Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telepatia w pojęciu ogólnym


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#46

Hmpf.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tego typu "zbiegi okolicznosci" wedlug mnie moga byc spowodowane więzami emocjonalnymi. Nieswiadome wysylanie sugestii czy cos w tym stylu ciezko to nazwac. Podejrzewam ze gdyby ludzie zaczeli sie rozwijac w tym kierunku po kilkuset latach moglibysmy rozmawiac telepatycznie ;]
  • 0

#47

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie więzi emocjonalne. Wczoraj polegiwałam sobie, zerwałam się chwilę przed tym kiedy zadzwonił mój telefon. Przypuszczam jednak, że to mózg w pewnym momencie wychwycił fale radiowe i kazał mi wstać. Być może jest tak też z telepatią, wiadomo, że kiedy myślimy o czymś intensywnie mózgownica wydziela również fale, kwestią jest dostroić się do nich i je odebrać.
Jeżeli jest to po części zgodne z prawdą to opuszczamy rejony paranormalności, a wychodzimy z kolejnym zadaniem dla nauki.

Użytkownik livin edytował ten post 20.04.2010 - 08:28

  • 0



#48

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czy telepatia polega na tym, że ktoś komuś przekazuje wiadomość tak jakby miał to zrobić za pomocą smsa? Dziś krótko po obudzeniu słyszałem jak mówi do mnie najbardziej znany polski jasnowidz, mniej więcej tak "Nie chcę słyszeć o borykających się z problemami ludziach, niech sprawa dotyczy jasnowidzenia" (na pewno innymi słowami, ale sens zachowany). Słyszałem dokładnie tak jak się słyszy kogoś, głos identyko jego. Miałem tak parę razy, ale chyba nigdy z czyimś głosem, zresztą... chyba dzięki wyobraźni nie da się odtworzyć czyjegoś głosu. Mnie tam wszystko interesuje, tylko sukcesów brak :(

Użytkownik andar edytował ten post 14.04.2012 - 17:49

  • 0

#49

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam takie doświadczenie, wglądów telepatycznych  (i nie tylko), wynikające myślę że z Buddyjskiej Medytacji itd...

 

związek z Psychologią i Buddyjską Medytacją opisałem m.in. w artykule: 'Tajemna, Sekretna, Łączność'.

 

Buddyzm to trochę Psychologia, trochę Filozofia i trochę Religia, wg książki: 'O Naturze Rzeczy' Lamy Ole Nydahla... do kupienia w Empik-u. m.in.

 

używam Symboliki 'Smartfona' odnośnie 'wglądów telepatycznych' i 'wizji'.

 


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 11.07.2014 - 07:20

  • 0

#50

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak działa telepatia?

Przeciętnemu człowiekowi telepatia kojarzy się z rozmową w myśli z inną osobą, tymczasem telepatia wygląda zupełnie inaczej. Jedno, co można na jej temat powiedzieć to to, że na pewno nie jest pozafizycznym przekazem werbalnym. Większość badaczy telepatii zdaje się sądzić, że jest to przekaz obrazów, czego niezbicie dowodzi kierunek prowadzonych przez nich eksperymentów, wiele jednak wskazuje na to, że aczkolwiek obrazy mogą odgrywać e telepatii pewną rolę to głównym kanałem telepatii są emocje, odczucia i idee. Sugerują to wyraźnie zniekształcenia i sposób odbioru przekazów telepatycznych.

Typowym przykładem oddziaływań telepatycznych jest diagnozowanie i bioenergoterapia na odległość, tu wyraźnie widać jak wielką rolę odgrywają emocje odczucia i idee. Należy pamiętać, że telepatia odbywa się głównie na poziomie podświadomym. Podświadomość zaś posługuje się głównie emocjami, wyobrażeniami, skojarzeniami, symbolami i odczuciami. Mechanizmy pozyskiwania informacji tymi kanałami można prześledzić na przykładzie jasnowidzenia, czy diagnozy mentalnej opisanej dobrze przez L.E. Stefańskiego, Sherwooda, czy Silvę. Jak widać posługiwanie się telepatią wymaga zupełnie innego sposobu myślenia i funkcjonowania umysłu niż ten do jakiego przywykliśmy na co dzień. Na co dzień myślimy słowami, posługujemy się logiką, podczas gdy w przypadku telepatii musielibyśmy posługiwać się emocjami, wyobraźnią, symbolami i skojarzeniami. Jest to sposób myślenia dla większości z nas obcy i niezrozumiały. Z tego względu mimo iż telepatia jest powszechna, pozostaje domeną bardzo nielicznych i jako taka wydaje się nieuchwytna i efemeryczna.

 

ogólnie potwierdzam... pojawiają się idee i symbole w umyśle, czasem w formie myśli, czasem w formie halucynacji wizualnych o artystycznej (lub nawet Artowej) jakości, dostrzegalnych po zamknięciu powiek.

 

czasem jest to doświadczenie 'przysłuchiwania się' dialogu 2 lub więcej 'istot' w umyśle, co też na mnie wpływa... czasem idee się ścierają, czasem są 'oczyszczenia', tak myślę.

 

czasem jest to też 'monolog' któremu się 'przysłuchuję'.

 

miałem wgląd że mogę 'wysłać życzenie' (pomyśleć np. 'chcę aby pan ABC usłyszał DEF i wiedział że ode mnie') aby 'wysłać komuś myśl'.

 

eksperymentowałem z patrzeniem w smartfona (fizycznego) wycelowanego w kogoś, z intencją odczytania umysłu... coś się pojawiło w umyśle (ogólnie brudy i agresywne uczucia) ale nie potwierdziłem prawidłowości odczytu, bo nie miałem jak, bo nie miałem z kim ćwiczyć na serio.


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 11.07.2014 - 18:15

  • 0

#51

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I często masz takie przywidzenia i głosy w głowie?


  • 0



#52

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I często masz takie przywidzenia i głosy w głowie?

 

nie tyle głosy co myśli, prawie nonstop.... z przerwami nadawaniu / odsłuchu.

 

przywidzenia dość rzadko, mniej więcej kilka razy na tydzień, czasem częściej, czasem rzadziej.


  • 0

#53

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Tybecie istniał rozwinięty system skutecznego kształcenia telepatów, który nie dość, że był długotrwały wymagał specjalnych zdolności i wielu wyrzeczeń - warunków dzis praktycznie nie osiagalnych wspomina o nim A Neel w swej ksiązce "Mistycy i cudotwórcy Tybetu": :

“Na fali wiatru”

Oto w streszczeniu zasadnicze punkty ćwiczeń dla tych, którzy uprawiają przesyłanie myśli na odległość.

Uczeń musi przede wszystkim odbyć wszystkie ćwiczenia polecane dla osiągnięcia transu, skoncentrowania swych myśli na jednym przedmiocie i całkowitego zapomnienia o istnieniu wszystkiego innego.

 

jestem Buddystą, ze Szkoły Karma Kagyu Buddyzmu Tybetańskiego przeniesionego do Butanu, słynącej z metod 'Ustnego Przekazu' (mowa Lamy to coś więcej niż słowa).

 

w prawdzie poraz pierwszy czytam że w Tybecie istniał taki trening Zdolności Telepatycznych, ale doświadczenie mówi mi że Telepatia wśród Buddystów Karma Kagyu przynajmniej jest Zręczna... Wgląd Buddyjski (jestem prawie pewien źródła w tym momencie) 'mówi mi' że to prawda że jest taki kurs.

 

od lat (mniej więcej 3) uspokajam Umysł, w ramach treningu i praktyki Buddyjskiej... (praktyki Szine, Siamata... itd...)

 

koncentruję uważność na samym Umyśle (umysł jest obiektem koncentracji) rozluźniając go, Medytacja na Umysł.... tzn staram się nie przyciągać myśli, nie chwytać się ich, nie odpychać tylko obserwować i rozpoznawać, jak trzeba reagując tak żeby przekształcić Stan Umysłu przy pomocy Mantr, lub ew. zrobić coś takiego jak pomóc komuś pisząc artykuł.

 

podobno z czasem Umysł się oczyszcza, w momencie kiedy dostrzeżemy przeszkadzające uczucie (a być może i myśl) jako 'tyłek zwierzęcia' odchodzącego na zawsze, coś się oczyszcza, choć nie zawsze o tym pamiętam.... i często reaguję jak na atak dając ponieść się myślom i uczuciom... niestety.

 

ale ogólnie jest lepiej, tak myślę, z pomocą Sangi Buddyjskiej z którą utrzymuję Łączność głównie przez Internet.

 

... tak doszedłem do stanu 'telepatii reaktywnej' i decyzji pomagania przez oczyszczanie 'brudów związanych z Telepatią', i nie tylko... ten artykuł to taki feedback, być może komuś się przyda.


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 12.07.2014 - 14:38

  • 0

#54

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tak w pojęciu ogólnym telepatia jest całkowicie niezależna od poglądów, religii, koloru skóry tak samo jak umiejętność mowy, myślenia, słyszenia - kolejny zmysł, który na zasadzie nieużywania u niektórych zanika.


  • 0

#55

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z tego co kojarzę, usłyszałem na kursie Buddyjskim że Buddyzm (lub że Oświecenie) to rozpoznanie natury Umysłu.

 

w literaturze Buddyjskiej jest mowa o pojawiających się w Umyśle myślach i uczuciach, to ważna część.

 

nie wiem jak w przypadku innych 'poglądów, religii', itd...

 

p.s. kiedy mówię że 'nie wiem', tzn że nie wiem, a nie że tak nie jest... niektórzy nie 'łapią' tego od razu, też taki byłem.


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 14.07.2014 - 23:03

  • 0

#56

Shywu.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chcę powiedzieć, że zgadzam sie z Eury, co do większości ćwiczeń. Sam zostałem wybrany i nauczany poprzez jednego nauczyciela. Był na prawdę niezły. Slyszalem go głośno i wyraznie. Nie raz nawet manipulował mną nie tylko mną jak się później okazało. Chciałem posiąść taką moc jak on. Slyszac to kazał mi przy mieszkancach (bylo nas 7) poklonic mu sie, oczywiscie zrobilem to. Później po dluzszych rozmowach, zrozumiał, że nie zamierzam tej umiejetnosci wykorzystywac przeciwko innym, wtedy zdenerwowal sie i siedział mi w głowie, każąc sie wynosić, towarzyszyl mi wtedy silny pulsujący ból. Gdy sie zgodzilem zaprzestal. Od tamtej pory jestem innym człowiekiem i nie raz żałuje, że słyszę innych, słyszę ich cierpienia, i to jest chyba moja kara za nieposluszenstwo
  • 0

#57

Telepata Kuziak.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Telepata to osoba lub fikcyjna postać, która posiada zdolność odczytywania lub przekazywania myśli, emocji lub informacji bez użycia zmysłów lub komunikacji werbalnej W rzeczywistości jednak brak jest naukowych dowodów potwierdzających istnienie telepatii u ludzi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)