Skocz do zawartości


Plamy na słońcu, czy co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawdę mówiąc to pierwszy raz spotkałem się z tak wielką przezornością w temacie oglądania zachodzącego Słońca przez lornetkę.Z tego co mi wiadomo szkło soczewek nie jest robione z kwarcu,a tylko takie przepuszcza promienie ultrafioletowe.

To może w końcu się dowiem jak to jest, bo teraz lekko zgłupiałem?
  • 0

#17

azazelus1988.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczów, jestem tu pierwszy raz ale mnie bardzo zaciekawił temat tych plam, ja nigdy nie oglądałem tego przez lornetkę i nie będę bo wiem że jest to szkodliwe ale nie kłóćcie się jeżeli ktoś będzie tak oglądał słońce i w końcu coś się stanie to sam zobaczy że "aph" miał rację.
  • 0

#18

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Równie dobrze, jak ktoś sobie lubi patrzeć na słońce, to niech sobie weźmie cyfrówkę i sobie na ekranie ogląda... Taki sam efekt jak z projekcją, tylko takiego przybliżenia nie ma niestety... Ale przynajmniej nikt nie oślepnie! :D
  • 0

#19

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Shidobu, w ten sposób możesz spalić matrycę oraz spowodować mechaniczne zniszczenie plastikowych elementów wewnątrz. Zwłaszcza gdyby robić cos takiego aparatem z dużą średnicą obiektywu.
  • 0

#20

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hyhy aph nie przesadzaj...Wiele razy robiłem zdjęcia słońcu a cyfrówka jak działała tak działa...
  • 0

#21

Kelso.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hyhy aph nie przesadzaj...Wiele razy robiłem zdjęcia słońcu a cyfrówka jak działała tak działa...

jeszcze :P

Niemrawy ja sie całkowicie zgadzam z aph .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych