Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zdarzenie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początek przepraszam jeżeli założyłem temat w złym dziale.

Następnie przepraszam poirytowanych, jeżeli moje pytanie jest głupie.. żeby nie było, czytałem o paraliżu sennym więc coś tam niby wiem..

Rzecz miała się tak: rano, kiedy mój sen nie był tak twardy przyśnił mi się..hm.. ogród, w którym był nieboszczyk chociaż ja wiedziałem że ten facet (Japończyk chyba tt) nie umarł i jest jakimś widmem.. jeden z wielu "horrorów" jakie śnię, ale miałem wrażenie, że ten sen śni mi się nie pierwszy raz. Do rzeczy: na końcu snu ukazała mi się kobieta i pojawiający się nagle z boku Japończyk-niby-martwy, i w tym momencie coś.. słabo to pamiętam.. "wniknęło" we mnie również z boku i straciłem kontrolę nad ciałem, mieśnie wyłączone, nie mogłem tego przełamać.. po kilku sekundach, jak przeczytałem na tymże forum, kazałem mu w myślach "odejść w imię J. Chrystusa" i.. no odzyskałem kontrolę nad ciałem, zostały tylko drescze i strach.. Gdzieś czytałem, że myśl o umarłym facecie może sprowadzić jego ducha ~.^ chociaż wygląda to z drugiej strony na paraliż senny, no ale wtedy byłby on pierwszym w moim życiu. I to "wypędzenie" w imieniu Chrystusa? Cóż to...? :/
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paraliż przysenny + pozostałość w umyśle po właśnie minionym śnie. Swoją drogą pierwsze słyszę żeby sama myśl o kimś umarłym miała sprowadzać jego ducha.
I niech cię nie dziwi to ,że to twój pierwszy paraliż przysenny - zawsze musi być ten pierwszy raz :]

A ,że wypędzenie w imieniu Chrystusa zadziałało - jak przeczytałeś ,że zadziała to musiało zadziałać. Autosugestia.
  • 0



#3

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autosugestia to potężna moc :P dzięki za odpowiedź.. mój pierwszy raz ^^
  • 0

#4

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Swoją drogą pierwsze słyszę żeby sama myśl o kimś umarłym miała sprowadzać jego ducha.


A ja wierzę że prędzej można ducha sprowadzić myślą, niż głupimy regułkami i akcesoriami.
  • 0

#5

warg.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akcesoriami AGD i RTV! A tak na powaznie to autosugestia :) :D
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja wierzę że prędzej można ducha sprowadzić myślą, niż głupimy regułkami i akcesoriami.


Wiadomo, ale ta myśl musi być naprawdę silna. A nie - pomyślimy cokolwiek o duchu - czary mary - duch jest.
  • 0



#7

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I to "wypędzenie" w imieniu Chrystusa? Cóż to...?

Wypędzenie jak każde inne, równie dobrze mogłeś to coś zbluzgać albo wyobrazać sobie ze mu spuszczasz łomot :P

Swoją drogą pierwsze słyszę żeby sama myśl o kimś umarłym miała sprowadzać jego ducha.

Wlasnie to tez jest bardzo mozliwe, raz rozmyslalem na temat jakiegos ducha a tu zaczelo mi swiatlo mrygac w łazience, mrygalo i mrygalo, wreszcie sobie pomyslalem 'daj juz spokój' i przestalo, zreszta, tak miewam czesto.^^

Prawdopodobnie miales mocniejszy paraliz :P
  • 0

#8

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom, zwykle jak się myśli o duchach to coś się dziwnego dzieje. Nawet jak ktoś sie nie boi duchów to jak rozmyśla nad tym to zwykle odczuwa się jakieś dreszcze, dziwny lęk, chłód :/
  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nom, zwykle jak się myśli o duchach to coś się dziwnego dzieje. Nawet jak ktoś sie nie boi duchów to jak rozmyśla nad tym to zwykle odczuwa się jakieś dreszcze, dziwny lęk, chłód :/


W większości przypadków oddziałuje tu autosugestia :]
  • 0



#10

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sama myśl o zmarłym raczej nie przyciągnie jego duszy, działa wtedy nasza autosugestia bądź wyobraźnia (co zresztą napisała już Ana Mert).
To tak samo jak z dobrym horrorem. Jeśli film nas wciągnie, to nagle zaczniemy słyszeć stukanie, dziwne dźwięki, a to wszystko dzięki naszej wyobraźni.
  • 0

#11

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, najgłowniej oddziałuje tu autosugestia, jak jest napisane w temacie o Duchu z internetu, trzeba tu się wczuć w ducha, czuć się jak on, praktycznie być nim, wtedy moze to być on, jednak na takie cos potrzeba czasu i odwagi, bo jednak przy takim czyms mozemy wpaść w taka paranoje ze hej, dlatego przydaje się (jak Ana Mert gdzies na forum napisała) opanowanie strachu, praktycznie przydaje się w codziennych sytuacjach, osobiscie nad tym pracuje ^^
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych