Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego "boicie się" swojego wieku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#46

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tacita, ty też nie podałaś w profilu daty swoich uradzin, hehe.
Jeżeli chodzi o Florka, to ma on 20 lat. Interesuję się wieloma rzeczami. Jeżeli chodzi o tzw. "zjawiska paranormalne", to zainteresowania nimi nie ukrywam ale i się nim nie chwalę.
Jednak czymkolwiek się nie zajmuję, robię to na poważnie i do tej pory nie znalazł się nikt kto miałby czelność sobie ze mnie żartować.


nie dajesz sobie w kasze dmuchac i pogrywac

ja mam 18 lat i nie ma tego w moim profilu gdyz jak 90% uzytkownikow tego forum chcialem sie jak najszybciej zarejestrowac



#47

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie to niezrozumiała psychoza. Jest rubryka wiek to czemu jej nie uzupełnić? Lubię wiedzieć ile lat ma mój rozmówca, po prostu lubię. Lubię tez wiedzieć jak wygląda. To źle? Niezbyt.

Znam ludzi po 2x, 3x lat którzy namiętnie budują z klocków LEGO. Takie hobby i nie wiem o co chodzi.

Co do nazwy topicu... ja boje się swojego wieku bo już jest -dzieścia ;pP

#48 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie to niezrozumiała psychoza. Jest rubryka wiek to czemu jej nie uzupełnić? Lubię wiedzieć ile lat ma mój rozmówca, po prostu lubię. Lubię tez wiedzieć jak wygląda. To źle? Niezbyt.

Moje zdanie na ten temat jest identyczne :) I nie ma sensu więcej dodawać :P W ogóle dziwią mnie ludzie oceniający innych na podstawie wieku :/ Ja wolę kilkunastominutową rozmowę po której już wiem, czy dana osoba jest interesująca, inteligentna, czy też nie.

#49

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dokładnie to wszystko stereotypy. Dużo jest mądrych młodych ludzi, wiek nikogo nie przekreśla - liczy się to co ma się w głowie :P

#50 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

No właśnie. Więc dlaczego robot nie pokazuje, że mam dziś urodziny? ;)

#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przyznaje kieruje się wiekiem jeżeli chodzi o anonimowe rozmowy, czy to na jakimś czacie na które z kolei nie wchodzę, czy to na forach. :)

#52

Kubas.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiek... po prostu podam swój wiek a mam 13 lat więc mogę być ignorowany przez innych starszych użytkowników ;/ choć podobno wiek nie jest ważny...

#53 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Podaj wiek w profilu, wtedy nie zapomnimy żeby cię ignorować. ;)

#54

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiek zawsze wpływa na rozmowę.
Nawet jeśli uważasz, że wiek nie jest ważny, że to tylko zwykła rubryczka, i tak znając go od razu podświadomie tworzysz sobie jakiś obraz o danej osobie. Jeśli rozmawiasz z osobą starszą, automatycznie rośnie szacunek do niej, obojętnie jak mocno byś się nie zaklinał, że wiek nie ma znaczenia :) I tak samo na odwrót, wiedząc, że ma się przed sobą "gówniarza", naprawdę trudno traktować go z równym sobie szacunkiem. Takie moim zdaniem wrodzone zwierzęce systemy - młody - niegroźny, można poolewać. Stary - groźny, mądrzejszy, sprytniejszy - należy mu się uwaga i szacunek, coby nie podskoczyć. Wiadomo, że absurd, ale to już głęboko wryte w podświadomość.

Tak naprawdę wiek przestaje mieć znaczenie, dopiero wtedy, kiedy zna się już swojego rozmówcę. Kiedy wie się, czego się po nim spodziewać, kiedy mózg wie, że to swój, zagrożenia nie ma, a mechanizmy opisane wyżej są wyłączone ;) Wtedy wiemy co to za łebek i wyrobiliśmy już o nim sobie taką opinię, że wiek jej nie zmieni.

Dlatego będąc tu jeszcze nowym, nie podaję swojego wieku. Jeśli poznacie mnie bardziej, nie będę ukrywał daty urodzenia.
Poza tym anonimowość wiekowa ma całkiem fajne zalety :) Ta otoczka tajemniczości, te domysły... A jak miło się robi, kiedy ktoś ocenia Cię na starszego niż jesteś :)

#55 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Ano wpływa. Wczoraj miałam tego wzorcowy przykład od jednego człowieczka. ;) Zostałam na siłę zarejstrowana w kolejkę do lekarza geriatry...razem z innymi starcami. :lol

#56

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W moim przypadku wiek rozmówcy w ogóle mnie nie obchodzi. Na "Kurniku" kiedyś kiedyś zanim odkryłem tę stronę poznałem tam Danusię z Poznania ja mam 17 a ona 48 lat ale kurde rozmawiamy ze sobą tak jak rozmawiam z moimi kumplami czy kumpelami z lyceum. Myślę że najważniejsze u rozmówcy nie jest wiek ale to czy mamy z nim wspólny temat do rozmowy bo bez tego to nawet ze znajomym sę nie dogadasz a co dopiero z obcym człowiekiem!!!!!!!!!!!!1

#57

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że najważniejsze u rozmówcy nie jest wiek ale to czy mamy z nim wspólny temat do rozmowy(....)

Masz świętą rację.

Ps. Nie sądziłam, że ten temat aż tak się rozwinie :o Niezbadane są wyroki..



#58 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

kto ukrywa swój wiek ??

trzynastolatkowie którym nie wystarczają już blogi, czat, gg itd.
przylezli teraz tu i piszą durne nic nie wnoszące posty, forum bardzo ciekawe ale
czasami ciezko wyłapac dobry i ciekawy art.

mój wiek - jestem starszy od założycielki tematu o 36 dni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#59

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie, o co tyle szumu. Kto chce podawać swój wiek, niech podaje, kto nie chce niech tego nie robi. Jestem aktywna na wielu forach o różnorodnej tematyce i mogę spokojnie powiedzieć, że dojrzałość wypowiedzi nie ma nic wspólnego z wiekiem. Nabijacze postów, spamerzy oraz ludzie wypowiadający się na temat, o którym nie mają pojęcia są w każdej kategorii wiekowej.
Zauważyłam że ludzie poniżej 15 nie podają swojego wieku, bo boją się że nie będą wartościowymi partnerami do rozmów dla osób starszych. To nie prawda, osobiście nie sprawdzam metryki przed zacytowaniem czyjeś wypowiedzi. Jeśli ktoś mówi ciekawie i na temat, wiem że jest on kompetentny w danym temacie i wszystko mi jedno ile wiosen przeżył.

Ale jeśli ktoś zakłada tematy w stylu "w domu cieknie mi kran, czy to duch wujka chce się ze mną skontaktować?" lub dłuższą wypowiedź innego usera słowami "a ja i tak sądzę inaczej", to nie trzeba mi danych w profilu by stwierdzić, że ta osoba co ma jeszcze mleko pod nosem.

#60 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

poznałem tam Danusię z Poznania ja mam 17 a ona 48 lat ale kurde rozmawiamy ze sobą tak jak rozmawiam z moimi kumplami czy kumpelami z lyceum.

Mnie to akurat nie dziwi, rycząca czterdziestka i nastolatek. (mniej lub więcej niedoświadczony)
Tak naprawdę, to ona Cię wykorzystuje, he, he, :o
Jesteś młody, niedoświadczony.
A może to facet podszywający się pod kobietę? :aaa:
Anonimowość w necie powoduje, że nie mamy pojęcia z kim rozmawiamy.
Każdy może być każdym, jeśli ma odrobinę inteligencji, erudycji, elokwencji.

Tak naprawdę wiek przestaje mieć znaczenie, dopiero wtedy, kiedy zna się już swojego rozmówcę.

Nie do końca się z tym zgodzę.
Na mnie osoba małoletnia, bardzo inteligentna działa lekko paraliżująco. Zaczynam się usztywniać - nie wiedzieć czemu.
Organizm broni się przed takim faktem "To niemożliwe, żeby ten synuś tak mądrze gadał, chyba mi się śni"
Taki dziwny odruch bezwarunkowy i do tego irracjonalny.
Mamy zakodowane, że młody czlowiek nie może być mądrzejszy od starszego, a tak często bywa. (szczególnie ostatnimi czasy)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych