Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największa lufa Hitlera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy o tym jeszcze nie słyszałem...działo robi wrażenie. Właśnie wyobrażam sobie, jak to musiało mieszać w szeregach wroga...Ahh :mrgreen:
  • 0

#17

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko pytanie po co to komu ?? Przecież do obsługi tego potrrzeba kilka tysięcy wykwalifilkowanych ludzi. Koszty produkcji, transportu i jednego strzału były ogromne.


Jużci mówie - niemieckiem Feldmarszałkowi Erichowi von Mansteinowi były potrzebne do zdobycie super twierdzy Radzieckiej - Sewastopola, składajacej się z wielkiej sieci podziemnych bunkrów.
  • 0

#18

KwusheR.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro takie dzialo powstało tyle lat temu to pomyślcie co byśmy zbudowali teraz ;]
Ja się w ogóle dziwię, że to mogło strzelać ;)
  • 0

#19

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze od siebie dodam ze dora służyła do niszczenia wału pomorskiego z odległosci ponad 70km , pocisko penetrowały beton , żelazo , glebe wchodząc w nie jak w masło. :) Co tu dodać ... kaliber , waga pocisku , gabaryty działa robią ogromne wrażenie. Ale z tego co wiem podobnie jak było z czołgiem Maus działo niebyło zbyt mobilne dlatego tez nie zostało wykorzystane zbyt wiele razy.

Chyba nastąpiło przekłamanie lub błąd to "ustojstwo" nie mogło być wykorzystane do rozwalania wału
pomorskiego bo strzelali by sami do siebie!


Nigdy o tym jeszcze nie słyszałem...działo robi wrażenie. Właśnie wyobrażam sobie, jak to musiało mieszać w szeregach wroga...Ahh :mrgreen:

Tak to mogło na mieszać u wroga ale tylko w walkach o miasta lub twierdzę gdyż w walkach na rozległych
ternach byłoby to marnowanie amunicji. Jak też niezbędna była przewaga w powietrzu w ce3lu ochronny tak dużego
obiektu. :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych