Skocz do zawartości


Zdjęcie

Małe podsumowanie o OOBE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

TiMeK.
  • Postów: 29
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zjawiskiem OOBE interesuję się już od jakiegoś czasu, jednak przed spróbowaniem ciągle ciąży mi kilka spraw. Przeczytałem wszystkie strony tematów "OOBE - Wasze Doświadczenia" oraz "23 Sposoby na OOBE" i dalej nie mogę znaleźć rozwiązania, dlatego osoby, które by znały odpowiedź na moje pytania, proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

Zacznijmy od 1 sprawy. Pisałem kiedyś z pewnym człowiekiem (o ile pamiętam, był on chyba z tego forum), napisał mi że przy OOBE raz wszedł w paraliż i w nim pozostał, przez 30 min nie mógł się ruszać itp. Od tego czasu już tego nie próbował, bo bardzo się przestraszył. Czyli jak to w końcu ?

2 Sprawa, nie mogę czegoś pojąć. Przy wchodzeniu naszym zadaniem, aby zachować świadomość, a ciało ma spać. Często po jakimś ekscytującym dniu nie mogę zasnąć, ponieważ ciągle myślę o danej rzeczy. Zasypiam dopiero po uspokojeniu myśli. Jak w takim razie to zrobić ?

Dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Paraliż senny ma niewiele (właściwie to nic) wspólnego z OOBE, a ponadto wątpię aby trwał on 30 minut.
2. Próbuj sobie odliczać od 100 do 0 i się na tym skupić, gdy przyjdzie jakaś myśl, to ją olać i liczyć sobie dalej. Aż do skutku (wkońcu będzie lekko, fajnie, ale to będzie bardziej stan alfa niż OOBE, lecz od czegoś trzeba zacząć).
  • 0

#3

mmaakkss.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja niepotrafie tak wyczyścić umysłu z myśli :cry: Nieświadomie one same przychodzą znikąd :P po czym na tym sie łapie ... i tak w nieskonczonosc :P cokolwiek bym nie robil
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja niepotrafie tak wyczyścić umysłu z myśli :cry: Nieświadomie one same przychodzą znikąd :P po czym na tym sie łapie ... i tak w nieskonczonosc :P cokolwiek bym nie robil


Niepotrzebnie się starasz oczyścić umysł - kiedy myślisz "Pozbądź się wszystkich myśli" automatycznie zaczynasz myśleć jakiej to myśli chcesz się pozbyć - w ten sposób sprawiasz ,że się ona pojawia - a odgonić ją nie tak łatwo.
Ty nie myśl "Muszę oczyścić umysł" tylko poprostu to zrób. Np. sposobem podanym przez Beritha. Oczyszczanie umysłu nie polega na odpędzaniu myśli ale na nie zwracaniu na nie uwagi.
A jeżeli pojawi sie z nikąd jakaś myśl to pod żadnym pozorem nie analizuj jej ani nie myśl "Nie! Znowu jakaś myśl! Muszę się jej pobyć" - w ten sposób sprawisz tylko ,że zamist odejść stanie się silniejsza.

Pisałem kiedyś z pewnym człowiekiem (o ile pamiętam, był on chyba z tego forum), napisał mi że przy OOBE raz wszedł w paraliż i w nim pozostał, przez 30 min nie mógł się ruszać itp. Od tego czasu już tego nie próbował, bo bardzo się przestraszył. Czyli jak to w końcu ?

Pytanie czy chciał z niego wyjść i czy próbował to zrobić (bo możliwe że ze strachu nawet nie próbował się ruszyć). Faktycznie podczas wchodzenia do stanu oobe natrafia się na swego rodzaju paraliż (chociaż bardziej bym to transem nazwała. A paraliż w tym wypadku to pół biedy - mi się wówczas zbiera na wymioty :D i robi mi sie gorąco jakbym miała ze 40 stopni gorączki :D , na szczęście nie zawsze) jednak nigdy nie spotkałam się z informacją ,że ktoś nie potrafił z niego wyjść. Oczywiście paniczny strach potrafi zdziałać wiele rzeczy(więc nie wykluczam ,że tamten człowiek nie mógł z tego wyjść) ale wszystko to tkwi w psychice - w takim momencie wystarczy poskromić strach i można bez problemu powrócić do normalnego funkcjonowania.
  • 0



#5

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mmaakkss kup sobie płytę z hipnozą relaksacyjną. Oczyszcza umysł lepiej niz domestos :D Poważenie mówię. W podstawówce na zajęciach socjologicznych pani pedagog nam to puszczała i było konkretnie :) Wszyscy jak nowo narodzeni (w sensie duchowym) wychodzili z zajęć
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych