Skocz do zawartości


Zdjęcie

List do PT Ateistów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#16

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja przypomnę, ze nauka jeszcze nie doszła do tego jak może z materii ożywionej powstać ożywiona w naturalnych warunkach. Są eksperymenty które w laboratorium poprzez bombardowanie odpowiednimi dawkami energii (pioruny) w odpowiednią mieszankę substancji w wodzie pozwala "stworzyć" materie ożywioną ale nikt nie wymyślił jak to było możliwe w naturze i tutaj cały czas jest miejsce dla Boga. Poza tym ta stworzona materia ożywiona nie jest jeszcze żanym organizmem więc nawet powstanie czegoś takiego nie daje nadziei na powstanie skomplikowanych organizmów.
  • 0

#17

Ryba{_}Słońca.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dokładnie. A wersja biblijna była po to żeby ludzie w tamtych czasach mogli sobie to racjonalnie wyobrazić bo co by to było jak by w biblii było napisane że wszystko zaczęło się od modelu inflacyjnego(chyba tak to się zwie) ??

A co do materii ożywionej to sie nad tym nie zastanawiam ważne że żyje :_
  • 0

#18

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest takie ładne powiedzenie że życia się nie tworzy tylko przekazuje. Na Ziemię też pewnie ktoś je przekazał.
  • 0

#19

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja przypomnę, ze nauka jeszcze nie doszła do tego jak może z materii ożywionej powstać ożywiona w naturalnych warunkach. Są eksperymenty które w laboratorium poprzez bombardowanie odpowiednimi dawkami energii (pioruny) w odpowiednią mieszankę substancji w wodzie pozwala "stworzyć" materie ożywioną ale nikt nie wymyślił jak to było możliwe w naturze i tutaj cały czas jest miejsce dla Boga. Poza tym ta stworzona materia ożywiona nie jest jeszcze żanym organizmem więc nawet powstanie czegoś takiego nie daje nadziei na powstanie skomplikowanych organizmów.

No to ja w ramach przypomnienia dodam Samoorganizacje molekuł jako pewną alternatywe do kreacjonistycznych kontrargumentów, która znajduje coraz to większy poklask.
  • 0

#20

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli więc chcecie, by zwiększyła się liczba przestępstw, by trzeba było obciążać budżety coraz wyższymi wydatkami na policję, na kamery monitorujące miasta, na aparaturę podsłuchową - to proszę: przekonujcie ludzi, że Pana Boga nie ma.

Już mamy niezłe wydatki bo się księdzu BMW zepsuło albo nie ma 40 calowej plazmy.

jesli chodzi o procesje, to katolicy maja prawo demonstrowac co im sie podoba, tak jak moze to zrobic kazda inna grupa spoleczna (geje, feministki, lekarze, gornicy...).

Tylko, że niektóre grupy społeczne są tak dyskryminowane, że boją się pokazywać publicznie, lub kościół stwierdzi, że to nie zgodne z zasadami kościoła.
  • 0

#21

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już mamy niezłe wydatki bo się księdzu BMW zepsuło albo nie ma 40 calowej plazmy.


Masz jakieś dowody, że z Twoich podatków na takie rzeczy pieniądze idą?

Tylko, że niektóre grupy społeczne są tak dyskryminowane, że boją się pokazywać publicznie, lub kościół stwierdzi, że to nie zgodne z zasadami kościoła.


Jakiś przykład zakazanej manifestacji ze względów na krytykę ich przez Kościół? Nie mów tylko o paradach homoseksualistów, bo to nie kwestia religijna ale społeczna.
  • 0

#22

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Masz jakieś dowody, że z Twoich podatków na takie rzeczy pieniądze idą?


Państwo utrzymuje wyznaniowe szkoły wyższe, tysiącom duchownych w części lub całkowicie opłaca składki na ubezpieczenia społeczne, wzięło na siebie koszty nauki religii w szkołach i przedszkolach, łoży na posługę duszpasterską w wojsku, konserwację i remonty zabytków sakralnych, działalność charytatywną i oświatową prowadzoną przez kościelne instytucje.
Państwo rezygnuje też z niektórych należności podatkowych i celnych. Z budżetu państwa i samorządów na działalność instytucji kościelnych płyną zatem grube miliony złotych.

To tylko przykłady

Odciążyliśmy budżet koscioła i są efekty

:cafe:
  • 0



#23

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale ja się pytam o dowody na to, że księża z pieniędzy budżetowym kupują plazmy i BMW.
  • 0

#24

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale ja się pytam o dowody na to, że księża z pieniędzy budżetowym kupują plazmy i BMW.


Oczywiście bezpośredniego dowodu nie znajdziemy faktem natomiast jest to że takowe mają a jak to skomentujesz z tym faktem ?


Kasa z ZUS na Świątynię Opatrzności Bożej


Sejm przyjął senacką poprawkę przewidującą przekazanie ze środków budżetowych 40 milionów złotych na przedsięwzięcia kulturalno-naukowe w ramach projektów budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Uważasz że to jest w porządku w stosunku do ateistów ?

Kolejna sprawa


Kościół rekordzistą dopłat rolniczych

Kościół jest naszym największym beneficjentem, ujawnia Tomasz Kawiński z biura rzecznika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Ale na pytanie na ile hektarów Kościół złożył wnioski o dopłaty bezpośrednie w ub.r. i ile pieniędzy z tytułu dopłat bezpośrednich i gospodarowania w trudnych warunkach (ONW) agencja wypłaciła Kościołowi rzecznik prasowy ARiMR Iwona Musiał odpowiada: - "Agencja nie może udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na udostępnienie takich danych nie zezwala ustawa z 18 grudnia 2003 roku o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Dane indywidualne zawarte w systemie mogą być udostępniane wyłącznie organom statystyki publicznej".
"Organ statystyki publicznej" nie odpowie jednak na to pytanie. "Nie zbieramy takich informacji", powiedziała gazecie Maria Nowicka z Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.

W Episkopacie Polski też nie wiedzą, ile ziemi rolnej posiada Kościół katolicki. "Mamy 42 diecezje. Ich biskupi są samodzielni. Nawet nie mamy prawa zbierać takich informacji" - oświadczono w biurze księdza ekonoma Episkopatu i odesłano do diecezji.

(PAP)

Oficjalnie nikt nie jest w stanie stwierdzić co się dzieje z tymi dopłatami

Ponadto kościół nie dokłada się do składek Unijnych robi to tylko państwo też z naszych podatków
  • 0



#25

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ohoho xD ' wiedzialem ze dzis sie usmieje :> Ejael dzieki za ten txt ^^'

Taaa o "przemysleniach" Korwina Mikke wiedzialem juz od dawna naprawde poprawia mi sie humor jak czytam jego wypowiedzi na temat ateizmu...

Naprawde zaciekawilo mnie to na jakiej podstawie w/w pan wysnuwa tu teorie ze religia i jej zasady sprawia ze przestepczosc spada? Pokazuje to tylko jak ograniczony jest autor tego txt'u tak trudno pomyslec i dojsc do wniosku ze tok rozumowania katolika to "no ok niby moge pojsc do piekla jak zabije tego goscia ale przeca jutro sie wyspowiadam wyklepie kilka zdrowasiek i bedzie ok" czego jednak ateista nie moze zrobic 10zl rzucone na tace nie odkupi jego win _^_'.

Szczerze mowiac jako agnostyk nie lubie byc wrzucanym do jednego worka z "ciezkimi ateostami" bo mam swiadomosc ze stopniowo wiara w waszego Boga zaniknie co jest czyms w 100% normalnym juz teraz zastepuje ja nowa religia "wiary w UFO" pozornie to dwie rozne sprawy jednak jesli sie tak zastanowic rzeczywiscie tylko pozornie... wszystko okraszone pseudo technicznym slangiem ktory ma naprawde male potwierdzenie w rzeczywistosci sprawia ze wiara w brodatego dziadka z nieba i UFO to dla jakiegos nastolatka dwie rozne rzeczy w ktorych jednak zasada pozostaje taka sama "pomimo mizernych (wrecz pomijalnych poszlak) dowodow bierzemy wszystko na wiare"

Jestem swiadom ze niektorzy ludzie pomimo tylu niespojnosci i ogolnie braku logiki w wierze chrzescijanskiej i tak beda w to wierzyc T_T'
  • 0

#26 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

religia (religijność) i wiara to dwie różne rzeczy.
  • 0

#27

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiara w boga chrzescijan i w konsekwencji praktykowanie tego crap'u = religijnosc =P
  • 0

#28

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mylisz racjonalizm z fundamentalizmem, a raczej (wielce przeze mnie nieszanowany) Korwin-Mikke, autor jest na moje oko agnostykiem kat. GAP z przechyłem teistycznym
  • 0



#29

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Więc: po co go głosić?

zeby sie teisci pienili i by byla napinka.
  • 0

#30

Wilkoczłek.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh zabawne zaiste zabawne.


Jestem ateistą i jestem z tego dumny ! Gdyż moi rodzice nie narzucili mi wiary w boga ! Gdyż dali mi wolny wybór.Gdyż pozwolili mi dorosnąć i dokonać świadomego wyboru !

Sprawa nr 1

Przestępczość a religia ? Nie chcę komentować gdyż naprawdę jest to żałosne.

Sprawa nr 2

Ateiści to nie są sataniści !Właśnie tak "prawdziwi katolicy" określają ateistów.Tak tak moi drodzy już wiele razy spotkałem się z tym wśród rówieśników.Każdy się pyta czy wierzę w szatana ... Po prostu aż płakać mi się chce gdy widzę jak niedoinformowane jest społeczeństwo.Lekcje religij sieją propagandę.Pamiętam jeszcze jak raz zostałem na tej jakże mądrej lekcji.Byłem zaszokowany antysemityzmem który głosiła Sz.P. katechetka.Wyśmiewała żydów.Jedyne co mnie zdziwiło to to ,że przecież to u żydów powstały zalążki chrześcijaństwa.Wiem ,że to może być również wina wykształcenia katechety ale zależy to też od jego gorliwości religijnej.

Sprawa nr 3

W jaki sposób ateista namawia do nie wiary w Boga.Ja osobiście nie biegam po ulicy i nie krzyczę "Kościół jest zły nie wierzcie w to.Robią wam pranie mózgu !".Szanuję tę religię i nic do niej nie mam.

Sprawa nr 4

Umieranie jako chrześcijanin i ateista to to samo moi mili ! Przecież i tak twe serce przestaje bić i tak.Przecież twoje zwłoki i tak zeżrą robale.To jest to samo.A co do sądu bożego to w to nie wierzę.Wszystko ma swój początek.Bóg nie mógł być od tak od razu.Więc jak wyjaśnić jego powstanie...

Sprawa nr 5

Gdybym zobaczył Archaniołów na niebie z pewnością bym nie uwierzył i zapewne jakieś 40 % i może więcej katolików również.Znaczna część katolików nie wierzy w prawdy głoszone przez swoją religię.



A co do miłości boga do ludzi polecam obejrzenie początku filmu "Zeigeist" ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych