Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Probe" - Tajemniczy Obiekt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
229 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zajmuje się grafiką i troszkę się na tym znam. Dodam tylko że fotomontaż bardzo dobrze wyszedłe ALE - i tu powstaje to ale, jeśli się przyjrzycie to kontrast barw tego obiektu jest zupełnie inny od kontrastu okolicznych drzew, i nie wynika to bynajmniej z różnic odległości.
Po prostu na niektórych zdjęciach z przybliżenia ta różnica jest doskonale widoczna, dlatego sądzę że to fake.

Dodam że fake został zdradzony w ostatnim zdjęciu, pierwsze zdjęcia są dobre, ale to ostatnie zdradza. Popatrzcie na oświetlenie, z której strony oświetlone są drzewa a potem popatrzcie na ten OBIEKT, czy widać aby był oświetlony ?
  • 0

#17

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie tylko zastanawia jedno. O ile to fake, to ktoś z takimi możliwościami mógłby zrobić naprawdę znakomity fotomontaż z klasycznym spodkiem. To, że "wymyślił" taki kształt, dodał jakieś napisy czy symbole (co jak co, ale symbole raczej nie są i nigdy nie były charakterystycznym elementem UFO) nie dodaje mu wiarygodności.

Druga sprawa to opis. Trochę pobieżny, mało szczegółowy, krótki, brak lokalizacji, daty, brak opisu sprzętu jakim zrobiono zdjęcie itd. To również nie dodaje wiarygodności. Jeśli ktoś zadał sobie trud stworzenia tych zdjęć, to logiczne jest, że powinien oprawić to wszystko w ładną wiarygodną otoczkę.

Serwis Coast to Coast też nie należy do "najpopularniejszych" w sieci.
  • 0



#18

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jednakże jak się uda to facet trafi na listę podziękowań w STHorizon 01x00 :) . Jeśli to fake to szacunek dla autora, naprawdę świetna robota - jeśli zdjęcia są prawdziwe - no to faktycznie, gdzie data ? Osobiście bym nie obcinał jej.
  • 0

#19

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zdjęcia bardzo ciekawe! ale drugie i ostatnie wyglądają jak zrobione na komputerze. reszta wygląda jak modele lub prawdziwy obiekt. bardzo dziwna sprawa. ciekawe do czego służył ten pojazd jeśli był prawdziwy
  • 0

#20

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FAKE - Dowód??

Spójrzcie na ostatnie zdjęcie na prawej "ściance" między "płatami" (Skrzydłami??) wiadć prześwitujące niebo, czego nie można zauważyc na pozostałych zdjęciach
  • 0

#21

Fallriv.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fake, pewnie tak, bo nieczesto sie takie kaski trafiaja:)
Gratulacje wyobrazni dla autora, bo model fachowo wyszedl...

No, ale jesli to prawdziwy obiekt, to niepowiedziane, ze bez zalogowy. Mozliwe, ze to tylko kawalek wiekszego statku, ktory jest dla nas nie widoczny (moze byc ogromny;>)

Tak czy siak, jedno z ciekawszych fotek;)
  • 0

#22

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dość ciekawe zdjęcia, sam przyglądałem się znakom i nie wyglądają na ziemskie.

A co to za problem wymyslić znaki tak, aby nie przypominały dotychczas znane nam wzory ? Wg. mnie znaki nie są miarodajną metodą oceny.
  • 0

#23

swistak22.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ładne ładne :D

mi to bardziej przypomina te międzywymiarowe bramy do podróży w serialach sf niż tradycyjne ufo.

ciekawią mnie te pręty skierowane do góry? (antena? no bo skoro sonda to musi gdzies wysyłąc sygnał ;D)
a sama konstrukcja też jest bardzo interesująca, bo nie jest symetryczna :o

no i jeszcze opcja że to faktycznie ufo któremu nawalił system maskowania ;)

jeśli fake to ładnie zrobiony, a przy okazji... czy nie w kwietniu miało dojść do ujawnienia się tych, o tam z kosmosu? (przepowiednie ;p )
  • 0

#24

watchman.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia (nawet to z komórki) mają znacznik, że pochodzą z photoshopa. Temu panu już podziękujemy.
Jeśli się publikuje fotki ufo, to powinny to być oryginalne fotki pobrane z aparatu bez żadnej obróbki w programach graficznych, bo t w tym momencie nie można W ŻADEN sposób zaufać, w to co widać.

Z czepialstwa:
Powrót po kilku dniach w to samo miejsce ... jakby to było oczywiste, że UFO tam wróci? Brakuje mi tu logiki.
  • 0

#25

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No koncepcja statku/sondy fajna i te ujęcia ładnie to wyszło, ale nie róbmy jaj - jak by to miało za przeproszeniem latać w takiej gęstej atmosferze jak nasza , powyżej 200 km/h to by mu te pręty i skrzydełka z korpusu powylatywały - nonsens.

Co nie zmienia faktu że model fajny ta asymetryka dodaje uroku :)
  • 0

#26

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Data i czas modyfikacji pliku: 2007:05:06 17:18:22
Oprogramowanie: Adobe Photoshop Elements 2.0

swierze fotki ;]
  • 0

#27

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, co tu powiedzieć na ten temat...
W zasadzie, to fotki są troche "sztuczne" ale również bardzo dokładne..., szkoda, ze ten ktoś nie załadował oryginalncyh zdjęc z danymi exif(choć i te można także sfałszować...)
Ale z drugiej strony, to kiedyś widziałeś świetnie wymodelowane samoloty, samochody itp, ktore wydawaly sie byc prawdziwe...
Ja powiem jedno, wierzyłem i zawsze będę wierzyć, że nie jesteśmy sami we wszechświecie...
I bardzo bym się cieszył...jeżeli zdjęcie było by prawdziwe i nie przedstawiało by fake(oczywiscie nie sądzę, że to fake ale zawsze jest to "ale")
Pozdrawiam
  • 0



#28

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te fotki z aparatu wyglądają nieco jak kadry z jakiegoś filmu SF :)
Choć ja nie jestem pewien czy to fake'i. W końcu nikt nie wie jak mogą wyglądać prawdziwe pojazdy z poza naszej planety, więc gdybanie o kształcie i przeznaczeniu jest chyba bezcelowe...
Może się pojawią jakieś nowe informacje związane z tym obiektem?
  • 0



#29

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faajne zdjęcia ale i ja uwazam że to fake (oryginalny jestem :P )
Wogóle fajny model statku, bo prawde mówiąc znudziły mnie już te wszelakie spodki :D

Moim zdaniem: Bardzo ładny (aż za ładny) Fake :]
  • 0

#30

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kilkanaście minut w Photoshopie, trochę umiejętności. Zbyt piękne jest to wszystko jak na coś prawdziwego. Przez tyle lat jakieś małe kropki na niebie a tutaj nieruchomy obiekt pozujący do zdjęć...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych