Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny dziw natury w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

PREDATOR.
  • Postów: 67
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smok dwugłowy - i brodaty
KOLEJNY DZIW NATURY W USA

W Stanach Zjednoczonych przyszła na świat dwugłowa jaszczurka. Gad należy do gatunku "smoków brodatych", pochodzących z Australii.
Jaszczurka przyszła na świat tydzień temu. Wyhodowała ją Barbara Witte, Amerykanka kolekcjonująca gady. Choć swoje oryginalne hobby kobieta uprawia już od dawna, z tak nietypowym okazem spotkała się po raz pierwszy.

- Kiedy do niego mówię, obie głowy wymagają mojej uwagi.

Specjaliści nie wróżą jednak jaszczurce długiego życia. - Prawdopodobnie jedna z głów osiągnie pozycję dominującą i będzie uniemożliwiać odżywianie się drugiej głowie, traktując ją jako naturalnego rywala. Spowoduje to obumarcie zdominowanej głowy, a w następstwie całej jaszczurki mówi Patrick Fournier, właściciel sklepu z jaszczurkami.

Gdyby wybryk natury miał okazję dorosnąć, mógłby osiągnąć nawet pół metra długości. :)
Źródło:http://www.tvn24.pl
  • 0

#2

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Specjaliści nie wróżą jednak jaszczurce długiego życia. - Prawdopodobnie jedna z głów osiągnie pozycję dominującą i będzie uniemożliwiać odżywianie się drugiej głowie, traktując ją jako naturalnego rywala.Spowoduje to obumarcie zdominowanej głowy, a w następstwie całej jaszczurki mówi Patrick Fournier, właściciel sklepu z jaszczurkami.

To niestety wielce prawdopodobne. Osiągnięcie dojrzałego wieku przez takie mocno "syjamskie" rodzeństwo jest możliwe chyba tylko u ludzi - oni w tej wyjątkowo skomplikowanej sytuacji życiowej mogą jakoś jeszcze się dogadać. ;)
  • 0



#3

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz może jakieś fotki tego zwierzątka??
  • 0

#4

K.B.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie :> Ja też bym chciała zobaczyć jak to zwierzątko wygląda :D
  • 0

#5

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już się przyzwyczaiłem do dwugłowych zwierząt...

przykład: dwugłowy wąż sprzedawany na ebay'u
http://serwisy.gazet...0.html?skad=rss
Dołączona grafika
  • 0

#6

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie jedna z głów osiągnie pozycję dominującą i będzie uniemożliwiać odżywianie się drugiej głowie, traktując ją jako naturalnego rywala.


Nie koniecznie. Jeśli jaszczurki mają wspólny układ krążenia oraz pokarmowy to substancje odżywcze będą rozprowadzane po całym ciele czyli również do drugiej głowy. Problem sie pojawi jeśli tak nie będzie, wtedy rzeczywiście drugą głowę a przez t całą jaszczurke czeka śmierć.
  • 0

#7

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wiele osób chciałoby mieć taką jaszczurke :) szkoda że będzie musiała zginąć :/
  • 0

#8

PREDATOR.
  • Postów: 67
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwierzątko wygląda tak [attachment=486:attachment]

Pozdrawiam :>
  • 0

#9

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na filmie wyglada na orwpiala. Z reszta zaden mi tam smok to jaszczurka Agama Brodata.
  • 0

#10

Mangel.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, ale przecież w świcie gadów takie rzeczy są na porządku dziennym. Nie jestem pewien kiedy ale ostatnio w Chinach urodził się żółw z trzema głowami.

Edit: Tac
  • 0

#11

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe czy jak mu zrobią amputacje jednej z głów czy nadal będzie żył :)
  • 0

#12

Ghost Rider.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobnik o dwuch głowach oganach itd.trafia sie jeden na milion :)
  • 0

#13

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tej Ameryce Płn. to już chyba za dużo tych wszystkich mutantów, nie uważacie?

Nigdy jakoś nie byłam przekonana o tym, by w USA działy się dziwne rzeczy. Owszem, jakieś małe anomalia to z pewnością, ale Amerykanie uwielbiają wszystko wyolbrzymiać. Wystarczy spojrzeć na horrory ich produkcji
  • 0

#14

TomekBstok.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, ale przecież w świcie gadów takie rzeczy są na pożądku dziennym. Nie jestem pewien kiedy ale ostatnio w Chinach urodził się żółw z trzema głowiami.

Oglądałem kiedyś program (na animal planet) o anomaliach wśród żółwi, które występują bardzo często. Była tam opisana historia pewnego terrarysty, który zajmuje sie różnymi dziwactwami pośród wielu gatunków żółwi. Wierzcie lub nie, ale w ciągu każdego roku udaje mu się wyhodować nawet do kilkudziesięciu zwierząt mających wrodzone zewnętrzne wady. :o
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych