Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pre-Kolumbijska mapa może być autentyczna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#31

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale w historii zapisało się ze to pierwszy był kolumb i raczej nic tego nie zmieni
  • 0

#32

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale w historii zapisało się ze to pierwszy był kolumb i raczej nic tego nie zmieni

Zapisałe się w historii, ale chyba bardziej powinien być uznawany za symbol.
  • 0



#33

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIe wiem co powinien wiem że będzie zawsze że kolumb odkrył ameryke.
Od nazwisk tamtej epoki odkrywców mamy nazwy geograficzne więc jak by wprowadzili zmiane w historii powinni by byli zrobić to samo w geografi a to nie przejdzie
  • 0

#34

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale o jaką zmianę w historii chodzi? Historia jest zgodna co do tego, że Wikingowie byli tam grubo przed Kolumbem. To jest FAKT HISTORYCZNY.

Ale że ich obecność tam nie zmieniła niczego, w przeciwieństwie do ogromnego znaczenia wyczynu Kolumba, to historia uznaje że prawdziwym odkrywcą zmieniającym oblicze tamtego kontynentu jest faktycznie Kolumb.
  • 0



#35

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To spytaj się kogoś nawet z gimnazjum czy liceum kto odkrył amerykę.
odpowiedzą ci w większości że kolumb bo tak uczą na histori.
O wikingach jak w podręczniku jest drobna wzmianka to nie jest tak źle
  • 0

#36

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

odpowiedzą ci w większości że kolumb bo tak uczą na histori.

Mnie w szkole naucozno że Wikingowie byli wcześniej więc ja nie podzielam zdania że tak uczą na historii :)
  • 0



#37

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie w szkole naucozno że Wikingowie byli wcześniej więc ja nie podzielam zdania że tak uczą na historii  


Mnie też. Inaczej twierdzą ci, którzy na lekcjach po prostu nie uważają. :-D
  • 0



#38

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O tym jest tylko wzmianka.
A na lekcjach historii akuracik uważam
  • 0

#39

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak delikatnie nadmienię, że obserwuję ten topik, gdyż liczyłem że pojawią się tu jakieś ciekawe wypowiedzi w związku z autentycznością pre-kolumbijskiej mapy. tymczasem dostajemy tu katalog ludzkości odkrywającej Hamerykę. Klawo, ale to jjuż jest spory offtop - moim zdaniem nadający się do wycięcia.
  • 0

#40 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

A więc drogi Emanuelu, stoisz przed prawdziwą szansą żeby móc się wykazać i przywrócić tonący okręt do pionu. ;-) Wrzuć jakieś ciekawe informacje i czekajmy na efekty. :smile:
  • 0

#41

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[off mode on:] nie zakładałem tego topiku, po prostu byłem ciekaw rozmowy w temacie. ale trudno mi brać w niej udział skoro gadamy już o pani od geografi która nie zgadza się z babcią któregoś usera [off mode off.]
  • 0

#42

FORTUNAT.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wam powem jaka jest kolejnosc wg Mię otoz najpierw Cińczycy okolo 1400 pne(znaleziono kotwice statku z przd 3400lat na srodkowum wybrzezu Californii). potem fenicjane Ktorzy dopluneli do Masachusetts troszke po zalozeniu kartaginy a wiec liczmy ze w 7 wieku pne( jaskinia z inskrypcjami i malowidlami sciennymi gdzies na wybrzu Nowej Anglii. Potem Wikingowie to wiadomo ze plywali wzdluz Nowej Anglii a w prowincji Nowa Foundlandia sa pozstalosci osiedla Wikingow z Islandii. Potem ten ciński admirał z 15 wieku( ponoc oplynął caly swiat i wszytkie oceany) a na koncu kolumb ale tylko dlatego ze mial mape taką jak mial potem piri reis i Oronteus Finaeus ktorzy wyruysowali swoje mapy na podstawie starej siegajacej byc moze siegaacej data stworzenia czasu napisania Winaminika szastra starozytnej doskonałej mapy swiata a na tej mapie ktora mial nasz pseudo odkrywca z roku 1492 a taka samą mial ponoc aleksander macedonski byly zaznaczone wszytkie kontynenty. kolumb wcale ameryki nieodkryl tylko zobaczyl i zwiedzil to co wiedzial ze juz istneje. :lol :
  • 0

#43

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FORTUNAT, a gdzie dowody? Opowiedziałeś właśnie ciekawą historyjkę bez podania jakichkolwiek źródeł podróży Chińczyków 1400 lat p.n.e ;p Słyszałeś o hipotetycznym kontynencie Terra Australis? :) Stąd na tych starych mapach pojawia się ta rzekoma Antarktyda, gdyż zakładano dla równowagi świata istnienie właśnie Terra Australis:)
Nie istnieje nic takiego jak starożytna mapa pokazująca dokładnie wszystkie kontynenty świata.
Bardzo mnie osobiście ciekawi jakim cudem jeszcze dość prymitywna dynastia Shang mogła stworzyć okręty, które dopłynęłyby do Ameryki:P
O Fenicjanach też słyszałem, ale traktuję to raczej jako niesprawdzone historyjki typu"ktoś gdzieś kiedyś przeczytał". :)
  • 0

#44

FORTUNAT.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z ta antyczna autentyczna mapa wzorcowa było tak jak ze slynna skarbnica wiedzy wantycznej indii ktorej czescia jest winaminika szastra. mysle ze zrodlem wiedzy ktora calkowicie zawarta jest w tym opracowaniu w tej Antycznej encyklopedii sa dokonania naukowe z czasow wojen bogów z czasow kiedy nebyło zadnego problemy zeby za pomoca wiman lub maszyn Aswinów dokonywac zdjec z wykosci tak jak samoloty szpiegowskie. a skoro wimany latały i byly tak doskonale zbudowane ludzie mieli tecnologie nuklearna to nemówcie mi ze byli zbyt głupi zeby miec swoje satelity na orbicie a przeciez dzisiejsze mapy wlasne w ten sposb powstaja. Zresztą sami sobie wyciagnijcie wnioski poto jestescie na tym Forum zeby wiedziec wiecej niz Ja :lol : zreszta wiadomo ze takie urzadzenia jak satelity musialy byc czego przykladem jest mit o oku Ra :lol :
  • 0

#45

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FORTUNAT jeszcze raz i powoli. Nic nie zrozumiałem z tego co pisałeś :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych