Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO, grawitacja i podróże międzygwiezdne. Perspektywy i możliwości.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UFO, grawitacja i podróże międzygwiezdne. Perspektywy i możliwości.

a wstępie propozycja: proponuję zapomnieć całą dotychczas zdobytą w szkołach wiedzę z dziedziny fizyki, mechaniki i nauk pokrewnych. W silnych, sztucznych polach grawitacyjnych, a o takich będzie mowa, nie obowiązują prawa fizyczne naszego Świata.

Tam rządzą inne prawa, o których będzie mowa później.

To jest fizyka ery grawitacji!

Pytają mnie ludzie: przecież inna jest grawitacja na Księżycu, inna w lecącej rakiecie, czy na Stacji Orbitalnej.

Nie, GRAWITACJA JEST TA SAMA. Inna jest tylko siła przyciągania ziemskiego, a to jest zupełnie co innego! To wszystko dzieje się w ramach jednego i tego samego układu grawitacyjnego. W granicach naszego Układu Planetarnego, naszego Świata. Siła przyciągania jest tylko jednym z przejawów istnienia grawitacji, najbardziej powszechnym i odczuwalnym, ale - być może - wcale nie najważniejszym!

atomiast w silnych, sztucznie wytworzonych, lokalnych polach grawitacyjnych, które nazwałem "bąblem grawitacyjnym" obiekty materialne znajdujące się wewnątrz tych bąbli:

nie mają ciężaru i bezwładności!

Są jakby wycięte z naszego świata. Znajdują się w innej, lokalnej rzeczywistości, a my widzimy je przez przezroczystą zasłonę, ale tylko wtedy, kiedy chce tego ich załoga. Mogą się jednak otoczyć zasłoną niewidzialności, mogą przeskoczyć w czasie w inne miejsce przestrzeni. I dlatego znikają nam nagle z oczu, by znaleźć się kilkaset metrów, albo kilometrów dalej.

To nie są cuda! To jest fizyka pól grawitacyjnych.

Zapytacie, skąd to wiem? Nie wiem. Ja tylko tak przypuszczam, tak wnioskuję na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia. Takie wytłumaczenie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.

to jest moim zdaniem jedyne, racjonalne wytłumaczenie niesamowitych zdolności i możliwości manewrowych pojazdów, obiektów UFO.

Bo taki jest bezpośredni związek grawitacji z UFO i dlatego o grawitacji mówię na UFO Forum poświęconym tym Obiektom.

Po wieloletnich studiach tematu grawitacja, zbieraniu materiałów i doniesień prasowych i internetowych, doszedłem do wniosku, że jedynie napęd wytwarzający silne, sztuczne pola grawitacyjne umożliwia przemieszczanie się tych obiektów między światami i wymiarami, nagłe pojawianie się znikąd i nagłe ich znikanie, gwałtowne przyspieszanie, stopowanie i zawisanie w miejscu. Żaden ziemski statek, a przynajmniej taki, który nie ma napędu grawitacyjnego nie jest zdolny do takich manewrów.

I tu muszę przytoczyć teorię amerykańskich fizyków o właściwościach grawitacji.

Trzech profesorów amerykańskich uniwersytetów, Nima Arkani-Hamed, Savas Dimopoulos i Georgi Dvali, /vide Świat Nauki nr.2 z roku 2003 Wydanie Specjalne/, ogłosili teorię wielu wymiarów. Stwierdzili jednocześnie, że jedyną siłą, jedynym oddziaływaniem fizycznym zdolnym opuścić nasz świat, naszą D-branę jest GRAWITACJA! /rysunek/.

Dołączona grafika

To właśnie dzięki niej, dzięki silnikom grawitacyjnym wytwarzającym sztuczne, lokalne pole grawitacyjne - wehikuły UFO przylatują do nas z innych planet, a może innych światów lub wymiarów.

I właśnie celem mojego wystąpienia jest próba wyjaśnienia, w jaki sposób latają, manewrują i pojawiają się w naszym świecie i w naszej przestrzeni statki Obcych zwane UFO.

O tym ile ich jest, jakie, w jaki sposób manifestują swoją obecność będą mówili inni.

Ja natomiast przejdę do teorii jak podróżują Obcy w zależności od stopnia rozwoju ich cywilizacji.

Jeszcze raz podkreślić chcę, że to nie są moje teorie. Ja jestem zbieraczem pereł-myśli, z których próbuję złożyć piękny naszyjnik wiedzy.

Według profesora Michio Kaku , /tłumaczenie z serwisu India Daily/, -cytuję: "Super zaawansowane cywilizacje typu IV-go podróżują przez nasz i inne wszechświaty bez potrzeby używania pojazdów UFO. Bardziej prymitywne cywilizacje typu I, II oraz III potrzebują statków kosmicznych do podróży, natomiast cywilizacja typu IV po prostu zakrzywia czasoprzestrzeń.

Zakrzywianie czasoprzestrzeni jest koncepcją, według której nie udajemy się do miejsca przeznaczenia - to miejsce przeznaczenia "zbliża się do nas".

Odpowiedź leży w zastosowaniu czegoś pod nazwą ciemnej energii. Ciemna energia pozwala na dezintegrację oraz deformację przestrzeni. Są również możliwe wnioski, że ciemna materia pozwala także na izolację wymiarów czasowych." - koniec cytatu.

Od siebie dodam, że nasz widzialny i dotykalny Świat to niecałe 5 %.

Jesteśmy malutkim ułamkiem Natury. Reszta, to CIEMNA MATERIA I ENERGIA!!!!

Czym ona jest???? To chyba NAJWIĘKSZA ZAGADKA UNIVERSUM, MULTIWSZECHŚWIATA! /rysunek/

Dołączona grafika

Dlaczego wszystkie informacje o UFO są starannie ukrywane i wyśmiewane, mimo, że są w 100% prawdziwe?

Odpowiedź jest oczywista : komukolwiek uda się opanować technologię zakrzywiania przestrzeni, będzie miał miażdżącą przewagę nad resztą!

Są już pierwsze sygnały, że naukowcy i inżynierowie zaczynają powoli rozumieć koncepcję zakrzywiania czasoprzestrzeni przy pomocy ciemnej energii. Ale, jak dotychczas NIKT nie sformułował teorii naukowej opisującej wyczerpująco to zjawisko w połączeniu z innymi siłami przyrody. W teorii relatywistycznej Einstein sformułował wzór na masę ciała będącego w ruchu.

Masa ta jest funkcją prędkości. Wzór jest następujący

Dołączona grafika

Jak z niego wynika,-gdy prędkość obiektu v zbliża się do prędkości światła c , masa m(v) /czytaj em od vau/ rośnie do nieskończoności, bo mianownik zbliża się do zera.

Dołączona grafika

Nie ma takiej siły, która mogłaby nadać większą prędkość masie nieskończenie wielkiej.

I na tej zależności opiera się fałszywy dowód, że w przyrodzie nie istnieje większa prędkość niż prędkość światła!

I w ten sposób próbowano, (kto?) zamknąć nas w klatce ograniczonego świata.

Nowe teorie obalają to twierdzenie i otwierają nam bramy do innych gwiazd i galaktyk.

Przecież Oni też stamtąd przylatują i jakoś to robią, więc jest to możliwe!

Naukowcy na całym świecie próbują znaleźć tzw. TEORIĘ WSZYSTKIEGO, ujmującą jednocześnie teorię względności, zjawiska kwantowe, oddziaływania silne, słabe i grawitacyjne. Ale, o ile mi wiadomo, dotychczas jeszcze nikomu się to całkowicie nie udało.

Czym jest grawitacja?

Mimo przeczytania wielu książek dotyczących tego zagadnienia nie spotkałem się z wyczerpującym, naukowym określeniem tego zjawiska, odpowiadającym współczesnemu poziomowi wiedzy.

W Encyklopedii Powszechnej PWN pod hasłem grawitacja napisano: (łać.) ciążenie powszechne, własność dowolnej pary ciał, polegające na wzajemnym przyciąganiu się.

Lakoniczne to stwierdzenie jest nieprawdziwe, nie wyjaśnia istoty znacznie bardziej skomplikowanego zjawiska.

Ciążenie powszechne, jak już wspomniałem jest jedynie jednym z przejawów istnienia grawitacji, jej najbardziej znaną i odczuwalną manifestacją.

Tak, jak prąd elektryczny jest skutkiem istnienia skomplikowanego zjawiska pól elektromagnetycznych. Samo zjawisko grawitacji jest niezwykle skomplikowaną formą istnienia materii energii i przestrzeni.

Spotkałem się z określeniem, że grawitacja jest parametrem przestrzeni.

Jest przede wszystkim siłą, która wiąże w jedną całość wszystkie planety i gwiazdy, oraz wszystkie mgławice naszego Wszechświata. Ale to nie wszystko! Nasz Wszechświat to tylko 4% z kawałkiem całości Megawszechświata. Grawitacja prawdopodobnie przenika przez wszystkie światy i wymiary i poprzez oddziaływanie na ciemną materię i energię zespala, wiąże całe Uniwersum w jedną całość.

To właśnie opanowanie, zrozumienie i praktyczne zastosowanie grawitacji może umożliwić nam podróż do tych niewidzialnych światów, zajrzenie za kurtynę niewidzialności. Ciekawość zawsze była wielkim motorem napędowym działania człowieka-odkrywcy.

To prawdopodobnie z za tej kurtyny przylatują do nas Obcy. Od dawnych już czasów. A kiedy my.....Są różnego rodzaju próby i teorie wyjaśnienia zjawiska grawitacji i związanych zagadnień.

O dwóch z nich, bardzo interesujących - opowiem.

Teoria próżni prof. Gennadija Iwanowicza Szypowa. /rysunek/.

Dołączona grafika

Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim.

Teoria próżni zakłada, że istnieje siedem /7/ poziomów /planów/ rzeczywistości:

1. Absolutne NIC /Absolut, Bóg - dopisek mój/.

2. Pierwotne pole wirowania (świadomości)

3. Próżnia

4. Plazma (cząstki elementarne)

5. Gaz

6. Ciecz

7. Ciała stałe

Twierdzi on, że próżnia /3/ jest źródłem ogromnej ilości energii. Jeden centymetr sześcienny próżni zawiera energię wystarczającą na zaspokojenie wszystkich potrzeb energetycznych ludzkości!

Współpracujący z Szypowem naukowcy pracują nad urządzeniem pobierającym niemal nieograniczone ilości czystej energii z dowolnego miejsca na planecie czy w kosmosie.

Podobno takie urządzenie będzie gotowe za kilka lat.

Koniec z ropą węglem, czy wożeniem paliwa! Koniec z paliwowo-motoryzacyjnym Imperium Zła!

Zespół Szypowa skonstruował też urządzenie przypominające latający spodek nazwane przez niego "Ziemskim UFO", które podobno latało.

Jednak nie wiem nic o dalszych jego losach.

Najważniejszym jednak wynalazkiem opartym na teorii próżni jest generator torsyjny, którego twórcą jest Anatolij Akimow. Urządzenie to, wielkości czterech paczek papierosów wytwarza pole torsyjne rozprzestrzeniające się miliardy razy szybciej niż światło i przenika przez każdą materię nie tracąc na intensywności. Nie wiadomo dokładnie jak szybko się porusza, gdyż nie udało się tej prędkości zmierzyć. Nie wykluczone, że jest nieskończenie wielka, a jego oddziaływanie natychmiastowe - niezależne od odległości!

.Szypow dowodzi też istnienia dotychczas nieznanych, niewidzialnych rodzajów materii i energii.

Aż się tu prosi abym przypomniał, że w jednym z wcześniejszych artykułów napisałem, że jest bzdurą założenie Einsteina o granicznej prędkości w przyrodzie, jaką jest prędkość światła i że fałszywa jest wynikająca z niej teoria względności.

Może ona być sprawdzalna jedynie w szczególnym przypadku to jest w ziemskim stałym polu grawitacyjnym. Nie obowiązuje w innych układach grawitacyjnych, gdzie rządzą inne prawa fizyczne, przy istnieniu innych pól energetycznych i innych źródeł nieznanej nam energii - co wykazał Szypow.

Wspomnę jeszcze, że niewybaczalną arogancją i ignorancją byłoby twierdzenie i upieranie się przy tym, że znamy już wszystkie rodzaje materii i energii istniejące w przyrodzie.

Przykładem niech będą pola torsyjne, ciemna materia i energia, a nawet nasza grawitacja, o której wiemy tak niewiele - prawie NIC!

Jako ciekawostkę podam jeszcze, że według Szypowa pierwotne pole wirowania, nazywane też polem świadomości składa się z "elementarnych wirów czasoprzestrzennych przenoszących informacje."

To właśnie ten poziom umożliwia powstawanie zjawisk określanych mianem magii, parapsychologii, psychotroniki. Pierwotne wiry tworzą coś w rodzaju materii będącej powłoką myśli. Na tym poziomie myśl jest materialna, może istnieć samodzielnie i oddziaływać na obiekty materialne. Może nie takie głupie i bezpodstawne jest powiedzenie, że myślą można przenosić góry. Może nasi dalecy przodkowie kiedyś to potrafili /piramidy?/.

Może za milion lat ludzie też nauczą się tej cudownej umiejętności, kiedy ludzkość osiągnie IV poziom. O ile wcześniej nie pozabijają się lub wytrują....

Jednym z najciekawszych wniosków wynikających z teorii pola świadomości jest istnienie życia po śmierci. Dusze ludzkie po uwolnieniu się z materii przenoszą się do materialnego pola myśli- tam gdzie myśl staje się rzeczywistością.

Teoria Profesora Michała Gryzińskiego.

Profesor Michał Gryziński był Polakiem, pracował w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku i przez 40 lat prowadził własne badania nad budową atomu.

Kiedy przedstawił swoją teorię wybuchła prawdziwa burza.

"Mechanika kwantowa to największa mistyfikacja w historii nauki" - ogłosił Profesor.

Według Michała Gryzińskiego Niels Bohr popełnił kardynalny błąd opracowując "model planetarny atomu", gdyż atom wygląda zupełnie inaczej.

Model ten wszyscy znamy ze szkoły i dlatego, między innymi proponowałem na wstępie, aby zapomnieć o szkolnej wiedzy.

Dołączona grafika
Model atomu wg. Bohra

Dołączona grafika
Model atomu wg. Prof. Gryzińskiego


Profesor wykazuje, że atom ma budowę radialną.

Oznacza to, że elektrony poruszają się wokół jądra po torach przypominających hiperbole, a nie okręgi i nazwał to "modelem swobodnego spadku".

Jeśli teoria ta jest prawdziwa, to wynikają z niej wnioski, że prędkość światła nie jest najwyższą prędkością we wszechświecie.

Profesor stwierdził też, że w atomie ukryta jest ogromna ilość energii powstałej w momencie narodzin wszechświata i że otacza nas ocean energii mogącej wystarczyć na wszelkie potrzeby planety, /co twierdziłem wcześniej w swoich artykułach i napisanej książce/.

Twierdzi też, że Einstein znał prawdę o budowie atomu i celowo wprowadzał Niemców w błąd, aby uniemożliwić im wyprodukowanie bomby atomowej.

Teoria prof. Gryzińskiego spotkała się z całkowitym potępieniem przez autorytety oficjalnej nauki, a on sam z zaciekłą krytyką środowiska fizyków kwantowych.

Skąd my to znamy???

Pod koniec życia doszedł do wniosku, że istnieje jakaś inteligentna siła, która łączy wszystkie atomy, z których składa się wszechświat.

Profesor Michał Gryziński zmarł w 2004 roku w wieku 74 lat.

Dlaczego powinniśmy usilnie pracować nad opanowaniem i praktycznym zastosowaniem grawitacji?

Odpowiedz jest prosta, banalna i szczera, aż do bólu: -bo nie mamy innego wyjścia, bo zmusza nas sytuacja, okoliczności i perspektywy uzyskanych korzyści!

Kurczą się wszelkie zasoby energetyczne, ropy, węgla oraz wszelkich innych surowców. Energia atomowa jest mało wydajna a przede wszystkim niebezpieczna! /Czarnobyl/.

Dotychczas spalane surowce, w samochodach, silnikach Diesla, lotniczych, okrętowych, odpady przemysłowe zrzucane do wody i powietrza skrajnie zatruwają i zanieczyszczają środowisko. Wkrótce zabraknie czystego powietrza do oddychania i wody zdatnej do picia!

Nie będę rozwijał tego tematu, bo wszyscy to znają, powiem tylko: dalej tak nie może być!

Musimy szybko, natychmiast podjąć dzieło budowy urządzeń wykorzystujących czystą, wolną energię-(Free energy). I to należy skorzystać z wszelkich jej źródeł: wiatru, słońca, wody i innych. Wydawałoby się, że najłatwiej i najbardziej dostępna jest energia słoneczna. Niestety, znane urządzenia przetwarzające są drogie i mało wydajne. Nie należy jednak z nich wszystkich rezygnować, dopóki nie nauczymy się korzystać z nieograniczonych zasobów energii próżni i energii grawitacyjnej. Energią próżni nie zajmowałem się dotychczas, niech tym zajmą się inni, wracamy do energii grawitacyjnej.

Warunkiem i przyczyną powstawania sztucznych pól grawitacyjnych jest WIR!

Wir jest powszechnym zjawiskiem występującym w przyrodzie. Wirują planety, gwiazdy, galaktyki, wiruje woda w rzece, wirują trąby powietrzne i tornada. Ruch jest warunkiem i przejawem istnienia materii-energii i również życia. Ale do wytworzenia grawitacji jest niezbędny silny ruch wirowy ośrodka.

Jak powstaje sztuczna grawitacja?

Z dostępnych informacji wynika, że są trzy sposoby:

-w szybko wirujących zbiornikach rtęci

-wirujące pierścienie magnetyczne /Searl/

- w wirach wodnych /Schaumberger/

Prawdopodobnie istnieją jeszcze inne sposoby, ale ja się z nimi nie spotkałem.

Wir, najprawdopodobniej niezbędny jest do prawidłowego, odpowiedniego ułożenia spinu w atomach.

Jak wynika z wielu doniesień było wiele prób budowy silników i pojazdów grawitacyjnych, poczynając od eksperymentów prowadzonych przez uczonych niemieckich w latach trzydziestych. Jednak wnioskując z tego, że nie są w codziennym użytku, próby te nie kończyły się sukcesem. Chyba, że armie czołowych mocarstw posiadają takie pojazdy i trzymają ten fakt w najgłębszej tajemnicy.

Niezależnie od tego, kto - my, ludzie musimy rozpocząć prace nad zbudowaniem takich pojazdów.

Perspektywy i możliwości.

O tym, że UFO jest zjawiskiem rzeczywistym, realnym nie trzeba nikogo przekonywać. Natomiast, czym są te obiekty, to już jest osobne pytanie.

Wiele obserwacji wskazuje na to, że są to obiekty sztuczne, wykonane i sterowane przez istoty inteligentne. Skąd pochodzą, nikt dokładnie nie wie, mimo, że są różne hipotezy - wiele jednak wskazuje na to, że nie są wytworem rąk ludzkich.

O tych sprawach będą mówili szeroko inni, więc ja skoncentruję się na tym, czy warto podjąć trud budowy takich pojazdów.

Na wstępie trzeba sobie uświadomić ogrom trudności takiego przedsięwzięcia.

Przede wszystkim nie ma naukowej teorii grawitacji, dającej podstawy podjęcia eksperymentów i budowy prototypów.

Trzeba niestety spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że problem przekracza możliwości intelektualne naszych ziemskich uczonych. Faktem jest, ze zagadnienie jest niezmiernie trudne, dotyczące podstaw istnienia materii i energii, a może podstaw bytu i istnienia naszego świata. Jak wspomniałem wyżej, wielu naukowców, fizyków robi próby zrozumienia i opanowania tego problemu, ale, jak dotychczas chyba żadnemu się nie udało.

Za wysokie progi! Ale nie można czekać, aż się znajdzie geniusz, który sprosta wyzwaniom. Co więc pozostaje? Próby i eksperymenty "w ciemno". Działanie na intuicję, z wykorzystaniem starożytnej wiedzy o wimanach, pojazdach Bogów, pojeździe Ezechiela i o wszystkich innych eksperymentach w tej dziedzinie. A jest tego wiele, nawet bardzo dużo!

A eksperymenty można i trzeba zacząć od najprostszych modeli. Z historycznych przekazów wynika, że ludzie w zamierzchłej przeszłości posiadali i korzystali z takich pojazdów.

Dlaczego więc i nam nie miałoby się powieść?

A gra jest warta świeczki. Może nawet warta istnienia i rozwoju dalszych pokoleń.

Myślę, że możemy trochę pofantazjować......

Pojazdy grawitacyjne nie potrzebują stacji benzynowych, bo "paliwo" jest wszędzie, wokół nich, darmowe, za które nie trzeba płacić! Nie potrzebują dróg, autostrad, lotnisk, bo mogą zatrzymać się, zawisnąć wszędzie, nawet nad trawnikiem przed domem, nie uszkadzając klombu z kwiatkami. Nie mają wypadków, bo w razie kolizji zatrzymują się w miejscu, lub wymijają- ześlizgując się "bąblami". Nie produkują śmierdzących, trujących spalin. Nie potrzebujesz kupować biletów lotniczych, bo w kilka minut możesz być u przyjaciela w Kanadzie. Zobacz ile można zyskać powierzchni na Ziemi do obsiania zbożem i obsadzenia lasami i kwiatami po zlikwidowanych autostradach, drogach i lotniskach.

I wreszcie możesz odetchnąć świeżym powietrzem, gdyż miliony smrodliwych samochodów, samolotów i maszyn wyrzucono na złom!

Takie są perspektywy. Resztę sobie dopowiedzcie sami i zastanówcie się, czy warto.....

A jak jest z możliwościami?

Moim zdaniem są ogromne. Nasz technika osiągnęła już ogromny rozwój. Co prawda można mieć zastrzeżenia odnośnie kierunków tego rozwoju, ale w niektórych dziedzinach jak elektronika, chemia, medycyna są ogromne. Wystarczy jednak popatrzeć na szczytowe osiągnięcie naszej techniki, jakim niewątpliwie jest wahadłowiec "kosmiczny".

Pisze w cudzysłowie, bo z kosmosem ma tyle wspólnego, co koń z koniakiem i rum z rumakiem. Ile trudu, i pracy włożono w ten pojazd gdzie przeszło 90% ciężaru stanowi paliwo! A napęd? Słup dymu i ognia, ryk rozdzieranego powietrza, tytaniczny wysiłek by dźwignąć tego kolosa i oderwać od ziemi! To i tak dobrze. Wyobraźcie sobie ile węgla by musiał zabrać gdyby tak udoskonalano silnik parowy! I to wszystko po to, by zawieźć kilka osób i trochę sprzętu na Stację Orbitalną. W głęboki kosmos - kilkadziesiąt kilometrów od Ziemi!

Niewielki latający dysk załatwiłby bezgłośnie sprawę w kilkanaście minut!

I po to również warto budować dyski grawitacyjne.

Moim zadaniem było właśnie to pokazać. Reszta należy do innych.

Artykuł wygłoszony przez Andrzeja Kraśnickiego na X Jubileuszowym UFO Forum we Wrocławiu.
źródło: http://www.grawitacja.org/
  • 0

#2

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejne gadki, których można znaleźć tysiące w internecie. Jak zwykle dużo informacji a zero jakich kolwiek działań, które miały by się przyczynić do stworzenia takich urządzeń. Jak na razie krążą ploty, że takie maszyny istnieją np. jak maszyna wolnej energii Orbo firmy Steorn po kilku filmach nic nie prezentujących cała sprawa ucichła, albo generator Searla - rewelacyjne urządzenie ( http://www.searleffect.com/) które żeby zobaczyć trzeba zapłacić :lol I to się ma nazywać free energy ? Zwykłe nabijanie ludzi w butelkę i robienie sensacji.
  • 0

#3

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To właśnie dzięki niej, dzięki silnikom grawitacyjnym wytwarzającym sztuczne, lokalne pole grawitacyjne - wehikuły UFO przylatują do nas z innych planet, a może innych światów lub wymiarów.

Inny wymiar != świat równoległy, bo zdaje się ze w takim kontekscie zostało to napisane. Inne wymiary znajdują się w naszym wszechświecie (rzeczywistości), natomiast światy równległe już nie. Więc, ten kto to pisał zapewne chodziło o światy równoległe. Ot błąd rzeczowy.

natomiast cywilizacja typu IV po prostu zakrzywia czasoprzestrzeń.

Czym ? Siła woli ? Umysłu ? Do tego zdaje się też są potrzebne statki, coś chyba niedokładne to tłumaczenie. Pozatym zakrzywianie zcaso-przestrzni, to dość prymitywna metodą mógłbym rzecz (:

Zakrzywianie czasoprzestrzeni jest koncepcją, według której nie udajemy się do miejsca przeznaczenia - to miejsce przeznaczenia "zbliża się do nas".

WARP. Koncepcja opracowana około 12 lat temu. Autora nie podam, b nazwiska nie pamiętam, ale jak sprawdze to napewno dopisze. W kazdym razie biorąc pod uwage wszystkie koncepcje, jest to sposob prymitywny i malo bezpieczny, bo minimalny blad w obliczeniach i moze sie okazac ze jestemy na kursie kolizyjnym z czarną dziurą albo gwiazdą.

Odpowiedź leży w zastosowaniu czegoś pod nazwą ciemnej energii.

Nie ciemnej, tylko ujemnej. Ujemna energia jest potrzebna aby odpychać czasoprzestrzeń za nami. Inaczej powstałaby harmonijka. Podobna do tej, która możemy zrobić np. z Papieru.

komukolwiek uda się opanować technologię zakrzywiania przestrzeni, będzie miał miażdżącą przewagę nad resztą!

O ile nie zabije sam siebie przy pierwszym skoku.

I na tej zależności opiera się fałszywy dowód, że w przyrodzie nie istnieje większa prędkość niż prędkość światła!

Bo nie istnieje. Wszystkie podroze, z ogromnym predkosciami, tak naprawde nie zakladaja ich przekraczania. Chodzi tu o drażenie skrótów w czasoprzestrzeni i w wyzszych wymiarach. Ciężko to sobie wyobrazić, ale 4D istnieje całkowicie inna możliwość robienia krotszej drogi niż w 3D. Mozemy dosłownie połaczyń dwa krańce wszechśwata, i skrocić podróż do, no do bardzo krotkiego czasu. W wyzszzych wymiarach od 6 w gore, moze nawet nie byc takiej potrzeby. Poprostu mozmy sie w nim przemiszczec do dowlnego punktu bez zadnych innych komplikacji.

Naukowcy na całym świecie próbują znaleźć tzw. TEORIĘ WSZYSTKIEGO, ujmującą jednocześnie teorię względności, zjawiska kwantowe, oddziaływania silne, słabe i grawitacyjne. Ale, o ile mi wiadomo, dotychczas jeszcze nikomu się to całkowicie nie udało.

Proboją, nie udało. Chyba tylko dlatego, ze ogranicza nas prymitywna technologia.

Grawitacja prawdopodobnie przenika przez wszystkie światy i wymiary

Pozostanmy przy okresleniach, swiaty rownolegle, multiwszechswiat, i wielowymiarowosc.

Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim.

No szypow to jest gosc. Szkoda, ze sie myli..

Współpracujący z Szypowem naukowcy pracują nad urządzeniem pobierającym niemal nieograniczone ilości czystej energii z dowolnego miejsca na planecie czy w kosmosie.

Czy z nim wspolracja no nie wiem. Ale Ciemna energia to faktycznie niemal nieograniczone zrodlo ogromnych energii. Ae jego natura jest w ciaz nie poznana. Chociaz na tym opiera sie mnostwo projektow tzw. Free-Energy.

Najważniejszym jednak wynalazkiem opartym na teorii próżni jest generator torsyjny,

AFAIR to ma cos wspolnego z kawitacja ? Musialbym sprawdzić, ale z tego co pamiętam z ciemną energią to ma tyle wspołnego co bialy i czarny. Dalej mi sie niechce czytać :P
  • 0

#4

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego wszystkie informacje o UFO są starannie ukrywane i wyśmiewane, mimo, że są w 100% prawdziwe?

Bo nie sa w 100 % prawdziwe. W ogole piekne zdanie, nawet nie daje mozliwosci posiadania swojego zdania, tylko z gory zaklada, ze napewno w 100 % prawdziwe :lol tak jak Daniken "na zdjeciu wyraznie widac rakiete itd., skad sie wziela rakieta w tych czasach". Oczywiscie niewazne ze kazdy moze widziec tam co innego, to rakieta i juz. Tak samo z tymi 100 % prawdziwoscia informacji UFO.
  • 0

#5

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje, że wszystkie te śmiechawki są kierowane do autora tekstu, a nie autora tematu ;)
  • 0

#6

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaka wiedza takie teksty. Nigdy nie dojdziemy do normalności jak będzie się tylko negować. Miliony zjawisk, a nie, którzy dalej twierdzą, że to zmyślone, myślę, że gdyby na nosie usiadł UFO-ludek też by coś głupiego wymyślili. Ale pierwsi mają pretensje, że się przed nimi coś ukrywa. A wiemy, że rządy ukrywają. Wszyscy, którzy wyśmiewają i negują, okazują jak to ich przerasta i nie mieści się w ich ograniczonej wyobraźni. Albo celowo robią wodę z mózgu, tym, co mogliby uwierzyć i zrobić coś, co by nie pasowało ich pracodawcą. Są urządzenia, które wytwarzają darmową energię, i pracują nad nimi tzw. naukowcy jak zrobić by nie działało za długo i żeby można było pobierać opłatę. Tesla i jemu podobni zawsze będą mieli do czynienia z przemysłowcami, którym nie jest na rękę by stracić władzę. Dziwię się tylko tym, co im służą za srebrniki.
  • 0

#7

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nikomu nie sluze. Wypraszam sobie. Ale wiekszosc rzeczy jakie zostaly tam opisane to bzdury, lub zostaly poprostu zle przedstawione, co myśle udalo mi sie jasno przedstawić. Co do samej Free Energy, no ba istnieje. Dlaczego by miało nie istnieć ? Ale zeby to mialo jakiś związke z ciemną materią, to poprostu wątpie.

Mam nadzieje, że wszystkie te śmiechawki są kierowane do autora tekstu, a nie autora tematu wink1.gif

No do autora tekstu, ale jesli autor tematu w nie bezkrytycznie uwierzyl, to rownierz do niego :D .
Anyway, moglbys napisac swoje stanowisko, byloby ciekawiej (;
  • 0

#8

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pawki czyżbyś wstydził się tekstu,który nawet nie jest Twoim,bo ma on przecież swojego autora... ?
Inside być może nie służysz nikomu,ale postawa taka napewno czemuś słuzy,a tym "czymś" jest propagowanie największych nawet głupot,jeśli tylko są one naukowe.
Dla Ciebie wszystko to jest bzdurą,czego nie było w podręcznikach.

Po takim przyjęciu postu Anyway chyba nie spodziewasz się prawdziwej odpowiedzi z jego strony,tak więc "ciekawiej" raczej nie będzie,a przynajmniej nie od razu.
  • 0

#9

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pawki czyżbyś wstydził się tekstu,który nawet nie jest Twoim,bo ma on przecież swojego autora... ?
Inside być może nie służysz nikomu,ale postawa taka napewno czemuś słuzy,a tym "czymś" jest propagowanie największych nawet głupot,jeśli tylko są one naukowe.
Dla Ciebie wszystko to jest bzdurą,czego nie było w podręcznikach.

Po takim przyjęciu postu Anyway chyba nie spodziewasz się prawdziwej odpowiedzi z jego strony,tak więc "ciekawiej" raczej nie będzie,a przynajmniej nie od razu.

A udowodnij mi, że jest inaczej, chociażby z zaginaniem czasoprzestrzeni ?
  • 0

#10

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na możliwość zaginania czasoprzestrzeni nikt nie ma dowodów,ale napewno nie będzie ona miała miejsca ze względu na prędkość materii - jeśli już to tylko dla zewnętrznego obserwatora nie związanego z tą materią - będącą w ruchu,dla którego to owe zaginanie lub kurczenie się będzie tylko złudzeniem,nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości materii w ruchu.
  • 0

#11

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na możliwość zaginania czasoprzestrzeni nikt nie ma dowodów,ale napewno nie będzie ona miała miejsca ze względu na prędkość materii - jeśli już to tylko dla zewnętrznego obserwatora nie związanego z tą materią - będącą w ruchu,dla którego to owe zaginanie lub kurczenie się będzie tylko złudzeniem,nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości materii w ruchu.

Jak rowniana Einsteina nie sa dowodem na zaginanie czaso-przestrzeni, to ja nie wiem jakiego dowodu chcesz :P .
Raczej nie bedzie to mozliwe ze wzgledów praktycznych, bo istnieje duze ryzyko tego ze przypadkiem wladujemy sie na jakas gwiazde/planete etc.
  • 0

#12

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że równania nawet i samego Boga nie będą żadnym dowoerm - jeśli już,to tylko na to,że obliczyć można niemal wszystko.

Skoro już o mistrzu mowa,to najpierw należało by uzasadnić "fakt"(?) kurczenia się przestrzeni w prędkościach podświetlnych wokół obiektu,dla którego prędkość ta nie powoduje żadnych zmian czasoprzestrzennych... bo wynika ona przecież jedynie z punktu widzenia postronnego obserwatora.
  • 0

#13

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na możliwość zaginania czasoprzestrzeni nikt nie ma dowodów

A soczewkowanie grawitacyjne, powodujące zwielokrotnienie i zniekształcenie obrazów odległych galaktyk, w przypadku, gdy pochodzące z nich światło przechodzi w pobliżu masywnego obiektu, to co?

Skoro już o mistrzu mowa,to najpierw należało by uzasadnić "fakt"(?) kurczenia się przestrzeni w prędkościach podświetlnych wokół obiektu,dla którego prędkość ta nie powoduje żadnych zmian czasoprzestrzennych... bo wynika ona przecież jedynie z punktu widzenia postronnego obserwatora.

Wiem, wiem, mindmax. Ty, żeby uznać kontrakcję przestrzeni za realną, musiałbyś pewnie dostać skurczony obiekt do ręki. Tak, żebyś mógł sobie go pomacać... Niestety, jeszcze się taki nie urodził, który by Tobie dogodził... ;)

"bo wynika ona przecież jedynie z punktu widzenia postronnego obserwatora"
I co z tego??? Kontrakcja to zjawisko względne.
Ruch też jest przecież zjawiskiem względnym i zależy od miejsca obserwacji. A nie powiesz chyba, że to złudzenie, pozorny efekt? ;)
  • 0



#14

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush
> " A soczewkowanie grawitacyjne, powodujące zwielokrotnienie i zniekształcenie obrazów odległych galaktyk, w przypadku, gdy pochodzące z nich światło przechodzi w pobliżu masywnego obiektu, to co? "
- A skąd wiadomo,że wymienione obrazy są zwielokrotnione i zniekształcone - czy są jakieś uzyskane z innego punktu,w krórym na drodze promieni nie było tych "masywnych obiektów" a dowód wynika z ich porównania ?

> " Wiem, wiem, mindmax. Ty, żeby uznać kontrakcję przestrzeni za realną, musiałbyś pewnie dostać skurczony obiekt do ręki. Tak, żebyś mógł sobie go pomacać... Niestety, jeszcze się taki nie urodził, który by Tobie dogodził... "
- To Ty musiał byś mieć w ręku coś z,lub całe UFO i to gruntownie przebadane przez wszystkie możliwe laboratoria żeby nie wątpić w realność tego przypadku,bo pewność uzyskał byś pewnie dopiero,gdyby został on opisany w naukowych periodykach.
Od nauki wymagam jedynie "macania" zgodnego ze zdrowym rozsądkiem,nie zaprzeczajacego teoriom aktualnie uznawanym - skoro obiekt w locie nie doznaje zmian związanych z prędkością,to nioe ma znaczenia czy on się porusza,czy też nie i to bez względu na prędkość.

> " Ruch też jest przecież zjawiskiem względnym i zależy od miejsca obserwacji. A nie powiesz chyba, że to złudzenie, pozorny efekt? "
- Ruch jest zjawiskiem względnym - jednostajny jest niemal niewyczuwalny w każdych warunkach,a w kosmicznej pustce możliwy do zarejestrowania z poruszajacego się obiektu jedynie poprzez zmienę prędkości.Tak więc dla tego obiektu jego ruch nie jest złudzeniem w żadnych warunkach jak też i dla postronnego obserwatora.
Z punktu widzenia obiektu w ruchu upływ czasu jest niezmienny,tak więc i z przestrzenią w której się znajduje nic się nie powinno dziać,a to on ma mieć wolniejszy upływ czasu i skurczoną przestrzeń... i ma ale tylko z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora.
Czy takie zjawisko majace miejsce tylko z punktu widzenia obserwatora nie jest złudzeniem ???

Jak widać kontrakcja występuje również dla złudzeń - zwolnienie upływu czasu dla obiektu w ruchu powinno być następstwem/powodem kurczenia się przestrzeni,a sam ruch jest już kontrakcją dla siły,która go powoduje.
  • 0

#15

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skąd wiadomo,że wymienione obrazy są zwielokrotnione i zniekształcone - czy są jakieś uzyskane z innego punktu,w krórym na drodze promieni nie było tych "masywnych obiektów" a dowód wynika z ich porównania ?

Wiadomo z różnych źrodeł i nie trzeba robić żadnych wycieczek w inne rejony kosmosu.

Kilka przykładów:
1. Można na przykład zbadać widma owych obrazów. Okazuje się, że są one IDENTYCZNE.
2. Można prześledzić przebieg mikrosoczewkowania światła bliższych obiektów przez masywne obiekty znajdujące się między badanym obiektem a obseratorem (w ten sposób można wykrywać planety wokół innych gwiazd).
3. Poniższe zdjęcie raczej trudno inaczej wytłumaczyć....
http://www.cita.utor...kstra/a2218.gif

To Ty musiał byś mieć w ręku coś z,lub całe UFO i to gruntownie przebadane przez wszystkie możliwe laboratoria żeby nie wątpić w realność tego przypadku,bo pewność uzyskał byś pewnie dopiero,gdyby został on opisany w naukowych periodykach.

Wierz mi, nie musiałbym. :) O wiele łatwiej dałbym sie przekonać.

Z punktu widzenia obiektu w ruchu upływ czasu jest niezmienny,tak więc i z przestrzenią w której się znajduje nic się nie powinno dziać,a to on ma mieć wolniejszy upływ czasu i skurczoną przestrzeń... i ma ale tylko z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora.

Ależ z punktu widzenia poruszającego się obiektu czas w otaczającej przestrzeni zwalnia! Czas zwalnia, a przestrzeń wokół się skraca. Sam obiekt nie czuje nic dziwnego. Natomiast obserwator zewnętrzny widzi wszystko na odwrót. Jego przestrzeń i czas są "OK", lecz rozmiar obserwowanego obiektu ulega skróceniu, a zegar z nim związany chodzi wolniej. Pełna symetria - przerabialiśmy to już.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych