Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarnobyl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#1

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarnobyl.....Elektrownia Gazowo-Atomowa w Ukrainie..

28 kwietnia, poniedziałek rano - elektrownia atomowa Fosmark w Szwecji, półtora tysiąca kilometrów na północ od miasta Czarnobyl.
Pracownicy opuszczają elektrownię ze względu na podwyższony poziomo skażenia wykryty podczas rutynowej kontroli dozymetrycznej. W tym samym czasie szwedzkie stacje meteorologiczne rejestrują pojawienie się radioaktywnych cząstek w powietrzu napływających znad Bałtyku. Analiza wykazuje, że są to cząstki pochodzące z reaktora atomowego, a kierunek ich przemieszczania, że pochodzą z którego z radzieckich reaktorów. Szwedzcy dyplomaci natychmiast otrzymują polecenie uzyskania informacji w Moskwie, ale nie dowiadują się niczego.

O godzinie 21.00 (czasu moskiewskiego) agencja TASS wydaje lakoniczne oświadczenie:
"Doszło do awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Uszkodzony został jeden z reaktorów. Przedsięwzięto środki w celu usunięcia następstw awarii. Poszkodowanym udziela się pomocy. Powołana została specjalna komisja rządowa."
O godz. 7:00, 28 kwietnia, placówka Służby Pomiaru Skażeń Promieniotwórczych (SPSP) w Mikołajkach stwierdza kilkakrotny wzrost mocy dawki promieniowania gamma i około siedmiusetkrotny wzrost ogólnej radioaktywności beta w powietrzu. O godzinie 9:00 wiadomość ta dociera do Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (CLOR). Mniej więcej w tym samym czasie silne skażenie powierzchni gruntu dają pomiary przed budynkiem CLOR. O godzinie 10:00 w trybie alarmowym zaczynają prowadzić pomiary 24 jednostki SPSP. Stężenie promieniotwórczego cezu-137 w stolicy Polski Warszawie osiąga 3300 mBq/m2 czyli jest 80000 razy większe niż normalne, a stężenie jodu-131 - wcześniej niemal zupełnie niewykrywalnego - 100000 mBq/m2. 29 kwietnia wszystkie stacje SPSP pracują już w trybie alarmowym... To Historia Czarnobyla
  • 0

#2

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pff. I co w związku? ...
  • 0

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Nic.. w sumie to była sytuacja beznadziejna i warto ją wspomnieć... córka mojej sąsiadki właśnie wtedy zdała maturę i po przyjęciu tych leków przeciw chorobie popromiennej zmarła ;( lepiej byłoby chyba nie przyjmować wtedy tego płynu, tym bardziej, że czytałam o zasięgu pyłu radioaktywnego... prawdopodobnie skażone było środowisko tylko 50 km od elektrowni a reszta to propaganda...
Dobrze, że mnie jeszcze wtedy nie było na świecie...
  • 0

#4

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze jak jakaś awaria reaktora atomowego, to u ruskich...
  • -1



#5

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj, to nie wiem skąd wziąłeś takie informacje ;) i nie ruskich tylko "Rosjan", szacunek przede wszystkim i tolerancja -.-
  • 2

#6

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja natomiast słyszałam/czytałam gdzieś, że wybuch reaktora w Czarnobylu nie przyniósłby tak obfitych "plonów', gdyby nie to, że ZSRR zataił przed Europą fakt awarii elektronowej. gdyby szybciej zabezpieczyć dany teren promieniowanie nie przeniosłoby się aż w takiej ilości na kraje sąsiednie, w tym Polskę.
  • 0

#7

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Też o tym słyszałam i czytałam:

"W drugim przypadku "Łzy Czarnobyla" - względy polityczne i indolencja władz zadecydowały o tym, że rozmiary katastrofy były tak ogromne. Zatajono prawdę o wybuchu i awarii reaktora, świadomie narażano ludzi biorących udział w ekipach ratunkowych podczas likwidacji skutków awarii ("Napromieniuj i zapomnij")."

Źródło:
http://www.wagabroth...org.pl/poklosie
  • 0



#8

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwny jestem, ale bardzo chciałbym odwiedzić Czarnobyl...Niektóre zdjęcia, które można na necie znaleźć są niesamowite.. :]
  • 0

#9

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał odwiedzić Prypeć
  • 0

#10

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwny jestem, ale bardzo chciałbym odwiedzić Czarnobyl...Niektóre zdjęcia, które można na necie znaleźć są niesamowite...


ja tez:D

http://www.widelec.o...;text=czarnobyl tu kilka fotek z czarnobyla ogolnie odnosze takie wrazenie ze jes to miejsce straszne i takie ponury i opuszczone:P
  • 0

#11

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.pripyat.com/en/"]http://www.pripyat.com/en/[/url]


na tej stronie jest dosc duzo interesujacych zdjec-polecam
  • 0

#12

Devolish.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla osób zainteresowanych samotną wycieczką do Czernobyla polecam przeczytać poniższy dziennik:

http://stara.kawiare...n/chapter1.html
  • 0

#13

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj, to nie wiem skąd wziąłeś takie informacje ;) i nie ruskich tylko "Rosjan", szacunek przede wszystkim i tolerancja -.-


Z Tej Stronki :) http://czarnobyl.c10.pl/
  • 0

#14

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ble: Na tej stronce są fajne zdjecia... Ale ci ludzie chyba nie mieli licznika Geygera (nie wiem jak sie pisze) Jak byli na złomowisku to chyba za blisko sie zblizyli... a najbardziej do helikopterów i wozów strazackich. Sa one najbardziej napromieniowane i kazdy krok do nich na liczniku geygera zwieksza sie o 100. W koncu te oba pojazdy były najblizej elektrowni w tym momecie gdy był pozar...

Ja bym bardzo chciał sie tam wybrac :D Cisza, spokój, zero ludzi, wiatr itp. ahh.. całe miasto puste i tylko ja. Prawie jak Silent Hill ;) jeszcze z latarka po nocy chodzic.... Było by super :D Widziałem ze nie ma zdjec z nocy zadnych... Pewnie jest upiornie tam. Kurde chciał bym jechac ale trzeba miec przepustke :(
  • 0

#15

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze jak jakaś awaria reaktora atomowego, to u ruskich...

A może były gdzieś indziej tylko zatuszowane ? Bo ja nie sądze ze tylko Czarnobyl zrobił tyle ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych