Skocz do zawartości


Zdjęcie

9/11 Nagrania LIVE są fałszywe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#31

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi kwestia amatorki spiskowców. Takie nakłady sił i środków by przeprowadzić zamach, który odmieni losy świata i redefiniuje całą politykę światową (nie tylko Stanów Zjednoczonych). A tutaj amatorska w swej realizacji "akcja montażowa", która przy pobieżnej analizie "amatorów forumowych" (bez urazy - do takowych i także się zaliczam) pada niczym domek z kart. Przy okazji umiejętne budowanie tajemniczości przez odkrywców spisku 9/11 - filmy znikające z serwisów informacyjnych, serwerów itp.
Jak ma się to konkretne nagranie do innych nagrań pochodzących z tamtego dnia - taka prosta analiza byłaby niezwykle pomocna. Co o nagraniu mówią ich bezpośredni sprawcy (można dotrzeć do konkretnej ekipy filmowej?) - pytań jest dziesiątki - ale czy na pewno zalezy na wyjaśnieniu sprawy? :P
  • 0

#32

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za pierwszym obejrzeniem-szok. Jednak po przeczytaniu posta Luke'a i kilkukrotnym obejrzeniu tego materialu, zgadzam sie z nim.

Przypomina mi sie sprawa z tego tematu
http://www.paranorma...?showtopic=3297

I fragment wypowiedzi Ejaela:
"Zrobienie takich fotek to nie problem: jestem w stanie zrobić fotkę na której było by widać i pentagon i pomnik i Capitol (dwa ostatnie wyglądały by jak by były tuż obok siebie). To tylko kwestia obiektywów."



Ps: Aquila, tym razem to takie dowody podales, ze glowa boli ;)
  • 0

#33

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o analize co uderzylo w Pentagon to byl na forum temat, w ktorym szczegolowo, obiektywnie bylo chyba wszystko omawiane przez jakies 50 stron i jesli dalej sie ktos upiera ze to byla jakas rakieta, to pogratulowac "stanowczosci".
  • 0

#34

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, tym razem to takie dowody podales, ze glowa boli ;)

To nie były "dowody", tylko luźna interpretacja całości zagadnienia :)
  • 0



#35

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie były "dowody", tylko luźna interpretacja całości zagadnienia


Tutaj byl konkretny filmik, na ktorym trzeba bylo sie skupic, a nie od razu jechac po calosci. Bo sie niepotrzebny offtop zaczol robic...

A swoja droga, sprawa zostala juz chyba wyjasniona? Czy ktos sie nie zgadza z Luki'em?
  • 0

#36

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się nie zgadzam, to próba wyjaśnienia na siłę. Zwróćcie uwagę na ustawienie wież - ciągle widzimy je pod tym samym kątem. Dodatkowo inne budynki nie zmieniają swojego położenia. Przesuwa się tylko most w tle. Widać do doskonale na klatkach ukazujących dwa obrazy nałożone na siebie. Nie ma możliwości takiego przesunięcia kamery, aby przesunąć tylko tło nie zmieniając ustawienia głównego planu choćby minimalnie.

Drugi problem rzuca się najmniej w oczy choć osobiście również uważam, że w przemieszczeniu tła wobec pierwszego planu są pewne nieścisłości.

Co do ostatniego problemu. Wyraźnie widać, że traci się obraz transmisji, a na ekranie pojawia się sama "niepłonąca" wieża.
  • 0



#37

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się nie zgadzam, to próba wyjaśnienia na siłę.

A jednak chyba, moim zdaniem, trochę na siłę. A nawet więcej niż trochę. :P
Parę kolejnych wątpliwości (do samej informacji):
1) Jeśli faktycznie w telewizji serwowano nam "niekończącą się pętlę" przedstawiającą płonące wieże (a raczej animowaną warstwę), nikt z nas nie mógł dostrzec co tak naprawdę działo się za tą kurtyną. - a co w takim razie z innymi relacjami? Realcjami innych stacji, czy ta relacja była jedną, jedyną, pokazywaną przez stacje TV, które w tym czasie dawały relacje na "żywo"? To przydałoby się wyjasnić, a co z bezpośrednimi świadkami wydarzeń?
2) jak mają się te - zmanipulowane zdjęcia - do innych nagrań - prowadzonych w tym dniu, a które nie były transmitowane, a jedynie później odtwarzane. Zapisy zarejestrowane przez przypadkowo znajdujące się w tym dniu i miejscu osoby? Czy widać pomiędzy nimi jakieś rozbieżności? Czy manipulacji została poddana każda zarejstrowana elektronicznie dokumentacja. Wliczając w to zdjęcia jak i filmy? Jeżeli takowych rozbieżnosci nie widać - to w takim razie jak udało się przygotować animację przed atakiem, która to jednocześnie animacja pokrywa się z innymi relacjami - podobieństwa są jednak zdecydowanie podobne ;)
3) jak zweryfikowano ten konkretny materiał tj. czy nie został on poddany manipulacji już po zarejestrowaniu. I to manipulacji przez obie, zainteresowane strony? :P
  • 0

#38

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten "argument" z mostem to jedna z największych "paści" jaką w temacie o WTC widziałem...

Starczy wziąć pod uwagę kilka faktów i cały zarzut się po prostu śmieszny.
Oto te fakty:
1. Most na zdjęciu ( a raczej filar mostu Verrazano Narrow) znajduje się w odległości ok. 12.5 km od wież WTC.
2. Oba porównywane ujęcia zostały nakręcone w odległości ok. 10 km od wież (wcześniejsze - ok. 10 km, późniejsze ok. 9 km).
  • 0



#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak ktoś usilnie, mimo wszelkim argumentom, chce wierzyć w spisek, to zawsze będzie wierzył, nawet jakby mu sam Osama się przyznał


Zgadzam się jak można bezkarnie negować jedyne wiarygodne źródło informacji ? Powyzsze zdjęcie wyraźnie udowadnia fakt współpracy Al Kaidy z tajna sekcją młodych spawaczy którzy powiadomieni przez Osamę o terminie ataku natychmiast przystapili (wcześniej wytypowano samobójców spiskowców) do zatarcia śladów po widocznym dziobie samolotu. :o


Dołączona grafika

Edit Pit:
7.4 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje; wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.
warn

  • 0



#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tatik, mogl bys laskawie naswietlic sens tego zdjecia ?

Edit [01.05.08] dj_cinex :
Z tego co widzę to tatik dobrnął dziś do 60 % w wartości ostrzeżenia, co w konsekwencji oznacza brak możliwości postowania. Zapewne po "urlopie" uraczy Ciebie swoją odpowiedzią.

  • 0

#41

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik, mogl bys laskawie naswietlic sens tego zdjecia ?


Edit [01.05.08] dj_cinex :
Z tego co widzę to tatik dobrnął dziś do 60 % w wartości ostrzeżenia, co w konsekwencji oznacza brak możliwości postowania. Zapewne po "urlopie" uraczy Ciebie swoją odpowiedzią.


Cieszę się że tak reagujecie na mój urlop !

Nie mogę powiedzieć wprost ponieważ otrzymam kolejnego warna. Jedynie mogę stwierdzić po chłopsku że jeśli widać kadłub czegoś to w tym miejscu powinna być dziura. (a takowej brak).Wywody filozoficzne na temat braku dziury byłyby tak samo dziecinne jak warn który otrzymałem w tym poście za wprowadzanie w błąd.Tylko nie wiem którą stronę konfliktu niby wprowadziłem w błąd i sprowokowałem.Zwolenników czy przeciwników teorii spiskowych ? Albo proponuję inne rozwiązanie warn za OT w tym poście i piąty warn za temat o nowych grzechach kościoła, ponieważ jak słusznie zauważył Smod Ivelios zamykając temat rytualnego uboju:

Takich tematów na VRP nie możemy tolerować. Nie dość, że zazwyczaj z takich tematów robią się nabijalnie postów, to jeszcze rzutują one negatywnie na opinię użytkowników o VRP.

W/g mnie temat spełnia powyższe kryteria.

A może stanie się cud i któryś z Smodów przeanalizuje zasadność warna za post w tym temacie ?
  • 0



#42 Gość_Zigos Amigos

Gość_Zigos Amigos.
  • Tematów: 0

Napisano

A co powiecie na to. W tych filmach September Clues i 911 Taboo całkiem nieźle pokazali, że przekaz był jakby z jednego miejsca, z jednej reżyserki. Edytowali parę ujęć i robili z nich kilkanaście, zmieniali kolory, dźwięk, dodawali domki itd. W sumie ciekawa teoria, ale czy ktoś to sprawdził? Ktoś tu pisał, że może będzie temat o September Clues. Tam są takie smaczki
Dołączona grafika
Dołączona grafika

czasami wygląda to jakby nie do końca się postarali. No i mam pytanie, dlaczego jakość tego obrazu jest taka niska, to był piękny słoneczny dzień, a serwowali nam zamazane, ciemne, kolorowe obrazy, które naprawdę, jak się im teraz przyjrzeć wyglądają sztucznie. Te helikopterki latające z lewa do prawa, nie interesujące się w ogóle wołającymi o pomoc ludźmi uwięzionymi w WTC. Tajemnicze zakłócenia, trochę dziwne, ze operatorzy kamer w ogóle nie zauważyli nadlatującego drugiego samolotu. Dziwne, że nikt nie filmował drugiego samolotu wyraźniej. Czemu wszyscy zaspali? Dziwnie to wygląda.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika

oj tu rzeczywiście ktoś nieźle to wychwycił! LINK
itd.
  • 0

#43

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

september clues to jeden z najbardziej rzeczowych filmów nt. spisku o 9/11 jaki widziałem. bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić że materiał sygnowany jako LIVE był poddawany wielokrotnym reprocesowaniom i edycjom, zarówno na płaszczyźnie wizualnej jak i dźwiękowej.
  • 0

#44

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

september clues to jeden z najbardziej rzeczowych filmów nt. spisku o 9/11 jaki widziałem. bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić że materiał sygnowany jako LIVE był poddawany wielokrotnym reprocesowaniom i edycjom, zarówno na płaszczyźnie wizualnej jak i dźwiękowej.


No to pozazdroscic wiedzy ze bez ZADNYCH watpliwosci mozesz twierdzic takie rzeczy.
Co do SC tak jak juz pislalem w innych watkach, do konca tygodnia pojawi sie specjalny temat zwiazany z tym filmem...
  • 0

#45 Gość_Zigos Amigos

Gość_Zigos Amigos.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem najmocniejszą stroną filmu September Clues jest to, że opiera się on w całości o oryginalne, oficjalne, prezentowane światu nagrania live z 11.09. Autorzy zadali jedno banalne pytanie: czemu ten obraz wygląda jak grafika komputerowa. I trzeba przyznać, że rzeczywiście tak jest. Ciężko się z autorami w tym punkcie nie zgodzić. W filmie zainteresował mnie fragment, w którym autorzy pokazali i wytłumaczyli, w jaki sposób stworzono tą grafikę. Nałożone na siebie warstwy - osobne dla tła, pierwszego planu, wież, do tego rozmazania, różne kolory, wycięcia, bardzo podobne, miejscami jednakowe ujęcia. Naprawdę materiał jest bardzo szokujący. Ale bądźmy ostrożni, myślę, że niektóre anomalie da się wyjaśnić w prosty sposób. Ale czy wszystkie? Załóżcie w końcu ten temat :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych