Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekret


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
347 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedys artykuł z podobnym przesłaniem, a było w nim napisane, ze mamy szanse na spełnienie się tylko tych marzeń przez które przemawia dobro, miłość itd.

Niestety, wszechświat nie jest przepełniony dobrem czy złem - on po prostu nie rozróżnia tych dwóch wartości, więc zło manifestuje się tak samo jak dobro.

PS: Kurcze, miałem gdzieś w domu nawet książkę Murphy'iego pt. "Potęga Podświadomości" (...)

Treść tej książki opiera się w dużej mierze na Prawie Przyciągania.
  • 0

#17

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Art dobry. Jednak, polecam oglądnąć sobie ów film: The Secret. ;>
Czytałem potęgę podświadomości, widziałem ten wykład... i co ? W ciągu 11 miesięcy całe moje życie się zmieniło. Jestem szczęśliwy. Jeżeli czegoś chcecie to nie mówicie sobie że tego chcesz. Mów sobie, że to już masz. ;] Chciałem 2 tygodnie temu prace znaleźć. Dziś idę zanieść CV. Ja tą prace już mam ;> Pozytywnie myśleć to podstawa w życiu. Myślicie o wojnie w 2012 roku? Więc ją przyciągniecie. Myślicie o zmianach? Więc te zmiany nastąpią ;> Myślicie o śmierci? Więc śmierć po was idzie. Tak to działa.
Pozdrawiam.

P.S.: W tym roku zarobie swój pierwszy milion złotych ;}
  • 0

#18

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja na święta kupię sobie pancerz szturmowca :D . Nik ma rację - jeśli myślimy o rzeczach negatywnych to je przyciągniemy, jeśli myślimy o pozytywnych - przyciągniemy je. Wczoraj rano chciałem znaleść robotę - teraz staż mam już na dniach i to w mojej dziedzinie 'zarządzania informacją'.

P.S.: Do września zostanę supermodem :devil:.
  • 0

#19

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dawna przymierzałem się do napisania takiego artykułu, ociągałem się, bo nie łatwo napisać coś mądrego. Zostałem ubiegnięty, ale nie żałuję jest napisany świetnie i zawarta jest w nim cała prawda, o czym świadczą wypowiedzi niedowiarków, którzy sami sobie zamykają osiągnięcie celów przez rezygnację. Przykład, jeśli bardzo chcemy gdzieś pójść a w trakcie tego pragnienia pomyślimy o czymś negatywnym to nie pójdziemy, bo się zniechęcimy. Przy chceniu zawsze występuje nie chcenie, czyli lenistwo. To, co wygra tak będzie.
  • 0

#20

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę jeszcze dodać, że pozytywna myśl jest silniejsza od negatywnej. Tylko musimy w odpowiedni sposób nauczyć się z sekretu korzystać. Mogę zacytować pewne słowa: "Pragnij z całego serca, to wtedy twoje pragnienie się ziści". Jakoś tak to szło. Należało by również dodać, że my, musimy wiedzieć czego chcemy. Nie: "a może to, a może to". Zdecyduj sie: "to i to". Twój świat będzie lepszym :P Ja właśnie jestem w trakcie dostawania pracy, która pozwoli mi studiować na studiach dziennych (mam 19 lat). I w tym roku zarobie swój pierwszy milion :P Jeżeli coś robicie, róbcie to z całego serca i z wielką pasją.
Pozdrawiam ;}

P.S.: "Tak ma być i już - a jakim cudem, to mnie nie obchodzi" <-- słowa pewnego użytkownika TheSecret :P
  • 0

#21

Igi.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwszy artykuł na tym forum który mnie NAPRAWDĘ zaintrygował.
Pewnej pięknej niedzieli gdy miałem 11-12 lat(?). Byłem w kościele z rodzicami, a jak to bywa w kościele...nudy, a więc zacząłem sobie myśleć o tym, że dużo znajomych miało coś szyte, ma bliznę, a ja nie, po dość długich przemyśleniach (cała godzina) stwierdziłem, że...mam szczęście:] .
Po południu tego samego dnia dostałem z rakiety tenisowej w łeb. Piękne dwa szfy, a teraz (17 lat) bardzo ładna blizna:) Musze sobie "Ją" jakoś nazwać, bo szczęście mi przyniosła. Pytacie dlaczego? A no dlatego, że po skojarzeniu faktów z autopsi i tego artykułu wkońcu w coś wierze!

Kolejna historia(8 lat). Byłem z Babcią w jakimś sklepie i kupiła mi klocki z których budowało sie autko. Poskładałem, zacząłem sie bawić i myśleć o tym "co bym zrobił gdyby mama przyszła z pracy z taką samą zabawką" nie wiem dlaczego taka myśl sie zrodziła bo mama nigdy mi nic nie przynosiła po powrocie z pracy lecz nie dawało mi to spokoju i próbowałem sobie odpowiedzieć na pytanie "co bym zrobił?". Po godzinie piętnastej mama przychodzi z pracy, wyciąga z torebki "identyczne pudełko" z "identycznymi klockami".

...I to już mniej ważne ale odpowiem na pytanie "co bym zrobił?"...wielka euforia i zabawa do białego rana bo wkońcu nie każdy ma 2 identyczne zabawki :P (lubię oryginalność).

Pozdrawiam
  • 0

#22

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również od kilku miesięcy staram się myśleć pozytywnie, wybierać cele do których dążę i rzeczywiście widzę jak moje życie się zmieniło. W jakiej harmonii i zgodzie z samym sobą i całym światem żyję. Widzę, jak wszystko, co zamierzyłem udaje mi się osiągnąć.

Swoją drogą artykuł jest na podstawie filmu "The Secret" który wszystkim polecam obejrzeć!
  • 0

#23

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Swoją drogą artykuł jest na podstawie filmu "The Secret" który wszystkim polecam obejrzeć!

No wreszcie ktoś zauważył :) .
  • 0

#24

Five Psion.
  • Postów: 117
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawde super artykuł! Gratulacje Fenix!
P.S. Odezwij się wreszcie na GG :(
  • 0

#25

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gratuluje świetnego artykułu. :) O tym sekrecie wiedziałem już od dawna i praktykuje go już od 4 lat. :P Nie narzekam na swoje życie i twardo stąpam po ziemi. :)
Dodatkowo korzystam też z auto-sugestii, afirmacji i sigilizacji.
  • 0

#26

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja od jakiegoś czasu myśle nad pewną rzeczą którą chce mieć, zrobiłem sobie nawet afirmacje, zobaczymy czy to wyjdzie. Fenix dobry tekst, mam pytanie: czy ten film jest 2006 roku bo znalazłem taki na necie ale nic tam więcej nie pisze ?
  • 0

#27

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To chodzi o film z tej strony http://thesecret.tv/ - mocno polecam, bez niego nie było by artykułu.
  • 0

#28

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy artykuł, napisany przystępnym językiem. Zawiera w sobie sprawy dla niektórych tak oczywiste, a zarazem tak odległe. Faktycznie boimy się korzystać z tego Sekretu przez wzgląd na negatywne myśli. Poza tym człowiek, jak to człowiek – boi się tego, co nieznane. Ciężko jest uwierzyć, że potrzeba tak niewiele, aby spełnić swoje marzenia. Myśli to czyny – to zdanie jest kluczem do wszystkiego. Należy jednak pamiętać, że najpierw należy bezgranicznie zaufać samemu sobie i dopiero uwierzyć w potęgę funkcjonowania Wszechświata, aby nasze pragnienia mogły się spełnić. Nie możemy mieć żadnych wątpliwości co do słuszności postawionego przez nas celu. Pamiętajmy również, że jest to proces, który wymaga czasu, więc bądźmy cierpliwi.
Tak jak napisał Fenix – nie wystarczy chcieć, trzeba marzyć, wyobrażać sobie, co będzie, gdy już osiągniemy cel. To bardzo istotne – wizualizacja. Musimy widzieć to, co chcemy osiągnąć i to w taki sposób, jakby nasze pragnienia JUŻ się spełniły.
Tutaj pozwolę bardziej się wtrącić – najważniejsze w tym Sekrecie (który ja nazywam autosugestią) jest to, aby wszystkie życzenia wyrażać w czasie teraźniejszym, a nie przyszłym. Ubierzmy nasze marzenia w zdania. Można je sobie powtarzać w myślach, zapisywać na kartkach – jak kto woli. Im krótsze – tym lepiej, ponieważ łatwiej jest je sobie przyswoić i szybciej docierają do Wszechświata. Poza tym.. uważajmy na to, co chcemy otrzymać, ponieważ możemy to dostać. O co tutaj chodzi? Podam dosyć prosty przykład. Załóżmy, że podoba nam się dana osoba i chcemy ją w sobie rozkochać. Postępujemy wedle wskazówek i któregoś pięknego dnia bach! Udaje się. Nagle jednak stwierdzamy, że to nie był dobry pomysł. Co wtedy?
Należy również uważać na formułowanie próśb w taki sposób, aby nie miały podwójnego znaczenia. To musi być konkretna informacja.
Kolejna istotna sprawa.. Jeśli chcemy osiągnąć bogactwo materialne, nie piszmy/mówmy: ‘Nie jestem biedny/a.’ Dlaczego? Nasz mózg nie czyta słowa ‘nie’*. Taki komunikat zostanie więc odczytany: ‘Jestem biedny/a.’ Prawidłowo sformułowane zdanie brzmi: ‘Jestem bogaty/a.’

*Mózg nie czyta słowa ‘nie’ – jest to udowodnione i oparte o badania. Dlatego apel do rodziców i opiekunów: gdy uczymy dziecka tego co wolno mu robić, a czego nie, nie układajmy poleceń zaczynających się na to nieszczęsne ‘nie’ (masło maślane :P ). Zamiast: ‘Nie wolno tego robić.’, mówmy: ‘Postępując w ten sposób, robisz źle.’ I teraz można wytłumaczyć dziecku co mamy na myśli, np. ‘Jest to złe, ponieważ [np.] kopiąc braciszka sprawiasz mu ból.’ Spróbujcie to zastosować, a szybko zauważycie efekty.
Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych rodziców :)
  • 0



#29

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jeszcze taką małą dygresję od siebie: mianowicie nie martwcie się, jeżeli z początku nie wychodzi! Z autopsji wiem, że czasami potrzeba kilku miesięcy, a nawet lat, aby z pesymistycznego lub racjonalnego toku rozumowania przerzucić się na optymizm i w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje nam prawo przyciągania! Nie poddawajcie się, bo każda negatywna myśl to też forma kreacji.
  • 0

#30

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, wszechświat nie jest przepełniony dobrem czy złem - on po prostu nie rozróżnia tych dwóch wartości, więc zło manifestuje się tak samo jak dobro.

Fenix ma rację. Każdy przekaz - nieważne czy dobry czy zły, Wszechświat odbiera tak samo - to po prostu informacja. Dlatego jak już pisałam, musimy uważać na to, czego sobie życzymy, ponieważ prędzej czy później to otrzymamy. Tylko od nas zależy do jakich celów wykorzystamy ten Sekret. Możemy czynić zarówno dobro, jak i zło - zależnie od wartości, jakimi się kierujemy. Tutaj jednak kłania się prawo przyciągania (patrz: artykuł Fenixa). "Nie czyń innym tego, co Tobie nie miłe". Jeśli wyrządzamy zło, bądźmy pewni, że do nas powróci. Analogicznie jest z dobrem, dawaniem etc. "Dawajcie, a będzie Wam dane. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie".
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych