Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe spotkania z duchami zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Secret_Black_Rose.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kryptos tak sie jakoś nauczyłam stawiać kropke przed znakiem zapytania i wykrzyknikiem :P
że zwierzęta mają duszę tak samo - to wiem
A jestem tu od wczoraj, nie zdążyłam przejżeć całego forum i nie wiedziałam, że jest już taki temat... przepraszam :(
  • 0

#17

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

człowiek dlatego jest najwspanialszą formą życia na ziemi ponieważ jako jedyny gatunek (że się tak wyrażę) posiada duszę. Więc moim zdaniem całe to gadanie o duchach zwierząt jest już przesadą... oczywiście jest to tylko moje zdanie :)
  • 0

#18

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Duchy zwierząt


Często ludzie zadają mi pytanie "Czy zwierzęta wracają czasami jako duchy, tak jak robią to niektórzy ludzie?" Mam dowody, aby odpowiedzieć: tak! Wielu ludzi miało doświadczenia z powracającymi zwierzętami, na przykład tak prostymi jak piłka tocząca się samoczynnie po podłodze, uczucie czegoś ocierającego się o nogę w chwili gdy przy nodze nic nie ma, a także czasami wizualne pojawienie się ukochanego zwierzaka.

Wydaje się, że najwięcej jest doniesień o spotkaniach kolejno z duchami psów, kotów i koni. Jedna kwestia wydaje się jednak być zastanawiająca. Czy WSZYSTKIE zwierzęta mogą się ukazywać lub powracać jako duchy? Czy może istnieją ograniczenia określające, które ze zwierząt mogą powracać? Dlaczego nie ma więcej doniesień i relacji o obserwacjach duchów zwierząt?

O ile wiem, nie istnieją żadne opisy spotkań z duchami komarów, much i innych owadów, czy więc tylko inteligentne zwierzęta posiadają dusze? Te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Człowiek jest jedynym gatunkiem, który pewnego dnia uświadamia sobie, że wkrótce dokona żywota i opuści ten świat. Wszystkie inne gatunki zwierząt po prostu istnieją od dnia do dnia i umierają, nie mogąc poinformować nas o swojej śmierci.

Badam wiele sprawozdań dotyczących duchów zwierząt i chciałbym tutaj przedstawić pewne interesujące scenariusze takich przypadków. Pamiętaj, że tak jak w przypadku ludzi, nie wszystkie zwierzęta będą widywane jako duchy tylko z powodu sposobu, w jaki umarło dane zwierzę. Scenariusz w przypadku "ludzkich" duchów wynika zwykle z gwałtownej lub tragicznej śmierci i "nie uświadomieniem sobie", że się umarło. Wielka miłość do zwierzęcia lub nieustępujący smutek po stracie ukochanego pupilka może mieć jednak podobny skutek, jak nagła, gwałtowna lub tragiczna śmierć; to znaczy, że Twoje zwierzę może przez jakiś czas powracać.

W podmiejskich dzielnicach Chicago (USA) przy granicy dzielącej zabudowania od terenów leśnych rezerwatu Cook County Forest znajduje się dość niebezpieczne skrzyżowanie. W pobliżu znajdują się stajnie dla koni, a przez bujną zieleń wiedzie trasa przeznaczona do jazdy konno. Jedna z tras krzyżuje się z niebezpiecznym skrzyżowaniem i ciągnie się dalej po drugiej stronie jezdni.

Nie było tam żadnego urządzenia kontrolującego ruch, które pozwoliłoby koniom bezpiecznie przechodzić przez drogę, przez co kilku ludzi odniosło obrażenia, a kilku zginęło w wypadkach, w których śmierć ponosiły czasem także konie. Są dwa powody, które czynią to skrzyżowanie niebezpiecznym. Po pierwsze, istnieje tutaj ograniczenie prędkości do 45 mil na godzinę, jednak wielu kierowców jeździ z prędkością 50 mil lub nawet szybciej, chąc jak najszybciej wydostać się z lasu i dotrzeć do miasta, po drugie zaś, wysoka roślinność uniemożliwia kierowcom dostrzeżenie w porę pieszych chcących przejść przez jezdnię. Przy tej szybkości, gdy kierowca spostrzeże osobę na drodze, bywa już za późno.

Często, szczególnie w nocy lub nad ranem, kierowcy skarżyli się, że widzą coś, co wydaje się być koniem z siedzącym na nim dżokejem, usiłującym przejść na drugą stronę jezdni. Kiedy jednak kierowcy zwalniali, aby przyjrzeć się okolicy, nie znajdywali w tym miejscu niczego. Te postaci nie znikają po jednej lub drugiej stronie ulicy, ale często dopiero na samym środku drogi!

Postaci są najczęściej opisywane jako szare sylwetki nie posiadające jakichś rozpoznawalnych cech, często są jednak widoczne już z daleka.

Widoczne były nawet upiorne sceny przedstawiające wydarzenia, które kiedyś naprawdę miały tutaj miejsce. Pewnego razu kierowca widział coś, co wyglądało jak koń zrzucający jeźdźca z siodła na samym środku drogi, tuż przed zniknięciem. Ktoś inny widział konia ciągniętego po jezdni, jak gdyby uderzył w niego samochód i ciągnął zwierzę przez krótki czas, zanim się zatrzymał.

Na cmentarzu Hollywood Cementery w Richmond (stan Virginia, USA) stoi duży nagrobek pisarki Ellen Glasgow, która była dobrze znana w Richmond i mieszkała tam przez większą część życia. Gdy umierała, poprosiła, aby jej dwa ulubione psy, które umarły wcześniej, zostały ekshumowane z jej przydomowego podwórka i pochowane wraz z nią w Hollywood. Istnieje wiele relacji od ludzi, którzy słyszeli te psy, będąc w pobliżu późno w nocy.

Na Zwierzęcym Cmentarzu w Hinsdale w południowo-zachodnim przedmieściu Chicago żyje inna tajemnica. Przechodnie często widują czarne postaci psów i innych zwierząt przelatujących przed światłami samochodów, co skłania niektórych kierowców do wciśnięcia hamulca, po chwili jednak okazuje się, że nic tam nie ma. Może jakieś prawdziwe zwierzęta buszują tutaj w poszukiwaniu szczątków innych zwierząt? Być może.

Sam zdecyduj, czy wierzysz w historie o duchach zwierząt. Dobrą, godną uwagi książką, jest "Ghostly Animals of America" autorstwa Patricii Edwards Clyne.

Dale Kaczmarek, ghostresearch.org
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0



#19

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Babcia mojego kumpla miala podobna sytuację ale nikt jej nie uwierzył...
...mówila ze do domu odprowadzil ja ogromny pies ktory potem zniknął.
Ja jej wierzę.
  • 0

#20

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

człowiek dlatego jest najwspanialszą formą życia na ziemi ponieważ jako jedyny gatunek (że się tak wyrażę) posiada duszę. (...) oczywiście jest to tylko moje zdanie :)


Jak najbardziej szanuję Twoje zdanie, ale muszę zadać pytanie - skąd ta pewność, że ludzie są jedynym gatunkiem, który posiada duszę?
  • 0

#21

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hah Wiciu zaprzeczasz istnieniu NOL'i ;>

Skoro jesteśmy najdoskonalsi to czemu już niektóre zwierzęta potrafią prawie tyle co my ?? Jak dla mnie to kwestia rozwoju przez wieki, a nie dusza (lub jej brak).
  • 0

#22

Brambor.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wyrażę to w ten sposób: może po śmierci dusza zwierzęcia decyduje, czy chce zostać np. z kochającym właścicielem pod postacią niewyrażniego widma , ( nie chcę tutaj nikoko obrażać, sam kocham zwierzęta lecz nie znalazłem lepszego określenia ) czy iść "dalej". Wyjaśniało by to dlaczego mucha nie chce zostać z nami jako duch? Bo po co? Tylko by nam przeszkadzała i straszyła :)

Brzmi to trochę bajkowo ale...
  • 0

#23

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Będę szczery...ja w istnienie duszy nie za bardzo wierzę...a co dopiero w duszę zwierzęcia.
Chociaż ? Kto wie,to wszystko tylko domysły.
  • 0

#24

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę że człowiek posiada duszę więc skoro człowiek ją posiada to czemu i nie zwierzęta ? Chrześcijanie zazwyczaj uważają że duszę posiada tylko człowiek ja uważam inaczej .W końcu jesteśmy(ludzie i zwierzęta) chyba czymś więcej niż za przeproszeniem kupą chodzącego ***** która żyje tylko po to żeby umrzeć i zniknąć na zawsze... Ludzie i zwierzęta koegzystują ze sobą na okrągło więc nie chcę mi się wierzyć że tylko my mamy duszę.A co do duchów owadów... hmm... Nie ma zdjęć ani filmów.Więc nie ma żadnych dowodów na to że owady mają duszę chociaż czemu nie ?To że są małe nie oznacza że brak im duszy oraz talentu :roll:

Dołączona grafika

Wykropkowany wulgaryzm to również wulgaryzm.
/Connor

  • 0

#25

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja wierzę że człowiek posiada duszę więc skoro człowiek ją posiada to czemu i nie zwierzęta ? Chrześcijanie zazwyczaj uważają że duszę posiada tylko człowiek ja uważam inaczej .W końcu jesteśmy(ludzie i zwierzęta) chyba czymś więcej niż za przeproszeniem kupą chodzącego gó*** która żyje tylko po to żeby umrzeć i zniknąć na zawsze... Ludzie i zwierzęta koegzystują ze sobą na okrągło więc nie chcę mi się wierzyć że tylko my mamy duszę.A co do duchów owadów... hmm... Nie ma zdjęć ani filmów.Więc nie ma żadnych dowodów na to że owady mają duszę chociaż czemu nie ?To że są małe nie oznacza że brak im duszy oraz talentu :roll:


A jakie są przesłanki, że nie jesteśmy tylko kupą chodzącego....? Nie ma zdjęć dusz owadów, bo nikomu się nie chcę robić fotomontażu z duszą komara, no proszę Cię.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 17.01.2013 - 19:13

  • 0



#26

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jakie są przesłanki, że nie jesteśmy tylko kupą chodzącego....? Nie ma zdjęć dusz owadów, bo nikomu się nie chcę robić fotomontażu z duszą komara, no proszę Cię.

Ja to wiem ... i nie potrzebuje na to dowodów.Tylko napisałem że zdjęć nie ma i nie stwierdziłem nic o tym żeby ktoś robił jakieś fotomontaże...:hm:.
  • 0

#27

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakie są przesłanki, że nie jesteśmy tylko kupą chodzącego....? Nie ma zdjęć dusz owadów, bo nikomu się nie chcę robić fotomontażu z duszą komara, no proszę Cię.

Ja to wiem ... i nie potrzebuje na to dowodów.Tylko napisałem że zdjęć nie ma i nie stwierdziłem nic o tym żeby ktoś robił jakieś fotomontaże...:hm:.


No tak ' ja mam rację, bo tak i już ' super podejście, ale cóż, każdy ma swoją argumentację :) Jasne, że TY nie stwierdziłeś, ale ja Ci odpisałem dlaczego nie widziałeś żadnego zdjęcia/filmu z duszą np komara :)
  • 0



#28

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak ' ja mam rację, bo tak i już ' super podejście, ale cóż, każdy ma swoją argumentację :) Jasne, że TY nie stwierdziłeś, ale ja Ci odpisałem dlaczego nie widziałeś żadnego zdjęcia/filmu z duszą np komara :)

Wierzysz w Boga ? Jak tak to dlaczego wierzysz ? :P
  • 0

#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


No tak ' ja mam rację, bo tak i już ' super podejście, ale cóż, każdy ma swoją argumentację :) Jasne, że TY nie stwierdziłeś, ale ja Ci odpisałem dlaczego nie widziałeś żadnego zdjęcia/filmu z duszą np komara :)

Wierzysz w Boga ? Jak tak to dlaczego wierzysz ? :P

Wpadka - nie wierzę :)
  • 0



#30

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A w minotaury na Ganimedesie wierzysz ?:mrgreen:

To jeśli wierzysz w jakiekolwiek zjawisko paranormalne ? To dlaczego ? nie chcę znowu wpaść ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych