Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyfrowa nieśmiertelność


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#16 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ravandii zważono tylko ciało przed i po śmierci... tylko mnie dziwi dlaczego nie uwzględniono przy tym już różnych procesów, dzięki którym organizm ulega rozkładowi... przecież już po kilku minutach znaczna część tkanek obumiera i zwłoki mogą być w konsekwencji o te prę gramów lżejsze.. tak więc nie byłabym tak pewna co do materialnej istoty duszy...
koniec ot z mojej strony ;)
  • 0

#17

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Juz sobie wyobrazam rozgrywki w Unreal Tournament 2080 xD

Ja nie chce byc niesmiertelny. Cenie sobie swoja smiertelnosc.

Ciekawe ile taki ludzki umysl zajmowal by na dysku x3

Spotkania w wirtualnej przestrzeni nie musza byc zle. Przeciez lepiej tak niz wcale. A wyobrazcie sobie forum, na ktorym ludzie spotykaja sie i najzwyczajniej dyskutuja, jak to mialo miejsce w Grecji (bodajze). Wszystko oczywiscie w VR. Takie forum moglo by byc dowolnie wystylizowane. Albo nawet nie forum tylko watek zalozony przez uzytkownika.

Co do duszy - nie wierze w jej istnienie, chociaz takze slyszalem, ze zostala zwazona oO

Zli ludzie stajacy sie nniesmiertelni... Mozliwe, ale ci dobrzy, zaslugujacy na niesmiertelnosc przeciez tez by mogli.
  • 0

#18

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale podczas oobe ciało też traci na wadze.

No...to by było świetne, spotykać się ze znajomymi z innych kontynentów bez potrzeby wyjścia z domu:).
  • 0

#19

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypomina mi się gra Scrapland( http://www.gry-onlin...016.asp?id=2342 ) ;) - może i nas czeka taka przyszłość w pewnym sensie, tj. nasze "JA" umieszczone w maszynie, a przy okazji i w jakiejś bazie danych, aby w razie jakiegoś wypadku zrobić "backup" samego siebie, przez co będziemy nieśmiertelni.
Póki co jednak to nadal jest fantastyka - nawet jeżeli przyjmiemy, że dusza istnieje, to jaka jest szansa, że zechce "wprowadzić się" bądź "skopiować" do komputera? Póki nikt tego nie sprawdzi, wszystko będzie gdybaniem.
  • 0

#20

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, przecież na pierwszy rzut oka widać podobieństwa duszy i programu. :P
  • 0

#21 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

KoVaal niech ci będzie jak już się tak upierasz :lol

Ravandii skąd wiesz, że podczas OOBE ciało traci na wadze.. przecież na pewno sam siebie nie zważyłeś, a ktoś inny osoby w takim stanie też nie bardzo może zważyć bo mechanizm tego procesu jest taki, że pod najmniejszym wpływem czynnika zewnętrznego dusza wraca do ciała...

Ja tam chciałabym być nieśmiertelna, ale bez udziału komputera :devil:
  • 0

#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ravandii skąd wiesz, że podczas OOBE ciało traci na wadze.. przecież na pewno sam siebie nie zważyłeś, a ktoś inny osoby w takim stanie też nie bardzo może zważyć bo mechanizm tego procesu jest taki, że pod najmniejszym wpływem czynnika zewnętrznego dusza wraca do ciała...

Posadzic kogos takiego na wadze i zamknac w odizolowanym pokoju.
  • 0

#23 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

judas666 a czy ktoś już to zrobił???
  • 0

#24

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skad ja to mam wiedziec? Medium nie jestem ^^
  • 0

#25 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

No to widzisz... rzeczywiście taka opcja jest, ale tego raczej nikt jeszcze nie zrobił, więc skąd Ravandil może wiedzieć, że ciało w czasie OOBE jest lżejsze???
  • 0

#26

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jego musisz spytac ^^ Ja nie napisalem, ze on ma racje tylko, ze istnieje mozliwosc sprawdzenia tego. Ameryki nie odkrylem. Skonczmy ten offtop.
  • 0

#27

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie sie wydaje że duszy nie można 'przenieść' do komputera ani zamienić jej na ciąg cyferek.

Może dałoby sie ją skopiować do komputera ale wtedy byłaby to tylko nasza kopia, my byśmy umarli a nasza kopia byłaby nieśmiertelna ale to nie bylibyśmy to już my tylko inna osoba która posiada naszą wiedzę i wspomnienia. Może dusze można skopiować ale świadomości siebie już nie.
  • 0

#28

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol ale kto powiedział, że ludzie będą próbować przenieść do kompa Duszę? :sux: Tylko inteligencję i mózg a to różnica.. wszystkim, którzy nie wierzą w duszę ni Boga dziwię sie niepomiernie :/ wyobrażacie sobie swoją śmierć i to, że już Was nie ma, umarliście i po prostu zniknęliście?? Nie wierzę :( cóż, wierzę w Boga, duszę i nic tego nie zmieni, niczego nie stracę
  • 0

#29

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdzili, jest to opisane w tej książce, w ktorej ważyli umierającego człowieka. Ja przecież w ciemno nie mówię.
Ja raczej nie dał bym się przenieść, chyba, że to będzie wymagane...np. całą ziemię zostawią i wszystkich wpiszą w kompa.
  • 0

#30 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

acha, no chyba że... jednak i tak nie byłabym przychylna za tym, że w ten sposób zważyli duszę... ciało przecież w OOBE także zupełnie inaczej się zachowuje.. ciekawe czy w czasie snu człowiek również jest lżejszy :hmm: idąc tym tropem pewnie również, bo ciało astralne jest poza ciałem w czasie snu..albo dlatego, że spada metabolizm i zapotrzebowanie na tlen...

Co do tematu, to pomijając fakt, że coś takiego jest na razie niemożliwe, to jeśli do apokalipsy nie dojdzie w najbliższym czasie, to na pewno w okresie, gdy pomysł ten wejdzie w życie... maszyny kontra ludzie, aż strach się bać :gizmo:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych