Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie nieoparte o węgiel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

woda to nie pierwiastek

H2O to pierwiastki ;p
  • 0



#17

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odświeżę temat...
Ostatnio na Discovery Science leciały Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem. Poruszali tak kwestię istnienia innych form życia. Opisywali odkrycie mikrobów które są podobno oparte na arszeniku. Ta forma życia żyje w jeziorze Mono. Naukowcy wciąż spekulują, jednak gdy to się w 100% potwierdzi to będzie to praktycznie dowód mnogości form życia we wszechświecie. W tym programie padł mniej więcej taki cytat:
Jeżeli na Ziemi powstało dwukrotnie życie to nielogiczne jest aby cały wszechświat był go pozbawiony.
  • 0

#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wspomniane przez Ciebie bakterie nie są wcale oparte na arszeniku. One tylko w miejscu fosforu (głównie chodzi o reszty fosforanowe w kwasach nukleinowych) potrafią wbudowywać jego chemiczny analog, czyli właśnie arsen. I mimo jego toksyczności dają sobie jakoś radę. Cała reszta chemii to dalej nasz typowy ziemski standard, czyli: węgiel, tlen, azot, siarka i wodór.

Na odkrycie obcego życia, które arsen nie tylko potrafi wykorzystywać, ale także powstało i wyewoluowało przy jego chemicznym współudziale, specjalnie bym nie liczył. Biorąc pod uwagę, że arsen we Wszechświecie jest ok.1000-krotnie mniej rozpowszechniony od fosforu, szanse na to są bardzo nikłe.
  • 2



#19

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..Biorąc pod uwagę, że arsen we Wszechświecie jest ok.1000-krotnie mniej rozpowszechniony od fosforu, szanse na to są bardzo nikłe.

czyli, zamiast kilku miliardow mozliwosci, zaledwie kilka milionow ;] w totolotka tez sa nikle szansze wygrac a jednak prawie co tydzien ktos wygrywa..
  • 0

#20

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie Wszechświat może obfitować w najróżniejsze formy życia i to takie, które się nawet nie śnią się twórcom filmów SF. Nie bez powodu naukowcy mówiący o możliwości wystąpienia życia na jakiejś planecie czy księżycu dodają zawsze: "w znanej dla człowieka postaci". To co kiedyś odkryjemy może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania i być ogromnym zaskoczeniem. Słyszałem nawet, że nie wykluczają istnienia życia w metanowych jeziorach na Tytanie.
  • 0

#21

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja bym się nie zdziwił gdyby istniały formy życia... eteryczne, niematerialne. Chociaż to może przyśnić się nie jednej osobie to strach pomyśleć co istnieje we wszechświecie skoro są rzeczy i zjawiska daleko idące poza rozumowanie człowieka
  • 0



#22

Merkator.
  • Postów: 65
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie może powstać wszędzie. Kto wie, czy nie żyją gdzieś formy oparte o energię.
Co do tych zamienników, wydaje mi się, że na powstanie odmiennego życia są ogromne szanse.
Powodem mogą być chociażby odmienne warunki na każdym z globów.
Nie zapominajmy również, że nie muszą nastąpić, aż tak duże zmiany, jak zmiana jednego pierwiastka na coś innego.
Wystarczy taki bzdet, jak zmiana kierunku skrętu DNA lub 1 dodatkowy aminokwas.
Mamy 4 zasady azotowe w DNA i uracyl. Wystarczy tam drobna zmiana w budowie, by życie przyjęło inną formę.
No, a propos artykułu. Oprócz nazw pierwiastków, nie wiem, czy określenie Silicon zamiast krzem jest poprawne.
Bo jeśli szukać formy życia oparte o silicon to wystarczy TV włączyć. :mrgreen:
  • 0

#23

Code 06.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie generalizowanie że życie MUSI być oparte na węglu to czysty egoizm, a temat całkiem ciekawy i daje dużo do myślenia.
  • 0

#24

MonaStaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie generalizowanie ze życie musi być oparte na węglu, to jest takie zaptrzenie w siebie. Że nic lepszego powstać nie mogło, no bo jak to lepszego od nas ? To przecież odrazu w ego uderza..

Tutaj nie chodzi o odnoszenie się do człowieka, raczej do samej idei życia organicznego na tej planecie


  • 0

#25

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Wg. mnie generalizowanie ze życie musi być oparte na węglu, to jest takie zaptrzenie w siebie. Że nic lepszego powstać nie mogło, no bo jak to lepszego od nas ? To przecież odrazu w ego uderza..

Tutaj nie chodzi o odnoszenie się do człowieka, raczej do samej idei życia organicznego na tej planecie

 

 

Ja bym jednak rozważył delikatnie taką możliwość, czysto teoretycznie. Bo jednak długo sądziliśmy, że aminokwasy nie mogły sobie ot tak po prostu powstać w pierwotnej zupie. Eksperyment Stanleya Millera był doprawdy przełomowy! Nadal istnieją na świecie anaeroby, jakkolwiek proste nie byłyby te formy życia. Warunki powstawania życia najprawdopodobniej są wszędzie niemal identyczne, ale absolutna pewność w tym temacie to chyba objaw naszego niezdrowego antropocentryzmu. Tyle od humanisty, nim zjedzą mnie biolodzy! 


  • 0



#26

fenikste.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Najbliższą planetą opartą o życie nie węglowe jest Saturn.

Rosjanie wiedzą że na Saturnie jest życie, wiedzą również jak korzystać z portalu do Saturna prowadzącego,

Jest to jedna z największych tajemnic naszych wschodnich braci o której z tego co mi wiadomo nie wiedzą amerykanie.

Widziałem tylko jeden materiał wideo odnośnie tego życia. Niema żadnych innych wzmianek odnośnie.

 

Co do odłamka przeleciał 28tyś LY , przez portale , posiada w składzie nieznane pierwiastki w śladowych ilościach, oderwanie się go jest wynikiem eksperymentu tamtej cywilizacji przy którym doznał kalectwa jeden z badaczy, życie tam opiera się też o grupę nieznanych ludziom pierwiastków.

W dotarciu do Ziemi tej skały pomogli szaracy :)


Użytkownik fenikste edytował ten post 05.03.2020 - 10:38

  • -3

#27

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja widziałam inny film wideo, w którym to była mowa o Koreańczykach z Północy. Oni już regularnie odbywają podróże na Saturna. Kim Dzong Il nie umarł jak podano w mediach, tylko jest na Saturnie i wciąż rządzi krajem wysyłając polecenia przez Kim Dzong Una.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych