Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEZON HURAGANÓW 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OTO PROGNOZA NA SEZON HURAGANÓW 2007


Na Atlantyku rozpoczął się sezon huraganów


Tropikalną burzą o nazwie Barry, która uformowała się nad wodami Zatoki Meksykańskiej, rozpoczął się sezon huraganów na Atlantyku - powiadomiło amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów.

Eksperci wskazują, że sezon huraganowy rozpoczął się w tym roku wyjątkowo punktualnie. Oficjalnie okres ten zaczyna się bowiem na początku czerwca i trwa zazwyczaj do końca listopada.

Burza tropikalna Barry znajduje się obecnie około 350 km na zachód od wyspy Key West nieopodal Florydy i w ciągu 36 godzin dotrze przypuszczalnie do zachodnich wybrzeży półwyspu. Amerykańskie służby meteorologicznie ogłosiły tam stan zagrożenia burzą tropikalną.

Burza tropikalna charakteryzuje się wiatrem o szybkości dochodzącej do 118 km/godz, a po przekroczeniu tej prędkości staje się huraganem. Wedle przewidywań meteorologów, Barry nie stwarza takiego zagrożenia, ponieważ prędkość jego wiatrów sięga około 75 km/godz i najwyraźniej się nie zwiększy.

Prognostycy przepowiadali, że tegoroczny sezon huraganowy będzie wyjątkowo silny. Przewiduje się, że powstanie 17 burz tropikalnych. Siedem do dziesięciu z nich ma szanse przeistoczyć się w huragany, w tym trzy do pięciu mogą być silne.

Jednak podobne prognozy ogłoszono w ubiegłym roku, po czym okazało się, że nie uformował się żaden huragan.

Natomiast seria 15 huraganów nawiedziła USA w 2005 r., a jeden z nich, Katrina, zabił ponad 1300 osób oraz zdewastował Nowy Orlean


Nie wiem czy to przeczucie, czy przepowiednia ale kilka dni temu wysłałem taki e-mail do portalu meteorologicznego: "Chciałbym się zapytać jaka jest prognoza na sezon huraganów 2006 na Atlantyku? , bo nie wiem czy to ma coś wspólnego ,ale kilka dni temu jak czytałem artykuł o cyklonie w Birmie, długo o tym później myślałem i nagle pojawiły się w głowie liczby 34-27-(8-10)-(1-2). Nie wiem dlaczego, ale odniosłem wrażenie, że to jest ilość huraganów jaka będzie w tym sezonie na Atlantyku a liczby 1-2
to ilość huraganów ponad skalę czyli ponad 5 stopnia siły huraganów". Ekspert z portalu napisał że według prognoz tych zjawisk będzie 17 sztuk nazwanych cyklonów, huraganów 9 sztuk a najsilniejszych 3-5 sztuk, czyli huraganów 3-5 kategori. Według mnie będzie ich odpowiednio 34 nazwane cyklony, 27 huraganów, 8-10 huraganów 3-5 kategoria oraz 1-2 z siłą ponad 5 stopień czy jeżeli się nie mylę, o stałej sile wiatru ok. 280-320 km/h


Nadal twierdzę że te huragany 6 bądź 7 kategorii powstaną :wow: :wow: :wow:



źródło: http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

I ten huragan 6-tej kategorii uderzy w Nowy Orlean :aaa:

A huragan 7-mej kategorii w Teksas przy granicy z Meksykiem :D

czy myślicie podobnie? jeśli tak to podzielcie się swoją opinią na tym forum :beer2:
  • 0

#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowiek chociaż raz chce odwiedzić w życiu stolicę Jazzu, a tu nam ją zrówna z ziemią jakiś wiaterek - no chamstwo...

Póki co ciężko się wypowiadać na temat tego, co będzie, nie jesteśmy jasnowidzami.
  • 0

#3

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Fenem, ciężko jest prorokować.
Bardziej niż huragany, przeraża mnie topnienie lodowców, w zastraszającym tempie. Wiatr zdmuchnie, woda zaleje.. Nie mogę się doczekać :/
  • 0



#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawi mnie jak długo taki stan rzeczy będzie jeszcze ignorowany:/
  • 0

#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjątkowa siła cyklonu tropikalnego Gonu


Nad Morzem Arabskim, pomiędzy wybrzeżami Półwyspu Arabskiego i Indii, wędruje cyklon tropikalny o imieniu Gonu. Jak już wcześniej informowaliśmy, w tej części świata cyklony są bardzo rzadkim zjawiskiem, a jeśli już się pojawią, to są bardzo słabe. Do cyklonu Gonu nie pasuje żadna z tych dwóch definicji. Nie dość, że pojawił się nagle, to jeszcze w ciągu zaledwie kilku godzin przybrał gwałtownie na sile osiągając w tej chwili przedostatnią, czwartą kategorię w skali siły tego typu zjawisk. Gonu stał się tym samym jednym z najsilniejszych cyklonów na Morzu Arabskim w historii pomiarów.

Składające się na niego chmury, wirujące wokół charakterystycznego oka, na razie nie dotykają lądu. Nie stanowią więc zagrożenia dla mieszkańców południowo-zachodniej Azji, ale ta sytuacja szybko się zmieni. Na całej powierzchni Morza Arabskiego panuje potężny sztorm o maksymalnej sile 12 stopni w skali Beauforta. Wiatr wieje ze stałą prędkością 213 km/h, a w porywach sięga nawet 260 km/h. Wichury i ulewne deszcze wyzwalają fale morskie, które w rejonie oka cyklonu mają już wysokość 11 metrów. Z powodu cyklonu w pakistańskich portach uziemione zostały wszystkie statki. Cyklon kieruje się na północny zachód wprost nad północny Oman i co najważniejsze ujście Zatoki Perskiej do Morza Arabskiego. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdyż w tym regionie stacjonuje flota sił koalicji antyterrorystycznej z wojskami USA na czele, ale również przez ten region przemieszczają się tankowce z ropą pochodzącą między innymi z Iranu. Żegluga zostanie więc na kilka następnych dni wstrzymana, co może nieco zamieszać na rynkach paliw. Według najnowszych prognoz amerykańskiego Krajowego Centrum ds. Huraganów (NHC), cyklon Gonu będzie systematycznie słabnąć, wraz ze zbliżaniem się do wybrzeża Omanu i wejdzie na ląd, nad północną częścią tego kraju, w nocy z wtorku na środę (5/6.06) czasu polskiego jako cyklon tropikalny pierwszej kategorii z wiatrem o prędkości 150 km/h. O tyle o ile wiatr nie będzie już tak dużym zagrożeniem, to opady deszczu wręcz przeciwnie. Na północną część Omanu, Zjednoczone Emiraty Arabskie i południowo-wschodni kraniec Iranu spadnie ponad sześciokrotnie więcej deszczu niż normalnie powinno o tej porze roku, która jest okresem panowania suszy i upałów. Pewne są więc rozległe powodzie, a także zniszczenia położonych na pustyniach wsi. Deszcze i wiatr przyniosą nieco orzeźwienia mieszkańcom regionu, który jest obecnie jednym z najcieplejszych miejsc na Ziemi. W Omanie kilkukrotnie temperatura ostatnio dochodziła w cieniu do 45 stopni. Poniżej zdjęcie cyklonu Gonu.
http://www.twojapogoda.pl/
  • 0



#6

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to przeczucie, czy przepowiednia ale kilka dni temu wysłałem taki e-mail do portalu meteorologicznego: "Chciałbym się zapytać jaka jest prognoza na sezon huraganów 2006 na Atlantyku? , (...)

czy to błąd czy ja czegoś nie rozumiem? :cafe:
  • 0

#7

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest żaden błąd, owszem taką prognozę zamieściłem w tamtym roku, ale czy to przepowiednia czy przeczucie tak napisałem rok temu, ale to nie istotne, chodzi mi o siłe huraganów (6 i 7 kategorii) i gdzie one uderzą :)
  • 0

#8

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę ze w tym roku takich huraganów jak Katrina może być więcej, klimat zmienia się na naszych oczach, wiec zagrożeń będzie przybywało nie tylko ze strony huraganów :(
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety.. Klimat płata figle. Ostatnio zapowiadali opady śniegu O_o
  • 0



#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cyklon szaleje po szybach naftowych


NAJPOTĘŻNIEJSZY CYKLON NA BLISKIM WSCHODZIE W HISTORII


Najpotężniejszy cyklon na Bliskim Wschodzie w historii pomiarów pustoszy Oman i Iran. Gonu dotarł do miejsc, które dostarczają aż połowę światowych rezerw ropy naftowej.
Cyklon szaleje teraz w Zatoce Omańskiej. Fale dochodzą nawet do 12-tu metrów wysokości, a prędkość wiatru chwilami przekracza 170 kilometrów na godzinę. Z zagrożonych terenów ewakuowano ponad 7 tysięcy mieszkańców. W regionie całkowicie wstrzymana została żegluga. A to właśnie przez Zatokę Omańską z Zatoki Perskiej transportowana jest ropa naftowa. Żywioł utrudnia także życie stacjonującym w tym regionie żołnierzom. W głębi lądu pada ulewny deszcz, powodujący liczne powodzie. Według prognoz przez kilkadziesiąt godzin na Oman i Iran spadnie od 100 do 150 litrów deszczu, czyli tyle ile normalnie spada na ten pustynny region przez półtora roku.
Video
  • 0



#11

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak będzie wyglądał najpotężniejszy cyklon na Atlantyku ;)
  • 0

#12

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowemu Jorkowi grozi katastrofa



Nowy Jork musi być przygotowany na atak potężnego huraganu, który spowoduje zalanie części Manhattanu i innych rejonów miasta - ostrzegł sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff.
Zdaniem meteorologów, nowojorskiej metropolii grozi atak huraganu o szybkości wiatru powyżej 200 km/godz, który spowoduje powstanie fal o wysokości 9 metrów.


Tak silny huragan spowodowałby też cofnięcie i spiętrzenie wód w rzekach Hudson i East River, które najprawdopodobniej wystąpiłyby z brzegów.

Ocenia się, że straty mogłyby sięgnąć ponad 100 mld dolarów a ok. 3 mln osób trzeba by ewakuować.

Ostatni silny huragan w rejonie Nowego Jorku był w 1938 r., zginęło wówczas na terenach wzdłuż wybrzeża Atlantyku ok. 700 osób.

W ub. r. władze miejskie przedstawiły plany ewakuowania 3 mln osób i utworzenia tymczasowych schronisk dla 600 tys. dalszych. Koszty przygotowań wyniosą ok. 30 mln dolarów.
http://wiadomosci.on...14,12,item.html
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych