Skocz do zawartości


Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu: przelot Apollo 20


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UPDATE: Wstawiłem film z polskimi napisami


Najpierw najważniejsze: oficjalnie nie było misji Apollo 20. Została ona anulowana, krótko po tym, jak pierwszy Amerykanin postawił stopę na powierzchni księżyca.

4 stycznia 1970 roku, NASA ogłosiła, że Apollo 20 anulowano, ponieważ rakieta Saturn V, była potrzebna przy stacji Skylab, a korporacja dysponowała tylko 15 takimi rakietami.
Jednak, ja wierzę w wersję oficjalną i tą nieoficjalną. Rząd USA chciał w pełni wykorzystać potencjał inwestorów, dlatego też, opinia publiczna była niedoinformowana.

Publika dostała to, za co zapłaciła. Widzieli historyczne lądowanie, i te samą głupią misję, z astronautami skaczącymi po powierzchni i jeżdżącymi księżycowym buggy. Dla publiczności, tylko to się liczyło.

Powiedzmy więc, że film jest prawdziwy, przedstawia on zbliżanie się do księżyca, w celu lądowania, pod statkiem widać drugi, obcy statek. Kamera automatycznie ustawiła jakość obrazu, ukazując coś, co wygląda jak starożytny statek Obcych.

Dołączona grafika


Jest kilka niejasności. Jak na przykład, dlaczego nikt nic nie mówi? W jaki sposób załoga może okrążać statek?
Znakomite nagranie, trudne do podrobienia, jeśli to jest to, o czym myślę.

John

AlienGrey
Dla: www.paranormalne.pl
Na podstawie: ufo.whipnet.org

Tekst po angielsku:

Vandenberg twenty. Tiros are good sound is one live
twenty Vandenberg, sound is two five
I'v feed is five five
Vandenberg twenty, i fix the cam... on the .... bar
Vandenberg twenty, we passed over Tsiolkovsky and we are over Fermi now
Vandenberg twenty, Delporte is visible with it's Y shaped central peak
and belew os Lutke on the left lower side
Izsak whould be visible begind the lem thristers, for a few seconds
Izsak is visible on the upper left side of the window, i put the cam off the T bar the
Twenty bar denberg, set the aperture to one point eight
Vandenberg Twenty, roger i'm focusing on telephoto lens now
Twenty Vandenberg, which is the magazin used one point eight
Vandenberg Twenty, alexei is taking some metrix shots with me hasselblad frame count is 1019
Vandenberg Twenty, we have a fantastic view over the ship the lens are stuck on the windows i hope you...
Vandenberg Twenty, i'm ready to transmit the marks for the CSM DSKY
GO
Vandenberg Twenty, nose is one seven point three South one one seven point six two East
cockpit is one seven point two five South one one seven point six two East
the base is one seven point two zero South one one seven point six two East and the base is burried
we can see meteor impacts on the body, the surface is crusted and covered with some dust, it's huge
in the shadow below the ship we can see something like a landing gear ..... three parts .... barrels
on the landing site, there are many pieces of metal, shiny parts look like gold or mylar
the ship is in bad condition. is must be here .... Bilions of years
..... "landing site" .....
Vandenberg Twenty the shop will be out of view it should be hidden behinds the porch



Tekst po polsku (mniej więcej):

Vandenberg twenty. Nowicjusze mają się dobrze
twenty Vandenberg, dźwięk jest 2 5
Poprawiłem do 5 5
Vandenberg twenty, naprawiłem kamerę... na .... oknie
Vandenberg twenty, przelatujemy nad Tsiolkovsky, jesteśmy teraz nad Fermi
Vandenberg twenty, Delporte jest widoczny, wraz z jego kształtem litery Y po środku
pod nami jest Lutke, na dole po lewej
Izsak powinien być zaraz widoczny za lem thristers[nie wiem co to..], za parę sekund
Izsak jest widoczny, na górze po lewej, zdjąłem kamerę z siatki T
Twenty bar denberg, ustawiam aparaturę na 1.8
Vandenberg Twenty, zrozumiałem, ustawiam ostrość teleobiektywu
Twenty Vandenberg, który magazyn użyty jest na 1.8
Vandenberg Twenty, alexei mówi coś o matrycach, przy których hasselblad jest na 1019 kratce
Vandenberg Twenty, mamy wspaniały widok z za okna, mam nadzieje, że...
Vandenberg Twenty, jestem gotowy do nadawania znaków dla CSM DSKY
START
Vandenberg Twenty, nos jest na 17.3 Południe 117.62 Wschód
kokpit jest na 17.25 Południe i 117.62 Wschód
baza jest na 17.20 Południe 117.62 Wschód i jest zasypana
nie widzimy tu efektu uderzenia meteorytu, powierzchnia jest twarda i pokryta pyłem, jest wielki
na cieniu statku widzimy coś w rodzaju podwozia ..... trzy części .... dużo
w koło jest mnóstwo metalowych odłamków, błyszczą, wyglądają jak złoto albo folia
statek nie wygląda dobrze. musiał leżeć tu .... miliardy lat
..... "miejsce lądowania" .....
Vandenberg Twenty za chwilę stracimy statek z widoku, ktoś powinien go ukryć
  • 0



#2

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

od 2:47 się zaczyna, ale nie kupuje tego bo jakieś pierdoły zasłaniają obraz a powinien być czysty jak łza, jak dla mnie wyglada to zbyt sztucznie i maczał w tym palce jakiś dobry grafik :]
  • 0

#3

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raczej fake, przeczytalem kilka anglojezycznych "fachowych" forow na ktorych film tez sie pojawil i w 99% ludzie dyskredytuja ten film ze wzgledu na wiele faktow. Poza tym film niewiadomo dlaczego nie ma dzwieku
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej fake, przeczytalem kilka anglojezycznych "fachowych" forow na ktorych film tez sie pojawil i w 99% ludzie dyskredytuja ten film ze wzgledu na wiele faktow.

Podałbyś te fakty jak możesz. Wg mnie też jest to fake, ale nie jestem w stanie tego niczym poprzeć, więc jest to bezwartościowa opinia. Po prostu takie wrażenie na mnie robi ten film. Dlatego chętnie się dowiem jak można wytłumaczyć ew. fałszerstwo.
  • 0

#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem film jest prawdziwy.
Owszem jest kilka elementów,które mogą obalać autentyczność filmu(brak dźwięku,niewyraźny obraz) ale myślę,że to co sfilmowała kamera jest rzeczywiście obcym statkiem.
  • 0



#6

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film składa się z dwóch części. W pierwszej mamy pokazane statyczne oryginalne zdjęcie Księżyca, filmowane ze statywu kamerą przesuwającą sie statycznie po planie zdjęcia. W porównaniu z "tempem" autentycznych filmów z programu Apollo, jest to nieudolne, zbyt powolne naśladownictwo. Druga część tego ewidentnego fake to obraz jakiegoś modelu na tle planu, nagranego w piaskownicy. Funkcja audio zdjęta zapewne z oryginalnych fragmentów ciszy radiowej bez dialogów, nie ma tu żadnego znaczenia. Jednym słowem, kolejny przykład tworzenia fikcji. A nóż ktoś da się nabrać.
  • 1



#7

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trudno mi powiedzieć, czy to fake czy nie. Wygląda autentycznie, ale równie dobrze mógł się za to zabrać naprawdę dobry koleś z dużą ilością wolnego czasu i zapałem. W dzisiejszych czasach niestety trudno ocenić, czy coś jest autentyczne jeśli zabierze się za to dobry fake-owiec. Byłoby fajnie jakby film był prawdziwy, chociaż to mało prawdopodobne :)
  • 0

#8

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podałbyś te fakty jak możesz.


Generalnie mowi sie o tym co napisal Dager, ze to miks autentycznych ujec z misji Apollo z jakimis kreconymi w piaskownicy. Poza tym misja Apollo 20 w ogole nie doszla do skutku i jesli mialaby byc tajna to start takiego statku raczej trudno by bylo ukryc przed opinia publiczna. Czlonkowie zalogi kontaktuja z Vandenberg, ktore jest miejscem startow rakiet a nie centrum dowodzenia. Poza tym startujac z Vandenberg na pewno nie trafiloby sie na Ksiezyc (tak pisza, ja sie na tym nie znam). Jest jeszcze duzo wypowiedzi na temat ustawienia kamery, tego podzielnika po lewej ale uzywaja jakichs skrotow, ktorych nie znam :D W kazdym razie ustawienie kamery nijak sie ma do ustawienia w oryginalnych statkach

To link to jednego z forow:
http://apollohoax.pr...g...2817&page=1
  • 0

#9

Byrtex13.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

spójrzcie w czasie 2:51 kiedy w prawym dolnym rogu widać skałe, która wygląda jak czaszka :o
  • 0

#10

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli to prawdziwy statek (oraz prawdziwy film) to wspolczoje zalodze tgo statku..moim zdaniem jest to kolejny procent w dowodzie na istnienie obcych cywilizacji, ale widocznie Im coś poszło nie tak i sie rozbili na księżycu ,

wystarczy oglądnąć kadłub tego statku, jest potrzaskany i są slady ze dlugo musial ryć w glebe nim sie zatrzymał.
  • 0

#11

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie tam owy film nie przekonuje...
Początek niby ok... widać jakiś przelot nad Księżycem... potem jak zwykle jakiś błysk... i już przejście do konkretnego momentu ze "statkiem". Może gdyby było to nagrane jako jedna solidna całość... może wtedy wyglądałoby lepiej. Później gdy już rzekomy "statek" jest widoczny... widok jakby okrążał pojazd (rozumiem, że to miało być nagrywane z lądownika, który sobie "dryfował" nad pow. Moona?) ... i po chwili znów wraca w miejsce gdzie zaczynał nagrywanie... tzn. że owy lądownik tak leciał ? W jedną i potem stop i powrót...(dziwne) :P Sam moment zbliżeń i nagrywania statku wygląda jak kamerowanie czegoś zwykłą kamerą = czyli coś jak ta teoria z piaskownicą ;)
  • 0



#12

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dodałem do artykułu film z polskimi napisami.
  • 0



#13

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A najlpeszy jest tekst "on tu musial leżeć....miliardy lat!" Nie wiadomo czy miliardy lat istnieje sam księżyc. Tandetny miks- a jaka wspaniala jakość w części fake'owej.
  • 0



#14

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno mi się wypowiedzieć czy to fake, czy też nie. Przy rozpatrywaniu tego faktu trzeba pamiętać, że to co oglądamy powinno przypominać możliwości techniczne sprzed 37 lat temu. To duży okres czasu.
Jeżeli by to był fake, to czy ktoś idąc za ciosem, nie podłożyłby zamiast statku podobnego bardziej do wodnego, jakiś rodzaj talerza latającego?
  • 0

#15

Leshni@K.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewna nieudolność w nagrywaniu może wynikać z mocnego zoomu...

jak dla mnie 50% fake / 50% autentyczny...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych