Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lech Wałęsa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

#46

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy człowiek który poświęcił swoje życie Solidarności mógłby być agentem??

#47

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście że mógł być - niekoniecznie w latach 80tych ale na początku 70tych tak.

Najbardziej mi się podoba kalizm Wałęsy - jeszcze rok temu pamiętam jak krzyczał o aktach IPN że to "UBeckie papiery, fałszywki którym nie wolno wierzyć" a dzisiaj pokazuje te akta na swoją obronę hahaha :)

On jest taki głupi że wcale nie musiał być agentem - wystarczyło że miał agenta w otoczeniu.

A poza tym kłamstwem jest twierdzenie że "to Wałęsa obalił komunizm" - gucio prawda, to była duża grupa ludzi którzy podejmowali decyzje - fakt że on był na świeczniku bo miał charyzmę ale nic ponad to. Osobiście uważam że Lepper jest dużo bardziej inteligentniejszy od Wałęsy.

#48

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie też wydaje się że Wałęsa był agentem, w magdalence gdy pił wódę razem z kumplami z opozycji Mazowieckim, Michnikiem, itd oraz z szefami PZPR jak Kiszczak, ale też z Kwachem uzgodnili kto będzie rządzić. Potem okrągły stół to już tylko szopka dla dziennikarzy.

#49

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Najbardziej mi się podoba kalizm Wałęsy - jeszcze rok temu pamiętam jak krzyczał o aktach IPN że to "UBeckie papiery, fałszywki którym nie wolno wierzyć" a dzisiaj pokazuje te akta na swoją obronę hahaha :)


Być może dlatego, że te oskarżenia ludy snują na podstawie akt IPN o których ostatnio tak głośno je... Mnie osobiście nie wydaje się, żeby te akta były jakimkolwiek miarodajnym i wiarygodnym świadectwem.
Przedewszystkim akta IPN wykorzystują do swoich osobistych zagrywek ludzie którzy tak naprawde g. wiedzieli o komuniźmie i tamtych czasach, ponieważ byli jeszcze nieświadomi albo w zaścianku (przynajmniej większość co tak głośno krzyczy)...

Nie ważne czy jest głupi, ważne co dla Nas zrobił... Problem w tym że My Polacy znacznie bardziej szanujemy cudze niż swoje... Efektem tego jest fakt, że Leszka cenią bardziej na zachodzie niż w PL... Dla mnie to jest wstyd i smutne.

#50

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - Wałęsa całą swoją legendę przegrał kiedy został prezydentem; naobiecywał ludziom cuda wianki a było źle. Dał parasol ochronny komunistom i to oni się bogacili a nie zwykli obywatele i ludzie mu tego nie zapomną. W młodszym pokoleniu już ludzie tego nie wiedzą bo się o tym mało mówi ale już 30latkowie i oczywiście starsi dobrze pamiętają rządy Wałęsy.

A jeżeli chodzi o akta z IPNu to one są zapisem pracy UB/SB którzy mieli za zadanie rozwalać niepokornych więc raczej sami siebie nie okłamywali bo jednak udało im się przez 50 lat skutecznie terroryzować naród. Oczywiście najważniejsze akta UBecy spalili - od sierpnia 1989 roku do czerwca 1992 roku zniszczono ok. 646 000 materiałów ogólnoinformacyjnych z inwentarza MSW - więc o najważniejszych sprawach nigdy się nie dowiemy. Jeżeli akta by były mało ważne to po co sami autorzy by je palili?

#51

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przegrał legende ale trudno żeby na pstryknięcie palcem wyzbyć się sideł komunizmu... 30 latkowie oczywiście pamiętają komunizm, nawet 40 latkowie :) - co nie znaczy, że są w stanie ogarnąć o co w tym wszystkim chodziło, a szczególnie wtedy, kiedy nie działali społecznie. Poprostu nie da się niektórych rzeczy zrozumieć nie doświadczając ich z autopsji..
Wielu mówi tylko - Wałęsa mógł to, Wałęsa mógł tamto - a co Oni by mogli?? O to jest pytanie..

A jeśli chodzi o akta IPN to fakt są one zapisem IPN co nie znaczy że są one nieskazitelne... Z resztą jak się zagłębimy w publicystyczne wydania to już co raz częściej słyszy się opinie ludzi ekspertów, że nie można wierzyć wszystkiemu co jest zawarte w aktach...
Już nie raz wychodziły na jaw podróby "karierowiczów" itd.
Dla nas zwykłych szarych ludzi słowo "akta IPN" oznacza kopalnie historycznej wiedzy. Ludzi którzy trybią mniej więcej o co biega, też mają świadomość że te akta powstały pod natchnieniem różnorakich czynników itd.

#52

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Legalize nie wiem czy widziałeś ten film, ale radze Ci go obejrzeć : http://video.google....871331576782926

Dziś na GG ( nr : 1980 ) : Wałęsa napisał :

--- http://www.lwarchiwum.home.pl
Wszystko dosłownie co otrzymałem z IPN publikuję .Nie publikuję natomiast otrzymanych oddzielnych listy nazwisk tak agentów jak i pracowników komunistycznych służb [[na razie ]
Polecam szczególnie ponad 700 strony Archiwum oryginalnych dokumentów z IPN z otrzymanych7000 ale pozostałe dokumenty są z zatartymi nazwiskami .Czekam na odkrycie tych nazwisk i wtedy pozostałe wszystkie opublikuję
Przejrzyj i odpowiedz sobie i mnie kto więcej złego zrobił w czasie walki o Wolną Polskę--SB z Komunistami ? / czy kolesie ?
Do dziś o Bolku dostałem tylko 4 kartki z IPN z tym jeden zestaw [3 kartki]] niby donos + 1 kartkę że ja nie zgodziłem się na współpracę .Połączono to fizycznie ,bez sensu nawet prowokacyjnym doborem dat dokumentów ,co sugeruje że mam coś z tym wspólnego ,co jest samym sobie ohydną prowokacją ,co skomplikowało uruchomienie publiczne materiałów .
Dowód rzeczowy jeden z wielu
To jest tekst A.Walentynowicz w gazecie pseudokatolickiej prowokacji wykonanej czasie internowania by mnie złamać ,ale tu Pani W. nie dała się niemniej te teksty chodzą do dziś
rozmowa z Anną Walentynowicz
Apokaliptyczny cień Lecha Wałęsy... z Anną Walentynowicz rozmawia Zbigniew K. Rogowski - Nasza Polska
Fragment jednego z wielu wywiadów P.Walentynowicz gdzie ta treść przygotowana przez SB jest powtarzana , a P Walentynowicz do tego wykorzystana .W tym czasie ja byłem łamany i szantażowany miedzy innymi tą prowokacją [samotnie internowany ] .i kto tu współdziałał z SB
A jednak okazała się Pani wobec Lecha Wałęsy lojalna, bo kiedy była Pani osadzona w obozie dla internowanych w Gołdapi w 1982 roku i SB podrzuciła Pani dokumenty kompromitujące Wałęsę, Pani je zniszczyła, mimo iż nie przestała Pani go obwiniać o zdradę ideałów Sierpnia. Co się znajdowało w tych dokumentach? - Były to 4 strony maszynopisu, w których ujawniono Wałęsę jako współpracownika SB o pseudonimie "Bolek", za co otrzymywał pieniądze. Esbecy chcieli, żebym to rozgłosiła, a - w myśl ich intencji - oni mnie wtedy skompromitują jako występującą przeciw Wałęsie. Spaliłam ten esbecki maszynopis wspólnie z aktorką Haliną Mikołajską, a resztki wrzuciłyśmy do muszli klozetowej.



#53

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Legalize nie zrozumiałeś mnie - Wałęsa przegrał swoją legendę bo okłamał ludzi, nieważne co mógł a czego nie mógł ale na pewno nie musiał kłamać. Mógł pojechać w stylu JFK - "teraz nie będzie frykasów, trzeba ciężko pracować" a ten głupek pojechał po socjalnych obiecankach, obiecywał każdemu 100 mln zł, potem 300 mln zł (oczywiście starych), obiecywał drugą Japonię i cuda wianki a za jego kadencji drastycznie ograniczono swobodę działalności gospodarczej, podwyższono podatki, bezrobocie wzrosło do maksimum - zobacz wykres (Wałęsa był prezydentem 1990-95):
Dołączona grafika

Dobrym opisem tamtych straconych nadziei jest piosenka Kazika 100 000 000.

100000000
słowa: Kazik Staszewski
muzyka: KNŻ

6 utwór na płycie "Na żywo, ale w studio" 1994 rok

Wstałem dziś, tak jak zwykle, o 5:30
Jeszcze szaro za oknami, dymy snują się po mieście
Zjadłem to co zwykle, jak zwykle się nie myłem
Wyszedłem z domu, na autobus zaczekałem
Gdy autobus przyjechał, ledwo wlazłem do środka
Tą linią cała huta jeździ, kogom ja nie spotkał
Nagle jeden krzyknął - spójrzcie w okna na wystawy cen
Patrzę, Jezu, w sklepach ceny obniżone o 100%

Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów

Krzyczy starszy człowiek z tyłu: "Ja mówiłem, że tak będzie"
Toć on zwykły taki człowiek jak z nas każdy na zakładzie
Gdy pomogli mu rękami, pomogli mu zwyciężyć
Widziałeś ty? Ja mówiłem, że tak będzie
Czekaj, czekaj, niech policzę, ile teraz mam pieniędzy
Co ty, oszalałeś? Niepotrzebne ci są więcej
Lepiej dobrze się rozejrzyj, popatrz na wystawy cen
Patrzę, no tak, w sklepach ceny obniżone o 100%

Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów

Ty na wiecu w naszej hucie obiecałeś nam pieniądze
I pamiętam, co mówiłeś, mogłeś liczyć się ze słowem:
"Nie chcę jeść tego, co zwykle, chcę żyć tak, jak wy żyjecie"
No i zobacz, stało się, jest sprawiedliwość na tym świecie
Krzyczę teraz już z innymi: "Mówiliśmy, że tak będzie!"
Pomogli mu rękami, pomogli mu zwyciężyć
Miej na wszystko baczenie, tu mnie proboszcz kontroluje
Nie myślę, nie czuję, wykonuję

Gdzie mieszkałem w tej ulicy, sto lat świetlnych do stolicy
Pokonałem je zawzięcie, znalazłem to zajęcie
Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa
Niech zobaczą, jak się gniewa horda krwawego Pollusa
Obserwują nasze życie urzędnicy za biurkami
Zobacz, przyjrzyj się uważnie, urzędnicy tacy sami
Na folwarku jest tak często, że ktoś kogoś kontroluje
Ja to czuję!

Obiecałeś sto milionów, wyraźnie słyszałem
I minęło tyle czasu, ja nic nie dostałem
Czekam jeszcze trzy dni i ani chwili dłużej
Niecierpliwość moja wzrasta, gdy czekanie się wydłuża
Moi wszyscy koledzy, oni myślą tak samo
Gdy się kładą wieczorem i gdy wstają rano
Pamiętają twoje słowa, gdy słuchali cię na placu

Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj moje sto milionów
Wałęsa, dawaj nasze sto milionów
Sto... milionów...
Sto milionów...


A po obaleniu rządu Olszewskiego, kiedy premierem został Pawlak Wałęsa obiecał 300 000 000 i Kazik znowu pięknie skomentował:

300000000

Wstałem dziś tak jak zwykle o piątej trzydzieści
Nie ma dymów za oknami, nie ma huty już w mym mieście
Zjadłem to co zwykle, tym razem się umyłem
Wyszedłem z domu, na autobus zaczekałem
Gdy autobus przyjechał, ledwo wlazłem do środka
Tą linią bezrobotni jeżdzą, kogom ja nie spotkał
Nagle jeden krzyknął: - Spójrzcie w okna, na wystawy cen
Od zeszłego roku wszystko podrożało o sto procent

Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów
Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów
Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów
Wałęsa, dawaj...

Jęczy stary człowiek z tyłu: - Nie wiedziałem, że tak będzie
Że zapomni o nas wszystkich i tylko gdy zwycięży
Mój brat na wsi też już teraz nie ma tam już czego szukać
Widziałeś ty - tak daliśmy się oszukać
Wygnaliśmy komunistów, ale znowu ich błagamy
Jak się jadło i się piło, pamiętamy, wybieramy
Popatrz, gospodarz przy władzy, więc powróci dobry dzień
Brat chce, aby mu do świni dopłacali tysiąc procent

Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów

Gdzie mieszkałem w tej ulicy sto lat świetlnych do stolicy
A w stolicy podejrzany został dziś ministrem pracy
Bójta sie i na sztorc kosa
Cztery lata się cofnęły w chodzie Krwawego Pollusa
Obserwują nasze życie komuniści za biurkami
Zobacz, przyjrzyj się uważnie - towarzysze tacy sami
Na folwarku jest tak często, że kto� kogo� kontroluje
Znów to czuję...

Obiecano to naiwnym, wyraźnie słyszano
Mówią, że to tak nie było i nic nie dostaną
Czekam jeszcze trzy dni i ani chwili dłużej
Niecierpliwość moja wzrasta gdy czekanie sie wydłuża
Moi wszyscy koledzy, oni myślą tak samo
Gdy się kładą wieczorem i gdy wstają rano
Pamiętają wszystkie słowa co słyszeli ich na placu
Pajace w pałacu

Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów
Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Cimoszko, przynieś sprawiedliwość do domów
Cimoszko, przynieś sprawiedliwość do domów
Waldemar, dopłać mi do moich plonów
Wałęsa, dawaj moje trzysta milionów



#54

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie mam do Walesy i ogolnie szanuje go za to kim jest bo duzo zrobil dla naszego kraju i walki o demokracje ale w tym miejscu podpisze sie tez po tym co przed chwila zamiescil Ejael.



#55

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cała ładnie ujęta prawda.
Do tego można dodać jeszcze wskaźnik inflacji :

Dołączona grafika

Polecam też film Słowa Prawdy : http://video.google....953341320409906

#56

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

reasumując Wałęsa to socjalista w dodatku dość mało inteligentny ale według mnie te wskaźniki gospodarcze to większa "zasługa" kolejnych rządów, począwszy od Mazowieckiego.

#57

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I tak i nie - prezydent na mocy tzw. Małej Konstytucji z 1992 roku miał bardzo duże uprawnienia wykonawcze.
Zobacz artykuły 45 i 47: http://pl.wikisource...stytucja_z_1992

#58

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak ale to parlament uchwalał kolejne ustawy skutecznie ograniczające wolność gospodarczą. Oczywiście Wałęsa mógł i powinien więcej robić w kierunku budowania kapitalizmu a nie tylko obiecanek socjalnych niemniej jednak jego poglądy nie są kapitalistyczne a w parlamencie nie było nic lepiej stąd mamy to co mamy bo uginano się pod kolejnymi protestami, strajkami bo ludzie nie rozumieli że musi być pewien okres przejściowy zanim wolny rynek skutecznie wyreguluje gospodarkę. Do tego dochodziły walki o stołki i czerpanie kasy z prywatyzacji bo przecież byli PZRPowcy musieli coś mieć z tego że oddali władzę......
Szczerze mówiąc żałuje, że Wałęsa nie dostał drugiej kadencji bo może faktycznie by już mógł coś więcej zrobić (na pewno więcej niż Kwach) ale to już historia i można sobie gdybać

#59

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie żałuję :) Miał inicjatywę ustawodawczą, miał możliwość odrzucenia każdej ustawy sejmowej, miał możliwość desygnowania premiera, miał Najwyższą Izbę Kontroli itd. ale on wolał gadać od rzeczy... Właściwie to na niczym się nie znał więc nie ma co się dziwić. Niestety demokratycznie ciężko wybiera się ludzi mądrych - wybiera się tych co najwięcej gadają...

#60

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

heh otóż to ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych