Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internetowy generator kantat ku czci miasta Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Internetowy generator kantat ku czci miasta Krakowa



Jak przekonują twórcy jednego z serwisów, każdy może zostać autorem kantat. Kantata.fe.pl to bowiem nic innego jak internetowy generator kantat ku czci miasta Krakowa.

Jeszcze nigdy pisanie kantat nie było tak proste i przyjemne! Dzięki naszemu generatorowi każdy może zostać Wielkim Kompozytorem. Wystarczy kilka minut, a oto zrodzi się dzieło niebywałe, ponadczasowe. A przede wszystkim - Twoje. Nie możesz pozostać obojętny! Już dziś napisz swoją kantatę i uratuj Honor Miasta i Wielkiej Sztuki - czytamy w serwisie.

W tym roku Kraków obchodzi swoje 750-te urodziny. Z tej okazji znany i lubiany duet, Piotr Rubik & Zbigniew Książek, skomponował kantatę. Utwór nosi tytuł „Zakochani w Krakowie”, co nawiązuje do poruszanych w nim treści. A są to: nienagłośnione dotąd romanse Jego Królewskiej Mości, problem pogodzenia władzy z faktem posiadania nieślubnych dzieci, oraz porada seksualna dla Smoka Wawelskiego (świeć, Panie, nad jego duszą).

Twórcy Kantata.fe.pl twierdzą, że dzięki ich serwisowi każdy może stworzyć taki utwór, jaki mu się podoba, co przeczy twierdzeniu, że nie można wszystkich zadowolić.

Celem serwisu jest stworzenie 750 000 kantat na 750 urodziny Królewskiego Miasta. W tej chwili powstało już ponad 300 utworów.


źródło: Kantata.fe.pl
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajna sprawa, już stworzyłem swoją. Nazywa się "Cantiuncula" (po łacinie "piosenka", jakie to orginalne :D ). Twórzcie i piszcie tytuły swoich (nie da się zamieścić linka).
  • 0

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

a moja to different kantanta by something else... taka sobie :/
  • 0

#4

Masamune.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem fajna stronka, nie ma co. Moje pierwsze dzieło to Piosnka :P
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taaa, ale niektórzy to się tam doprawdy popisujom ętjeligjęcjom... np taka kantata pt "zrobiłem kupę" :/

Ja tam wolę "komponować" przy użyciu Finale Notepada :P
  • 0



#6

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stronka luxio...
moje dzieło "confusione"
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych