Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fundacja Nautilus


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#121

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam waszej uwadze obecnie najaktywniejszy temat na forum FN:

http://www.forum.nau...php?f=53&t=3783

 

Użytkowniczka Aleksandra opisuje wizje swojego męża, który widzi swojego anioła stróża a ten odpowiada na jego pytania i czasem pokazuje mu różne obrazki. Początkowo temat być dość ciekawy, zwłaszcza przy próbach weryfikacji wizji aby sprawdzić, czy jest coś na rzeczy czy może wszystko dzieje się w jego głowie. Jednak w miarę upływu czasu coraz mniej jest tu dociekliwości a coraz więcej nieugiętej wiary. Obecnie Aleksandra regularnie wrzuca sprawozdania z pogaduszek z aniołem męża. Zwykle wygląda to tak, że siedzą przed telewizorem, zobaczą jakąś wiadomość, i Aleksandra podpytuje a co też myślą o tym na górze po czym przekazuje te odpowiedzi nam uznając je za niesamowite słowa. Odpowiedzi na pytania są w zasadzie dość specyficzne - gdy chodzi o rzeczy zupełnie nieweryfikowalne, w rodzaju wyglądu Atlantydy, wizje są nawet szczegółowe, gdy pytania dotyczą konkretów nie znanych jej mężowi, anioł posługuje się metaforami, które można różnie rozumieć. większość odpowiedzi na sprawy fundamentalne to dwuznaczne metafory albo cytaty z biblii i kazań.

 

Obecnie dyskusja poszła w takim kierunku że w zasadzie nie da się dyskutować - jak anioł coś powiedział, to tak musi być. KK jest dobry i należy się go słuchać, ale są dogmaty w których się na pewno myli, bo anioł mówił coś innego. Pewne podejrzane sprawy paranormalne są prawdziwe, bo zapytany anioł pokazał jej mężowi jakąś niezwykłą wizję.





#122

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fundacja opublikowała artykuł na temat obiektu UFO dostrzeżonego w filmie Siedmiu Wspaniałych. No i zachwycali się, że wyraźnie widać że obiekt jest metaliczny, że to nie może być wyjaśnione że coś przeleciało w tle, bo obiekt jest na początku zupełni nieruchomy:

 

UFO w westernie „Siedmiu Wspaniałych” jest jednym z najciekawszych manifestacji tego zjawiska w starych filmach, gdyż przez chwilę stoi nieruchomo, a potem dopiero rozpoczyna błyskawiczny lot. To były czasy, kiedy nikt nawet nie śnił o „dronach”, a w grę wchodziły jedynie balony. Naszym zdaniem obiekt (lub obiekty) wykonały coś, czego nie było w stanie wykonać nic zrobione ręką ludzką w 1960 roku. Przy okazji naszego odkrycia nieznanego aspektu westernu „Siedmiu Wspaniałych” warto wspomnieć o jednej, ważnej rzeczy. Spójrzmy bowiem na tę manifestację inaczej – wygląda ona tak, jakby ów obiekt… zrobił to specjalnie i z premedytacją. I piszemy to ze śmiertelną powagą.

Od dawna twierdzimy, że zjawisko UFO daleko wykracza poza zwykłe postrzeganie go przez większość ludzi, że są to „pewnie jakieś pojazdy powietrze, zaawansowane technologicznie” itp. Za UFO kryje się bardzo często moc, która jest związana także z potężną energią duchową, możliwościami podróży w czasie i dowolnej zmiany czasoprzestrzeni. I tu warto zadać sobie pytanie: a jeśli ta manifestacja UFO w „Siedmiu Wspaniałych” nie była przypadkiem? A jeśli „ktoś lub coś” stojące za tym obiektem chciało właśnie osiągnąć taki efekt, aby ktoś w przyszłości (czyli ekipa FN) dostrzegł kiedyś ten fragment i na przykład się uśmiechnął? Oczywiście takie rozważania lekko zahaczają o sferę prawie filmów S-F, ale naprawdę zbierając materiały o tym zjawisku postawienie takich tez bynajmniej nie jest szaleństwem.

Wiemy, że załogi obiektów UFO niezwykle interesują się naszą cywilizacją, kulturą. Można założyć, że w jakiś sobie tylko wiadomy sposób wiedzieli, że oto na pustyni w Arizonie powstaje jeden z najbardziej kultowych filmów wszechczasów. Być może chcieli, aby w jednej ze scen na niebie pojawiło się coś, co wprawi ludzi w bezgraniczne zdumienie wiele lat później. Ale to i tak nic. Można pójść krok dalej w takich rozważaniach.

Można bowiem założyć, że ten film wcześniej… nie zawierał tego obiektu! Pojawił się on niedawno, gdyż dzięki manipulacji czasoprzestrzenią obiekt ten został w pewien sposób „dograny” do tego filmu. Kiedyś pisaliśmy o tym zagadkowym zjawisku w tekście „Zdjęcia UFO, których nie było”. To są oczywiście teoretyczne dywagacje i jedynie stawiane przez nas pytania, które pojawiły się w trakcie badania tego zjawiska. Trzeba by dotrzeć do oryginalnej taśmy z zapisem całego filmu, aby móc obejrzeć tę scenę z „Siedmiu Wspaniałych” w dobrej jakości. Nikt tego nie zrobi, gdyż… po prostu wymagało by to naszej podróży do USA, ogromnych kosztów i wielkiej ilości czasu, którego nie mamy.

http://webcache.goog...l&ct=clnk&gl=pl

 

A potem użytkownik ich forum znalazł w internecie film dobrej jakości, wybrał odpowiedni fragment i zrobił film udowadniający, że ten obiekt to ptak siedzący na drutach:

http://i.imgur.com/y3aSPyP.gif

 

Wysłał im to wyjaśnienie, a FN tak się zawstydził, że artykuł skasował:

http://www.nautilus....artykul&id=3094





#123 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Czym się różni FN od Towarzystwa Płaskiej Ziemi? Proszę o konstruktywną krytykę.



#124

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Towarzystwo Płaskiej Ziemi prawdopodobnie robi sobie jaja uprawiając wysokiej próby trolling. W przypadku FN obawiam się, że nie ma tak dobrze.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 13.02.2017 - 22:38




#125 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma tak dobrze czyli... ? Myślisz, że mają podstawy do tego żeby wierzyć w to co wierzą?


Użytkownik czujne_oko edytował ten post 13.02.2017 - 22:46


#126

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli prawdopodobnie wszystko to piszą na poważnie.





#127 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok dzięki za dygresję:)


Użytkownik czujne_oko edytował ten post 13.02.2017 - 23:02


#128 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

co sądzicie o tym? : http://nautilus.org....do-kopalni.html

czy faktycznie naukowcy mogą się mylić?



#129

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że przybyłeś ze strony nautilusa, żeby im reklamę robić. Nigdzie indziej się nie udzielasz, tylko nautilus to i nautilus tamto. 





#130 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... zresztą macie tu więcej nautilusów... pytam o nich bo ciekawi mnie czy tylko ja mam o nich nazwijmy to polubownie "mieszane uczucia".



#131

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tyle czasu tam spedziles? :) ja to jak mam mieszane uczucia to olewam i odchodze. A Ty wytrwales az do banana - moi informatorzy mi tak doniesli. Nieladnie klamac!! Nu nu nu.



#132 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Tydzień to dużo? :)) No przecież ja tak zrobiłem... olałem i odszedłem... nieprawda, że dostałem banana, sam poprosiłem o usunięcie konta więc odszedłem z klasą :mrgreen:

no i przede wszystkim nie kłamałem, bo nie chciałem im tu robić reklamy, chciałem jedynie zasięgnąć rzetelnej opinii :)



#133

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mhm, a jak napisałem, że przyszedłeś tu z Nautilusa, to potwierdziłeś czy zaprzeczyłeś? Nie brnij, źle zacząłeś. Chcesz opinii to zachowuj się należycie, a nie w pierwszym poście ściemniaj. I dalej kłamiesz, dostałeś bana.





#134 Gość_czujne_oko

Gość_czujne_oko.
  • Tematów: 0

Napisano

Napisałeś, że przyszedłem tu z Nautilusa żeby im reklamę robić, no to Ci piszę po raz kolejny, że nie po to żeby im reklamę robić. A co do zarzucanego mi kłamstwa to chyba warto byłoby lepiej sprawdzić u swoich informatorów czy dostałem bana czy nie, a nie na powitanie zarzucać mi kłamstwo. Tu moja rezygnacja Panie Kronikarzu: http://www.forum.nau...b0b7de33#p80520



#135

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Tu moja rezygnacja Panie Kronikarzu: http://www.forum.nau...b0b7de33#p80520

Dałeś link do postu szczyglisa i filmu Jackowskiego. 






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych