Skocz do zawartości


Zdjęcie

DZIECI WIDZĄ DUCHY..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#31

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To że się ma z czymś problemy to nie znaczy że się tego nie widzi

Te kotki do końca życia nie nauczyły się: jeden wdrapywania się na drzewo, a drugi wchodzenia po schodach.
  • 0



#32

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pytal ktos kiedys to niemowle co tak naprawde widzialo ??
Nie jestem sceptykiem...ale wczesniej czytalem ze psy czuja obecnosc ducha,a teraz dzieci.
  • 0

#33

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bynajmniej nie wiem jak sprawa wygląda z niemowlakami, ale jestem pewna co do dzieci - mówią, co widzą. A co się tyczy zwierząt, wystarczy uważnie poobserwować swoich pupili ;)
  • 0



#34

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami nasi pupile zachowuja sie dziwnie bez widocznego powodu,moj pies szczekal na wiatr:devil:
Kilkakrotnie mialem "kontakt" z czyms nadprzyrodzonym...ale pech chcial ze w poblizu nie bylo zwierzat.
  • 0

#35

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chodziło mi o to że jeżeli mamy świat materialny i astralny to w przypadku jednego z kotów (np tego co widział tylko w pionie) linie poziome były astralem wiec ich nie dostrzegał bo nie był tego nauczony.


Nie można tego tak "uogulnić" bo te koty to nie był przykład hipotetyczny. Podobno był to przeprowadzony od początku do końca eksperyment. Moge się zgodzić że mogą być te problemy postrzegania ze względu na podział, świat duchowy (astralny) i materialny ale sprawa kotów w pełni dotyczyła świata fizycznego.

A jak się to ma do mojego punktu "obalniczego" nr 3 i 4?

3. Jak linie mają się do świata 3D oba koty miały możliwość skakania, i dowolnej innej ingerencji w wymiar wysokości
4. Wszystkie wnioski oparli na 2 kotach? A jeśli przypadkiem "poziomy" kot był upośledzony od urodzenia?


  • 0

#36

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jak się to ma do mojego punktu "obalniczego" nr 3 i 4?

3. Jak linie mają się do świata 3D oba koty miały możliwość skakania, i dowolnej innej ingerencji w wymiar wysokości

Nie wydaje mi się.. skoro kot poziomy, bawił się i widział wszystko w poziomie, to nie wyćwiczył sobie postrzegania w pionie. Nie mógł zatem wdrapać się na drzewo, ponieważ od razu by spadł. Nie wiem do czego to porównać.. :hmm: Trzeba poruszyć wyobraźnią. Czy ktoś ma inny pogląd na ten wątek?

4. Wszystkie wnioski oparli na 2 kotach? A jeśli przypadkiem "poziomy" kot był upośledzony od urodzenia?

Z tego, co wyczytałam, to tak, na dwóch. Myślę, że można stwierdzić upośledzenie u kota, a nic o tym w tekście nie ma. Poza tym jeśli kiciuś [ ;) ] poziomy był chory, to jak wytłumaczysz zachowanie pionowego? Też domniemanym upośledzeniem?
  • 0



#37

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wydaje mi się.. skoro kot poziomy, bawił się i widział wszystko w poziomie, to nie wyćwiczył sobie postrzegania w pionie. Nie mógł zatem wdrapać się na drzewo, ponieważ od razu by spadł.


Jasna sprawa, nie był przyzwyczajony do takich czynności więc jak już pisałem mógł mieć z tym kłopoty...

Z tego, co wyczytałam, to tak, na dwóch. Myślę, że można stwierdzić upośledzenie u kota, a nic o tym w tekście nie ma. Poza tym jeśli kiciuś [ ;) ] poziomy był chory, to jak wytłumaczysz zachowanie pionowego? Też domniemanym upośledzeniem?


Bez względu na upośledzenie lub jego brak kotków to żadne porządne badanie nie mogą być oparte na jednostkach. Właśnie ze względu na możliwość wystąpienia jakiegoś przypadku specjalnego akurat.

Tak jak mówiłem, niezdolność kotów do poruszania się w pewnych płaszczyznach można wytłumaczyć brakiem doświadczenia. Tak jak osoba długo leżąca (z powodu choroby na przykład) może mieć czasowe problemy z chodzeniem i innymi czynnościami, a co dopiero osoba nie chodząca od urodzenia (lub nie wspinająca się). Co jednak nie udowadnia iż oba koty nie widziały obiektów o danej orientacji. Jak sprawdzili czy widzą czy nie te obiekty? Kolejną sprawą jest to, iż tak jak problem z pionem u kota "poziomego" mogę uznać za prawdopodobny tak problemu z poziomem u drugiego nie mogę. Jak uniemożliwili "pionowemu" poruszanie się w poziomie?
  • 0

#38

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm może skończmy o kotach a zacznijmy od dzieciach. ;) A to ze eksperyment dotyczył w obu przypadkach świata fizycznego który widzimy to wskazuje na to że jeżeli można nie widzieć fizycznego który widzą wszyscy to astralnego tym bardziej?

;) trochę nakręciłem :P
  • 0

#39

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) obiektów o danej orientacji. Jak sprawdzili czy widzą czy nie te obiekty? Kolejną sprawą jest to, iż tak jak problem z pionem u kota "poziomego" mogę uznać za prawdopodobny tak problemu z poziomem u drugiego nie mogę. Jak uniemożliwili "pionowemu" poruszanie się w poziomie?


^ Tam takie zaznaczone. :hmm:

Dlaczego, w końcu małe kotki to też dzieci tylko kocie :) , przede wszystkim wydaje mi się że mimo wszystko ta dyskusja ma sens. Odnosi się do tematu, jest sporo pytań (moich :) ) ale niestety na niewiele mi jak narazie odpowiedzieliśćie.
  • 0

#40

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak mówiłem, niezdolność kotów do poruszania się w pewnych płaszczyznach można wytłumaczyć brakiem doświadczenia.

Zgadzam się z tym. Podzielam Twoje zdanie również w kwestii przeprowadzania eksperymentów na jednostkach. Te wyniki to faktycznie nic pewnego. Mogliby powtórzyć badanie, ale nieco je poszerzając (o dodatkowe zwierzaczki) i udoskonalając.

Jeśli zaś chodzi o dzieci.. Taki eksperyment mógłby nieść za sobą poważne skutki uboczne - chyba O_o
  • 0



#41

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli zaś chodzi o dzieci.. Taki eksperyment mógłby nieść za sobą poważne skutki uboczne - chyba O_o


Nie wogóle odpada, żadnych eksperymentów na dzieciach. Nawet na kotach kwestia jest dyskusyjna ale dzieci to odpadają całkowiecie. Takie dzieci mogłyby mieć tak spaczoną psychikę że szkoda gadać.

Za to można obserwować małe dzieci by dowiedzieć się wiedziej o tych "wiedzniach" zjawisk nadprzyrodzonych.

Teraz urodziło mi się kolejne pytanie (spokojnie tym razem bardziej do dzieci niż kotów :) ). Moi rodzice są bardzo tolerancyjni nigdy nie wmuszali we mnie wiary ani żadnych przekonań, wszystkie opinie określałem sam a mimo to nie widze żadnych zjaw duchów czy innych zjawisk. Zakładając iż widziałem, czemu przestałem?
  • 0

#42

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a mimo to nie widze żadnych zjaw duchów czy innych zjawisk. Zakładając iż widziałem, czemu przestałem?

Zdolności należy stale doskonalić - to po pierwsze. Ludzie są zbyt cywilizowani - to po drugie. A po trzecie.. większość w duchy nie wierzy, wiec wychylając się z szeregu, możemy być gorzej postrzegani przez innych. To zapewne w jakiś sposób hamuje nas przez ćwiczeniami. Tak sobie myślę..
  • 0



#43

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w takim razie co należy zrobić aby móc widzieć duchy, jaką czynność musze wykonywać by sie nauczyć je widzieć, jak bylem mlodszy to mialem ciekawsze zdarzenia (jak mialem 10 -13 lat) wtedy słyszałem w nocy zarówno jakieś głosy,szepty ale też kroki, widziałem latające białe kulki itp.

wiekszość z nas jest nauczona postrzegać rzeczy materialne to wiem, ale czy poprzez LD , OOBE można sie nauczyć sposrzegać rzeczy astralne czy moze trzeba innych czynności by nauczyć sie tego??
  • 0

#44

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic dziwnego iż często pamięta się takie rzeczy z dzieciństwa. Im się jest młodszym tym wyobraźnia więcej wytwarza różnych doznań. Może stąd przekonanie że dzieci widzą duchy.
  • 0

#45

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie sądzę.. Są przypadki, gdy dziecko zwraca się po imieniu do osoby, której nigdy nie poznało (np. z rodziny) i o której nie mogło słyszeć.

wiekszość z nas jest nauczona postrzegać rzeczy materialne to wiem, ale czy poprzez LD , OOBE można sie nauczyć sposrzegać rzeczy astralne czy moze trzeba innych czynności by nauczyć sie tego??

Wydaje mi się, że wystarczy medytować pod tym kątem. Ważna jest też autosugestia - powtarzaj sobie, że widzisz duchy. Myśli to czyny.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych