Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamienne dyski w Chinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka kamieni w kształcie dysków odnaleziono w rejonie Shangrao w chińskiej prowincji Jiangxi. Naukowcy twierdzą, że dyski mogą mieć ponad 300 milionów lat.


Dołączona grafika


Kamienie w kształcie dysków odnaleziono na osuwisku skalnym, w terenie dotychczas mało uczęszczanym przez ludzi. Na dziwne znalezisko wpadli robotnicy, którzy przygotowują teren pod lokalną drogę.

Dołączona grafika


Średnica dysków to ponad 1,5 metra, grubość od 20 do 60 centymetrów. Ich waga jest bliska 1 tonie.

Inżynier z Shangrao Coal Bureau (agecja ds. węgla) zasugerował, że kamienie można datować na erę paleolitu pomiędzy permem a karbonem, a więc na ok. 300 mln lat.

Co może dziwić to fakt, że kamienie były ułożone horyzontalnie i gdyby nie fakt, że ich wiek szacuje się na blisko 300 mln lat, można by przypuszczać, że stworzył je człowiek. Znalezione kamienie mają na dodatek bardzo twardą powłokę. W okolicach brak kamieni nawet o zbliżonym kształcie.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika



Czy są tworem naturalnym? O tym zadecydują naukowcy...

http://hotnews.pl/artnauka-460.html
  • 0



#2

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naprawdę wyglądają jak domniemane statki ufo, tylko np. zdjęcie 3 różni się od 4 i 5, (mówię o tych z napisem hotnews.pl).
  • 0

#3

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy mercedesy i lexusy są takie same? Może WTEDY (tj. 300.000.000 lat temu) istniała cywilizacja która też miała swoje "samochody", ale musiała opuścić planetę i do naszych czasów ich twory zdążyły skamienieć. To tylko taka mini teza ;)
  • 0

#4

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

np. zdjęcie 3 różni się od 4 i 5, (mówię o tych z napisem hotnews.pl).


Myślę, że to po prostu inne miejsce.

Taak, co wam to przypomina? ^^
Gdyby były lżejsze, to do fake'ów były by świetne.
  • 0

#5

swistak22.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

freesbie dla gigantów :)

powiedziałbym że to dzieło natury, ale wydaja sie zbyt dokładne ;p

albo datowanie się sypnęło, albo dyski były używane ku czci bóstw przez lokalne plemiona co oznaczałoby ze faktycznie 300mln lat temu było juz w tym rejonie inteligentne życie potrafiące stworzyć takie dyski.
  • 0

#6

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że jednak matka natura jest w stanie WSZYTKO, ot chociażby taki przykładzik- płatki śniegu, jakie piękne równe kształty :) Już prędzej jestem wstanie uwierzyć, że człowiek nie jest w stanie stworzyć tak idealnych kształtów. Mimo wszystko znalezisko godne pogratulowania =]
  • 0

#7

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nice :] był bym za opinią że to zwykłe kamienie stworzone przez nature, ale te 2 ostatnie zdjęcia są co najmniej zastanawiające. Idealny kształt koła, aż za idealny. Jeśli ktoś znajdze jeszcze jakieś informacje na ten temat to niech wstawia, bo troche za mało informacji by co kolwiek powiedzieć :hmm: .
  • 0

#8

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

to wygląda zupełnie jak statki kosmiczne! jeśli to nie jest podróbka to ciekawe jak powstało
  • 0

#9

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te dyski robią wrażenie.To jest zagadkowa sprawa i jestem bardzo ciekawy,co z tego dalej wyniknie.
  • 0

#10

Fef.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda jak UFO. Ciekawe co wyniknie z tych badań.
  • 0

#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pięknie wypreparowane stromatolity - całkowicie naturalne i niezwiązane z UFO ;->
  • 0



#12

Shadow.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te dyski wyglądają jak jakieś skamieniałe statki kosmiczne tzw. "latające talerze". Ciekaw co to naprawdę jest.
  • 0

#13

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te dyski wyglądają jak jakieś skamieniałe statki kosmiczne tzw. "latające talerze". Ciekaw co to naprawdę jest.


ja myślę że natura padające deszcze przez lata potrafią wyrzeżbić skały w fantastyczny sposób,tak ponoć było na Marsie z tajemniczymi głowami z Marsa
  • 0

#14

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja mysle ze nie poznamy wynikow badan

interesujace ; )
  • 0

#15

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapewne pójdą pod podłoże pod asfalt,albo gdzieś w podziemiach jakiegoś muzeum z pieczątką "ściśle tajne"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych