Skocz do zawartości


Reinkarnacja - w pojęciu ogólnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#16

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie teoria reinkarnacji jest całkowicie nie realna i głupia...


uzasadnij

Dla mnie glupia jest teoria nieba piekla i czyscca, gdzie przedstawia sie te "stany" jako wieczne szczescie / wieczne potepienie / stan odkupien za grzechy. Ja przyjmuje, ze czysccem jest nasz aktualny stan bycia, a wiec zycie materialne na ziemi. Niebo to zbawienie, ale osiagalne dopiero przy bardzo wysokim rozwoju duchowym (naprawde wierzysz ze przez te kilkadziesiat lat zycia na ziemi, zaslugujesz na niebo? :) niestety ale nie zaslugujesz, wiec po smierci trafiasz do malego przedsionka i tam sam decydujesz czy rodzisz sie ponownie czy sobie dalej trwasz pomiedzy niebem a zyciem na ziemi. No i tak sie to kreci ;)
  • 0



#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aj no to ladnie sie zapowiada wieczny odpoczynek. Tutaj chyba powinno sie użyć słowa wieczna męczarnia. Być może jest realne, ale i głupie. A co będzie gdy np. kometa udezy w ziemie i ludzkosc umrze ? Nie no to jest pieklo.

Jak osiągiesz odpowiedni stan duchowy to będziesz miał "wieczny odpoczynek", zależy co przez to rozumiesz... Dla mnie na przykład, wiecznym odpoczynkiem byłoby osiądnięcie takiego stanu, w którym bym posiadał mądrość nad mądrościami... i wierze że do tego zmierzamy. A w przypadku kataklizmu w którym byśmy wszyscy zgineli, to należy jeszcze wziąść pod uwge, że wrzechświat jest nieogarnięty... I moglibyśmy się odrodzić w jakiejś innej cywilizacji... Niekoniecznie musimy się ograniczać do Ziemi... Ja wierze w wędrówke dusz.
A jeśli ktoś myśli, że we wrzechświecie jesteśmy tylko my i tylko Ziemia nadaje się do zaludnienia( a tak jest w "Piśmie Świętym") to jego sprawa.
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie teoria reinkarnacji jest całkowicie nie realna i głupia...


dlaczego glupia? dlaczego nierealna? zadaj sobie pytanie.Jaki jest cel istnienia czlowieka i doczego dazymy wszyscy? czy nie dazymy do doskonalosci pod wzgledem madrosci(jak okreslil moj brat)? czy nie dazymy do doskonalosci pod wzgledem duchowym? czy nie rozwijamy sie? owszem wielu ludzi wybiera ta droge i sie rozwija,ksztalci, poszerza horyzonty...czy myslisz ze mozesz doskonalosc , wszystkie madrosci i stan najwyzszego bytu osiagnac w jednym wcieleniu? jezeli tak myslisz to szczerze Ci wspolczuje.
  • 0

#19

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak tu osiągnąć mądrości, wiedze jak człowiek zapomina po reinkarnacji to jest syzyfowa praca. Skoro poprzez reinkarnacje osiągamy mądrośc to czemu głupota jest tak powszechna ?
  • 0

#20

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Widze że Pawiki ma takie same zdanie na ten temat jak ja :D jestem wierzącym człowiekiem i taka teoria przeczy mojej wierze i dlatego jej nigdy nie uznam... :D już nie biore udziału w tej dyskusji :P
  • 0

#21

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja w reinkarnacje m.in. po książce Jan'a van Helsinga ... wierze ...
  • 0



#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

niezle to ujales :)
  • 0

#23

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cinek mozesz podac przyklady dlaczego jestes za istnieniem tego zjawiska ?
  • 0

#24

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cinek mozesz podac przyklady dlaczego jestes za istnieniem tego zjawiska ?


Kiedyś podchodziłem do tego sceptycznie ...

Potem kupiłem książkę Jana van Helsinga i miedzy innymi autor w tej książce pokazuje skrótowo czym jest reinkarnacja (wzbogaca to analizami o aurze człowieka, dokonuje opisu tzw. "prawa karmy" ... itd.) i podpiera to przykładami 3 dzieci , które pamietały kim były w przeszłości (chyba gdzieś text tu zamieszczałem) ...

Relacje tych dzieci są tak niewiarygodne, że skłoniłem sie aby zacząć wierzyć w to "zjawisko" ..
  • 0



#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak tu osiągnąć mądrości, wiedze jak człowiek zapomina po reinkarnacji to jest syzyfowa praca. Skoro poprzez reinkarnacje osiągamy mądrośc to czemu głupota jest tak powszechna ?


A pomyslales, dlaczego na swiecie sa i dobrzy ludzie i Ci zli. Sa madrzy i sa glupi? Kazdy jest aktualnie w innym stadium rozwoju duchowego, a poprzez swoja inkarnacje tylko to udowadnia. Glupota jest i bedzie powszechna, nie kazdy inkarnuje od razu jako ktos madry :)

pytasz jakie sa dowody i co przemawia za reinkarnacja?

Moje proste zalozenie jest takie:

byt A rodzi sie w biednym domu, na dodatek w dziecinstwie umiera mu matka, potem ojciec idzie siedziec za kradziez a dziecko laduje w domu dziecka. Wybucha wojna, jako nastolatek trafia do obozu koncentracyjnego gdzie umiera z glodu.

byt B rodzi sie w bogatej rodzinie, zyje dostatnie i dlugo, mlodo wychodzi za maz (za piekna zone/przystojnego meza), wiedzie cudowne zycie, pelne podrozy, niczego mu nie brakuje, umiera we snie w wieku 80 lat cieszac sie przez cale zycie doskonalym zdrowiem i przekazujac cala fortune synowi i corce.


zakladajac ze reinkarnacji nie ma.. kim bylby Bog? Dobrym ojcem?

dziekuje
  • 0



#26

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mieszajmy do tego Boga :stop: On ma swój plan który realizuje. :mrgreen:
  • 0

#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

doskonalosci nie osiagnie sie w jednym wcieleniu..
  • 0

#28

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam osiągnąłem. Czyż nie?? :beer:
  • 0

#29 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tak w piciu piwka napewno :rotfl:
  • 0

#30

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale w nastepnym wcieleniu to się jeszcze udoskonali 8)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych