Skocz do zawartości


Pochodzenie islamu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mahomet był mordercą,


??Jakieś dowody? Poza tym sam nie chciałeś wracać do przeszłości kiedy chrześcijanie mordowali na potęgę z imieniem Chrystusa na ustach.

używał sobie z dzieckiem,

To chyba już zostało wyjaśnione na tym forum

miał ataki epilepsji podczas, których podobno miał wizje, był też bezpłodny i nie pozostawił po sobie potomków, którzy też chcieliby zmieniać świat.


Tego zarzutu nie rozumiem. Był chory na epilepsję więc co? Był bezpłodny więc co? Nalezy go za to potępić??


Może to źle bo pod naciskiem świata dostosowaliby religię do ogólnoświatowych wymogów. Pomimo tych wad stworzył majstersztyk. Zrobił coś takiego co po setkach lat wciąż utrzymuje ludzi w całkowitym poddaniu i zaślepieniu.


A może właśnie to zaleta islamu że się tak nie zmienia jak chrześcijaństwo, dostosowując się do sytuacji ? Nie nam to rozstrzygać

Może to źle bo pod naciskiem świata dostosowaliby religię do ogólnoświatowych wymogów.


Co to są te ogólnoświatowe wymogi? Kto je wyznacza?


spędzają dzień na siedzeniu w męskim gronie, a kobiety siedzą w domu. W jeden miesiąc w roku oczywiście nic nie mogą robić tj w ramadan i dziwią się, że chrześcijanom żyje się lepiej mimo prześladowań


To wynika z klimatu nie z religii, nie pracuje się w środku dnia kiedy jest największy upał, tak samo jest np w Hiszpanii.
No i policz sobie ile jest łącznie w roku świąt w Polsce, czy aby też nie pracuje się ok miesiąca krócej?

W ramadan nie wolno pracować tylko w dzień, w nocy wolno.


Koptowie są pracowici i pomimo iż nie mają dostępu do lepiej płatnych stanowisk, muszą płacić ogromny podatek to mimo wszystko żyją lepiej niż muzułmanie. Poprostu potrafią pracować i się dorabiają.


To może wcale nie jest im tam tak źle?

A co z krajami islamskimi takimi jak Albania, Kraje Kaukazu czy inne postradzieckie republiki? Tam islam tez jest taki morderczy i zły?
  • 0

#17 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wyrywaj z kontekstu. Chciałem pokazać, że pomimo wielu ułomności potrafił stworzyć religię, która pierze mózg jak wszystkie sekty razem wzięte. Przejawia się to np. w tym, że jeżeli ktoś odejdzie od islamu lub go obrazi to własna rodzina potrafi go zabić.

Tej całej bezpłodności to nie wytłumaczyłem. Wiąże się z tym dosyć kompromitująca chociaż nie uznawana przez muzułmanów historia. Mahomet chociaż barał za żony wdowy, żony przyjaciół, dzieci to i tak się nie mógł dorobić dziecka. Pewnego razu urodziła mu się córka, która była charakter urody łudząco podobny do charkteru wrogiego Mahometowi rodu. :D Taki wielki prorok, a żona zdradziła go z wrogami :D Ale oczywiście dowodów genetycznych nie mam :)


Ogólnoświatowe wymogi to np. wolność religijna i równouprawnienie.



Hmmmm koptom żyje się wprost doskonale http://mychristianblood.blogspirit.com


Albania jest tolerancyjnym krajem ale to jest następstwo polityki komunistycznej. Natomiast muzułmańskim krajem kaukazu jest Azerbejdżan, który też był SRR. Jeśli miałbym wymieniać tolerancyjnych muzułmanów to wymieniłbym takie narody: Tatarowie(polscy,litewscy,białoruscy, krymscy i z Tatarstanu), Azerowie, Albańczycy(bez kosowskich i macedońskich) ewentualnie Tunezyjczycy. A tolerancyjne kraje muzułmańskie to: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Holandia :P . To znaczy jeszcze nie muzułmańskie ale za kilkanaście może dwadzieścia parę lat jeżeli nie będzie wojny religijnej ani 2012 nie wypali ;)


A zresztą mam już ich gdzieś :D Nie mam siły już się na nich denerwować ani tłumaczyć ludziom, żenie warto być wobec nich tolerancyjnym bo oni odwdzięczą się granatem. Sam przejdę na islam by nie żałować upadku Europy ;) albo ucieknę do Izraela bo oni się nie patyczkują z muzułmanami. Wybitnie Żydzi ich załatwili :) . Kiedy Izrael oddzielił się od Palestyny murem większość terrorystów Palestyńskich ne miała zajęcia więc rozpoczęły się rozgrywki Hamas-Fatah :D ciekawe jaki wynik meczu, ja stawiam jednak na Izrael :P .



Co do tematu uważam obrzędy muzułmańskie za praktyki pogan przedislamskich poskładanych w jedną całość przez Mahometa i koniec. Nie mam ochoty już się sprzeczać.

Pozdrawiam! ;) Ja tymczasem ograniczam się do wklejania.
  • 0

#18

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widać, że jeseś BARDZO stronniczy (zupełnie jak ja). Ja wciąż się upieram, że czerpie najwięcej z judaizmu.


Nie jestem stronniczy. Judaizm był pierwszy. Potem chrześcijaństwo, które jest "przerobionym" judaizmem z dodatkiem pogaństwa, potem islam, który czerpie z jednego i drugiego + elementy właściwe dla ludów, które go przyjmowały.

KIEDY CHRZEŚCIJANIE ZABIJAJĄ I PRZEŚLADUJĄ CZYNIĄ ODWROTNIE DO PRZYKAZAŃ JEZUSA.

KIEDY MUZUŁMANIE ZABIJAJĄ I PRZEŚLADUJĄ CZYNIĄ ZGODNIE Z ZALECENIAMI MAHOMETA I ZAPEWNIAJĄ SOBIE RAJ.


No dobrze, więc wyobraź sobie, że jest II Wojna Światowa...
Jesteś chrześcijaninem, masz karabin w ręku i widzisz z ukrycia, jak niemiecki żołnierz chce zadźgać jakieś dziecko bagnetem.

Czy jeśli zabijesz Niemca, to nie trafisz do raju ?
Czy zabicie zbrodniarza w obronie niewinnych jest niezgodne z twoją religią ?

Mahomet był mordercą, używał sobie z dzieckiem,


Tak samo jak Jagiełlo , pedofil znad Wisły :D

Chciałem pokazać, że pomimo wielu ułomności potrafił stworzyć religię, która pierze mózg jak wszystkie sekty razem wzięte.


Tak jak KK. Z opowieści znajomych znam wiele historii potwierdzających wspaniałość tej instytucji. Księża pedofile, zakony pełne homoseksualistów, orgie w zakonach z udziałem dobieranych pod względem urody zakonnic, księża podrywający mężatki na dyskotekach, wyzysk i otumanianie ludzi, wpisywanie w kajecik , czy ktoś przyjął księdza po kolędzie itd.
  • 0

#19

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak samo jak Jagiełlo , pedofil znad Wisły :D

Nie całkiem trafne porównanie - Jagiełło - o ile mi wiadomo - nie jest twórcą żadnego nurtu religijnego, który tworzy dla swoich wyznawców jakieś określone normy postępowania. A te normy są przy okazji przez tegoż zainteresowanego niejako pieczętowane poprzez codzienna praktykę. Tj. to co robię tutaj i teraz jest drogą, którą należy przebyć - gdyż tego wymaga od nas Bóg.
  • 0

#20

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jagiełło - o ile mi wiadomo - nie jest twórcą żadnego nurtu religijnego, który tworzy dla swoich wyznawców jakieś określone normy postępowania


Nie nie jest twórcą żadnego nurtu religijnego.
Ale zrozum, że w tamtych czasach, kulturze i regionie poślubienie "dziecka" nie było niczym niezwykłym. Wtedy było to coś powszechnego.

To że Mahomet był przywódcą religijnym nie ma tu nic do znaczenia.
Mentalność ludzi w tamtych regionach była inna. Tam nie ma czegoś takiego jak celibat (wręcz uznaje się to za nienormalne). Nie ma też zwartego kleru, ani instytucji takiej jak KK itd.
  • 0

#21

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale zrozum, że w tamtych czasach, kulturze i regionie poślubienie "dziecka" nie było niczym niezwykłym. Wtedy było to coś powszechnego.

Tyle, że niestety w islamie (lekko generalizując) problem tej przysłowiowej pedofilii - poprzez przykład samego Mahometa jest jakby - banalizowany.

link :roll:
  • 0

#22

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do tematu uważam obrzędy muzułmańskie za praktyki pogan przedislamskich poskładanych w jedną całość przez Mahometa i koniec. Nie mam ochoty już się sprzeczać.



Ja się z tym akurat nie sprzeczam, są to takie właśnie praktyki plus pewne zaczerpnięcia z Judaizmu i Chrześcijaństwa. ;)

Jesli będzie tak jak piszesz o Francji czy Niemczech to będzie to zwycięstwo islamu a porażka chrześcijaństwa. Ja myślę że jednak tak nie będzie, Europa odejdzie od durnej polityki UE i powróci do państw narodowych z liberalną gospodarką.
Pomarzyć zawsze można ;)
  • 0

#23 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja się z tym akurat nie sprzeczam, są to takie właśnie praktyki plus pewne zaczerpnięcia z Judaizmu i Chrześcijaństwa. ;)



No brawo :) tyle się nanegocjowaliśmy, a wyszło na to, że mamy to samo zdanie :P


Jesli będzie tak jak piszesz o Francji czy Niemczech to będzie to zwycięstwo islamu a porażka chrześcijaństwa. Ja myślę że jednak tak nie będzie, Europa odejdzie od durnej polityki UE i powróci do państw narodowych z liberalną gospodarką.
Pomarzyć zawsze można ;)



Wyobraź sobie, że jestem w 99% za tym co napisałeś :D HA HA do czego to doszło :D UE to ZSRR dzisiejszych czasów, a poza tym już się prawie nie rozwija. Powiela schematy sprzed 30 lat, które zaczynają być przestarzałe. Ten 1% to jest to, że islamizacja Europy nie będzie wyłącznie klęską chrześcijaństwa lecz ogólnie ludzi bo poza Polską, Rumunią, Serbią i Watykanem chrześcijaństwo nie odgrywa większej roli.
  • 0

#24

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mentalność ludzi w tamtych regionach była inna. Tam nie ma czegoś takiego jak celibat (wręcz uznaje się to za nienormalne). Nie ma też zwartego kleru, ani instytucji takiej jak KK itd.

Była inna. Niestety poprzez kurczowe trzymanie się literalnie rozumianej tradycji - powstaje z tego niemal "potworek", który we współczesnym świecie staje się zagrożeniem dla potocznie rozumianej wolności (mozliwości samostanowienia). O ile państwo, doktryny polityczne pozostawiają margines do negocjacji - to wiara i zaściankowo postrzegane niektóre dogmaty religijne - są niezwykle opresyjne.
  • 0

#25

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jesli będzie tak jak piszesz o Francji czy Niemczech to będzie to zwycięstwo islamu a porażka chrześcijaństwa.


To nie jest zwycięstwo żadnej strony, czy religii.
To są przemiany społeczne. W europie spada liczba rdzennych mieszkańców z wielu powodów (wykształcenie jest ważnym czynnikiem). Ludzie są zagubieni, nie mogą znaleźć "drugiej połowy", wolą żyć według swoich przekonań, są bezpłodni na skutek skażenia środowiska i żywności,trybu życia, lub też po prostu nie chcą mieć dzieci.
Natomiast w krajach muzułmańskich ludzie mają niższe wykształcenie, nie mają szansy na zmianę swojego losu, w wielu regionach są na tym samym poziomie co polska wieś 100 lat temu.
Wtedy też życie było inne. Jakiś Felek, albo Władzio pracował w gospodarstwie, płodził dzieci jak królik i skończył 6 klas podstawówki.
Był głupi i rozochocony w swojej jurności. Było mu wszystko jedno, czy żona jest mądra i inteligentna, czy nie, liczyło się, aby robotna baba z niej była i dała liczną dziatwę.
  • 0

#26

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest zwycięstwo żadnej strony, czy religii.

pośrednio będzie bo islam dopuszcza posiadanie 4 żon i kładzie duży nacisk na wzrost ludności.
Chrześcijaństwo oczywiście też nie jest anty płodnościowe, wręcz walczy ze środkami antykoncepcyjnymi ale ten marazm zachodu nie wziął się znikąd, wziął się ze słabości chrześcijaństwa od którego odchodzi coraz więcej ludzi a także może z naturalnej kolej rzeczy tzn z rozwoju który wymusza takie zgubne zachowania. Muzułmanie, którzy uzyskują w krajach zachodu wysoką pozycję też się tak zachowują bo to wymusza praca, ciągły stres i brak czasu....


Wtedy też życie było inne. Jakiś Felek, albo Władzio pracował w gospodarstwie, płodził dzieci jak królik i skończył 6 klas podstawówki.
Był głupi i rozochocony w swojej jurności. Było mu wszystko jedno, czy żona jest mądra i inteligentna, czy nie, liczyło się, aby robotna baba z niej była i dała liczną dziatwę.


:rotfl: to jest dobre, ale w dzisiejszych czasach ciągle tak jest. Nieraz w Uwadze czy w innej Interwencji pokazuje się jakąś "biedną" rodzinę która narobiła 8 dzieci i teraz niema z czego żyć. Żal mi tylko tych dzieci bo nie są niczemu winne ale tacy rodzice powinni ponosić karę za swoją bezmyślność.
  • 0

#27 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Prztoczyłbym tekst co robią w karajach i********(nie podam całej nazwy) jak mają za dużo dzieci ale ktoś mnie jeszcze posądzi o brak zrozumienia dla obcych kultur.
  • 0

#28

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prztoczyłbym tekst co robią w karajach i********(nie podam całej nazwy) jak mają za dużo dzieci ale ktoś mnie jeszcze posądzi o brak zrozumienia dla obcych kultur.


Z chęcią posłucham, w końcu u nas się je np marynuje w beczkach więc już nic mnie nie zdziwi.....
  • 0

#29

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poza Polską, Rumunią, Serbią i Watykanem chrześcijaństwo nie odgrywa większej roli.


I co z tego ? Nie wiesz co to jest rozdział między państwem a kościołem ?

Jeszcze tego brakuje, żeby w Polsce zrobili nakaz bycia katolikiem, albo przymus chodzenia do kościoła.
W polityce trzeba się kierować rozumem, a nie przekonaniami religijnymi.
  • 0

#30

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ogólnie można rzecz bez zbytniej przesady, że islam jest obecnie najbardziej "zacofaną religią" (oczywiście wśród najważniejszych) i całe szczęście, że nie mamy z nim zbyt wiele do czynienia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych