Skocz do zawartości


Zdjęcie

GPS w karcie SIM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bezproblemowa komunikacja i natychmiastowe uzyskiwanie danych o swojej pozycji. Takie rozwiązania zapewnia nowo stworzone urządzenie firmy Bluesky o nazwie A-GPS. Specjaliści ukryli nadajnik GPS w mikroprocesorze karty SIM. Technologia opracowana przez BlueSky pozwoli na lokalizację każdej karty SIM, co umożliwi operatorom wprowadzenie systemów globalnej lokalizacji. Co ciekawe moduł jest bardzo oszczędny, zużywa jedynie 6 miliamperów mocy. Telefony z tą kartą mają kosztować od 100 do 500 euro.

http://www.gizmos.pl...nt/view/519/35/ :o
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

kolejne narzędzie do szpiegowania zwykłych obywateli? to ja wole zwykłe karty sim :)
  • 0

#3

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niby czlowiek jest wolny :( teraz to nie bedzie mozna nigdzie sie ruszyc bo przeciez wszyscy beda wiedziec gdzie jestes. Co to sie dzieje na tym swiecie to przerasta moje nerwy
  • 0

#4

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Filmy s-fi stają się nam coraz bliższe :/
  • 0



#5

Daeron.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, czy możliwy będzie dostęp do danych dot. lokalizacji innych osób które wyrażą na to zgodę... Np rodzice kontrolowali by dzieci, oglądając gdzie są przez internet ;p

Strach sie bać co jeszcze wymyślą :]
  • 0

#6

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Biedne dzieciaczki :devil:

A swoją drogą.. toż to jawne naruszanie swobody obywatelskiej! :mlotek: Może niech od razu wstawią nam chipy? Wtedy namierzą nas nawet w kosmosie :[ Po co bawić się komórkami..? :wow:
  • 0



#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja myślałam ,że to już od dawna istnieje taka technologia.
W końcu na czymś musi się opierać usługa "Gdzie jesteście?" w Orange (http://www.orange.pl...v...&id=1450989 ). Pozatym..wiele nowych telefonów "jakimś cudem" wie w jakim mieście w danej chwili się znajduje i potrafi pokazać nazwe miejscowości na wyświetlaczu. Wielka mi nowość.
  • 0



#8

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ana Mert - to o czym mówisz działa na zasadzie sprawdzenia która antena odbiera twój sygnał z komórki - lub określając poziom sygnału z wielu anten można określić dokładniejszą pozycje.

Jeśli by wprowadzili takie karty to z pewnością bym ją zakupił. Tradycyjne GPSy są zbyt drogie, a tak można by połączyć mapę w komórce z GPS - co z pewnością ułatwiło by wiele spraw.

Jednak widać, spora część tego forum chciała by aby postęp techniczny się zatrzymał... heh.
  • 0

#9

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak widać, spora część tego forum chciała by aby postęp techniczny się zatrzymał... heh.

wiesz... póki nie jest o rozwiązanie obowiązkowe to nie mam nic przeciwko. Z resztą, u nas w Polsce to po cholerę komuś info o położeniu danej osoby.
Takie wyjście to sie bardziej przyda w USA. bo tam się boją każdego kto powie słowo 'Allah', albo 'bomba'...
  • 0



#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A niby czlowiek jest wolny sad.gif teraz to nie bedzie mozna nigdzie sie ruszyc bo przeciez wszyscy beda wiedziec gdzie jestes. Co to sie dzieje na tym swiecie to przerasta moje nerwy

Do kupna komorki nikt Cie pzreciez nie zmusi. Kazdy przeciez bedzie swiadomie dokonywal wyboru.
  • 0

#11

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem taki GPS przyda sięjak ukradną nam komórkę, łatwo będzie wtedy ją zlokalizować =] Trzeba by tylko wprowadzić opcje, aby można było odbierać sygnałnawet gdy jest komórka jest wyłączona, bo złodzeje zaraz po kradzieży wyłączali by je ;)
  • 0

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednak widać, spora część tego forum chciała by aby postęp techniczny się zatrzymał... heh.

Przecież nie o to chodzi.. Pomyśl tylko do jakich celów taki wynalazek może zostać użyty. Gdy Joseph Wilbrand otrzymał trotyl, nie przewidział, że zostanie on wykorzystywany do zabijania i że na skutek skażenia TNT ludzie mogą zapadać na różne choroby i schorzenia, w tym także na raka. Oczywiście - coś kosztem czegoś, ale w tym przypadku - czyż nie wystarczy taka forma lokalizacji, jaką mamy teraz? GPS w karcie SIM to totalne zniewolenie, a przecież dążymy do wolności. Chyba nikt nie lubi być szpiegowany? Podejrzewam, że gdy te komórki pojawią się na rynku, to znane nam do dzisiaj karty SIM przejdą w zapomnienie. Wtedy już nie będzie wyboru i każdy będzie na celowniku - zupełnie jak na filmach.
To tylko kwestia czasu..

Ale to tylko moje zdanie, pozdrawiam :)
  • 0



#13

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie rozwiązanie z pewnością przysłuży się różnego rodzaju służbom ratowniczym szukającym ludzi czy to w gruzach po trzęsieniu ziemi,czy zasypanych alpinistów w śniegu,grotołazów,zagubionych turystów.
W cale nie musi to oznaczać globalnej inwigilacji.
  • 0



#14

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W cale nie musi to oznaczać globalnej inwigilacji.

A wierzysz w to? Oczywiście, że nie musi, ale może.
  • 0



#15

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to by nie przeszkadzalo, nie czul bym sie "zniewolono-inwigilowany" ale raczej czulbym sie bezpieczniej
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych