Skocz do zawartości


Zdjęcie

Albert Einstein


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AquaManiac, każdy głupi wie, że inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu ale także od pofałdowania kory mózgowej :lol : I nawet nie zamierzam szukać cytatów żeby ci to udowodnic :lol :
  • 0

#17

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu ale także od pofałdowania kory mózgowej" - to ciekawe bo w zadnej ksiazce o fizjologii OUN tego nie wyczytalem :) Sugerujesz ze ludzie mniej inteligentni maja mniej pofaldowana kore? A mozesz mi zdradzic jakie oceny miales z biologii? :)

"nie zamierzam szukać cytatów żeby ci to udowodnic" - alez niczego innego sie nie spodziewalem, tu kazdy wierzy w czary a nie w fakty :)
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu ale także od pofałdowania kory mózgowej" - to ciekawe bo w zadnej ksiazce o fizjologii OUN tego nie wyczytalem :) Sugerujesz ze ludzie mniej inteligentni maja mniej pofaldowana kore? A mozesz mi zdradzic jakie oceny miales z biologii? :)

"nie zamierzam szukać cytatów żeby ci to udowodnic" - alez niczego innego sie nie spodziewalem, tu kazdy wierzy w czary a nie w fakty :)


To chyba nie odrozniasz laczenia faktow z czarami... :rotfl:

swoja droga nawet nie ustosunkowales sie do tego co legalize napisal o pofaldowaniach..

czyzby znajomosc Twoja wlasnie tych faktow byla niewystarczajaca?
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AquaManiac, poczytaj sobie jaki wpływ ma rozwój kory mózgowej na inteligencje... Dodam jeszcze, że jest kilka rodzajów inteligencji takich jak inteligencja emocjonalna, logiczna czy kinestetyczna...
  • 0

#20

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

m sie zdaje ze to on byl geniuszem bo go chyba jakos "sprawdzali" np kazali mu szczegolowo opisac cala teorie i dowodnic to... jakby jej nie znal to by chyba nie umial :P
  • 0

#21

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"AquaManiac, poczytaj sobie jaki wpływ ma rozwój kory mózgowej na inteligencje" - co to znaczy "rozwoj"? Moja wiedza pochodzi z podrecznikow fizjologii czlowieka ktora mialem nieklamana przyjemnosc studiowac. A twoja skad pochodzi? Ani na histologii ani na fizjologii nic nam nie mowiono o tym jakoby dalo sie badaniem posmiertnym mogzu okreslic chociazby w przyblizeniu inteligencje badanego. Chyba ze legalize! ma wieksza wiedze niz ma kadra naukowa Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie ale w takim razie niech sie laskawie zrodlem tej wiedzy podzieli?
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

m sie zdaje ze to on byl geniuszem bo go chyba jakos "sprawdzali" np kazali mu szczegolowo opisac cala teorie i dowodnic to... jakby jej nie znal to by chyba nie umial :P


nie umiesz mi tego wprost powiedziec?
  • 0

#23

BOV.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę że to jest jakiś "błąd" genetyczny, tak jak dodatkowy palec czy coś. On potrafił używać 2-ch półkul naraz? :shock:
  • 0

#24

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie powiedziałem "jakoby dalo sie badaniem posmiertnym mogzu okreslic chociazby w przyblizeniu inteligencje badanego", tylko "że inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu ale także od pofałdowania kory mózgowej" - czytaj uważnie...
A to co pisze opieram się na wiedzy z podstawówki której widocznie masz braki :) Najpierw musisz zrozumieć co to jest tak naprawdę inteligencja i jaki wpływ na nią ma rozbudowanie mózgu, a między innymi stopień pofałdowanie kory mózgowej...
  • 0

#25 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ale nie wiesz? on skonczyl pomorska akademie medyczna..

to trzeba bylo studiowac w lodzkim medyku to moze bys o tym wiedzial :smile:
  • 0

#26

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A to co pisze opieram się na wiedzy z podstawówki której widocznie masz braki :) Najpierw musisz zrozumieć co to jest tak naprawdę inteligencja i jaki wpływ na nią ma rozbudowanie mózgu, a między innymi stopień pofałdowanie kory mózgowej..." - no widzisz, Ty sie opierasz na wiedzy ze szkoly podstawowej a ja na wiedzy ze studiow medycznych, tak wiec nie ma wiekszego sensu z Toba dyskutowac, wierz sobie dalej w to ze "inteligencja zalezy od rozbudowania mozgu" :rotfl:
Fascynuje mnie ze w XXI wieku w srodku Europy ludzie wierza w takie rzeczy jak Wy :)
  • 0

#27

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Człowieku narawde jest mi żal Ciebie. Studiujesz medycyne, a nie wiesz takich podstawowych rzeczy?? Wygląda na to, że taki z Ciebie student jak z koziej dupy trąba :lol : Gdybyś miał choć troche ambicji poczytał byś na ten temat. Nie wyniosłeś zbyt wiele z wykładów to pozwól, że przytocze ci swój ;)
click musisz przeczytać aby poznać odpowiedź :)

Jako dobry człowiek doradzam ci abyś poczytał o mózgu, jego budowie i inteligencji...
Wiesz chociarz skąd się bierze pofałdowanie kory mózgowej i jaka jest relacja między wielkością mózgu a pofałdowaniem??

Słownictwo, Legalize. Spuść trochę z tonu, zresztą AquaManiaca też się to tyczy - NHolokaust
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

widocznie na wykladach musial lulac...o ile w ogole chodzil do jakiegos medyka :lol :
  • 0

#29

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ah te życie studenta ;-) no nic ale skoro fałdy na mózgu nie maja nic wspólnego z inteligencją to po co mi mózg??Przecież skoro możemy mieć mózg wielkości orzeszka to po kiego rodzimy sie z takim kolosem (porównanie do orzecha włsokiego)

A wiem!!Żeby czaszka była proporcjonalna dla reszty ciałą i żeby nam sie ten orzeszek w mózgu nie obijał
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Puknij sie w glowe troche. Te faldy sa po to miedzy innymi zeby Ci mozgu nie rozsadzilo.

Im wiekszy mozg tym wiecej i bardziej zwinietych fald.Mimo tego ze optycznie tego nie widac po wielkosci czaszki ale wiadomo o tym po faldach.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych