Skocz do zawartości


Zanim wybierzesz islam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jezeli zdecydowales sie wybrac islam, ta strona jest dla Ciebie.

Poszukaj odpowiedzi na postawione pytania:

1. Skad wiesz, kto dal Mahometowi Koran?
(Podpowiadam: tego nie wie nikt, nawet sam Mahomet nie byl pewien, kto do niego przemawial)

2. Czy wiesz, ze Koran mowi: "Dlaczego oni nie zastanawiaja sie nad Koranem? Gdyby on nie pochodzil od Boga, na pewno zawieralby wiele sprzecznosci"
(Podpowiadam: sprzecznosci jest tak wiele, ze muzulmanie nawet wymyslili zasade, ze pozniejsze wersety uniewazniaja wczesniejsze. Tylko wtedy pojawia sie pytanie: czy naprawde mozna nazwac swieta i nieomylna ksiega cos, w czym polowa wersetow jest uniewazniona?)

3. Jaka jest gwarancja, ze chociaz jedna obietnica koraniczna sie spelni?
(Podpowiadam: nie masz zadnej gwarancji, gdyz obiecany raj ze strumykami, dziewicami i lozkami ustawionymi w rzedy moze wymyslic kazdy, natomiast udowodnic jego istnienie nie potrafi nikt)

4. Jakie sa dowody, ze to rzeczywiscie Bog poslal Mahometa do ludzi?
(Podpowiadam: nie ma zadnych dowodow, gdyz "znaki jasne" recytowane w calym Koranie to niebo, ziemia, slonce, ksezyc i tym podobne rzeczy, ktore sa neutralne w stosunku do osoby Mahometa. Nie znajdziesz tez w Biblii zadnej wzmianki o Mahomecie, na ktore powoluje sie Koran)

5. Co zyskujesz przyjmujac islam?
(Podpowiadam: nic nie zyskujesz, a tracisz wszystko. Poki nie jestes muzulmaninem, masz wolna wole - mozesz wybrac islam, lub cokolwiek innego. Kiedy zostaniesz muzulmaninem, nie wolno ci bedzie wybrac nic oprocz calkowitego poddania sie islamowi w kazdej dziedzinie zycia. Jezeli sie sprzeciwisz i bedziesz chcial odejsc z islamu - czeka cie smierc. Pomysl, w co wdeptujesz).

6. Czy nie lepiej wybrac Jezusa?
(Podpowiadam: Jezus umarl za twoje grzechy udowadniajac Swoja milosc do ciebie - Mahomet zrobil majatek na gloszonej przez siebie religii. Jezus zmartwychwstal udowadniajac, ze jest Synem Bozym i ma moc wskrzesic z martwych kazdego z nas - Mahomet do dzis dnia lezy tam, gdzie go pochowano, kiedy zmarl. Wybierz zywego, ktory cie kocha, zamiast martwego, ktory na ludzkiej naiwnosci zrobil majatek)

http://www.islampol.narod.ru
  • 0

#2

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe. Nie wnikam w prawdziwość tego tekstu, chociaż przez świat zachodni Islam jest kreowany na raczej niebezpieczną religię, więc choć trochę prawdy w tym musi być.
Inna sprawa, o której jestem dość przekonany:
Niedługo pojawią się komentarze w stylu "tam jest inny rejon świata, inne zwyczaje i tradycje religijne, po co się czepiać Islamu, lepiej było napisać coś o tym złym i strasznym Katolicyzmie" - dobra, można i tak ale czemu nie pisać/wklejać artów o mroczniejszych stronach innych religii, tak dla informacji. Przecież KK jedyne nie jest ;) .
  • 0

#3

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze podaj zrodlo, po drugie to nie jest portal do przekabacania na inne wyznania.
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oj oczywiście, że nie jest, ale każdego może najść chęć na zmianę/przyjęcie religii i każde takie "porady" mogą się przydać. Wiedzy nigdy za dużo. Ale fakt faktem źródło MUSI być.
  • 0

#5

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanów się też nad tym:

1. Skad wiesz, kto dal Mahometowi Koran?
(Podpowiadam: tego nie wie nikt, nawet sam Mahomet nie byl pewien, kto do niego przemawial)


Skąd wiesz, że jakakolwiek inna "święta" księga mówi prawdę i skąd wiesz, że to nie jest zbiór mitów i legend ?

3. Jaka jest gwarancja, ze chociaz jedna obietnica koraniczna sie spelni?


Jaka jest gwarancja, że obietnica np. z Biblii się spełni ?Podpowiadam:
Przecież tam jest napisane, że tylko kilkadziesiąt tysięcy ludzi trafi do nieba.
A reszta ? - HELL :D

4. Jakie sa dowody, ze to rzeczywiscie Bog poslal Mahometa do ludzi?


Jakie są dowody na to, że Jezus Chrystus był Synem Bożym ?
Podpowiadam:
Gwiazda betlejemska ? - kometa na niebie , Cuda ? - przecież inni prorocy też ich dokonywali - np. Mojżesz, Zmartwychwstanie ? - jak ostatnio się dowiedziałem z filmu dokumentalnego w National Geographic, to na pewien czas przed ukrzyżowaniem Chrystusa był człowiek, który rzekomo zmartwychwstał i był czczony przez rzymskich legionistów.
Niepokalane poczęcie ? - "dziewica" też może zajść w ciążę, takie przypadki się zdarzają , poza tym istniał już przed Maryją podobny kult matki-dziewicy.


5. Co zyskujesz przyjmujac islam?
Podpowiadam: nic nie zyskujesz,


Co zyskujesz będąc chrześcijaninem ?
Podpowiadam:
Religia to sprawa twojego wyboru. To czy wierzysz w UFO, Allacha, Jahwe, czy Odyna to twój własny interes. Nie daj się przekonać pseudo- chrześcijanom i sam dokonaj wyboru wedle własnego serca i rozumu.
Przyjmując jakąkolwiek religię musisz poznać jej prawa i obyczaje w sposób obiektywny. Więc "wrogie" i "przyjazne" opinie odrzuć w kąt. Poznaj tylko obiektywne dane.

6. Czy nie lepiej wybrac Jezusa?

Podpowiadam:
To jest twój własny wybór. Nie ma lepszego lub gorszego. Jezus prawdopodobnie wcale nie zmartwychwstał (temat o grobie jego rodziny jest już na forum), być może miał nawet dzieci i żonę.
  • 0

#6

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko co napisałeś opiera się tylko iwyłącznie na przypuszczeniach ;) . Zero faktów a 100 % opinii różnych ludzi ;) . Aha i śmierdzi sektą :sux:
  • 0



#7

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zmartwychwstanie ? - jak ostatnio się dowiedziałem z filmu dokumentalnego w National Geographic, to na pewien czas przed ukrzyżowaniem Chrystusa był człowiek, który rzekomo zmartwychwstał i był czczony przez rzymskich legionistów.

Chyba nie oglądałeś tego programu zbyt dokładnie. :) Prawdopodobnie chodziło tam o perskiego boga Mitrę, którego kult był rozpowszechniony w Rzymie (głównie wśród legionistów, ale nie tylko). Właśnie Mitra miał zmartwychwstać po śmierci na krzyżu, a jego życie stanowiło podstawy do ustanowienia wielu kanonów chrześcijańskich (nawet data narodzin Mitry i Jezusa się zgadza). Ale to nie temat o tym. ;)

Aton, wydaje mi się, że z jakiegoś powodu bardzo nie lubisz Islamu, patrzac na tematy, które zakładasz.
  • 0

#8

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trochę za szybko przeczytałem ten art. i nie wyłapałem paru rzeczy za co przepraszam. Żadna religia nie jest w pełni dobra. Najbliżej ma do doskonałości wg mnie buddyzm i jego odmiany, ale to moje subiektywne zdanie. Tak czy inaczej w praktyce nie utożsamiam się z żadną religią, dlatego właśnie, że:
2. Sprzeczności choćby w biblii, do której porównujesz jest także sporo.
3. Masz UDOWODNIONY ten fakt w JAKIEJKOLWIEK religii???
4. Tak samo nie ma dowodów w żadnej religii.
5. To jest pytanie tendencyjne...
Ale o pierwszym punkcie o faktycznie nie wiedziałem i jest to co najmniej ciekawe.
  • 0

#9

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba nie oglądałeś tego programu zbyt dokładnie. smile1.gif Prawdopodobnie chodziło tam o perskiego boga Mitrę, którego kult był rozpowszechniony w Rzymie (głównie wśród legionistów, ale nie tylko). Właśnie Mitra miał zmartwychwstać po śmierci na krzyżu, a jego życie stanowiło podstawy do ustanowienia wielu kanonów chrześcijańskich (nawet data narodzin Mitry i Jezusa się zgadza).


Dzięki, za uzupełnienie wątku, który poruszyłem. Wszystko się zgadza. :)
  • 0

#10

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Ty razem właściwie w 100% zgadzam się z kolegą (w innym temacie na tym forum nie ;) )

Każda religia to..... religia - wiara w coś czego nie da się sprawdzić. Można mnożyć dowody że cuda nie były cudami, że dzięki dzisiejszej nauce można wytłumaczyć pewne zdarzenia, że święte księgi zostały zmieniane i jest w nich mnóstwo błędów, że każda religia wywodzi się z innych wcześniejszych aż dochodzimy do najprymitywniejszych, że jedne są "lepsze" bo bardziej pokojowe a inne "gorsze bo wojownicze" a jeszcze inne mają na celu zarabianie kasy (zdecydowana większość ;) ) ale koniec końców to każdy człowiek musi zdecydować w co wierzy lub nie wierzy. Jeśli ktoś chce wybrać islam to ma do tego prawo, wystarczy w obecności dwóch muzułmanów powiedzieć: "Niema Boga prócz Allaha a Mahomet jest jego prorokiem" i gotowe, od tej pory jesteś muzułmaninem. Teraz trzeba wziąć za to odpowiedzialność i liczyć się z konsekwencjami. Nie oznacza to że automatycznie zostaniesz terrorysta a twoi dwaj świadkowie przy których wypowiedziałeś tą formułkę mają już dla ciebie kałacha :D Jak to by chcieli wszyscy przeciwnicy islamu. Ale czy dzięi temu masz większe szanse na niebo? Nie sądze, żadna religia nie daje takiej gwarancji.


Jeśli Bóg istnieje i jest dobry i miłościwy to każdy dobry człowiek, który nikomu krzywdy nie zrobił i żył zgodnie ze swoim sumieniem trafi do raju bo o tym zdecyduje Bóg a nie ludzie tworzący religie. Bo wobec Boga wszyscy ludzie są równi, i muzułmanie i chrześcijanie i żydzi i mormoni i jehowi i ...... sataniści. Jeśli natomiast Boga niema to tez jesteśmy równi tyle że wtedy te wszystkie religie to już na prawdę wielka ściema do zarabiania pieniędzy, dla posiadania władzy itd.
  • 0

#11

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, wydaje mi się, że z jakiegoś powodu bardzo nie lubisz Islamu, patrzac na tematy, które zakładasz.


Jest islamofobem, tak jak kilku innych użytkowników tego forum, których nie wymienię z nazwy. Szkoda, że to jest wynik braku zrozumienia dla innej kultury i zbytniego przywiązania do własnej.
  • 0

#12 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po pierwsze podaj zrodlo, po drugie to nie jest portal do przekabacania na inne wyznania.


Zapomniałem o źródle ale już poprawiłem. Nikogo nie przekabacam tylko korzystam z wolności wypowiedzi tak jak każdy piszący w tym dziale. Czemu wszyscy są poruszeni kiedy piszę o islamie? Nie rozumiem ...


Wszystko co napisałeś opiera się tylko iwyłącznie na przypuszczeniach ;) . Zero faktów a 100 % opinii różnych ludzi ;) . Aha i śmierdzi sektą :sux:


Tak wiem o tym. To tak na początek wkleiłem żeby przyzwyczaić Was, że ktoś może mieć inne poglądy na religię. To umieściłem jako czyjś pogląd. Aha i nie jestem sekciarzem ale w sumie każdą religię można uznać za sektę.

Aton, wydaje mi się, że z jakiegoś powodu bardzo nie lubisz Islamu, patrzac na tematy, które zakładasz.


Eee tam :) religia jako taka mi nie pasuje ale np. lubię ich architekturę, a azulejo jest dla mnie czadowe. :)
Jako, że jestem pierwszy to poprostu ucieram ścieżki. Przyzwyczaicie się, że będą tu wpadać artykuły nie tylko o słynnym KK. ;)
  • 0

#13

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po drugie to nie jest portal do przekabacania na inne wyznania.

I jeszcze mu dajcie warna za to, ze zle pisze o islamie. Tozto moze urazic czyjes uczucia religijne.
  • 0

#14

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I jeszcze mu dajcie warna za to, ze zle pisze o islamie. Tozto moze urazic czyjes uczucia religijne.

Pisz co chcesz jesteś wolnym człowiekiem, ale ponoś za swoje czyny konsekwencje...
  • 0

#15 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

I jeszcze mu dajcie warna za to, ze zle pisze o islamie. Tozto moze urazic czyjes uczucia religijne.


Ojej to o chrześcijaństwie, a zwłaszcza o KK można źle pisać ale islam jest czymś nietykalnym? Hmmm czy to jest logiczne? Praktycznie każdy nowy temat jest jakąś próbą podważenia założeń wartości chrześcijańskich dlaczeko mi nie wolno robić tego samego z islamem? Trzeba coraz częściej używać słowa chrześcijanofobia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych