Skocz do zawartości


Zdjęcie

DZIECI WIDZĄ DUCHY..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#46

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak mówiłem, niezdolność kotów do poruszania się w pewnych płaszczyznach można wytłumaczyć brakiem doświadczenia.

więc może po prostu nie mamy doświadczenia bo nie ćwiczyliśmy tej umiejetnosci
  • 1

#47

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Strzał w 10-tkę :)
  • 0



#48

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to teraz rodzi się pytanie jak ją wyćwiczyć :P było by to ciekawe doświadczenie :)
  • 0

#49

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za odświeżanie ale uważam że warto to wspomnieć...moi rodzice twierdzą że jak miałem koło 2 lat i mniej to lubiłem pokazywać na kąty pokoju i mówić na 1 Ulimisia a na 2 Dorasiana...a najdziwniejsze jest to że podobno robiłem to dość często...jak myślicie czy coś wtedy widziałem? Zupełnie nie pamiętam nic z tego okresu...może bełkot dziecinny? Ale czemu tylko wskazując te 2 kąty pokoju i czemu te 2 wymyślone przeze mnie słowa?
  • 0

#50

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Voltin- a może to była tzw. wyobraźnia dziecięca?
Nie wiem czy ja cokolwiek ze świata astralnego widziałam, ale prawdę mówiąc nie chcę się nad tym zgłębiać. Jak zostanę matką to zobaczymy czy moje dzieciątko będzie coś widziało.
Jeśli chodzi o widzenie duchów przez dzieci to zgadzam się w pełnej rozciągłości z tą tezą. A koty IMO są udowodnieniem naukowym na istnienie świata astralnego.

Pozdrawiam ^^
  • 0

#51

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Moja koleżanka, jak była mała, leżała w łóżeczku i ciągle patrzyła w jedno miejsce śmiejąc się.

[opowiadania jej mamy]
  • 0

#52

Konradzik.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja Pamiętam , jak zawsze sobie wyobrażałem że jestem żołnierzem amerykańskim i że walcze w 2 wojnie światowej. Jakoś właśnie to było w okresie jak miałem 3/4 lata :) Wiem że to brzmi głupio ale może to tyczy sie reinkarnacji??
  • 0

#53

wikusq.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

raczej nieee... ja bawiłem się w lekarza a mój kolega w pilota :P każde dziecko "jest kimś" za młodu xD
  • 0

#54

vena.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

popierał cąłkowicie teorie dzieci biora swiat jakim jest niezaleznie w jakiej fomie zebiraja infomacje wszytkimi mozliwymi sposobami (ciekowostko moze byc ze noworodki ma kupki smakowe nie tylko na jezyku ale takze wokoł ust ktore puzniej zanikaja:) ) tylko ze puzniej niektory z nabytyych informacji czy umiejetnosci przestaja byc potzrebne wiec przestaja byc wykorzystywane i sie je "kasuje" albo poprostu zapomina:) w kazdym razie wielka szkoda ...

Proszę poprawić wszystkie swoje błędy. To już ostatnie 'ustne' ostrzeżenie.
http://www.paranorma...topic=10547&hl=
Tacita

  • 0

#55

Karolex95.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czemu niemowlęta je widza a nie starsi :mlotek:
  • 0

#56

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzieci widzą duchy? wierzę, czemu nie. ale sama nie jestem taką osobą... i szczerze mówiąc nie chciałabym któregoś spotkać [zwłaszcza przy wywoływaniu...]
  • 0

#57 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Voltin- a może to była tzw. wyobraźnia dziecięca?

Popieram właśnie taką tezę. (choć odrzuciłbym tu słowo wyobraźnia)
Moim zdaniem malutkie dziecko ma ograniczoną percepcję świata zewnętrznego.
Nie umie odróżnić „wirtualnej” rzeczywistości kreowanej przez sam mózg, od obrazów rzeczywistości odbieranych jako bodźce świetlne ze środowiska.
Dla niego obraz wykreowany przez mózg jest tym samym co obraz odbierany i przekazywany przez narząd wzroku..
Właściwie równoważny.
Elementy rzeczywistości mieszają się z elementami wyimaginowanych obrazów mózgu (nie wyobraźni, bo takowa chyba się jeszcze nie wykształciła w tak małej główce)
Chciałbym uwierzyć w to, że małe dzieci postrzegają pozazmysłowo, ale wydaje mi się, że wytłumaczenie tego jest – niestety - prozaiczne, jak powyżej.
  • 0

#58

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam za odświeżanie ale uważam że warto to wspomnieć...

Odświeżanie tematów nie jest zakazane i nie trzeba za to przepraszać ;)

Osiris, a mnie się wydaje, że jednak widzą pozazmysłowo. Zwierzęta również. To jest udowodnione zresztą. Duchy można nie tylko zobaczyć ;)
  • 0



#59 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Osiris, a mnie się wydaje, że jednak widzą pozazmysłowo.

Będę kibicował tej tezie. :drink:
  • 0

#60

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I niby czemu ta zdolnosc zanika gdy sie dorosnie ? moim zdaniem to jak zwykle wiara w cos czego udowodnic sie nie da, wykorzystujac fakt, ze ani dziecko ani zwierze nam nie powie co widzialo. Czasem mam wrazenie, ze niektorzy wola, zeby niektorych rzeczy nie dalo sie wytlumaczyc szukajac zjawisk niewyjasnionych tam, gdzie nie da sie udowodnic ani istnienia, ani nieistnienia danego zjawiska.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych