Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt Lucyfer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#46

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wielkośći sondy Galileo zrobił ślad w atmosferze Jowisza wielkości Ziemskiego Globu (sic!) to czemu nie wierzy że kilometrowa góra lodowa zgasi Słońce? Czy to takie trudne i nieczytelnie czy to ludzie jacyś "nieczytaty"?

Góra lodowa stopnieje zanim doleci do słońca..nawe jakby była wielkości samej ziemii

radze przeklikać kilka psotów wyżej - projekt lucyfer to ściema zrobiona przez kogos kto sie naczytał Artura C Clarka i jego Odyseji kosmicznej 2010...
  • 0

#47

Rafi 79.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest chyba lepsze od "pustej ziemi" :rotfl: :rotfl:

Najlepszy jest ten kawałek ze sonda wielkości telewizora zrobiła dziure wielkosci ziemi :rotfl: :rotfl: :beer: :wall:


To forum zapewnia rozrywke na chwilami bardzo wysokim poziomie.
  • 0

#48

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

omg a co im to da??Szczerze mowiac to jest porabany pomysl zamienia to w gwiazde zeby kolonizowac planete a o niej nic prawie nie wiedza??zniszcza jedna zeby miec druga...
  • 0

#49

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko ciekawe i fajne jednak w jakim celu mieliby niszczyć ta planetę zwłaszcza, ze prawdopodobnie spowodowałoby to śmierć milionów osób na Ziemi... Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie nawet wyobrazić sobie transportu, tak ogromnego ładunku jakim było by domniemane: 141,050 tys. megaton[i wzwyż !!] w kosmos [a jeśli akcja nie powiodłaby sie i wszystko spadłoby na Ziemię ? (Ciąg Dalszy Nie nastąpi :P )]

Trochę liczb:
1 kiloton = 1 tys. ton trotylu = 0,001 megaton
1 megaton = 1000 kiloton

20 kiloton [tylko] - taką siłę miała bomba "Fat Man" zrzucona na Nagasaki [zginęło ok. 74300 osób]
50 megaton - siła najmocniejszej dotychczas bomby detonowanej na naszym globie [Tsar] - [Rosja], której moc mogła osiągnąć 150 megaton. Fala uderzeniowa okrążyła Ziemię trzy krotnie.

1000/20 = 50 [50 bomb typu "Fat Man" daje siłę 1 megatony]
50*50 = 2500 [2500 bomb typu "Fat Man" daje siłę 1 bomby "Tsar"]

74,300 - przybliżona ilość osób, które zginęły w Nagasaki
74,300*2500 = 185,750,000 [szacowana ilość osób jakie zginęłyby na terenach podobnie zaludnionych do Nagasaki w latach 1945.] - przykładowo oczywiście

2821x - [gdzie x="Tsar"(50 megaton)] = 141,050 megaton
185,750,000*2821 = 524,000,750,000 [magiczna ilość (słownie. pięćset dwadzieścia cztery miliardy, siedemset pięćdziesiąt tysięcy) osób zmiecionych po detonacji ładunku o sile tylko 2821 razy mocniejszym od bomby "Tsar". Tylko ponieważ w tym celu siła musiałaby być o wiele większa]

To tylko potwierdza głupotę [według mnie] tej teorii. Jeśli takie coś miałoby sie wydarzyć to ja podziękuje. Liczby mówią same za siebie.

Dobra starczy bo nie lubię matematyki, jeśli się pomyliłem to proszę mnie sprostować.
pozdrawiam.
  • 0



#50

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hehe, jak niektórzy dają się zrobić w bambuko przez takie filmiki :P Bujda totalna x| Ludzie, nie dajmy się zwariować, bo niedługo będą tu "odkryte spiski", z których okaże się, że Rydzyk to predator w przebraniu hodujący obcych na swojej plebanii, a Tusk to nowy Zbawiciel.


To jest chyba lepsze od "pustej ziemi"

Nie, pustej Ziemi i słońca zamiast jądra nic nie przebije :D
  • 0



#51

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehehe niezły filmik. szczerze mówiąc to mogłoby być ciekawe :) 1 lipiec już niedługo. pożyjemy zobaczymy :D ....
hmm tak mi przyszło do głowy. a gdyby to połączyć z projektem deep shield? zaczyna się robić ciekawie...

Użytkownik Vorlon edytował ten post 13.01.2008 - 00:12

  • 0

#52

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I Muminkami z TVP...

Nurtuje mnie jedno pytanie:
dlaczego mało kto nie szuka sam informacji tylko bazuje na cudzej, często nie sprawdzonej. Ten filmik nie przedstawia niczego, a pojawiła się następna ( jak nie następne ) teorie o końcu świata. Jeżeli ma być tyle końców świata to nasza planeta jest chyba nieśmiertelna.... Po co czekać ? Sznurówka i na strych... ( najgorsze jest to, że ktoś taką teorię podłapie. Skutki mogą być nie poznane. )

Pozdrawiam, optymista.
  • 0

#53

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywista bzdura-nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie wierzą w tak nieprawdopodobne teorie jak ta.Podpalić "Gazowego Olbrzyma" za pomocą małej sondy z bombą jądrową-no to przebija nawet teorię o pustej ziemi pod względem absurdalności.
  • 0



#54

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli 36 KG plutonu ma zamienić Saturna w gwiazdę? Tsar ważył 28 ton i osiągnał 1% energii słońca na 39 nanosekund.

Z drugiej strony minęło ponad 40 lat od jego detonacji rozważmy więc czysto teoretycznie:

w przypadku Pu-238 to 2 670 000 neutronów/s na każdy kg; dla porównania, izotopy stosowane w bombach atomowych: Pu-239 -> 21,8 neutronów/s na kg i U-235 -> 0.364 neutronów/s na kg


czyli jesli udałoby im sie do tej pory okiełznać te 2 670 000 neutronów/s to taka bomba byłaby (teoretycznie) ponad 122 000 x mocniejsza od wszystkich detonowanych do tej pory.Czyto teoretycznie pełna deteonacja 36 KG Pu-238 równałaby się detonacji 4 409 174 KG pu-239 ?


Wow sam dopiero do policzylem i sie zwiesilem.... :mrgreen:
No ale jedźmy dalej:

Saturn ma jak wiadomo masę mniejszą od Jowisza a żeby powstała gwiazda typu słońca potrzeba minimum 75 jowiszy.Nasz anorektyczny Saturn nie jest nawet kandydatem na najprostszą z gwiazd- brązowego karła...

No więc po co NASA miała by to robić,nawet jeśli bomba tak potężna jak wyżej wycwaniakowałem istnieje?
  • 0

#55

Nivius.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadza się, nawet Jowisz jest za mały żeby doszło do syntezy jąder i powstania mocnego jądra z Fe. a z tego co obecnie wiadomo to na tym polega działanie gwiazd, masa a zarazem grawitacja gwiazd jest na tyle duża że dochodzi do syntezy jąder co sprawia że widzimy w dzień ładne światełko i jest ciepło, poza tym jakikolwiek wybuch nie zapoczątkuje syntezy jąder, bo gwiazdy raczej nie działają na zasadzie gazu i zapałek. Poza tym utworzenie drugiej gwiazdy w układzie słonecznym miałoby katastrofalne skutki, nie trzeba być wybitnym fizykiem żeby o tym wiedzieć. zamiast skupianiu się na beznadziejnych filmach i pisaniu durnych postów polecam poczytanie troszkę na ten temat wystarczą podstawy fizyki. pozdrawiam :D
  • 0

#56

Taphyt.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć
Jak dla mnie ten projekt to lipa gdyż Jowisz jest po_prostu za mały na takie metamorfozy zresztą o podobnym projekcie wypowiadał się Borys chłopiec z Marsa i mówił że we wcześniejszym wcieleniu brał udział w takim przedsięwzięciu, ale go porzucili bo w naszym układzie planetarnym jest za mało materii by tego dokonać. (chyba że amerykanie są na tyle inteligentni że wymyślili jak to jednak zrobić, ale w to wątpie)
  • 0

#57

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pomysł jest realny, lecz jak najbardziej absurdalny. Moim zdaniem przyniesie to więcej szkód niż pożytku.
  • 0

#58

mysz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co by sie stalo po za tym ze swiecily by 2 punkty na niebie?
  • 0

#59

Maniek12.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co po za tym? a to że w układzie panuje tzw. harmonia grawitacyjna, jak Saturn zmieni sie w słońce to wtedy wszystko może się rozregulować po za tym saturn ma te pierścienie i odłamki z pierścienia mogą w nas polecieć ale to jedna z historii co się stanie.
  • 0

#60

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic by się nie stało i nic się nie stanie.Nikt nie wysłał żadnego satelity z bombą atomową.Cała ta sensacja jest wyssana z palca.Ktoś prawdopodobnie szukał rozgłosu i jak zwykle go znalazł-czasami mam wrażenie,że ludzie naprawdę boją się logicznego myślenia-widząc film,na którym pokazana jest jakaś startująca rakieta i słuchając lektora,który straszy od razu w mózgu takiego delikwenta-zamiast przemyślenia-pojawia się przerażająca myśl typu "O Jezu,wszyscy zginiemy".

I właśnie to jest przykład na to jak łatwo jest manipulować szerokim gronem odbiorców-a internet jest najlepszym do tego narzędziem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych