Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwijanie czakramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

SeaDog.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, temat ten był już parę razy poruszany, ale chciałbym się dowiedzieć najistotniejszych
informacji na temat rozwijania czakramów.


Jak prawidłowo rozwijać czakry?


Robert Bruce opisuje, by najpierw zacząć od czakry podstawy. Wznieść do niej energię od stóp
i otworzyć ją wyobrażonymi rękami. Później przez czakrę podstawy wznieść energię do czakry
sakralnej, otworzyć ją i znowu począwszy od czakry podstawy przez czakrę sakralną aż do
czakry korony przez każdy wcześniejszy punkt energetyczny wznosić energię i otwierać go.

Gdzie indziej wyczytałem, aby wsłuchiwać się w odpowiednią tonację dźwięku dla danej czakry.

Jeszcze gdzie indziej by pomyśleć o czakrze, którą chce się uaktywnić, że jest to kwiat, który
się otwiera a następnie promieniuje z niego tak jakby poświata, energia...

Teraz moje pytanie brzmi, czy można skupić się od razu na jakiejś czakrze, np. o trzecim oku,
gdy chce się je pobudzić do działania. Czy można sobie wyobrazić, że wchłaniane powietrze
przechodzi właśnie przez nie i tak jakby ta czakra rośnie, czy tj. opisuje Bruce zacząć od czakry
podstawy itd?

Jak ma wyglądać rozwijanie czakramów. Wyobrażenie, że wdycham powietrze i wypełnia ono
jednocześnie każdą czakrę, czy każda ma wchłaniać powietrze osobno?

Relaksuję się i mam się skupić na trzecim oku, gdy chcę widzieć aury, czy żeby dojść do Adi
muszę najpierw rozwinąć wcześniejsze czakry, czy tj. opisuje to Bruce, każdą otwierać po kolei?

Jak ma wyglądać prawidłowa praca z czakrami?

Mam nadzieję, że dość jasno to wszystko opisałem :)

Pozdrawiam.
  • 0

#2

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Pytasz i odpowiadasz, o co Ci chodzi. Skoro wiesz.
  • 0

#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To taka forma stylistyczna - tak zwane pytanie retoryczne :D
  • 0

#4

PHANTOM.
  • Postów: 92
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrobiłem tak jak pisałeś ( z tym 3 okiem ) i mi obraz zaczął wirować, a nie to wczorajsza wódka. Nie, nie żartuję, ale naprawdę mi obraz się kręcił.
  • 0

#5

SeaDog.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

metody11 mniej więcej wiem jak pracować z czakrami, bo jak każdą otwierałem to czułem różne naciski,
pulsacje itd. na poszczególnych czakrach. W internecie można się spotkać z masą różnych metod.
Chcę się dowiedzieć jak konkretnie z nimi pracować. Jak je najlepiej rozwijać, uaktywnić i na czym to
dokładnie polega. Po jakim czasie mogę np. zobaczyć aurę, jak najlepiej rozwinąć trzecie oko?
i tu moje pytanie, żeby rozwinąć trzecie oko, to czy muszę najpierw otworzyć czakrę podstawy, czy mogę
od razu zacząć właśnie od czakry Adi (trzecie oko)? Jak sobie wyobrażać stymulację z czakrami?
Jaka jest Twoja sugestia?
  • 0

#6 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

jeśli ktoś byłby na tyle miły i podał mi link do artykułu/strony dotyczącego stymulacji czakr (chociaż podstawy), to byłbym wdzięczny. trudno znaleźć kompetentne źródło informacji...

Po jakim czasie mogę np. zobaczyć aurę, jak najlepiej rozwinąć trzecie oko?

pierwsze słyszę, jakoby rozwinięcie trzeciego oka wpływało na widzenie aury... myślałem, że do tego wystarczy praca z energią i trochę ćwiczeń...
  • 0

#7

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pierwsze słyszę, jakoby rozwinięcie trzeciego oka wpływało na widzenie aury... myślałem, że do tego wystarczy praca z energią i trochę ćwiczeń...

To właśnie trzecie oko wpływa na percepcję otaczającego świata...jak zresztą sama nazwa wskazuje jest to oko.
Sam kiedyś to praktykowałem i wiem, że rozwijanie tej chakry jet najważniejsze w tym...
  • 0

#8

SeaDog.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzecie oko odpowiedzialne jest ogólnie za percepcje pozazmysłową. Jak ma się dobrze rozwiniętą tą czakrę
to można widzieć aury, róże byty, czytać w myślach itd.

Jeszcze raz zadam pytanie, jak zacząć pracę z energiami. Czy można od razu przejść do szóstej czakry,
czy najpierw przed przystąpieniem do rozwoju szóstej czakry powinienem dobrze rozwinąć i otworzyć
wszystkie pozostałe? Jak ma wyglądać ta cała stymulacja?

Wczoraj się położyłem, rozluźniłem i wyobraziłem sobie, że przeciągam energię od stóp do czakry podstawy
i ją otwieram, powtórzyłem to siedmiokrotnie. Potem wyobraziłem sobie, że z tej czakry promieniuje ostre
czerwone światło i przy każdym wdechu ona rośnie. Później oczywiście ją zamknąłem. Zamykałem ją do
momentu, aż przestałem czuć minimalne gniecenie. Czy według Was to jest dobra stymulacja tej czakry?
  • 0

#9

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moze tu znajdziesz odpowiedz:

http://www.astraldyn...a...ain&aid=202


  • 0

#10

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat jest o rozwijaniu czakramów,ale zapewne bardziej prawidłowe byłoby pisanie o

równoważeniu czakramów.

Czy o to chodzi w tym temacie?
  • 0

#11

SeaDog.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pazuzu chyba się już dowiedziałem. Byłem na tej stronie, ale akurat nie w tym dziale.
Wychodzi na to, że nie można od razu przechodzić do czakry czołowej, mogą wystąpić pewne zaburzenia
w ciele energetycznym. Najpierw trzeba dobrze rozwinąć pozostałe czakry. No dobrze, ale kiedy będę wiedział,
że dobrze je rozwinąłem :> Skupić się tylko na czakrze podstawy, a reszta sama będzie się rozwijać?

Na niektórych stronach wyczytałem, że do rozwoju każdej czakry służy odpowiedni kolor, dźwięk, kształt.
Chciałbym jednak użyć tradycyjnej metody - medytacji. Robię to w ten sposób, że wygodnie się kładę,
przeciągam energię od stóp aż do czakry podstawy, otwieram ją i powtarzam to siedmiokrotnie...
Kto czytał traktat o projekcji astralnej Roberta Bruce`a wie co robię dalej. Muszę przyznać, że strasznie
długo to wszystko trwa, aż dojdę do czakry korony. A gdy już do niej dojdę to, co mam dalej robić?
Po prostu leżeć, skupiać się na odczuciach w czakrach czy sobie wizualizować, że przez nie oddycham?

Gdy czuję gniecenie w czakrze podstawy, pulsowanie czakry śledziony, wibracje w trzecim oku itd. czy w tym
momencie rozwijam swoje ośrodki energetyczne?

Jak wy rozwijacie swoje czakry? Proszę o najlepsze metody. W necie jest ich dużo, a to co podał Bruce, to
służy tylko do projekcji. Tak mi się wydaje.

Jak możecie, to odpowiedzcie również na post-a angelo.
  • 0

#12

Pellenor.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czakry...W miejscu czakr wyobrażam sobie stożki które kręcą sie w prawo...To najlepsze ćwiczenie, ale ponoć dobrym sposobem jest też wyobrażanie sobie czakr jako kwaty lotosu które rozkwitają :) Nie wiedziałem że jak sie otwiera tylko jedną czakrę to są zaburzenia w ciele energetycznym :o Kurde....Tyle czasu już otwieram czakrę trzeciego oka a nic mi nie jest...Według mnie można pracować naraz tylko z jedna czakrą i nie angażować reszty jeśli nie jest nam potrzeba dużo energii...Gdyby nie to że ćwiczyłęm tylko trzecie oko to pewnie nie za wiele bym teraz widział i potrafił :) Spróbujcie sami :)
  • 0

#13

Kierku.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy to prawda za pomaca trzeciego oka mozna czytac w myslach ?? i gdzie sa te czakry?? za co odpowiadaja poszczegolne?

Czakry...W miejscu czakr wyobrażam sobie stożki które kręcą sie w prawo...



Gdzie sa czakry?
  • 0

#14

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czakry są w ziemi i poprzez skupienie się można je z tamtąd wyciągnąć. Na początku ma sie w nogach a potem w winiku dalszych ćwiczeń przechądzą one do mózu. Na proste doswiadzczenia masz wystarczającą ilość czakrów, ale jesli chcesz robić coś większego jak np.otworzenie 3 oka to zdecydowanie za mało :)
Poczytaj sobie o tym w ,,aktacie o projekcji astralnej''.
  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zyzio - Ziemia posiada czakramy. Są to Jej czakramy.
My ludzie również je posiadamy.
Nasze czkramy możemy uaktywnić, pobudzić. Możemy osiągnąć to również jeżeli zajmiemy się także przepływem energii w merydianach.
Czakramy możemy porównać do wiru. Możemy odczuć jego wibrację i temperaturę. Przy większej wprawie kierunek przepływu energii.
Oczywiście pobieramy energię z ziemi.
Zachęcam cię do literatury na ten temat zanim będziesz wyjaśniał komuś jeszcze coś :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych