Skocz do zawartości


Reinkarnacja - w pojęciu ogólnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#151

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że człowiek po śmierci ma wybór dokąd chce pójść.

Fajnie by było ;)
  • 0

#152

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee a ja myślę, że po śmierci będę miał MaxiKing'i za darmo, tyle ile chcę :cafe: Jeśli już chcesz pisać takie rzeczy, to to zły temat - jak napomknąłeś, zrób własny :sux: .

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#153

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby uwierzyć innemu tematowi z tego działu, który mówi co nas spotyka po śmierci, to moja teza z tym, że człowiek ma wybór jest poprawna.
Takto obie teorie się gryzą.
  • 0

#154

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojecie- reinkarnacja- jest to ponowne wcielenie sie w ciało fizyczne.
Nie następuje ono natychmiast po naszej śmierci, najpierw musimy rozliczyc sie z tym zyciem w którym bylismy ostatio, dopiero po tym rozliczeniu będziemy wiedzec co zrobilismy dobrze a co źle i możemy podjac decyzje o powrocie do nowego istnienia czyli wcielic sie w ciało fizyczne.

Duchy to istoty ludzieki które nie bardzo wiedza że juz nie żyją (nie zdają sobie sprawy z tego ze ich cialo fizyczne jest martwe). Ale to nie przeszkadza im w "reinkarnacji" ponieważ kazda dusza wczesniej czy puzniej trafi do swojego domu, a pomogą jej w tym przewodnicy duchowi któży sa obecni w życiu każdego z nas.

Jesli macie jakies pyt to zapraszam :)
  • 0

#155

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:sux:

Nie wierzę w reinkarnację. Bynajmniej, nie w taką jaka tu jest przedstawiona. Ja mam swoją własną teorię o śmierci. Może kiedyś opiszę tu mój sen i wnioski, jakie z niego wyciągnęłam. Myślę, że człowiek po śmierci ma wybór dokąd chce pójść. Czy chce zostać na ziemi, czy urodzić się ponownie, a może czy chce zostać osądzony przez tego, którego MY, na ziemi po prostu nazywamy "Bogiem"?



Osądzony to jest zle słowo raczej zostajesz rozliczony z życia które własnie zakończyles.
A jesli chodzi o podejmowanie decyzju , masz wybór czy zostac w swiecie duchowym czy wrucic na ziemie.
Przedewszystkim trzeba sobie uzmyslowic fakt po co tak naprawde przychodzimy na ziemie.
Według mnie pobyt na ziemi jest dla nas lekcją której wyniki poznajemy w świecie duchowym.

Zastanawia mnie dlaczego nie wieżysz w reinkarnacja? Masz na to swoją teorie, mzoe sie z nami podzielisz nią ?
  • 0

#156

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osądzony to jest zle słowo raczej zostajesz rozliczony z życia które własnie zakończyles.
A jesli chodzi o podejmowanie decyzju , masz wybór czy zostac w swiecie duchowym czy wrucic na ziemie.
Przedewszystkim trzeba sobie uzmyslowic fakt po co tak naprawde przychodzimy na ziemie.
Według mnie pobyt na ziemi jest dla nas lekcją której wyniki poznajemy w świecie duchowym.

Zastanawia mnie dlaczego nie wieżysz w reinkarnacja? Masz na to swoją teorie, mzoe sie z nami podzielisz nią ?



każdy ma swoją teorie. A wiezyc przecie nie musi to jego zdanie :) ja osobiście czekam na moj ostatni dzien i zobacze sobie co i jak :P moze jak w nast. zyciu bede pamietał o tym poscie to wam opowiem :D
  • 0

#157

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Osądzony to jest zle słowo raczej zostajesz rozliczony z życia które własnie zakończyles.
A jesli chodzi o podejmowanie decyzju , masz wybór czy zostac w swiecie duchowym czy wrucic na ziemie.
Przedewszystkim trzeba sobie uzmyslowic fakt po co tak naprawde przychodzimy na ziemie.
Według mnie pobyt na ziemi jest dla nas lekcją której wyniki poznajemy w świecie duchowym.

Zastanawia mnie dlaczego nie wieżysz w reinkarnacja? Masz na to swoją teorie, mzoe sie z nami podzielisz nią ?



każdy ma swoją teorie. A wiezyc przecie nie musi to jego zdanie :) ja osobiście czekam na moj ostatni dzien i zobacze sobie co i jak :P moze jak w nast. zyciu bede pamietał o tym poscie to wam opowiem :D



Oczywisce ze każdy ma swoją tylko ze nie zawsze musi byc to prawda.
Napewno nam tego nie powiesz bo już cie to nie bedzie interesowac zajmiesz sie czyms innym.

A co do twojego opisu to ludzie nie klamią tylko boją sie prawdy
  • 0

#158

Buzek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem również dokonujemy wyboru: powrót na ziemie w inne wcielenie lub pozostanie w "świecie duchowym''.

Może być również tak, że jeżeli za życia zrobiliśmy dużo złego, po raz kolejny jesteśmy zsyłani na ziemie - dostajemy szanse aby się poprawić. Szkoda tylko, że nie jesteśmy tego świadomi.

Jednak sądze, iż każdy ma swoją duszę i bliżej mi do tej pierwszej wersji, o której wspomniałem na samym początku.
  • 0

#159

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem również dokonujemy wyboru: powrót na ziemie w inne wcielenie lub pozostanie w "świecie duchowym''.

Może być również tak, że jeżeli za życia zrobiliśmy dużo złego, po raz kolejny jesteśmy zsyłani na ziemie - dostajemy szanse aby się poprawić. Szkoda tylko, że nie jesteśmy tego świadomi.

Jednak sądze, iż każdy ma swoją duszę i bliżej mi do tej pierwszej wersji, o której wspomniałem na samym początku.



Tak masz racje że każdy ma swoja dusze, ale jesly ktos był zły w poprzednim życiu to w następnym będzie kaleką albo cos mu będzie ponieważ każdą złą rzecz która zrobilismy (morderstwo, pobice itp) odpokutujemy w nastepnych życiach
  • 0

#160

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Strasznie infantylna ta twoja koncepcja. Gdyby tak bylo, to wszyscy powinni byc teraz kalekami na swiecie, bo kazdy zrobil kiedys cos zlego.
  • 0

#161

Buzek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak masz racje że każdy ma swoja dusze, ale jesly ktos był zły w poprzednim życiu to w następnym będzie kaleką albo cos mu będzie ponieważ każdą złą rzecz która zrobilismy (morderstwo, pobice itp) odpokutujemy w nastepnych życiach


To nie jest przypadkiem sprzeczne? Skoro każdy ma swoją duszę(chodziło mi o to, że jedna dusza=jeden człowiek), to jak dusza może się wcielić w inne ciało?

Osobiście raczej nie wierze w reinkarnacje - gdy istnieje, nigdy się o niej tak naprawdę nie dowiemy.
  • 0

#162

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie infantylna ta twoja koncepcja. Gdyby tak bylo, to wszyscy powinni byc teraz kalekami na swiecie, bo kazdy zrobil kiedys cos zlego.




Napisalem ze w nastepnym nie końecznie w tym może byc za 20 następnych wcieleń za 50 ale wiadome jest jedno ze kiedys każdy z nas będzie musiał zapłacic za to ci zrobił kiedys kara nie minie nikogog. A nie wiesz co robiłes w poprzednim życiu.



Tak masz racje że każdy ma swoja dusze, ale jesly ktos był zły w poprzednim życiu to w następnym będzie kaleką albo cos mu będzie ponieważ każdą złą rzecz która zrobilismy (morderstwo, pobice itp) odpokutujemy w nastepnych życiach


To nie jest przypadkiem sprzeczne? Skoro każdy ma swoją duszę(chodziło mi o to, że jedna dusza=jeden człowiek), to jak dusza może się wcielić w inne ciało?

Osobiście raczej nie wierze w reinkarnacje - gdy istnieje, nigdy się o niej tak naprawdę nie dowiemy.



Sprzeczne to jest to co ty mówisz poniewaz każdy z nas ma jedną dusze ale dusza jest niesmiertelna po smierci umiera tylko nasze ciało fizyczne a dusza po jakims czasie wstępuje w nowe cialo.

A w co wieżysz jak nie w reinkarnacje ??
  • 0

#163

Buzek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wychodzi na to, że jesteśmy karani za grzechy innych?
Dusza jest odpowiedzalna za nasze czyny, czy my?

Przypuścmy, że jestem mordercą i po jakimś tam czasie umieram. Dusza wciela się w ciało kogoś innego i teraz ten ktoś płaci za moje grzechy np. kalectwem? Chyba, że założymy że to ja...
  • 0

#164

szakal-16.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wychodzi na to, że jesteśmy karani za grzechy innych?
Dusza jest odpowiedzalna za nasze czyny, czy my?

Przypuścmy, że jestem mordercą i po jakimś tam czasie umieram. Dusza wciela się w ciało kogoś innego i teraz ten ktoś płaci za moje grzechy np. kalectwem? Chyba, że założymy że to ja...



Ty nie jestes swoim ciałem, twoje ciało jest powłoką ktorą w danym życiu zamieszkujesz.
Gdy twoje ciało umiera ty dalej istniejesz jako energia czyli dusza i wtedy będąc w świecie duchowym posiadasz wszelkie informacje na temat własnego istnienia i istnienia całego wszechświata.
Cały czas jestes to ty, bo twoje JA nigdy sie nie zmienia i doskonale wiesz jakie popełniłes czyny w poprzednim życiu i to ty sam z nich sie rozliczasz i podejmujesz w swiecie duchowym decyzje jak masz spłacic swoje długi.
Gdy sie rodzisz to wstępujesz w nowe ciało ale posiadasz tą samom dusze.
Będąc w ciele fizycznym nie pamietasz tego gdzie byles ile miałes wcieleń i co robiłes.
Twoje życie jest przez ciebie zaprogramowane, ustaliłes sobie kim będa twoi rodzice, bracia czy siostry również przyjaciele,
nie ma przypadków ani szczęsliwego lub złego losu, wszystko jest zaplanowane z góry przez ciebie samego. :D
  • 0

#165

Buzek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli tak naprawdę zawsze spłacamy "długi", bo nie ludzi idealnych i każdy ma coś na sumieniu...?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych