Skocz do zawartości


Zdjęcie

Watykan krytykuje pracowników ONZ za dostarczanie ofiarom gwałtów w Kosowie pigułek zapobiegających rozwojowi ciąży


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Watykan krytykuje pracowników ONZ za dostarczanie ofiarom gwałtów w Kosowie pigułek zapobiegających rozwojowi ciąży



Wysoki urzędnik Watykanu skrytykował pracowników ONZ do spraw uchodźców za dostarczanie ofiarom gwałtów z Kosowa pigułek zapobiegających rozwojowi ciąży. Wiceprezydent watykańskiej akademii Academy for Life, Elio Sgreccia, powiedział że użycie "pigułki porannej" równa się aborcji i że praktyka ta jest częścią ustalonego programu stosowanego przez różne agencje ONZ, które pozwalają na aborcje i antykoncepcję w obozach dla uchodźców na całym świecie. Kościół rzymskokatolicki wycofał swoje wsparcie finansowe dla fundacji UNICEF, należącej do ONZ, po stosowaniu pigułki porannej dla ofiar gwałtów w czasie wojny w Bośni-Hercegowinie w latach 1992-95. ściągnij ten tekst po angielsku z serwisu BBC

Uchodźcy składają przerażające relacje o okrucieństwach.



Dołączona grafika


W niektórych przypadkach kobiety mówią, że były gwałcone na oczach rodzin, w innych, serbscy żołnierze zabijali ofiary po gwałtach, jak przekazują świadkowie uciekinierzy. Przedstawiciele międzynarodowego trybunału wojennego w Hadze przybyli do Albanii żeby zacząć zbierać materiał dowodowy. Zebrano już około stu pisemnych oświadczeń. Brytyjski Sekretarz spraw zagranicznych Robin Cook mówi, że także ma dowody, że kobiety są systematycznie gwałcone w obozie armi serbskiej, blisko granicy albańskiej, po odzieleniu ich od kolumn uchodźców. Belgrad w ostatnich dniach zaprzeczał oskarżeniom o masowe gwałty w Kosowie, łącznie z agencją prasową Tanjug, opisującą gwałty jako "kolejne potworne kłamstwo".
"Wolałabym żeby mnie zabili" To co się dzieje w Kosowie nie da się potwierdzić z niezależnego źródła, ale Emily Buchanan z BBC słyszała zeznania uchodźców w stolicy Albanii Tiranie. Jedna z tych, które przeżyły, powiedziała jak serbscy żołnierze zamordowali cztery kobiety po zgwałceniu jej i sześciu innych kobiet z wioski. Jedna z ofiar była w siódmym miesiącu ciąży. Kobieta powiedziała, że myślała, że też będzie zabita po tym jak zgwałcili ją na oczach rodziny. "Myślałam, że chcą mnie zabić, ale nie, nie chcieli mnie zabić. Dla mnie byłoby nawet lepiej mnie zabić, niż pozwolić mi żyć. Chciałam się zabić. Nie wiem co powiedzieć". Powiedziała, że gwałt nastąpił po tym jak banda żołnierzy przyszła do jej domu i otworzyła ogień "strzelając wszędzie". "Czterech z nich było zamaskowanych. Jeden był z mojej wioski. Zaczął mnie bić", powiedziała. "Jeden był kapitanem. Powiedział mojemu ojcu 'Twoja córka jest dobra na serbską żonę'. Wzięli mnie za ręce. Jeden z nich odbył ze mną stosunek. Inny bił, pozostali całowali".
Pewna matka powiedziała, że widziała jak żołnierze oddzielają młode kobiety od ich rodzin a następnie gwałcą dziesięć z nich na poboczu drogi. "Powiedzieli do dziewczyn 'Jesteście piękne. Ty jesteś dla nie. Nie zabijemy was, ale chcemy, żeby wasze rodziny widziały, co robimy.'. Rzucili dziwczyny na ziemię i następnie nożami rozdarli ich ubranie na kawałki", powiedziała.
W społeczeństwie Kosowian, gwałt niesie ze sobą bardzo silne społeczne tabu. Kobiety wierzą, że przynosi on wstyd na rodzinę. Uważają, że nigdy nie znajdą męża.

Watykan atakuje pigułkę poranną
Wysoki urzędnk Watykanu skrytykował pracowników do spraw uchodźców ONZ za dostarczanie ofiarom gwałtów z Kosowa pigułek zapobiegających rozwojowi ciąży. Wice prezydent watykańskiej Academy for Life, Elio Sgreccia, powiedział że użycie "pigułki porannej" równa się aborcji. Kościół rzymskokatolicki wycofał swoje datki na fundusz dla dzieci ONZ po tym jak użyto tej pigułki dla ofiar gwałtów w czasie wojny w Bośni.

źródło
  • 0

#2

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki sam stosunek miałą matka teresa z kalkuty względem kobiet zgwałconych w czasie wojny w jednym z krajów afryki. Powiedziała, że dzieci kogo by nie były muszą zostać urodzone bez względu na to co czują kobiety i nie zgadza się na jakikolwiek sposób aborcji

Cóż wszystko ewoluowało oprócz kościoła katolickiego....
  • 0

#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pigułkę poronną, nie poranną. :)
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takiego zidiocenia po Watykanie. Ale jak widać przynajmniej jedna rzecz jest nieskończona - ludzka głupota... Mam tylko nadzieję, że ONZ nie ulegnie temu szantażowi.
  • 0

#4

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takiego zidiocenia po Watykanie

A ja nie takich rzeczy się spodziewałem, bo to nie pierwszy taki przypadek, a katolicyzm i ich wiara w diabła i inne paranoje to największe zło tego świata. Coś okropnego..
  • 0

#5

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was, Watykan ma prawo głosić i lobbować za swoim poglądem na daną sprawę i tyle, co się tak czepiacie? Przecież ONZ nie musi tego słuchać. Dobrze, że ktoś jest przeciwko aborcji całkowicie bo dzięki temu nie wygrywają środowiska które chcą jej kiedy tylko dusza zapragnie i mamy przynajmniej w Polsce niezły kompromis.
  • 0

#6

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was, Watykan ma prawo głosić i lobbować za swoim poglądem na daną sprawę i tyle, co się tak czepiacie?

Zastanów się, nikt nie oczernia biednego niewinnego Watykanu, tylko swoim postępowaniem po raz kolejny udowadnia, że jego wyprane z sensu i moralności "zasady" i prawdy droższe mu od ludzkiego dobra.

Tak to można skrótowo ująć ;o
  • 0

#7

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze można pomyśleć, że gwałty są im na rękę... czy was też trzęsie już od tych dziwactw Watykanu i w ogóle KK?
  • 0

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że im na rękę - im więcej ludzi tym więcej potencjalnych wyznawców, a im więcej wyznawców tym więcej środków finansowych. Widząc takie idiotyzmy nasuwa się pytanie, co byłoby ważniejsze dla purpuratów tej religii, gdyby na jednej szalce wagi postawiono człowieka, a na drugiej boskie przykazania. Wszakże "nie zabijaj" jest dużo dalej niż "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"...
  • 0



#9

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tekstu wynika że te gwałcone kobiety to w większość i muzułmanki (Bośnia i Kosowo) więc to nie tak że chodzi o nowych wiernych. Po prostu KK jest przeciw aborcji i ma do tego prawo, ostatecznie i tak rozstrzygające jest prawo danego kraju a nie to co mówi Watykan.
  • 0

#10 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Niech rodzą te dzieci i je oddają do domów dziecka.

Dlaczego chcą im odbierać prawa do życia? :/
  • 0

#11

Ryba{_}Słońca.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale domy dziecka to nie czarne dziury i też mają ograniczone miejsca a poza tym dom dziecka to nie jest dobra miejsce do wychowywania dziecka(eh masło maślane).
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych