Skocz do zawartości
Zdjęcie

Whitley Strieber - Mówi Prawdę


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Whitley Strieber - Mówi Prawdę
Testy wskazują na to, że W. Strieber doświadczył spotkania z przedstawicielami obcej cywilizacjiDołączona grafika
Whitley Strieber


Od pierwszych miesięcy, które upłynęły po tym jak Whitley Strieber opublikował swoją książkę "Wspólnota(*)", aż do roku 1999, autor i osoba, która doświadczyła rzekomego kontaktu z obcą cywilizacją, poddawany był rozlicznym testom - medycznym, psychologicznym i na prawdomówność. Podsumowanie wieloletnich badań, opinie niezależnych specjalistów, raporty medyczne i psychologiczne, a także testy przeprowadzone na wykrywaczu kłamstw, mówią tylko jedno: Whitley Strieber mówi prawdę.

(*) Wspólnota jest zapisem osobistych przeżyć autora - jego kontaktu z UFO. Whitley Strieber, wraz z rodziną spędzał bożonarodzeniowe święta w górach. 26 grudnia 1985 zmęczony jazdą na nartach wcześnie położył sie spać. Gdy obudził się kilka godzin później, był już innym człowiekiem. Tak zaczyna się jedna z najdziwniejszych opowieści, historia człowieka, który - jak twierdzi - naprawdę zetknął się z pozaziemskimi istotami.

Dołączona grafika
Książka "Wspólnota" stała się światowym bestsellerem


Poniżej znajduje się tylko mały fragment oficjalnych dokumentów, które świadczą na korzyść Striebera. Z dokumentów dowiadujemy się, że autor książki "Wspólnota", w momencie doświadczeń opisanych w książce, nie cierpiał na żadne zaburzenia fizyczne lub psychiczne, a opisując swoje przeżycia nie kłamał.

Testy włączając w to EEG, MRI zostały przeprowadzone w latach 1986 i 1987. W latach tych przeprowadzone zostały także testy na wariografie - czyli na tzw. wykrywaczu kłamstw. Wynik testów był negatywny - Strieber nie kłamał. Testy przeprowadzono w Nowym Jorku i Londynie, a analizy psychologiczne przeprowadzane były przez niezależnych specjalistów. Najnowsze testy wykonano w styczniu 1999 roku.

Serwis Paranormalne.pl prezentuje oficjalne dokumenty, które zostały opublikowane po raz pierwszy w serwisie unknowncountry.com.


Raport 1. Test TLE wykonany w grudniu 1986 roku. TLE - Temporal Lobe Epilepsy, jest schorzeniem wywołującym żywe halucynacje, chorobą, która bez wątpienia mogła odpowiadać za przeżycia W. Striebera. Test wykazał brak dowodów na istnienie tego schorzenia. Wobec W. Striebera zastosowano bardzo agresywną terapię, uznając już na wstępie, że ten 42 letni pacjent od wielu lat cierpi na halucynacje. Wyniki prezentujemy poniżej.

Dołączona grafikaRaport 2. Test MRI (Magnetyczny rezonans jądrowy) wykonany w marcu 1988 roku. Rezonans magnetyczny jest badaniem pozwalającym na obrazowanie wnętrza ciała. Skaner wykonuje zdjęcia ludzkiego ciała na podstawie naturalnych właściwości magnetycznych. Zdjęcia są wykonywane podczas, gdy pacjent leży na ruchomym łóżku. Wobec W. Striebera zastosowano badanie MRI mózgu. W. Strieber został skierowany na testy przez Dr. Donalda Kleina, psychiatrę, u którego rozpoczął on swoją terapię. Testy wykonywane były przez neurologów, a wyniki okazały się negatywne ukazując brak anomalii.

Dołączona grafikaRaport 3. Test na wariografie (Nat Laurendi). Przeprowadzony został przez profesjonalnego poligrafistę z Nowego Jorku - Nata Laurendi. Nat Laurendi pracował przez wiele lat dla nowojorskiej policji, wykonując testy na wariografie. Poniższy test wykazał, że Whitley Strieber mówił prawdę opisując swoje przeżycia z roku 1985. Pierwsze badanie przeprowadzone zostało 31 października 1986 roku. Z Natem Laurendi przeprowadzano potem wielokrotne wywiady na temat przeprowadzanych badań. W jednym z nich zapytany, czy wierzy w to, o czym mówi Whitley, odparł: "Jako poligrafista, muszę powiedzieć, że wierzę".

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafikaRaport 4. Test na wariografie (BBC). Zanim BBC zdecydowało się w ogóle zaprosić Whitleya Striebera do swoich programów, zdecydowano się przeprowadzić na nim kilka testów na prawdomówność, które sponsorowane były przez BBC. Ponownie w wyniku badań, dowiedziono, że W. Strieber nie kłamał. Test przeprowadzony został w maju 1987 roku. Zarówno testy Nata Laurendi, jak i te przeprowadzone przez BBC, zawierają tylko kilka pytań. Jest tak dlatego, że optymalna liczba pytań na prawdomówność w teście wariograficznym powinna wahać się pomiędzy 4 a 6. Pozostałe pytania z zadanych 18 stanowiły pytania kontrolne.

Przebieg testu (tylko pytania na prawdomówność)

- Czy zamierzasz odpowiadać na pytania zadawane w tym teście zgodnie z prawdą?

Odpowiedź - Tak (zgodna z prawdą)

- Czy "goście", o których pisałeś w swojej książce "Wspólnota" są fizycznie prawdziwi?

Odpowiedź - Tak (zgodna z prawdą)

- Czy wymyśliłeś "gości", o których pisałeś dla celów komercyjnych?

Odpowiedź - Nie (zgodna z prawdą)

- Czy podczas obecności Twoich "gości", czułeś ich dotyk?

Odpowiedź - Tak (zgodna z prawdą)

- Czy (książka) "Wspólnota" jest rzetelną relacją z Twoich doświadczeń?

Odpowiedź - Tak (zgodna z prawdą)

- Czy kiedykolwiek przyjąłeś środki halucynogenne / narkotyki dowolnego rodzaju?

Odpowiedź - Nie (zgodna z prawdą)

- Czy "Goście" są fizycznie rzeczywiści?

Odpowiedź - Tak (zgodna z prawdą)

Oświadczenie: W wyniku przeprowadzonego testu na prawdomówność, Pan Whitley Strieber mówił PRAWDĘ w odniesieniu do wszystkich zadanych pytań.

Jeremy G. Barret


Dołączona grafikaRaport 5. Psychologiczne oświadczenie. Whitley przeszedł kompletne badania psychologiczne, przeprowadzane przez kilka miesięcy po jego doświadczeniach z 85 roku. W zamieszczonym poniżej oświadczeniu czytamy, że "Whitley Strieber wyglądał na bardzo przerażonego i bezsilnego", co jest mocnym dowodem na to, że jego doświadczenia wyniszczyły go emocjonalnie - dokładnie tak jak opisuje to w swoich książkach. Poniższy test ma duże znaczenie, ponieważ przeprowadzony został w zaledwie 2,5 miesiąca po przeżyciach Whitley'a z grudnia 1985 roku. Dr. Duane nie znalazł żadnych psychicznych anomalii u pacjenta.

Dołączona grafika
Dołączona grafikaRaport 6. Dalsze psychologiczne testy. W styczniu 1999 roku, Whitley został poddany jeszcze jednemu psychologicznemu testowi. Z testu dowiadujemy się, że Whitley Strieber jest normalną osobą poddaną stresowi: "Adekwatna orientacja w rzeczywistości, bez oznak zaburzeń emocjonalnych". Raport donosi również, że: "Badana jednostka, wydaje się doświadczać napięcia w chwili obecnej."

Nawet 15 lat po przeżyciach, Whitley Strieber, pozostał w silnym stresie.

Dołączona grafika
Dołączona grafikaW życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Jak ciężko słowem opisać ten srogi
Bór, owe stromych puszcz pustynne dzicze,
Co mię dziś jeszcze nabawiają trwogi.
Gorzko — śmierć chyba większe zna gorycze;
Lecz dla korzyści, dobytych z przeprawy,
Opowiem lasu rzeczy tajemnicze.


DANTE
Boska komedia, Pieklą, Pieśń I
przekład Edwarda Porębowicza
Cytat z książki "Wspólnota", W. Strieber

Autor Eurycide
www.paranormalne.pl

na podstawie:
http://www.unknownco...les/tests.phtml
 • 2#2

Indoctrine
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak zwykle tytuł trochę na wyrost..

Testy dowodzą, że prawdopodobnie nie zrobił tego dla kasy wiedząc, że to bzdura.
Absolutnie nie da się jednak wykluczyć, że on sam jest naprawdę przeświadczony o tym wszystkim, ale jest to ostatecznie jednak produkt jego umysłu.

Podam przykład:

Człowiek może uważać, że jego matka była żyrafą. Jest o tym święcie przekonany, pomimo nimożliwości tego zjawiska. Nie umie go wytłumaczyć, ale uważa, że jest tak jak mówi.
Testy wariografem wskażą, że mówi prawdę.
Jeśli nie ma żadnych dodatkowych problemów psychicznych, to testy psychologiczne nie wykażą anomalii, bo jedyną anomalią będzie ta mama-zyrafa. A kryterium nienormalności jest takie, że to nie może mieć miejsca. Innymi słowy, ten człowiek jest właściwie zdrowy, poczytalny, wie co mówi. Tylko, że to nieprawda.
 • 1

#3

Five Psion
 • Postów: 117
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykrywacze kłamstw da się oszukać :/
 • 0

#4

Dager
 • Postów: 3050
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem "Wspólnotę" Striebera i patrzę na "prawdomówność" autora trochę inaczej.W jego opowieści-relacji nie dostrzegam ukrytego zamiaru fantazjowania lub prób oszukania czytelnika. Przytoczone wyniki testów poniekąd tego dowodzą. Problemu dopatruję się raczej w kwestii następującej; Do jakiego stopnia Strieber został zmanipulowany przez owe istoty, które przekazały mu "informacje" na swój temat?
 • 0#5

psxman1 @ hedonist.fora.pl
 • Postów: 68
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy mógłby ktos przesłac mi linka do tego e-booka ?? najlepiej na PW z góry dziekuje
 • 0

#6

Eury

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mógłby ktos przesłac mi linka do tego e-booka ?? najlepiej na PW z góry dziekuje


http://www.paranorma...?showtopic=3636
 • 0#7

mAc_cm
 • Postów: 43
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jw...mozna oszukac wykrywacz kłamstw...ale nie sadze ze tutaj mamy z tym do czynienia, to logiczne ze nie jestesmy sami :)
 • 0

#8

Zelgadis
 • Postów: 3
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też czytałem "Wspólnotę" choć ja jestem bardziej sceptycznie to tych relacji nastawiony. Kto wie , może choć cześć jego powieści jest prawdą niezrodzoną w wybujałej wyobraźni. A jeśli tak rzeczywiście jest...
 • 0

#9

ctpAdrian
 • Postów: 20
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol niezła dokumentacja gratulacje:) jednak to jest troszke wątpliwe....
 • 0

#10

Gabanil02
 • Postów: 57
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykrywacze kłamstw da się oszukać :/

Tak masz rację to urządzenie jest do oszukania(starczy zadac sobie stałe i nie
ustające żródło bólu przed badaniem(pineska-gwozdek) w stopie (nogi) przed badaniem i idzie oszuka tą "cudowną maszynę)

Edit [4.11.2007]: AlienGrey
Naucz się używać cytatów.
Swoje zdanie dodajesz PO cytacie, a nie W nim ;)

 • 0

#11

Migdalo
 • Postów: 125
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine ma całkowitą racje. Dlatego jeśli widział to pod wpływem jakiegoś środka którego nie wykryli to jest święcie przekonany, ze to prawda. Mogło zdarzyć się bardzo wiele rzeczy - realia senne/halucynacyjne mogły sie wymieszać z rzeczywistością ;) Ale zwróćcie uwagę, ze takie badania były robione bardzo wielu "wziętym" ludziom, albo takim co widzieli dziwne zjawiska związane z pozaziemskimi ludzikami i okazywało sie, że nie kłamią, niestety na ile sa to realne przekazy nie wiem :(
 • 0

#12

Fake Master
 • Postów: 9
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiec trzeba to zrozmiec nie naukowo a etycznie...

i ktos moze powiedziec ze za duzo dowodow, co swiadczy o nie-autetycznosci xD
 • 0

#13

limonka
 • Postów: 920
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytałam tę książkę ze dwa miesiące temu i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przeczytałam, że Whitley opisuje swoje przeżycia, ale w trakcie czytania książki byłam naprawdę zszokowana, że takie rzeczy mogą się dziać. Naprawdę dobra pozycja.
 • 0

#14 Gość_Klim44

Gość_Klim44
 • Tematów: 0

Napisano

Jak zwykle tytuł trochę na wyrost..

Testy dowodzą, że prawdopodobnie nie zrobił tego dla kasy wiedząc, że to bzdura.
Absolutnie nie da się jednak wykluczyć, że on sam jest naprawdę przeświadczony o tym wszystkim, ale jest to ostatecznie jednak produkt jego umysłu.

Podam przykład:

Człowiek może uważać, że jego matka była żyrafą. Jest o tym święcie przekonany, pomimo nimożliwości tego zjawiska. Nie umie go wytłumaczyć, ale uważa, że jest tak jak mówi.
Testy wariografem wskażą, że mówi prawdę.
Jeśli nie ma żadnych dodatkowych problemów psychicznych, to testy psychologiczne nie wykażą anomalii, bo jedyną anomalią będzie ta mama-zyrafa. A kryterium nienormalności jest takie, że to nie może mieć miejsca. Innymi słowy, ten człowiek jest właściwie zdrowy, poczytalny, wie co mówi. Tylko, że to nieprawda.

No właśnie ciekawe czy Strieber nie uwieżył aż tak bardzo w tą historie i sam sobie wmówił że to prawda. Może ma zbyt wybujałą wyobraznie w końcu jest pisarzem i napisał troche tych ksiażek pózniej po Communion m.in Transformation (1988), Breakthrough (1995),The Secret School (1996) czy The Grays z 2006 roku. Przydałoby sie poruszyć i kwestie tych książek.

Link do wywiadu Striebera z Larrym King'iem

http://pl.youtube.co...h?v=T080PtGOaDM

Najnowsza jego ksiazka to 2012: The War for Souls. Troche duzo ich stworzył...

Whitley Strieber 2012: Pt.1

http://pl.youtube.co...feature=related
 • 0

#15

domingo
 • Postów: 74
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w czasie hipnozy mu wmówiono wszystkie bajki, niedawno gdzieś czytałem i hipnotyzerach którzy poszli do więzienia za wmawianie ludziom że np popełnili morderstwo własnych dzieci, nic dziwnego że poligraf i psycholodzy nic nie wykryli
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u