN. Ci co myślą tak tak jak w tekście niech stworzą inną ideologię, a nie starają się wybielać nazwę zbrukaną przez ten motłoch cmentarny.


Właśnie - nazwa zbrukana przez motłoch cmentarny.
Na początku też miałem fuknąć na Atona za tendencyjny, pro-chrześcijański komentarz, ale powyższym postem całkowicie wyczerpał o co mu tak naprawdę chodziło.
Satanizm, nie tylko w Polsce, ale również na świecie postrzegany jest tak jak się go nie powinno postrzegać - kiedy "motłoch cmentarny" posługując się nazwą "satanizm" robi to co robi, dalsze posługiwanie się tą nazwą przez wyznawców właściwej filozofii dla satanizmu, to jest jednak skazywanie się na takie a nie inne tendencyjne komentarze.
Tak jak z chrześcijaństwem - wiadomo - są "chrześcijanie" których osobiście nie na widzę i chrześcijanie - ci prawdziwi - których podziwiam, choćby za to że są tolerancyjni wobec innych.
Satanizm już ma etykietkę - trudno będzie ją zmienić .

Ci co myślą tak tak jak w tekście niech stworzą inną ideologię,


Ideologi jest już gotowa
może by ktoś wymyślił inną nazwę dla niej ( ;) )
  • 0

#23

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie tych "prawdziwych" satanistów żyjących zgodnie z zasadami zawartymi w tym artykule jest garstka ale niestety jak tu określono "motłoch cmentarny" robi swoje.
To że katolicyzm nie toleruje innych religii a zwłaszcza tych całkowicie z nim sprzecznych to jego święte prawo, w końcu to konkurencja.
To że jakaś religia powstała w XX wieku czy w XIX nie może być argumentem przeciw niej bo nikt z nas nie wie czy aby np ta czy inna nie jest tą prawdziwą, możemy tylko wierzyć że to w co wierzymy jest prawdą. jakby oceniać religię po wieku to 2000 lat temu chrześcijaństwo powinno było zostać zapomniane bo było za młode wobec "starych religii".


A co do satanizmu to w końcu Lucyfer/satanael to "niosący światło" czyli mądrość i oświecenie, był on jednym z pierwszych stworzonych przez Boga istot, zgodnie z "legendą" Bóg gdy stworzył świat przelatywał sobie nad wodami i zobaczył swoje odbicie, kazał mu ożyć i tak powstał Lucyfer niemal równy Bogu, działo się to jeszcze przed stworzeniem człowieka. Gdy Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i obdarzył go mocą życia wiecznego i innymi przywilejami Lucyferowi to się nie spodobało i się zbuntował twierdząc że w takim razie będzie wspierał człowieka by ten kierował się przede wszystkim swoją wolną wolą a nie tym czego chce Bóg. Bóg natomiast wysłał Do Lucyfera innego ze swoich najlepszych "ludzi" archanioła Michała, by ten odebrał mu część mocy zawartej w boskim sufiksie "el". Michał wygrał i od tej pory on zyskał większą moc i stał sie Michaelem. Satan/Lucyfer ma od tej pory mniejszą moc ale dalej pełni swoją misję jaką poprzysiągł Bogu. (te informacje pochodzą od prof. Aleksandra Naumowa na UJ gdy miałem zajęcia z wiedzy o prawosławiu, nie wiem jakie jest źródło tej historii) ;)
  • 0

#24

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My powinniśmy się nazywać Setanowie, tamci, co kk ich stworzyłby straszyć ludzi, niszczą między innymi groby by była nienawiść prostych ludzi do ludzi myślących. By każdego, co się im sprzeciwia był spostrzegany jako stracony, prosty i nie oświecony ze strachu będzie ślepo posłuszny. Proponuje nazwę, SETANOWI. Przynajmniej wiem kim jestem. Czy znajdzie się trzeci?.
  • 0

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Na początku też miałem fuknąć na Atona za tendencyjny, pro-chrześcijański komentarz, ale powyższym postem całkowicie wyczerpał o co mu tak naprawdę chodziło.



Musicie mi wybaczyć styl pisania ale mam dziwne skrzywienie, że najpiwrw krzyczę, a potem tłumaczę. :ojej:
  • 0

#26

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Acha.. teraz już zrozumiałem! Na satanizm mamy patrzeć poprzez jego filozofię a na katolicyzm poprzez zbrodnie chrześcijan... :-D
  • 0

#27 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

snemies

To że katolicyzm nie toleruje innych religii a zwłaszcza tych całkowicie z nim sprzecznych to jego święte prawo, w końcu to konkurencja

Ja bym raczej powiedział "święta głupota"...
snemies

No właśnie tych "prawdziwych" satanistów żyjących zgodnie z zasadami zawartymi w tym artykule jest garstka ale niestety jak tu określono "motłoch cmentarny" robi swoje.

Ten "motłoch cmentarny" to już nie jest satanizm, to jest pseudosatanizm. Albo jak to mój kolega mówi szatanizm :D
  • 0

#28

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pan, który stwierdził, że artykuł jest stronniczy i antychrześcijański rośmieszył mnie do łez...dobrze, przesadzam. Po chwili nastapiła jednak u mnie refleksja - O tym jak wielu ludzi ma klapki na oczach.
Ten artykuł bronił Satanizmu jako Filozofii życia i w pełni się z nim zgadzam. Tak zwany satanizm podwórkowy (czarne msze itd.) wymyślił sam Kościół Katolicki (dla zainteresowanych - www.satan.pl). Tajemnicą nie jest, że każda religia chce utrzymać przy sobie jak największą ilość wyznawców, zaś KK, reprezentując starą religie, zaczyna ich tracić. Nie pozostaje mu wiec nic inego, jak oczerniać konkurencyjne filozofie i religie, które, choć głoszą dobro itd. przyczyniają sie od ubytku wagi tacy co niedziele...

Aho, coś czuję, że mój post jest antychrześcijański...
Sad but True...
  • 0

#29

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

snemies
Ja bym raczej powiedział "święta głupota"...

Głupota? Dlaczego? Inny kościół czy filozofia to konkurencja o "rząd dusz" wiec dlaczego kościół ma ich tolerować i pochwalać? Do wielu rzeczy można się czepiać ale względem KK ale tu akurat może sobie mówić co zechce nt każdej innej religii.

Ten "motłoch cmentarny" to już nie jest satanizm, to jest pseudosatanizm. Albo jak to mój kolega mówi szatanizm :D



Nie pisałem że ten motłoch to sataniści, ale za taki je brany i to właśnie wypacza prawdę...
  • 0

#30 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Głupota? Dlaczego? Inny kościół czy filozofia to konkurencja o "rząd dusz" wiec dlaczego kościół ma ich tolerować i pochwalać?

Nie, nie. Napisałeś jedynie o tolerancji. A to nie oznacza to samo co pochwalanie czegoś :) A co do treści... KK zgodnie z naukami Jezusa powinien głosić miłość, a nie nienawiść. A chyba skłania się ku temu drugiemu, skoro katolicyzm nie toleruje innych religii a zwłaszcza tych całkowicie z nim sprzecznych.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych