Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cieniści ludzie. Czym są?


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#31

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyszło lekkie masło maślane. Wydaje mi się, że emitują. Jak się czujesz gdy widzisz nieszczęśliwego człowieka ?
  • 0



#32

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem mi migają takie cienie. Na przykład idę ulicą i widzę takie... 'coś' kątem oka, gdy się zorientuję co widziałem to tego już nie ma.
Kształty ma jak najbardziej ludzkie.
Myślę, że ciężko będzie tak po prostu wytłumaczyć, czym są.
  • 0

#33

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sek w tym ze jesli widzimy cos katem oka to najzwyczajniej w swiecie ... moze tego nie byc. Katem oka widzimy rozne rzeczy, najczesciej sa to jakies plamki z powodu swiatla/slonca, zmiany kata patrzenia itd itp czyli nic nadzwyczajnego a zwykla reakcja oka na jakis czynnik.
  • 0

#34

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@+Ivellios vel M@®ek-Longer1988+@

Swoją drogą to ciekawe, czy śmierć również może się objawiać jako "cienisty człowiek".
Bo już nieraz ludzie na łożu śmierci widywali takie cusie, ba, zdarzało się, że widywały je także osoby postronne, np pielęgniarki czuwające przy łóżku chorej osoby, która po jakimśtam czasie umierała.

Kiedy człowiek ma umrzeć,to przychodzą dusze jego zmarłych wcześniej członków rodziny.Moja mama opowiadała mi,że przed śmiercią mojej siostry,przyszedł duch zmarłej jej matki.Siostra miła w tym czasie 5 lat.Też widziała tą postać,ale nie wiedziała kto to jest.Moja mama domyśliła sie,że chodzi tu o śmierć mojej siostry.Prosiła,żeby ta zjawa odeszła,ale ona nie odchodziła.Po kilku dniach moja siostra zmarła. Jeśli ten duch mojej zmarłej babci przyszedł wówczas,w co wierzę,że tak było,to na pewno dzieje się podobnie w przypadkach osób,które mają umrzeć.

Moja mama jeszcze mówiła mi,że na pół roku przed śmiercią mojej siostry,były one w Zakopanem.Szedł w tym czasie jakiś stary baca z owcami.Kiedy przystanął obok mojej siostry powiedział;J:"kie piękne dziecko,oj niedługo będzie się pani nim cieszyła."Moja siostra była wówczas zdrowa i mama nie uwierzyła w to co ten góral jej powiedział,bo myślała,że on mówi tak z zazdrości,a jednak to się sprawdziło.
  • 0

#35

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojęcia podróżowania w czasie i widzenia przyszłości/przeszłości zdecydowanie się do siebie różnią. To dwie całkiem inne sprawy, dlatego też prosiłbym o nie mieszanie tych o to pojęć :)


Nikt Ci nie powiedział, żebyś nie igrał z tym czymś ? Jeśli chcesz to próbuj. Tylko pamiętaj - masz jakieś... 0.(0)1% szansy, że wrócisz w dokładnie w to samo miejsce, w tym samym "czasie". Powodzenia w tworzeniu nowych lini czasowych. Odradzam takiej zabawy.

Cienisci ludzie są symbolem śmierci. Przeważnie pojawiają się u kogoś, a następnego dnia ten ktoś dowiaduje się o śmierci kogoś bliskiego, sam umiera, albo dowiaduje się że umarł np tata jego najlepszego przyjaciela. Takie cienie - wierzcie mi, lub nie - mogą zabić tego do kogo idą.
Pozdrawiam.
  • 0

#36

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nik4ND3R, czy ty aby na pewno zacytowałeś to co chciałeś?
  • 0

#37

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cienisci ludzie są symbolem śmierci. Przeważnie pojawiają się u kogoś, a następnego dnia ten ktoś dowiaduje się o śmierci kogoś bliskiego, sam umiera, albo dowiaduje się że umarł np tata jego najlepszego przyjaciela. Takie cienie - wierzcie mi, lub nie - mogą zabić tego do kogo idą.

Proszę o rozwinięcie stwierdzenia. Czytając cały temat widzę że robi się z "Cienistych Ludzi" coraz większe zło. Od obserwatora po kata
  • 0

#38

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nik4ND3R, czy ty aby na pewno zacytowałeś to co chciałeś?

Tak. (chodzi o igranie z czasem) :}

Proszę o rozwinięcie stwierdzenia. Czytając cały temat widzę że robi się z "Cienistych Ludzi" coraz większe zło. Od obserwatora po kata


Tego się nie da rozwinąć. Niektórych rzeczy trzeba doznać, aby zrozumieć czym są. Pozatym, dla mnie to jest zbyt osobista sprawa, żebym mógł ją opowiadać.
  • 0

#39

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie igram z czasem, mówię przecież że to jest niemożliwe, a przynajmniej narazie przez nikogo nie osiągnięte. Co innego to wizje.
Chyba coś nie zrozumiałeś, z mojej wypowiedzi.
  • 0

#40

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałeś ten ciemny, pojawiający się na chwilę kształt kątem oka? Prawdopodobnie ujrzałeś byt, widziany coraz częściej w różnych miejscach świata.

"Co to było?" Siedzisz wygodnie na kanapie, czytając gazetę, kiedy jakiś ruch w pokoju przykuwa twoją uwagę. To coś było ciemne, wyglądało jak cień, ale gdy spoglądasz ponownie nic tam nie było. Wracasz do czytania - i chwilę później widzisz znowu to samo. Tym razem odwracasz się szybko i widzisz szybko przemykający, ale wyraźnie ludzki kształt cienia, który przebiega po ścianie... i znika.

Co to było? Zwyczajny cień? Twoja bujna wyobraźnia? Duch? Czy może to było zjawisko opisywane jako manifestacje "cienistych ludzi", bądź "cienistych bytów". Prawdopodobnie to zjawisko stare, ale w pewien sposób odnowione, i ponownie omawiane głównie za pośrednictwem internetu. A może te manifestacje z jakiegoś powodu pojawiają się częściej w ostatnim czasie?

Ci, którzy doświadczają i badają zjawisko cienistych ludzi twierdzą, że te byty niemal zawsze są widziane kątem oka, przez krótki moment. Ale coraz częściej ludzie widzą je naprzeciw siebie, przez dłuższy okres czasu. Niektórzy twierdzą, że cieniści ludzie mają oczy, najczęściej czerwone.


Czym są ludzie cienia i skąd pochodzą? Powstało kilka teorii.


Wyobraźnia

Sceptycy i naukowcy - którzy zwykle nigdy nie doświadczyli tego zjawiska - twierdzą, że to nic więcej, jak tylko ludzka wyobraźnia. To sztuczki naszych mózgów... nasze przez ułamek sekundy widzą rzeczy, których tak naprawdę nie ma - iluzje... prawdziwe cienie utworzone przez światła przejeżdzającego samochodu, i tym podobne wytłumaczenia. Ludzki mózg i oczy łatwo oszukać. Ale czy można wytłumaczyć w ten sposób wszystkie doniesienia?

Duchy

Aby nazwać te byty duchami, najpierw musimy zastanowić się, co nazywamy duchami. Ale niemal każda definicja duchów mija się z opisami Ludzi Cienia. Manifestacje duchów to zazwyczaj mglista forma, mająca kształty człowieka (bardzo często z dostrzegalnym okryciem ciała, ludzie cienia są znacznie ciemniejsi, zupełnie jak cień.
Mimo, że ludzie cienia zwykle mają kształty człowieka, brakuje szczegółów ich manifestacji, z powodu tego, że są słabo widoczni. Najczęstszy detal, powtarzający się w udokumentowanych manifestacjach to ich świecące czerwone oczy.

Demony lub inne byty


Ciemny wygląd i nieprzyjemne uczucia, które są zwykle opisywane podczas spotkań z tymi stworzeniami, doprowadziły badaczy do stwierdzenia, że mogą być demoniczne z natury. Jeśli to demony, musimy zastanowić się nad celem, w jakim dają się zobaczyć. Czy chodzi tylko o przestraszenie nas?

Ciała Astralne

Pewne ciekawe twierdzenie sugeruje, że cieniści ludzie to cienie lub jakaś manifestacja ludzi mający OOBE (out-of-body experiences). Według Jerry'ego Gross'a, autora, nauczyciela i wykładowcę o podróżach astralnych, wszyscy podróżujemy poza ciałem, kiedy śpimy. Być może widzimy efemeryczne ciała astralne tych nocnych podróżników.

Podróżnicy w czasie

Ludzie z naszej własnej przyszłości, inne stany umysłu, mogli znaleźć sposób podróży do przeszłości - czyli do naszych czasów. Może potrafią dokonać tego czynu, ale w tym stanie widzimy ich zaledwie jako cienie.

Byty z innych wymiarów

Naukowcy są przekonani, że istnieją inne wymiary, oprócz tych, w których żyjemy. A jeśli inne wymiary istnieją, kto lub co je zamieszkuje? Niektóre teorie mówią, że inne wymiary istnieją równolegle i bardzo blisko naszego, pozostają jednak dla nas niewidzialne. A jeśli istnieją mieszkańcy innych wymiarów, czy możliwym jest, że znaleźli sposób, żeby przeniknąć do naszego wymiaru i stać się, przy najmniej częściowo, widzialnymi? Jeśli tak, mogą pojawiać się jako cienie.

Obcy


Obcy i zjawiska uprowadzeń są na tyle dziwne, że nie byłoby niespodzianką, gdyby pojawiali się jako cieniści ludzie. W wielu udokumentowanych przypadkach porwań ludzi przez obcych pojawia się fakt, że obcy potrafią przechodzić przez ściany i zamknięte okna, nagle się pojawiać i znikać, a to tylko niektóre z ich nieziemskich talentów. Może więc mogą pojawić się jako cienie.

Niektóre teorie pokrywają się ze sobą. Obcy i Duchy mogłoby być bytami z innych wymiarów, obcy mogliby być też podróżnikami w czasie - a niektóre demony mogłyby być odpowiedzialne za to zjawisko.

Nie da się potwierdzić albo odrzucić jakiejkolwiek teorii na temat tego tajemniczego zjawiska, które dzieje się tak szybko i bez ostrzeżenia. Nie da się skatalogować i zbadać tego w jakikolwiek znany nauce sposób. Wszystko co możemy obecnie zrobić, to udokumentować osobiste doświadczenia i spróbować złożyć je w całość, a by dowiedzieć się czym mogą być ludzie cienia. Może to tajemnica dążąca do wyjaśnienia... może to przejście do innych poziomów istnienia... a może to tylko cienie.

Na podstawie: Shadow People, paranormal.about.com
Tłumaczenie: Kryptos
dla forum paranormalne.pl

  • 1

#41

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie czym są ludzie cienia? Ja widziałam ich dwa razy, tzn. mam wrażenie, że to był ten sam osobnik dwa razy. Nie miał czerwonych oczu, ale czułam, że chce żebym go widziała. Wydzielał aurę strachu . Pamiętam, że byłam wtedy przerażona i chwilę stałam patrząc na 'niego' zanim uciekłam. Dlatego m.in. zalogowałam sie na tym forum bo chciałam sie czegoś więcej na ten temat dowiedzieć.
  • 0

#42

black_angel*.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ojej im dłuzej tu siedze tym wiecej rzeczy sie dowiaduje..
'cienisci ludzie' pierwsze słysze jeszcze nie spotkałam sie z takim osobnikiem .. ale to ciekawe
  • 0

#43

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieniści ludzie powiadacie? Gdy zacząłem interesować się paranormalnymi sprawami mój tata mówił mi że kiedyś, parę razy po śmierci jego mamy widział jej cień. Jedna z jego koleżanek która interesowała się paranormalnymi sprawami powiedziała że gdyby był odpowiednio szybki, zobaczyłby ją. Widział jej cień w dzień, przy słońcu ale zawsze był o ten ułamek sekundy za wolny. Gdy go spytałem skąd pewność że to jej cień powiedział że w końcu był ze swoją matką te 40 pare lat i potrafi jednak odróżnić jej cień od innych, zwłaszcza że któż inny zakradłby się do naszego ogródka i nagle znikał? Tym bardziej że zawsze gdy widział ten cień nikogo w pobliżu nie było.
  • 0

#44

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To widział dobry cień :) Ale ten co ja widziałam dwa razy był zły. Tzn. miałam wrażenie jakby chciał żebym sie go bała. Generalnie jakbym go zobaczyła raz jeszcze to pewnie dostałabym zawału :o
  • 0

#45

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem (także na tej stronie :) ) o czarnookich dzieciach z aurą strachu i tajemnicy. Może te złe cienie przybierają właśnie ich postać?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych