Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje osobiste teorie dot. reinkarnacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Biblii pisze też tak:

'Wróci się proch do ziemii,tak jak nim był,duchzaś wróci do Boga,który go dał".

Nic nie pisze o jakimś połączeniu ducha z fizycznym ciałem w wyniku zmartwychwstania.Dlaczego mam wierzyć w zmartwychwstanie fizycznego ciała ,które jest nie wiadomo do czego potrzebne,a nie wierzyć w zmartwychwstanie ducha?
Te sprzecznosci w Biblii ,tylko potwierdzają jej niewiarygodność.


Chrystus obiecał przygotować swym uczniom "miejsce" w Niebie, zatem nie może owo miejsce być dawną "siedzibą" człowieka, gdyż ma ono być dopiero przygotowane. W perspektywie eschatologicznej chodzi o nowe niebo i nową ziemię, które zostaną stworzone, po skończeniu świata.

"Proch", czyli ciało człowieka zbudowane z pierwiastków ziemi, wraca do niej, podlegając rozkładowi, natomiast Duch który wraca do Boga, nie jest pospolicie rozumianą duszą lub "duchowym człowiekiem", bo mowa tu jest o Duchu Bożym który ożywia wszelkie ciało i bez którego, każde ciało jest martwe. Ten Duch, którego każdy otrzymuje w chwili poczęcia jest energią życia, ożywiającą nasz biologiczny organizm aż do chwili śmierci. Ta życiowa energia po naszej śmierci wraca do Boga, jej prawowitego właściciela.

Zmartwychwstaniu i równoczesnemu przemienieniu podlega martwe ciało a nie ożywiający je Duch Boży. Z martwych powstanie to, co było martwe, by przyodziać się w nieśmiertelność, gdyż to co jest żywe (ożywiający Duch Boży) nie podlega zmartwychwstaniu. Nowe zmartwychwstałe i przemienione ciało duchowe będzie zupełnie innym ciałem, niż to nasze obecne fizyczne ciało, gdyż zgodnie z wykładnią, nie może ono odziedziczyć Królestwa.
  • 0



#62

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager
"Wróci się proch do ziemii,tak jak nim był,duch zaś wróci do Boga,który go dał".

"Proch", czyli ciało człowieka zbudowane z pierwiastków ziemi, wraca do niej, podlegając rozkładowi, natomiast Duch który wraca do Boga, nie jest pospolicie rozumianą duszą lub "duchowym człowiekiem", bo mowa tu jest o Duchu Bożym który ożywia wszelkie ciało i bez którego, każde ciało jest martwe.

-duch-jest to duch ludzki,nasza właściwa istota zrodzona w Niebie,
-Duch Boży-jest to Boża energia,która ożywia wszstko co jest duchowe.

Ponieważ ludzki duch pochodzi z Nieba,więc musi do niego powrócić.

Nie można stawiać znaku równości między

duchem ludzkim i Duchem Bożym,

bo to nie jest to samo. To może "pasuje"do czyichś tam zasad wiary,ale znów nie zgadza się z tym co pisze w Biblii:

-duch-jest napisane z małej litery,
-Duch Boży-jest napisane z dużej litery.

duch ludzki to nie jest to samo,co Duch Boży.

Czy chrześcijaństwo uważa ducha za Ducha Bożego?
  • 0

#63

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager
"Wróci się proch do ziemii,tak jak nim był,duch zaś wróci do Boga,który go dał".
-duch-jest to duch ludzki,nasza właściwa istota zrodzona w Niebie,
-Duch Boży-jest to Boża energia,która ożywia wszstko co jest duchowe.

Ponieważ ludzki duch pochodzi z Nieba,więc musi do niego powrócić.


"duch zaś wróci do Boga, który go dał", oznacza życie, którego on jest dawcą. To Bóg jest dawcą życiodajnego ducha, ożywiającego wszelkie ciało. Duchowa energia, wraca do Niego po śmierci człowieka. Duch ludzki w tym kontekście oznacza ludzką świadomość: 1Kor. 1. 2, 11. "Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.

Duch ludzki czyli świadomość, nie może być tożsama z "istotą zrodzoną w Niebie".

Jeżeli Twoim zdaniem, Duch Boży ożywia "wszystko, co jest duchowe", powiedz mi, co ożywia ciało. Jednym słowem, jak wytłumaczysz fakt, że żyjesz?
  • 0



#64

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager
Iz.42.5.Tak mówi Bóg,Pan...,który daje tchnienie ludowi mieszkającemu na niej {ziemi},a ducha tym,co chodzą po niej.
Joba 12.10.W Jego ręku jest życie wszelkiego stworzenia i duch wszystkich ludzi.
Joba 32.8.Lecz duch,który jest w człowieku i tchnienie Wszechmocnego,czynią ich rozumnymi.

Z tych zdań wynika,że duch jest czymś innym niż tchnienie {Duch Boży}.

W I Kor.15.47.mamy potwierdzenie,że duch pochodzi z nieba.

I Kor.15.44.Jeżeli jest ciało cielesne {fizyczne},to jest także ciało duchowe {duch}.
I Kor.15.47.Pierwszy człowiek {ciało fizyczne} jest z prochu ziemi,ziemski;drugi człowiek {duch} jest z nieba.

"duch zaś wróci do Boga, który go dał", oznacza życie, którego on jest dawcą.

Słowo duch oznacza ducha ludzkiego,a nie życie,Ducha Bożego.

To Bóg jest dawcą życiodajnego ducha, ożywiającego wszelkie ciało.

Bóg jest dawcą Ducha Bożego,ożywiającego wszelkie ciało duchowe,a za jego pośrednictwem ciało fizyczne.

Duchowa energia, wraca do Niego po śmierci człowieka.

Duchowa energia wpływa do ducha,ożywia go,a za jego pośrednictwem cialo fizyczne i wypływa z niego przez cały czas, naszego ziemskiego życia.To dzieje się tak samo ,jak z oddychaniem.

Jeżeli Twoim zdaniem, Duch Boży ożywia "wszystko, co jest duchowe", powiedz mi, co ożywia ciało.

Jest jak napisałem powyżej.Jak cialo umiera,duch je opuszcza i jest z nim połączony cienkim tzw."srebrnym sznurem"przez pewien okres czasu ,przez który wpływa Boża energia ,Duch Boży do ciała fizycznego.Jeśli sznur sie przerywa,następuje śmierć ciała fizycznego,a nasz duch jest przez cały czas ożywiany przez Ducha Bożego.
  • 0

#65

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co się tyczy cytatów z Izajasza i Joba (Hioba), rozumiem, że jest w nich mowa o mocy ożywiającej Boga, który jest źródłem i dawcą życia. Nie ma potrzeby trzymać się "litery" i rozdzielać tu włosa na czworo.

Pojedynczych wersetów z 15 rozdziału pierwszego listu do Koryntian nie powinno się wyjmować z kontekstu, ponieważ tworzą one logiczną całość tematu zmartwychwstania. Istotą zagadnienia jest treść zawarta w wersetach 35-54, a w omawianym przez nas przypadku mowa jest o tym, że : "Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka." Z tego jasno wynika, że przed narodzeniem człowieka nie istnieje jego duchowy pierwowzór, ponieważ najpierw rodzimy się jako ożywione przez Boga biologiczne i rozumne organizmy (ciało i krew), natomiast dopiero po zmartwychwstaniu przyobleczemy nieśmiertelne ciało duchowe.

Biblia nie mówi o "ożywianiu ciała duchowego", ponieważ wszystko co duchowe, jest wieczne. Ciała duchowego nie musi ożywiać Duch, który natomiast jest niezbędny ciału fizycznemu. Poprzez schemat: Duchowa energia+duch+ciało=życie, niepotrzebnie komplikujesz proste zagadnienie życia człowieka, które istnieje na znacznie prostszej zasadzie: Duch ożywiający+ciało=życie. "Tchnąć dech żywota" oznacza po prostu - napełnić energią życia ciało fizyczne, dzięki której podtrzymywane są jego wszelkie funkcje biologiczne i umysłowe.

Nic mi nie wiadomo o "srebrnym sznurze", łączącym ciało i ducha po śmierci. Śmierć jest kresem naszego doczesnego życia i w stanie śmierci nasza świadomość zanika. Nikt z żyjących nie jest w stanie potwierdzić Twoich rewelacji, zatem wolę polegać na tym, co na temat stanu śmierci podaje Biblia. Zmarli znajdują się "w grobowcach pamięci Boga".
  • 0



#66

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Co się tyczy cytatów z Izajasza i Joba (Hioba), rozumiem, że jest w nich mowa o mocy ożywiającej Boga, który jest źródłem i dawcą życia. Nie ma potrzeby trzymać się "litery" i rozdzielać tu włosa na czworo.

Nie wiem dlaczego razem z chrześcijaństwem pomijasz obecność ducha ludzkiego.Pewne religie zobowiązują swoich członków do ślepej wiary w ich zasady.

natomiast dopiero po zmartwychwstaniu przyobleczemy nieśmiertelne ciało duchowe.

To co piszesz nie zgadza się z NT,w którym pisze,że ciało fizyczne jest śmiertele,a nasz duch jest nieśmiertelny.

"I wróci się proch do ziemii,a duch do Boga,który go dał".

Nie ma mowy o jakimś zmartwychwstaniu śmiertelnego ciała.Słowo śmiertelny oznacza,że coś przestaje żyć i istnieć po śmierci.Zmartwychwstanie ciała jest to tylko "papieski" dogmat, na który dało się nabrać wiele kościołów i niezorientowanych w prawdzie ludzi.

Biblia nie mówi o "ożywianiu ciała duchowego", ponieważ wszystko co duchowe, jest wieczne. Ciała duchowego nie musi ożywiać Duch, który natomiast jest niezbędny ciału fizycznemu.

Jest akurat odwrotnie jak piszesz.Boża energia ,Duch Święty ożywia wszytko co jest duchowe.Jeśi nie wierzysz,to spróbuj nie jeść i pić,a poprzestań tylko na korzystaniu z Ducha Świętego.Drugi przykład masz,kiedy duch opuszcza ciało fizyczne i jest ono z nim połączony tylko srebrnym sznurem jak np. w OOBE.Ciało fizyczne jest wówczas nieprzytomne.To duch je ożywia i nadaje mu świadomość.Duch Święty wpływa do fizycznego ciała z ducha.A jak wpływa,to i wypływa.

Nic mi nie wiadomo o "srebrnym sznurze", łączącym ciało i ducha po śmierci.

Specjalnie użyłem tej nazwy,bo pochodzi ona z Biblii,więc ta terminologia powinna być Ci znana.

Śmierć jest kresem naszego doczesnego życia i w stanie śmierci nasza świadomość zanika. Nikt z żyjących nie jest w stanie potwierdzić Twoich rewelacji, zatem wolę polegać na tym, co na temat stanu śmierci podaje Biblia. Zmarli znajdują się "w grobowcach pamięci Boga".

Jest bardzo dużo dowodów na istnienie życia po śmierci.Obecnie w telewizji ITV występuje w programie ezoterycznym Pani Elżbieta Nowalska,która jako jasnowidz widzi bez problemu dusze ,które opuściły fizyczne ciała po jego śmierci.W swojej audycji podawała bardzo dużo takich przykładów,bo przychodzą do niej ludzie po pomoc,dla których obecność dusz ich zmarłych krewnych jest bardzo uciążliwa.
  • 0

#67

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reinkarnacja[wg.Wikpedi(inforamcje brałem z wikipedi ponieważ nie chciałem zrobić jakiegoś błędu)]-to pogląd, wg którego dusza po śmierci może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowo narodzonego dziecka lub nawet zwierzęcia. Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie.
Przemyślenia
1.Możliwe że do reinkarnacji dochodzi tylko wtedy gdy dusza nie dokonała swojego celu życiowego(władza nad światem itp.).
2.Dusza dokonuje reinkarnacji kiedy chce. Sama wybiera sobie kiedy i gdzie chce się urodzić.
3.O ile reinkarnacja istnieje to przecież zanim dusza się reinkarnuje musi dokądś iść. Czy to znaczy że udaje się do Nieba, Raju, Piekła lub czegoś w tym stylu.
Proszę o pisanie w tym temacie o waszych myślach nt. reinkarnacji.
  • 0

#68

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale to chaotycznie napisałes.. aż mnie boli jak to czytam..
Ale (anafora xP), wracając do tematu..

1) Reinkarnacja.. dusza schodzi na ziemie po to aby brać lekcje, może nauczyć sie kochać.. w każdym razie odbiera to jak lekcje, podbno ludzie którzy rodzą się pod znakiem Panny, są już na ziemi ostatni raz :D
2) Według marcinka (tego dzieciaka co opowiada o malborku), tak właśnie jest.. Jednak sądze że dusza nie może reinkarnować się gdzieś co już było (gdyż wywołałoby to ładny chaos), możliwe że ma do wyorbu pare światów równoległych..
3) teoria Wandy Prątnickiej (czy jak jej tam), dusza po smierci może pójsc do Nieba, lub zostac na ziemi.. Gdy jest juz długo na ziemi, nie moze sama pójsc do Nieba gdyż brakuje jej energii i błądzi po świecie i stopniowo zapomina swoje życie..

A ja Ci też rzuce pytanie:
4) Co się dzieje ze świadomościa podczas reinkranacji?
5) Co sie dzieje ze wspomnienami?
(mi odpowiedź na te pytania zajeła troszkę czasu.. życze Ci tego samego..)
  • 0

#69

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skrzypu

4) Co się dzieje ze świadomościa podczas reinkranacji?
5) Co sie dzieje ze wspomnienami?

1.Świadomość mamy zawsze,ale nie jednakową.Na Ziemi mamy świadomość,podświadomość i Nadświadomość,którą można przyjąć za świadomość ducha. Świadomość naszego ducha jest jak uśpiona i mało kto zdaje sobie sprawę z tego,że jest duchem,a nie fizycznym ciałem.Po śmierci fizycznego ciała,dominuje świadomość ducha.

2.W czasie pobytu na Ziemi,pamięć poprzednich wcieleń jest ukryta w podświadomości.Można do nich dotrzeć np.w czasie regresingu,medytacji itd.
  • 0

#70

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opieracie się na Biblii i tekstach źródłowych mimo rozbieżności i sprzeczności występujących tam, które świadczą o ingerencji ludzi na ich sens, każdy z was uważa, że ma rację. I też naginacie fakty by nadać sobie wiarygodności. Na pewno kk chodziło o to żeby mieć bardziej barany niż owieczki, dlatego twierdzę, że to bajki. A może świadomość, podświadomość i nad świadomość. To jest trójca i przez nią wchodzi się tam gdzie mówił Chrystus, a inkarnacja mimo dowodów nawet Biblijnych nie jest na rękę bo możliwość poprawy uwalnia od grzechu a wtedy traci się władzę nad owieczkami. A na marginesie to tu nie ma jednej osoby wierzącej według kk, bo macie wątpliwości, nauczali bądź zimny lub gorący nigdy chłodny.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych