Skocz do zawartości


Zdjęcie

eter, brakujący element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

bo jak coś nie pasuje do teorii ogółu to od razu gadacie że to jakiś bełkot.

To przytocz cytat bądź wypowiedź, która niezgadza się w "teorii ogółu" bądź co niezgadza się w teorii vkaliego z "teorią ogółu"
  • 0

#32

mimo.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzisz vkali i jednak udowodniłeś że po prostu za bardzo sie przejmujesz tą sprawą. Ja nie używam żadnych szczeniackich tekstów typu "chyba masz problem z tym czy z tamtym" tylko grzecznie zwróciłem ci uwage że piszesz chaotycznie i strasznie zażarcie bronisz swojej teori tak jakby nie mogło istniec żadne inne wytłumaczenie.
  • 0

#33

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest jeszcze trochę inaczej,mimo że począdkowo również uważałem masę za bzdet a przynajmniej jej naukową wykładnę - więc pozwolę sobie niezupełnie zgodzić się z mariush'em jak i vkali odnośnie masy,która przecież "istnieje" tylko wówczas,gdy (nie tylko)materia jest wprawiana w ruch i w czasie przyspieszania /opóżniania tego ruchu lub jego hamowania


(1) ..w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak masa sama w sobie,
(2) ..są jedynie złożenia masy z jej różnego rodzaju [postępowymi] prędkościami wobec eteru,…’v’- jej w etrze, …’ve’- eteru przez nią , …’a’ , inaczej ‘v/t’ lub ‘ge’ inaczej ‘ve/t’ - przyśpieszeń czy opóźnień jej prędkości w/po czasie
(3) ponadto masa sama w sobie jest również [tylko] prędkością ‘w’ ,..prędkością obrotową skrzydeł jej wiatraka, ..czyli inaczej prędkością ‘w’ wiru nie obojętnych elektrycznie kawałków powstałych z rozpadu na [sześć] pogarbowanego dysku fotonu,.. i właściwie to nawet nie całego wiru, ale wiru połówkowego wiejącego w połówce „c”, która w sumie i też jest prędkością,.. zarówno całe „c’’ jak i połówka ‘c’,… co te prędkościowe złozenia prędkości od wieków odzwierciedlają naukowe wzory tj od zarania gdy poprzez nie nauka chciała odwzorować, czy tez przy ich pomocy nimi nauka chciała opisać rzeczywistość
(4) a, ze wszelkiego rodzaju prędkości to nic innego jak tylko złożenia:
1. trzech wymiarów przestrzennych w/po czasie, czyli inaczej
2. różnego rodzaju metryki czasoprzestrzeni ‘c’, ‘v’, ‘w’ ‘v/t’ ich odniany, …czy inaczej
3. różnego rodzaju czasoprzestrzenne formy organizacji czasoprzestrzeni wyrażone w prędkościach, czy jak kto woli w metrykach, ‘c’, ‘w’ ‘v’, ‘v/t’, ..zarówno te[prędkości czy metryki ‘w’] będące wewnątrz wirowych czasoprzestrzennych obiektowych form,. jak tych form organizacji pozostających poza wirami tj wirowymi obiektowymi formami organizacji czasoprzestrzeni, czyli ‘c’,v’ ,‘v/t’ lub inne ‘w’ ..lub inaczej
4. określające i wyznaczające czasoprzestrzenne granice czasoprzestrzennym wirom, które swym wirem wyróżniły siebie jako [rzeczywiste] obiekty tej rzeczywistości lub określające i oznaczające przemieszczanie się wiru w czasoprzestrzeni, tj. prędkości czy metryki ‘w’ ..lub określające i wyznaczające czasoprzestrzenne granice czasoprzestrzennym działaniom wirów, które swym wirem oddziałują i czasowo zmieniają organizacje czasoprzestrzeni wokół w sobie, wokół siebie i tam gdzie [wy/po]stąpiły … czyli prędkości lub metryki ‘v’ i „v/t’ w ‘c’ czynione przez prędkości, metryki ‘w’
5. itp. zabawy
..czyli w rzeczywistości nie ma nic takiego, oprócz pierwotnego eteru co by byłoby w spoczynku względem niego, ,..stad te prędkości i prędkościowe metryki czasoprzestrzenne i czasoprzestrzeni [ale ten spoczynek eteru to również tylko odniesieniowy, do innych rzeczywistości,.. bo w naszej nie ma już czegoś metrycznego bardziej w nie spoczywającego z czym można byłoby spoczynek pierwotnego eteru porównać, ,.zresztą na jego prędkościowy nie spoczynkowy charakter wskazuje jego prędkościowa metryka ‘c,’ ….. tak jest w naszej rzeczywistości ,..bo do innych rzeczywistości nasz eter zapewne tak jak i one same się poruszają, ,..a czy jest rzeczywistość spoczynkowa o metryce nie prędkościowej, ..to na razie pozostawmy to sobie tajemnicą, ..by za daleko nie odbiec od tematu

- foton pewnie też jakąś posiada,nie ma jedynie spoczynkowej,jednak ogólnie przyjęta dla gminu teoria...(?)


..foton nie ma masy, bo jako posiadający pełny nie podziurawiony żyroskopowy elektro,energo'pędowy dysk [czyli nie jest wiatrakiem i] nie wchodzi w interakcje masowo'prędkościowe z eterem ‘v’ i ‘v/p’ tj nie transformuje w metrykach lorentz’a i grawitacyjnej ‘v’ i ‘v/p’, ..chociaż z poziomu wiatraka czyli kogoś będącego wiatrakiem o metryce ‘v/t’ i patrzącego na foton z poziomu wiatraka i wiatrakowej metryki, będzie foton postrzegany jak obiekt dający i podlegający skróceniom metryki loretz’a w dodatku niby falowy czyli niby również poddany metryce grawitacyjnej,,..czyli niby posiadający masę niby spoczynkową
..czyli inaczej by zobaczyć czy doświadczyć foton bez efektów falowo prędkościowych czyli ‘v” i ‘v/t’ musiałbyś przestać być w tej rzeczywistości wiatrakiem, ,..czyli musiałbyś pozbyć się swoich splotów „masowoprędkościowych” lub musiałbyś go detektować czy doświadczać czymś bezwiatracznym , tj pozbawionym masy zarówno „v” jaki „v/t”


..na dzisiaj tyle

heh’o’ heh, vkali
  • 0

#34

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

widzisz vkali i jednak udowodniłeś że po prostu za bardzo sie przejmujesz tą sprawą.


..a czym nazwać takie oceny,..gdybys chociaz to pogrubione poprzedził zaimkiem "mi"

Ja nie używam żadnych szczeniackich tekstów typu "chyba masz problem z tym czy z tamtym"



a co robisz,..nie słyszysz? nie widzisz?..czy tez...?

tylko grzecznie zwróciłem ci uwage że piszesz chaotycznie i strasznie zażarcie bronisz


..jw

swojej teori tak jakby nie mogło istniec żadne inne wytłumaczenie.


..to je w końcu podaj bo od co najmniej dwu postów [u/ob]rażasz niby nie [u/ob]rażając jakimis twoimi miarami czy ocenami mnie przez cziebie,..miast po wytłumaczyc czy tylko wskazać to inne istniejace wytłumaczenie.

..i mimo to mimoto zachowuj sie tak jak tego wymagasz ode mnie,..ok?

hoh

Wy to chyba wogule nie słuchacie argumentów vkali bo jak coś nie pasuje do teorii ogółu to od razu gadacie że to jakiś bełkot.


...dzieki ru'vit ...tak już ludzie najcześciej mają, że słyszą jedynie siebie niby uwaznie słuchając innych i mówią jedynie o sobie mówiąc o innych
  • 0

#35

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

vkali - ciężko napisać coś nowego, żeby się nie powtórzyć albp kogoś nie obrazić. I wiem też, że masz merytoryczne intencję (albo się mylę) ale czemu zazwyczaj w swoich wypowiedziach skierowanych w coś lub w kogoś, schodzisz na personalia ?
  • 0

#36

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vkali
Faktycznie niełatwo jest zrozumieć to, co piszesz,bo teksty te są jakby przedrukiem z jakichś chanellingów - te Twoje wiatraki - pompy i przenikające się jajeczka.(?)
Gdybyś tak mógł językiem bardziej zbliżonym do tzw naukowego,bez tak wielkiej ilości transowych opisów,a te najbardziej zawiłe kwestie najlepiej było by przedstawić w punktach - tak dla przejżystości.

Z tego co zrozumiałem,to eter też nie był począdkiem wszystkiego,tylko jakieś praświatło,które nie było tym samym światłem,które mamy obecnie - dobrze zrozumiałem?
Czym dla Ciebie jest te obecne,jak powstaje,czy i w jakiej części zgadzasz się w tej kwesti z naukowym o nim pojęciu i czym było te praświatło,bo z opisu można było wywnioskować,że chodziło o... samą myśl(?)
Czy dla Ciebie grawitacja również ogranicza się tylko do siły przyciągania?
  • 0

#37

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To przytocz cytat bądź wypowiedź, która niezgadza się w "teorii ogółu" bądź co niezgadza się w teorii vkaliego z "teorią ogółu"


już ci to mówiłem ale jeszcze raz powtórzę bo udajesz ,ze nie wiesz:
1. ... istnienie eteru [jako dyskretnego czasoprzestrzennego ośrodka] nie zgodne ze współczesną oficjalną naukową wykładnią próżni fizycznej, ..również
2. jedynie dyskretna, kwantowa, ziarnista, cząsteczkowa natura światła nie jest zgodna z naukową, która mówi wyznaje dualną jego naturę, tj przydaję światłu naturę fali unikając jak ognia odpowiedzi czym? oraz jaką? ta fala miałaby być
3. .. brak w rzeczywistości czegoś takiego jak masa a szczególnie czegoś takiego jak tzw.. masa spoczynkowa, .. wg eterofizyki spoczynkowość mas lub energii jest niedorzecznością, taką samą jak postulowany przez naukę wzrost masy relatywistycznej w miarę nabierania przez nią prędkości,.. jest akurat odwrotnie, im wolniejsza prędkość masówki tym ta relatywistyczna część masy jest większa,
4. ponadto eteriofizyka postuluje rozkład tego co nauka wyróżnia masa na dwie części,
a) ..na część zawartą w granicach jej struktur wewnętrznych, ..czyli masa fizyczna, tj jak gdyby fizycznego ciała masówki ..tę część fizycznej masy masówek, fizycznej energii masówek nauka w swych opisach oznacza pojęciami masy spoczynkowej czy realatywistycznej oraz
b) na eteryczną część masy, czyli grawitacyjny rozkład masy, czyli nic innego jak energia jej tzw pola grawitacyjnego, ..nie twardy, nie fizyczny a eteryczny wyraz jej energii, jej masy w eterze bezpośrednio otaczającym twarda fizyczność masówki, otaczającym jej twarde fizyczne ciało, ,..lub inaczej potencjalna energia masówek „zmknięta” ,zmagazynowana w ściśnięcia, zakrzywieniach dyskretnego eteru, czy inaczej w energetycznych zakrzywieniach czasoprzestrzeni i jej energetycznym sfalowaniu eteru wokł fizycznych struktur masówek,

..na razie wystarczy, ..bo i tak mimo rzucania rękawicą nie ma komu jej podjąć oraz bronić tych ww. spróchniałych jedno lub wielo bożków współczesnej nauki, naznaczonych do powszechnego wyznawania:
..jedni okazują się kompletnie nie znać praw ani własciwosci nakazanych do wyznawania naukowych bożków, które to w ciemno wyznają i uważają za prawdziwe
...drudzy tak jak ty, dosyć beztrosko i nierozważnie udają, że [niby] nie dostrzegają żadnych różnic, by tym swoim beztroskim niby’bez’żadnej'róznicy wbijać z pewności wszelkich wątpiących i zaczynających widzieć różnice i być może spróchniałość bożków nauki,... ci albo totalnie nie znają tego co wyznają lub wiedza co robią
... a trzeci znający się w miarę dobrze na bożkach nauki, gdy stwierdzili ich kruchość oraz swoja kruchość w ich obronie, zaszyli się głęboko i polują dalej na łatwiznę, czyli to czym przyszli nakarmić swoje niedowartościowanie,.. przynajmniej tak sobie domniemam, ..tak domniemuję powody ich ucieczki
....o czwartych, którzy wszystkich mających czelność myśleć i mówić nieprawomyślnie
ostro atakowali, głośno krzycząc i uderzając z znienacka, za pleców jako tako obeznanych w wyznawanych przez naukę bożkach, ..nie warto wspominać bo oni zawsze będą udeptywać grunt silniejszemu


heh'o'heh
  • 0

#38

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vkali
Faktycznie niełatwo jest zrozumieć to, co piszesz,bo teksty te są jakby przedrukiem z jakichś chanellingów - te Twoje wiatraki - pompy i przenikające się jajeczka.(?)


..niełatwo bo brakuje w świadomości zbiorowej pojęć, jakimi mozna by to opisywać jednoznacznie bez zbędnych przybliżeń,.
... jeżeli opisuje metrykami, prędkościami czy dyskretnym światłem oraz dyskkretną czasoprzestrzenię bez posiłkowania się skomplikowanymi wzorami, to za trudno,
..a jeżeli w formie przybliżającej mającej przybliżyć kształt i własciwiosci eteru, masy i grawitacji w formie bajeczki dla dzieci,..z [eterowymi] elastycznymi jajeczkami,... z [masowymi] wiatrakami czy pompami, oraz [grawitacyjnymi].strumieniami jajeczek pompowanych i falowanych przez wiatraki w odróżnieniu do braku takiego dającego masę pompowania przez drobinki światła, .które miast skrzydeł wiatraków obracają pełny, kompletny, nie podziurawiony trochę po garbowany dysk, nie mający żadnych skrzydeł czy dziur z łopatami, którymi i poprzez które mógłby ruszać, zagarniać i przepuszczać przez siebie strumienie jajeczek eteru, ..wówczas to zbyt prostackie za mało skomplikowane ..oraz czemu wg ciebie wówczas jest kanałowe czy kanałowym,.. czyli z obca chanellingowe, to czy mógłbyś to trochę bardziej przybliżyć


Gdybyś tak mógł językiem bardziej zbliżonym do tzw naukowego,bez tak wielkiej ilości transowych opisów,a te najbardziej zawiłe kwestie najlepiej było by przedstawić w punktach - tak dla przejżystości.


..staram się jedno i drugie, jak już zdążyłeś zauważyć, ..a czemu transowość w połączeniu z kanałowym to mam nadzieje mi trochę przybliżysz,. .czyżbyś [z]wątpił w moc ludzkiego poznania?... i dlaczego zwątpił jeżeli wątpisz?

Z tego co zrozumiałem,to eter też nie był począdkiem wszystkiego,tylko jakieś praświatło,które nie było tym samym światłem,które mamy obecnie - dobrze zrozumiałem?


..można iść i w tym kierunku, ale nie ma potrzeby, ...rzeczywistość choć ma swój początek, to wcale nie musi mieć końca i nie musi być skończoną, ..jest tak samo bezgraniczna i wieczna jak jest to z czego się ona wyłoniła

Czym dla Ciebie jest te obecne,jak powstaje,czy i w jakiej części zgadzasz się w tej kwesti z naukowym o nim pojęciu i czym było te praświatło,bo z opisu można było wywnioskować,że chodziło o... samą myśl(?)


..nie znam naukowego pojęcia o obecności , bo takiego nauka nie sformułowała, ani nie formułuje i podejrzewam że nie sformułuje,. .choć gdy nie potrafi sobie poradzić z opisem obecności i jej zjawisk, to przezywa ja od absurdalnych
..w tym miejscu dopowiem również, że w tej rzeczywistości jest możliwym by masówki swymi wiatrakami nie ruszały i nie pompowały eteru, przez siebie, ..ale ta wiedza jak cio uczynić i jaka technologią mogłaby się szybko obrócić przeciw tej cywilizacji, ..wiec tylko napomykam, iż nie jest to niemożliwym tak domknąć wiatraki, również naszych ciał fizycznych, ..co gorąco polecam.

Czy dla Ciebie grawitacja również ogranicza się tylko do siły przyciągania?


...jak czytałeś, to wiesz, ze wg eterfizyki grawitacja jest wypadkową predkością dwu prędkości eteru:
1. ..prędkości grawitacyjnego strumienia eteru, wpompowanego z zewnątrz do centrum masy (masówki) czyli prędkości tego strumienia co ciągnie i przyciąga do tego centrum wszystkie obiekty znajdujące się w strumieniach eteru przepompowywanego przez masówkę oraz
2. ..prędkości antygrawitacyjnego strumienia eteru, wypompowanego z centrum masy (masówki) na zewnątrz,.. czyli prędkości tego strumienia co wypycha i odpycha od tego centrum wszystkie obiekty znajdujące się w strumieniach eteru przepompowywanego przez masówkę,.

i ten drugi jest najczęściej słabszym choć tak wcale być nie musi.

heh'o'heh
  • 0

#39

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

..równiez z dyskusji na innych forach do ewentualnego przedyskutowania tutaj:

rdp:

co to są jonowoatomowe formy?




..a jak chciałbyś lepiej nazwać różne formy jonów wodoru, ..daj pomysł nazwy

rdp:

dotychczas wystarczało mi określenie proton i ewentualnie hipotetyczny jon wodorkowy.






...proton nie jest tożsamy jonowi wodorowemu czyli kationowi H(+), oraz jak
już rozróżniłeś jonowi wodorkowemu, czyli anionowi wodorowemu H(-),..czy
hipotecznemu tu już bym się z tobą nie zgodził


rdp:

Czy jeszcze jest coś w tej dziedzinie, o czym nie zdążyłem się dowiedzieć?...



..tak jest,.. i gdybyś tylko przeczytał rozpady beta w eseju na www.eterofizyka.pl ,zdaje się tam na stronie 7-mej w rozdziale o akrecji, czy przemianach cząstek, ..to byś już wiedział czym istotnym proton różni od kationu, ..a różni się o niby drobne cząstki, które nauka zwie mezonami rezonansowymi,..a które to .cząstki są niezmiernie istotne w budowie struktur atomowych, zarówno:
a) przy budowie powłok elektronowych atomów, ...gdy te cząstki, te rezonansy są poza jądrem atomu i są do niego jak gdyby przyklejone, jak i
b) przy budowie struktur wewnątrzjądrowych atomów, gdy te mezorezonansy pomieszczają się w czasoprzestrzeni jąder atomów pomiędzy budujacymi jądra subcząstkami lub też wewnątrz tych subcząstek.

.. ..ja w eseju najogólniej ten typ cząstek zwę quasimasowymi, ..a szczegółowiej rezonansami, mezorezonansami lub mezonami rezonaansowymi,
..wg eterofizyki,.. rezonanse, mezorezonanse, czy mezony rezonansowe od mezonów, które są już prawdziwymi, czy „rasowymi” masówkami odróżnia tylko jedno, .. mianowicie:

1. mezony posiadają swój „własny” kwant eteru, w którym to rozkładają [swe] ułamkowe części ładunków, [swe] energie i [swe] pędy, które w eseju z istotnych względów [a jakich znajdziesz to w eseju] często łącznie określam [eletro]energopędem, ..natomiast
2. mezony rezonansowe, czy krótko [mezo]rezonanse zmuszone są korzystać z eterowych ziaren lub połówek ziaren innych cząstek masowych, ..można powiedzieć, że zmuszone są wykorzystywać czasoprzestrzeń ich przejawu rzeczywistymi w rzeczywistym....lub też prościej, że zmuszone są korzystać z cudzego pomieszczenia, a właściwiej z cudzego czasopomieszczenia,

..te [mezo]rezonansy to nic innego jak pary quasi[cząstek], [sub]cząstek które nauka nazywa kwarkami i antykwarkami,... natomiast istotnymi w budowie struktur atomowych, w budowie powłok elektronowych są dwa typy rezonansów w postaci par kwarków i antykwarków:

a) ...pierwsza para, kwark dolny „d” i jego antykawark „d-„ co można
przedstawić prościej w postaci (+ : -)
b) ...druga, kwark górny „u” i jego antykwark „u-„ , czyli (++ ; --)

..a wracając do różnic miedzy protonem a kationem wodorowym:

1. ..to główną stanowi właśnie ten rezonas (+ ; -) przyczyniający się do budowy powłok elektronowych wodoru pomieszczjacy się poza jądrem [oraz korzystający z ziaren eteru przepompowywanego grawitacyjnie i antygrawitacyjnie przez jądro, czyli najczęściej przez proton], ..są i mniej istotne róznice,

2. .. gdy dodatkowo tego typu mezorezonase pomieszczają się:
a) bądź w protonie pomiędzy jego kwarkami lub też „pomieszczają” się
b) w samych kwarkach lub
c) tylko w jądrze pomiędzy protonem a neutronem,.w przypadkach izotopów wodoru)
..a te różne pomieszczanie sie mezorezonansów daje wielorakie efekty, które nauka różnie
nazywa, ..raz kolorami, raz dziwnością, raz powabem itp efektami. lub też nadaje im status [już] realnych i odrębnych bytów tj. obiektywizuje je do odrębnych bytów, obiektów tej rzeczywistości, ..choćby w postaci gluonów w czy innych subcząstek równie silnie oddziałujących
  • 0

#40

Ryba{_}Słońca.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu teoria eteru prościej wyjaśnia rzeczywistość chciałem się zapoznać z tą fizyką kwantową to nic nie zrozumiałem.
  • 0

#41

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po prostu teoria eteru prościej wyjaśnia rzeczywistość chciałem się zapoznać z tą fizyką kwantową to nic nie zrozumiałem.



...bo po prostu i po jasnemu rzeczywistośc jest bardzo prosta i jasna,... pod warunkiem, że się nie przemądrza oraz nie próbuje się pomijać czy też niby wyrzucić z niej, .. a napewno, wyrzucć z własnej świadomosci jakiegoś istotnego jej elementu,..potrzebnego nie tylko do prostego i jasnego jej zropzumienia,....bo wówczas faktycznie można w takiej okrojonej świadomości dojść do wnoosku, że ta nasza rzeczywistość jest strasznie trudną i skomplikowaną, ..i to tak bardzo, że aż absurdalną, ..ale ta absurdalna skoplikowaność postrzeganej rzeczywistosci jest wynikiem jedynie absurdalnego wyrzucenia ze swej swiadomosci istotnego elementu tej rzeczywistosci,..istotnego nie tylko do zrozumienia tej rzeczywistości,
..absurdalnie okrojone może tylko absurdalnie dostrzegać i absurdalnie postrzegać to co widzi, słyszy i czuje,..więc chciałoby sie rzec,..skończmy z absurdalnym !!!....
  • 0

#42

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vkali a może tak w skrócie uda Ci się powiedzieć co w naszym świecie zmieniła by Twoja teoria,czym były by i jak można by badać-obserwować cegiełki naszej materii.
A może udało by się przy jej pomocy rozwiązać zagadkę czasu,czasoprzestrzeni i wielowymiarowości,tylko
bez tych wiatraków i pomp... plizzz.
  • 0

#43

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vkali a może tak w skrócie uda Ci się powiedzieć co w naszym świecie zmieniła by Twoja teoria,czym były by i jak można by badać-obserwować cegiełki naszej materii.



...vkali z małej litery , jeżeli nie chcesz mnie urazić,..a odpowiadając na to pytanie moge jedynie powiedzieć nie wiem, bo to zależy od ludzkich oczekiwań do samych siebie i do otaczającego ich świata,.. ale mogę ci powiedzieć, co mi dała rzeczywistość eteru, …nie teoria eteru, a jego rzeczywistość, … ona wyprostowała i rozjaśniła mi umysł,.. . ona wyprostowała i rozjaśniła mi samego siebie oraz ona wyprostowała i rozjaśniła mi świat wokół mnie,...mogę nawet powiedzieć, ze rzeczywistość eteru wyprostowała i rozjaśniła mnie oraz mój świat, ..czy to jest dużo, czy mało?... sam oceń i wybierz co ci pasuje

A może udało by się przy jej pomocy rozwiązać zagadkę czasu,czasoprzestrzeni i wielowymiarowości, tylko bez tych wiatraków i pomp... plizzz.


…można za jego pomocą czy też przy jego pomocy prosto i jasno rozwiązać wszystkie zagadki, które dotychczas były ci tajemnicą, ..oraz rozwiązać wszystkie te, na które teraz tylko [po/z]dołasz postawić pytanie,…z gatunku choćby tych;....co było ci oraz jest nadal ci tajemnicą o/w czasie, czasoprzestrzemi lub o/w wielowymiarach?

..jeżeli mi je postawisz to podaj również parametry języka, w którym chcesz usłyszeć odpowiedź ode mnie, bo ..z fizykiem mogę rozmawiać po fizycznemu, …z chemikiem po chemicznemu,… z astronomem po astronomicznemu, …z astrologiem po astrologicznemu,… z biblistą po biblijnemu, ..z taoista, po taoistycznemu, ..z hindi, w hindi, ..z hunowcem po hunowcowemu,.. z gęstościowcem po gęstościowemu, ..z dążącym do oświeceń czy przyświeceń, po oświeceniowemu, ale bez przyświecania, ..osobiście, najpełniej, najprościej, najaśniej i oczywiście najłatwiej mi się rozmawia oraz najłatwiej jest mi opisywać naszą rzeczywistość oraz wszystko, co w niej jest i wszystko co, w niej się znajduje i dzieje,.. przy pomocy szóstek i ósemek, czyli splotów szóstkowych i ósemkowych, tj. splotów szóstkowych, otwartych zaczepnych i zadziornych oraz splotów ósemkowych zamkniętych i nie zaczepnych i nie zadziornych....a to dlatego, bo [już teraz] tak i w ten sposób [wpierw] widzę i czuję nasza rzeczywistość , …bo w taki sposób mi się ona [teraz najczęściej] imaginuje, gdy chcę rozeznać coś jej, w niej i przy jej pomocy,…..to jest [teraz] jak gdyby mój indywidualny i osobisty kod [dostępu] do rzeczywistości, …każdy może mieć inny i zapewne każdy ma ten inny,.. ten swój, w którym ją widzi, słyszy, czuje, pojmuje i rozumie.

…..co masz, na rzeczy.. do wiatraków i do dysków, .bo po prawdzie foton ma właśnie taki rotujący, pełny choć pofałdowany i zgarbowany dysk, ..czyniący z niego taki mały żyroskop,.. a rozmiary tego dysku, kształt i wielkość garbów oraz dołków na nim decydują, o tym jakim kolorem i jakim dźwiękiem foton objawia się oraz będzie się objawiać w tej rzeczywistości biegając sobie po falach eteru ze stała ‘c’ [w tej i dla tej rzeczywistości],
...a skrzydła wiatraka [masówek czy quasimasówek] to nic innego jak ten sam dysk fotonu, jedynie:
(1) albo podziurawiony, tj pozbawiony niektórych z fotonowych garbów, … górnych lub dolnych,..te dolne garby ktoś mógłby równie dobrze nazywać dolinami, dolinkami czy dołkami, a górne górami czy górkami,
(2) albo złożony na nowo z kawałków pozostałych z rozpadu fotonowych dysków w wiatraczna, tj. dziurawą, zaczepną i zagarniającą eter formę,. .czyli jest złożony z kilku fotonowych dołków i górek, lub też z samych dołków lub samych górek… i zależnie z jakich kawałków złożył swój wirujący dysk, jakie są w dołki i górki oraz jakie dziury ma wiatrak bo [już] nie pełny [fotonowy] dysk to taką cząstką masową lub quasimasową będzie się objawiać w rzeczywistości ten jej obiekt, posiadający taki a nie inny wiatrak, ..zaczepiający i z[a]garniający swoimi skrzydłami lub pod swe skrzydła tyle, a tyle eteru oraz tyle, a tyle innych mniejszych wiatraków jeśli wespół, w spółce z innymi wiatrakami zdołał rozbudować już wspólny wiatrak, na tyle duży by z[a]garnąc te mniejsze i słabsze.

..w tym miejscu dodam że foton od niektórych tych podstawowych wiatraków wyróżnia to iż on swój dysk pomieszcza w pełnym kwancie eteru, nie posiadająć zadnego, ..natomiast wiatraki zmuszone są [albo im się tylko tak wydaje?] jakby mieć i być, posiadać, pomieszczać się czy też wbudować się w połówki eteru w niepełny kwant, ..bo cały na ich dziurawe dyski jest zbyt dużym by mogły istnieć i działać w [eterze] tej rzeczywistości

….. tyle wystarczy w wiatrakowym, czy też wiatracznym języku, ..chcesz tę wiatraczną bajkę usłyszeć bardziej naukowo i bardziej fizycznie w słowach i kategoriach, którymi się ona posiłkuje i posługuje,..to zapraszam na www.eterofizyka.pl, tutaj ...pierwsze cząsktki masowe i kolejne strony
…tam w eseju dyski, górki i dołki fotonowych dysków oraz złożone z nich wiatraki są opisywane w bardziej przystępny sposób tj. przy pomocy fal, mas, ładunków, energii i pędów oraz pól tych mas,.. elektrostatycznych, grawitacyjnych itp. rozpiętych w eterze lub na eterze wokół nich, tj wokół [masowych lub quasimasowych] wiatraków
  • 0

#44

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

vkali
Sorry,ot takie przyzwyczajenie,pierwsze zdanie...
Nie przypuszczałem że możesz czegoś nie wiedzieć odnośnie rzeczywistości,którą preferujesz,ale jeśli zależy ona jedynie od oczekiwań,to faktycznie można doznać spełnienia - bo inaczej być nie może.

Pierwszy raz mam okazję rozmawiać z samym 'bogiem' ew. mesjaszem,bo pewnie tylko on(Ty) zna wszystkie tajemnice - jednak uważam,że świat bez tajemnic musi być strasznie nudny.
Nie znalazłem wśród wymienionych języka dzięki któremu mogli byśmy się porozumieć,bo od ideologii jest daleka droga do empirii,która dla Ciebie z tego co zdołałem wywnioskować... nie jest wymagana.

Być może i tak będzie,że przekraczając "c" znajdziemy się w innej rzeczywistości,która dla nas będzie "po prostu" innym czasem - tym który już był,ew. tym który dopiero nastanie,jednak jest to tylko domniemanie,a być może tego nawet by nie było,gdyby nie nauka,która -i tu chylę przed nią czoła- nie zawsze kieruje się odczuciami.
Nie wiem czy dobrze rozumiem,dlatego być może się mylę,ale Twoją ideologię można przedstawić skrótowo w postaci... i nastała jasność - pierwszy dzień (s)tworzenia..
  • 0

#45

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie przypuszczałem że możesz czegoś nie wiedzieć odnośnie rzeczywistości,którą preferujesz,ale jeśli zależy ona jedynie od oczekiwań,to faktycznie można doznać spełnienia - bo inaczej być nie może.
Pierwszy raz mam okazję rozmawiać z samym 'bogiem' ew. mesjaszem,bo pewnie tylko on(Ty) zna wszystkie tajemnice - jednak uważam,że świat bez tajemnic musi być strasznie nudny.
w postaci... i nastała jasność - pierwszy dzień (s)tworzenia..


..ulżyłeś sobie,..czyżby był w tobie brak oczekiwań?....a jeżeli je masz lub jeżeli ich nie masz to może raczej na nich się skup, a nie na oczekiwaniach innych,..boga również pozostaw w spokoju, nic złego ci nie zrobił,..skup się na sobie,
..."nastała się jasność....", to było tak bardzo dawno, że dla wielu jest ona jednie mglistym wspomieniem i już dawno nauczyli się bez niej obywać,...a jak jest u ciebie?..odpowiedz sobie, a nie mi.... i mind, na przyszłość daruj sobie takie wstawki frustrata,...ponadto mindmax lojalnie informuje,że wg mnie max mind nie jest w człowieku najważniejszym,..to ostatnie mówię by między nami było to jasnym

.. a jeżeli faktycznie chodzi tobie o empirię, mądre słowo, to wykrztuś z siebie, co konkretnie i podgadamy bez zbędnej zwłoki
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych