Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja na forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
166 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, tylko, że jest jeden problem - userzy, którzy się tak zachowują nie będą mieli możliwości oceniania, bo sami będą mieli fatalną reputację i system zablokuje im możliwość głosowania. A wartościowi userzy się do takiej wojny nie zniżą.

#17

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro tak to nabiera to wszystko sensu, może być ciekawie.

#18

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przedstawię pokrótce zasady (jeszcze się zmienią ;)

- można przekazać lub odjąć reputację danej osobie tylko raz na 14 dni
- można przekazać lub odjąć reputację tylko 3 razy dziennie
- w zależności od posiadanych punktów można dawać lub odejmować większe wartości reputacji

np. mając ponad 20pkt można przekazywać lub odejmować jednorazowo 5pkt

- reputacje mogą dawać lub odejmować tylko osoby z co najmniej 1 gwiazdką!

- w przypadku posiadania reputacji ujemnej, blokowana jest możliwość wypowiadania się na forum.



#19

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wątpliwości czy owy system będzie obiektywny i czy nie zrodzi niezdrowej rywalizacji wśród userów?
Miejmy nadzieję,że nie.Czas pokaże. :)



#20

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli tak ma być, to musimy się przygotować najpierw na okres chaosu, kiedy to wszyscy będą biegać i dawać albo zabierać reputację. Wtedy może (idąc dalej tym tokiem myślenia) wytworzy się grupa ludzi, który reputację będą mieli i będą mogli ją dawać, a grupa awanturników i dzieci neostrady takiej możliwości mieć nie będą. To by było niezłe.

#21

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taki pierwszy przesiew ? He he... czekajcie, muszę odwiedzić profil Pi3giego :devil: ... no dobra, żartowałem.

Niech każdy zachowuje się normalnie, a żadnego chaosu nie będzie.

#22

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co ktoś mi zrobi ujemną reputacje i co nie będę mógł pisać, głupie to :/ :wall: Yyy ja nie mam gwiazdki a dodałem kolesiowi już punkt :P ...

#23

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy się zniżą, czy nie, to pewnie się wkrótce okaże.
a mnie się pomysł również nie podoba. zła reputacja sprawić może otrzymanie bana, dobrze zrozumiałam?przecież są warny...
e, nie wiem, po co to potrzebne :P

#24

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niech każdy zachowuje się normalnie, a żadnego chaosu nie będzie.


Naprawdę myślisz że to jest możliwe? :) IMO to jest zdecydowanie NIEMOŻLIWE. Otwarte forum bez ludzi nienormalnych i noobów nie istnieje.

Ale już widząc te zasady co Eury nam pokazał już się mniej martwię. Chociaż ten zakaz pisania przy ujemnej reputacji nie jest dobrym rozwiązaniem - są przecież warny i bany, a można doprowadzić do sytuacji kiedy komuś się nie należało, a ma zakaz pisania. To danie możliwości wyjadaczowi chleba dawanie banów innym userom.

#25

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapewne dlatego, że system jeszcze jest stawiany i gdzie niegdzie mogą się trafić dziury. Wiesz, jeśli nie ma powodu to nikt ci nie wstawi - przecież nie ma tu aż takich typków.

Edit: to do postu Yorka.

#26 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz, jeśli nie ma powodu to nikt ci nie wstawi - przecież nie ma tu aż takich typków.

A ja mimo wszystko boję się, że można trafić na osobę, której poglądy będą skrajnie różnić się od np. moich. I wtedy reputacja na minusiku...
A patrząc na to ze strony bardziej "życiowej" to chyba na aż takich noobów się nie trafi...
BTW: Fenix, dzięki tobie zacząłem zaczynać zdania z wielkiej litery :D

#27

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proponowałbym, aby nie dawać reputacji za przeszłość, wiecie - prawo nie działa wstecz :) . Więc dla większego porządku przyznawajmy może reputację za zasługi od teraz.

#28

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie minęło kilka minut, a już mamy pierwszą kłopotliwą sytuację: Eurycide dostał minusa mimo, że zamysłem dającego było dać plusa. Gdyby teraz taki ktoś zrobił to osobie która nie ma punktów reputacji, tamta osoba pokrzywdzona nie mogła by nic napisać - tak wynika według zasad obecnego systemu :)

#29 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

I już się robi zamieszanie... Może by tak bardziej oddzielić o siebie oba przyciski? Jakoś szczególnie je wyróżnić? Albo nadawać plusy i minusy w profilu? Myślę, że jednak profil byłby najlepszy...
W końcu to dopiero początek zmian, więc jeszcze dużo można zmienić.

#30

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panowie, ale jak tu się można pomylić, obojętnie jaki przycisk pod avatarem naciśniecie to i tak otwiera się panel przyznawania reputacji - i tam na dole są wyraźne opcje do zaznazenia.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych