Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt Lucyfer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61

rafmajster.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahaha!
Ta teoria jest tak głupia, ze nie chce mi sie jej komentować ;D No dobra wysile się...
Ktoś kto zmontował cały ten filmik pewnie ma niezłą zwałe ze wszystkich, co wierzą w tą absurdalną teorie.
Że co niby NASA zrobila bombe atomową, którą umieściła w czymś wielkości jak to ktoś określił telewizora? I niby jest takiej mocy, by mogła zrobić z planety gwiazde? Hehehe dobre. Przedstawiasz za dowód jakieś 'wypociny' człowieka co niby na tym sie super zna, a sam nie posiadasz podstawowej wiedzy! Z ŻADNEJ planety w ukladzie słonecznym NIE DA sie zrobić gwiazdy! Do tego musi być odpowiednio duża! I Żadne gupkowate tłumaczenie typu 'bo tak tam jest napisane' nie jest dowodem, no chyba na to, jak łatwo z kogoś zrobić idiote. Weż najlepiej spytaj sie o to swojej nauczycielki fizyki...
Titan nie posiada pola magnetycznego i czasami znajduje się poza magnetosferą Saturna. Jest on z tego powodu wystawiony bezpośrednio na działanie wiatru słonecznego...

Jako dowód specjalnie dla zwolenników takich teorii daję linka z wywiadem profesora Aleksego Bartnika z uniwerku warszawskiego http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Poza tym wierzysz w brednie, że Amerykanie są tak głupi by doprowadzić do katastrofy? I czy wiesz, że w budowaniu sondy brała udział nie tylko NASA ale ESA ? A to oznacza, że konstruowało ją kilkanaście krajów, w tym Polska! I to właśnie ESA zrobiła próbnik Huygens a nie Amerykańska NASA!
Ale tak już jest, jak ktoś posiada wybiórczą wiedzę na jakiś temat, pochodzącą z jednego żródła.. Ehhh...

Swoją drogą oglądałem kiedyś film o tym, że ludzie skolonizują księżyc... ale jest to Europa, satelita Jowisza. Otóż kiedy Słońce zmieni się w czerwonego olbrzyma i uniemożliwi istnienie życia na Ziemi, lód na Europie stopi się. Możliwa stanie się emigracja ludzi na dno oceanu na Europie. Nawet istnieje program 'biosphere' gdzie grupa ludzi została zamknięta w specjalnie dla nich sztucznie stworzonym, samowystarczalnym ekosystemie, by sprawdzić czy kolonizacja Europy jest w ogóle możliwa...
  • 0

#62

soyer.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Projekt ciekawy, ale nie do zrealizowania w dzisiejszych czasach...
Zresztą Amerykanie muszą liczyć się z innymi mocarstwami. Nie mogą sobie pozwolić na taki projekt, gdyż byłby on zbyt kosztowny i zwyczajnie nie do zrealizowania w dzisiejszych czasach ze względu na brak zgody ze strony innych państw mocarstw...
PROJEKT TEN ZRESZTĄ BYŁBY NIE OPŁACALNY...
po co tworzyć nową planetę której proces tworzenia trwałby kolejne miliardy lat...
Nie możliwe jest dotrzymanie terminu kolonizacji przypadającego na 2033r.
Możecie spać spokojnie :)
  • 0

#63

Ellor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Misja została przedłużona do 2010 roku. Pisze o tym pod koniec pierwszego akapitu.

link

Pewnie przedłużyli dlatego, że jakby teraz to zrobili to od razu ktoś by przypomniał o tym filmiku i nie mogliby się wytłumaczyć, że to przez przypadek, albo, że nie przewidzieli takiej reakcjii Saturna.
  • 0

#64

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa a w 2010 przedłuzą do 2012, a potem 2014.....

Ma małą masę, wg mnie długo nie pożyje.... Gdyby Jowisz zmienili w gwiazdę, niewiadomo co by się stało z naszym układem, bo to on podtrzymuje pas asteroid. Zresztą po co?
Myślę że zbadali czy to jest możliwe i wyszło że tak no i jakiś "szalony" zaproponował mały test (nie znaczy że inni przyjęli ) - i tak wyciekło... Ale ludziska wolą wierzyć ze NASA to wrogowie którzy wysadzą nawet słońca i tak sie utrzymuje :)


Oto co myślę: www.bzdury.pl :P
  • 0

#65

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż się musiałem zalogować...

Większej bujdy w życiu nie widziałem, jaki jest target tego wideo? Chyba dzieci które jeszcze w św. Mikołaja wierzą.

Galileo i bomba atomowa - wyobrażam sobie jak amerykanie ładują 30 kilo plutonu do swojej satelity i montują w niej zapalnik :o w razie gdyby start poszedł nie tak jak planowali będzie przynajmniej ładny grzybek i zginie dużo ludzi.

Zakładając że taka bomba dociera do Saturna i tam wybucha - nic się nie dzieje, wodór znajdujący się na Saturnie to nie ten sam wodór który posiada słońce, jest co prawda łatwopalny ale gdy dostarczy się mu m.in. ogromne ilości tlenu (tzn. tlen amerykanie też tam będą pompować?). Pomijając już fakt jak duża taka planeta musiała by być.

Galileo spalił się w atmosferze a jego szczątki i kawałki plutonu 238 gdzieś sobie tam krążą... Jak na razie temat niemożliwy do zrealizowania. Takie bajki zostawcie ekipie Stargate Atlantis.
  • 0

#66

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju w tym temacie. Mówicie ciągle o tym, że masa Saturna jest za mała i macie rację, z punktu widzenia modelu grawitacyjnego gwiazd, bzdurą jest zamiana Saturna w gwiazdę.
Ale istnieje jeszcze model elektryczny, który o dziwo lepiej opisuje zachowanie i zjawiska na Słońcu. I tu właśnie pojawia się pewien problem, bo w modelu elektrycznym wydaje się to być możliwe, lecz zapewne będzie wymagać jakiegoś specyficznego ułożenia planet (to ma znaczenie w tym modelu), bo wtedy działanie bomby mogło by być zwielokrotnione.

Nie wiem (jeszcze) co broń jądrowa mogła by zdziałać w obu przypadkach, ale realizacja jest mało prawdopodobna. No i pozostaje jeszcze pytanie, który model jest bliższy prawdzie.
  • 0

#67

Dominik.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.c...player_embedded


koniec filmu odyseja kosmiczna 2010
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych