Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwijanie czakramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pellenor.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czakry znajdują się kolejno od dołu:
-Podstawy (położona między odbytnicą a genitaliami, otwiera się ku dołowi)
-Sakralna (dwa palce poniżej pępka)
-Splotu słonecznego (położona na szerokość trzech palców powyżej pępka)
-Serca (na środku klatki piersiowej)
-Gardła (położona między jamą gardła a krtanią <środek gardła>)
-Trzeciego oka (położona na szerokość palca nad nasadą nosa)
-Korony (czubek głowy, otwiera sie ku górze)

To tak po krótce ;) Poza tym są jeszcze czakry na dłoniach, stopach i chyba nawet na czubkach palców ale tego ostatniego nie jestem pewien^^
  • 0

#17

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest tego cała masa, ale głównymi są właśnie te 7, które wymieniłeś ;) Słyszałem gdzieś nawet, że ludzkie ciało posiada kilka tysięcy czakr. :D
  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz rację. Jest ich kilka tysięcy.
  • 0



#19

Szaman-x.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam dużo o czakrach, ale nie wiem jak dokładnie z nimi medytować, wy piszecie że jakoś chcecie je otworzyć jak to się robi. Możecie napisać dokładnie jakmedować z czakrami i czy można naraz ze wszystkimi czy trzeba od dołu.
  • 0

#20

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No możesz zacząć od którego tak naprawdę chcesz. Nie możesz jednak zapomnieć o innych czakramach i skupić się tylko na jednym.

Usiądź, bądź połóż się gdzieś, tak by ci było wygodnie. Zamknij oczy i wyobrażaj sobie, że np. na czole masz zamknięte oko (czakra trzeciego oka), wyobraź sobie, że się otwiera, a przez nie do twego ciała zaczynają wchodzić niebieskie strużki. Te strużki to energia. Możesz robić tak z każdym czakramem, np. wyobrażając sobie każdy jak zamknięty kwiat. Pamiętaj, że musisz być przy tym zrelaksowany i nic nie może ci przeszkadzać.
  • 0



#21

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co daje rozwijanie czakramów?
  • 0

#22

MKB.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, najważniejszym jest trwać myślami przy rozwoju czakramów... Po 2, oczyszczać się codziennie, jeżeli nie codziennie, to raz na tydzień, rzadziej lepiej nie (nie biorę pod uwagę wyższych "stanów" )...

Postępuj tak jak sam to napisałeś lub:

Wizualizuj sobie że na Ciebie "rozlewa" się czyste światło, czysta miłość, i wpływa po kolei do Twoich czakramów, jeżeli już owa substancja dotrze do czakramów, wyobrażaj sobie że są One pełne światłości, promieniujące miłością...

Musisz poczuć że One się rozwijają, musisz myśleć o ich rozwoju... Rozumiesz tak?

Pozdrawiam
  • 0

#23

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałam gdzieś, że dokładniej 88 tysięcy :P Ale podstaw ma 7

Co do trzeciego oka, mam problemy z tym.

Wg mnie: Każdy ma swój sposób rozwijania czakr, najlepiej ci intuicja podpowie. Takie jest moje zdanie.
  • 0

#24

Mily.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czakry otwiera sie po kolei od podstawy aż do korony i nie przerywa sie w połowie bo np mnie zawsze bolało tam gdzie przerwałem przez kilka minut.Każda czakra jest brama do następnej dlatego nie można używać zdolności parapsychicznych jeśli sie niema bardzo dobrych czakr pod czakra 3 oka.Czakry odpowiadają za to jacy jesteśmy psychicznie i fizycznie.Czakr sie nie zamyka.Czakry powinny być jak najbardziej otwarte i nie zakłócone w przesyłaniu energii do wyższych czakr.Energia powinna być czysta tak samo jak czakry i medytacja z czakrami jak tez i bez pobudza czakry w mniejszym czy większym stopniu.W traktacie o projekcji astralnej jest medytacja czakr i 1 bardzo fajne ćwiczenie oczyszczania umysłu.Jak ktoś chce może jeszcze zastosować medytacje ruchowa jak ktoś nie lubi siedzieć.Jest jeszcze taka medytacja które polega na tym żeby usiąść skoncentrować sie na każdej czakry od 1 do 7 i oddychając koncentrować sie na punkcie gdzie jest czakra.Mogę wytłumaczyć skąd te różne ściski,bule,igiełki,poczucie ze sie energia"przeciska" przez ciało jeśli sobie ktoś życzy.
  • 0

#25

Annn.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak w powyzszym poscie - czytalam ze czakry trzeba rozwijac po kolei i nie mozna przeneisc sie od razu do wybranej.  Tzn mozna ale zakloca sie wowczas energetyke i moga powstac pewnego rodzaju ciezkie do opanowania zjawiska.

Nie wiem czy one powinny zostawac otwarte jak wyzej napisal Mily, raczej jest to niebezpieczne nawet. Ale nie wiem tego na 100%

Slyszalam tez o metodzie zawijania /zakrecania czakr. Podobno jest to wazne by je oczyscic i naladowac no i zabezpieczyc sie przed ewentualnymi niepozadanymi atakami lub zjawiskami.


  • 0

#26

filip369.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co polecacie poczytać komuś, kto zainteresował się dopiero tematem?


  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten polecam

http://www.racjonali...l/kk.php/s,2723
  • 1



#28

chmur0n.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbezpieczniejsza i chyba najbardziej skuteczna metoda z autopsji to rozwijanie wg. tych dłoni, gdy prawidłowo otwierasz 1st czakre (czakre korzenia) to będziesz wiedział co robić z resztą czakr, ja jeszcze stymulowałem je (gdzieś wyczytałem albo sam na to wpadłem ew. mi się przyśniło) że na czakrze korzenia wyobrażałem sobie ruch konia + dźwięk kopyt, czakre sakralną obejmował spokojny o los Anioł, manipurę (3rd czakrę) reprezentował tygrys i jego ryk, sercową reprezentował orzeł i reszta to już eter, indygo, lotos, przez jakiś czas fajnie się czułem stymulując w/w postaciami, ale powróciłem do starej metody czyli "rozrywanie ciastek" c:


  • 0

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale powróciłem do starej metody czyli "rozrywanie ciastek" c:

 

 

Możesz rozwinąć? co to znaczy "rozrywanie ciastek" - pierwszy raz słyszę o takiej metodzie.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych