Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cieniści ludzie. Czym są?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak długo, jak istnieją poszukiwania i zjawiska związane z duchami, tak długo pojawiają się także relacje o "cienistych ludziach". Owi cieniści ludzie są opisywani jako niewyraźni, podobni do cieni, a ich pojawieniu się towarzyszy dziwne uczucie. Prawie zawsze przybierają męskie kształty, są wysocy i posiadają obszerną sylwetkę, zaś być może najdziwniejszą ich cechą jest to, że prawie zawsze są widywani z kapeluszami na głowach. Niekiedy mają czerwone oczy, które wydają się przeszywać cię na wskroś. Czy są to "zwykłe" duchy? Ludzie w większości odpowiadają przecząco. Cieniści ludzie zwykle wydają się nie mieć jakiegoś konkretnego celu swoich wizyt, nie emitują również negatywnych uczuć, wydaje się jednak, iż są oni na swój sposób nieżyczliwi. Ważnym elementem obserwacji cienistych ludzi jest to, że, inaczej niż w przypadku "konwencjonalnych" duchów, wydają się oni być świadomi naszej obecności. Często manifestacje odbywają się z udziałem bytów, które wydają się zajmować się swoimi codziennymi sprawami, rzadko bywają one zauważane, rzadko też próbują porozumiewać się z ludźmi. Cieniści ludzie wydają się być świadomymi naszej obecności i faktycznie wydaje się, że chcą, abyśmy czuli do nich niechęć lub strach.

Czy cieniści ludzie są źli? Skłaniam się ku stwierdzeniu, że tak, szczególnie z powodu negatywnej atmosfery, jaką wokół siebie tworzą. Jednakże dokumentacja negatywnych wydarzeń wywołanych przez cienistych ludzi jest dość skromna. Tak naprawdę w większości przypadków nawiedzeń zjawy pojawiają się stopniowo lub znikają, gdy tylko zostaną zauważone. Cieniści ludzie wydają się nie wypowiadać żadnych słów ani też nie zbliżają się do świadka, za to stoją przy wejściach i w kątach pomieszczeń.

Dołączona grafika

To zdjęcie "cienistego bytu" zostało wykonane kamerą internetową pod nieobecność lokatorki. Postać widoczna jest tylko na dwóch kadrach.


Niektórzy mówią, że cieniści ludzie są obcymi lub istotami przemieszczającymi się w czasie. Jest to interesująca teoria, ponieważ sugeruje ona, że te byty nie tylko istnieją, ale też są częstymi gośćmi w naszym życiu. Dlaczego tak bardzo się przy nas kręcą? Czy jesteśmy przez nich badani? Czy to dlatego jest tak dużo relacji o "uczuciu zła" pochodzącym od tych stworzeń?

Tym, co czyni cienistych ludzi zjawiskiem interesującym, jest zgodność obserwacji. Obojętnie, czy obserwacji dokona starsza osoba czy dziecko, lub ktokolwiek inny, świadkowie zawsze widzą to samo. Relacje ludzi mieszkających na przeciwnych końcach świata i ich wspomnienia są do siebie uderzająco podobne. Jakkolwiek cieniści ludzie stanowią regularny element życia wielu osób.

Shaan Russell, Unexplained-Mysteries.com
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0



#2

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moja ciocia, która mnie częściowo wychowywala, miala jakąś perwersyjną sklonność do straszenia mnie Panem Cieniem. Wyobrażalam go sobie jako szarego przeźroczystego mężczyznę i potwornie się go balam. Oczywiście straszenie bylo bardzo sugestywne a wyobraźnia dziecka ogromna, więc często mi się wydawalo, że gdzieś tam po mieszkaniu w pólmroku pomyka...
Ciekawe, co miala ona na myśli? Już jej nie zapytam...
  • 0



#3

Mordak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cieniści ludzie hmmm... skądś znam to zdjęcie ale nie wiem skąd :oops:
  • 0

#4

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Hmm ,a ja sobie to skojarzyłem z tym co raz opowiadał mój wujek. Będąc gdzieś w swojej babki czy kogoś na wakacjach wybrał się na spacer - był wieczór - ok 18 ( lato ). Było więc w miarę jasno. Po drodze spotkał mężczyznę w kapeluszu i płaszczu ( było gorąco .. ) i spytał się gdzie mieszka X X ( nie pamiętam nazwiska ) wójek powiedział że nie zna takiej osoby , na co ten facet powiedział mu , żeby powtórzył temu XX że przyjdzie po niego . Gdy się odwrócił , już go nie widział. Jak wrócił do domu , okazało się że zmarł sąsiad jego babki ( czy kogoś ) o tym właśnie nazwisku. Co to mogła być za postać .
  • 0

#5

Mordak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przypomniałem sobie miałem sen, że wprowadzam się do starego hotelu... (nie pamiętam dokładnie) po kolacji wziąłem prysznic i drzwi się otwierały ja spojrzałem - nic... gdy już leżałem w łóżku światła zaczęły migotać i i zobaczyłem tą postać ale już jak wchodziła w ścianę
  • 0

#6

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gside: To musiała być śmierć :) Skoro powiedziała ze przyjdzie po pana X X

Cieniści Ludzie? teraz juz wiem co to dawniej widziałem. Ale nie miałem pojęcia ze to sie tak nazywa.
Kiedyś mieszkałem z rodzicami w takim domu we wsi "Chałupki" Koło Krakowa. Ten dom juz nie istnieje ale jeden pokój był w nim bardzo przerażający. Pamiętam ze ja tam tylko wchodziłem gdy była ze mną mama i babcia. Moja mama mi powiedziała wtedy ze sama sie boi tam wejść i wchodzi gdy babcia pierwsza wejdzie. W tym pokoju była paskudna aura. Meble poprzykrywane prześcieradłami i ta paskudna LALKA! bez oczu z powyrywanymi włosami na samym środku pokoju. Tam widziałem zawsze takie cienie gdy byłem. Po nocach miałem tez po tym koszmary. Ze na ścianie poruszają sie cienie ludzi. Ze przechodzą wzdłuż ściany. Naprawde paskudny był ten pokoj. Aby do niego dojsc trzeba było jeszcze przez taki inny malutki przejsc. Zawsze gdy cos zbroiłem mama mnie zamykała na chwile za te drzwi. Do Pustego pokoju z którego prowadziły tez drzwi do tajemniczego upiornego pokoju z tą paskudną lalką. Ehh to było okropne. No ale to stare czasy.

Ciekawi są ci Cieniści ludzie.
  • 0

#7

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak byłem mały dośc czesto to widziałem, czasem nawet w odbicach szyb.. Ale najczesciej widziałem to, i po prau milisekundach skojarzyłem co widze i to znikało.. Zawsze wydawało mi się że to mężczyzna, i wygladał jak stojący ponowy cień..
Teraz już tego nie widze (czego załuje)
  • 0

#8

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tydzień temu jak jechałem tramwajem do babci to wydaje mi się ze coś takiego widziałem ,tramwaj stanął na przystanku a ja gapiłem się przesmyk miedzi 1 sklepem a drugim z przemyka wydobywało się światło słoneczne było słoneczne popołudnie ,światło padało na ściane tak że widziałem najpierw cień danej osoby a po paru sekundach ona wychodziła , wyszło pare osub , nagle widze cień na ścianie dożo wyraźniejszy i większy niz pozostałe ludzkie ,zdziwiłem się a jeszcze bardziej się zdziwiłem jak nikt po tym cieniu nie wyszedł. Może jakiś duży chłop staną blisko ściany i się zawrócił , albo to był ten Cienisty Pan ?
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gside: To musiała być śmierć :) Skoro powiedziała ze przyjdzie po pana X X

Swoją drogą to ciekawe, czy śmierć również może się objawiać jako "cienisty człowiek".
Bo już nieraz ludzie na łożu śmierci widywali takie cusie, ba, zdarzało się, że widywały je także osoby postronne, np pielęgniarki czuwające przy łóżku chorej osoby, która po jakimśtam czasie umierała.
  • 0



#10

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy cieniści ludzie są źli? Skłaniam się ku stwierdzeniu, że tak, szczególnie z powodu negatywnej atmosfery, jaką wokół siebie tworzą.

Ja tam zawsze wychodzę z założenia, że nie ma istot dobrych czy złych, a wszystko zależy od naszego punktu siedzenia :) Jeśli cieniści ludzie naprawdę istnieją, to pewnie mają jakiś cel w pokazywaniu się ludziom, a już jaki to cel, to może zależeć od danej jednostki :)
Oczywiście, ja jak to sceptyk, powiem iż nigdy nie widziałem żadnego cienistego człowieka, ani nic co mogłoby się z tym kojarzyć, poza tym, samo zdjęcie wygląda tak niemożliwie, że uznałbym to za fotomontaż bądź obróbkę jakiegoś dymu :)
  • 0

#11

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pomyślałem tak, skoro, co niektórzy potrafią podróżować w czasie i przestrzeni, to może tam gdzie się udają są spostrzegani podobnie. Może my widzimy takich podróżników, a tylko kojarzymy ich odnośnie naszych wyobrażeń i nazewnictwa.
  • 0

#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

metody11, skąd pewność że są ludzie, którzy podróżują w czasie? Ja o takich nic nie wiem...

A co do tych cienistych, to jak się tak naczytałem od razu w nocy jednego zauważyłem. Jakbym miał mniej zdrowego rozsądku, to nie mógłbym czytać tego forum, bo już bym pewnie ześwirował :D
  • 0

#13 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

czy śmierć również może się objawiać jako "cienisty człowiek".

No, ciekawe. Ja również widziałam śmierć w czymś w rodzaju snu, a nawet z nią rozmawiałam. Była piękną młodą kobietą o bladej twarzy, i długich czarnych włosach. W sumie nie była straszna, miała tylko silne poczucie "misji" do wypełnienia i nie emanowała złem tak, jak ten cienisty osobnik.
  • 0

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uosabianie śmierci wydaje mi się śmieszne. Tak samo obecni ludzie robią z Bogiem, wierząc że jest taki jak my, posiada takie same cechy itp. To wszystko spowodowane jest naszą egoistyczną naturą.
  • 0

#15 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Uosabianie śmierci wydaje mi się śmieszne.

Ale tylko pozornie. Personifikowanie pomaga w lepszym zrozumieniu i komunikacji. To naprawdę nic śmiesznego, tylko całkiem naturalna sprawa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych