Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klęska głodu przez...komórki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy świat stanie w obliczu wielkiego głodu? Tak, jeśli sprawdzą się słowa Alberta Einsteina, który stwierdził, że bez pszczół człowiekowi zostaną jedynie 4 lata życia.

Jak donosi The Independent promieniowanie z telefonów komórkowych i nadajników odpowiada za nagłe zniknięcie całych rojów pszczół. Zjawisko, które nazwano Colony Collapse Disorder (CCD), zaobserwowano po raz pierwszy na jesieni ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych. Na Zachodnim Wybrzeżu znikło wtedy 60%, a na Wschodnim 70% pszczół.

Teraz problem dotarł do Europy. Zjawisko masowego ginięcia pszczół zaobserwowano w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Grecji. Władze Wielkiej Brytanii zaprzeczają, by i na Wyspach Brytyjskich miało to miejsce, ale hodowcy ze Szkocji i Anglii też tracą swe roje.

Pszczoły, odpowiedzialne za zapylanie sporej liczby roślin, po opuszczeniu ula nie potrafią znaleźć do niego drogi powrotnej, gdy w pobliżu jest duże skupisko nadajników i telefonów komórkowych. Promieniowanie tych urządzeń zakłóca bowiem system nawigacyjny owadów.

Śmierć odłączonej od roju pszczoły jest nieunikniona w przeciągu kilku godzin - czytamy w The Independent. W ulu zostają tymczasem królowa, jajeczka i kilka niedojrzałych robotnic.

Niemieccy naukowcy już od pewnego czasu donosili o zmianach w zachowaniu pszczół w pobliżu linii wysokiego napięcia. Teraz badania doktora Johena Kuhna z Uniwersytetu w Landau potwierdzają, że promieniowanie z telefonów komórkowych nie pozwala pszczołom wrócić do ula.

Jeśli populacja pszczół będzie się zmniejszać, nie będzie możliwości zapylania roślin. To doprowadzi do znacznego zmniejszenia zbiorów oraz ilości żywności i to nie w tylko w Afryce. Czy świat stanie w obliczu wielkiego głodu? Tak, jeśli sprawdzą się słowa Alberta Einsteina, który stwierdził, że bez pszczół człowiekowi zostaną jedynie 4 lata życia.

Źródło : http://www.proline.p...u-przez-komorki

P.S To mój 1 założony temat, więc jeśli jest w niewłaściwym dziale prosze o przeniesienie.
  • 0



#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg mnie w dobrym miejscu, na dodatek bardzo ciekawy i przerażający temat. Jednak przez nowoczesną technikę wybijamy świat z równowagi...
  • 0

#3

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgroza, kolejny dowód na to że pozytywiści się mylili, bo większość, nie wszystko ale większość co stworzył człowiek jest złem.
  • 0



#4 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

no może nie złem, ale zagrożeniem dal przyrody. mam nadzieję, że nigdy nie dowiemy się czy Albert Einstein miał rację...
  • 0

#5

Jonek :).
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przerażające jak dla mnie. Rasa ludzka unicestwiła setki gatunków zwierząt.. a na końcu unicestwi sama siebie.
  • 0

#6

Fat{__}Albert.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież można "sztuczne" zapylać rośliny to nic trudnego :aaa:
  • 0

#7

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

albert trudno zapylić cały kilkuhektarowy sad a potem jeszcze kilkanaście hektarów lasu
  • 0

#8

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale kazdy wie co wynika z tej sztucznosci ;) :) nie ma to przeciez jak naturalne zapylanie
  • 0

#9

Fat{__}Albert.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

albert trudno zapylić cały kilkuhektarowy sad a potem jeszcze kilkanaście hektarów lasu


To by powstał nowy zawód zapylacz płodów rolnych.


ale kazdy wie co wynika z tej sztucznosci ;) :) nie ma to przeciez jak naturalne zapylanie


Przecież to by było naturalne zapylanie tylko że zamiast pszczół robili by to ludzie a ludzie są chyba częścią natury :)
  • 0

#10

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Albertem...jeśli już tak jest sądzone pszczołom to trzeba znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji...chociaż prawdę mówiąc Polska zajęłaby się tym problem za 20 lat jeśli jakimś cudem pogodziliby się wszyscy politycy i w końcu zaczęli myśleć racjonalnie podejmując się poprawy spraw istotnych a nie czepiali się listy lektur czy becikowego by w końcu stanąć na cenzurze i zapłacie za bykowe...
  • 0

#11

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zabijamy samych siebie..
  • 0



#12

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego, skoro już nie możemy się uratować to ludzie, którzy pragną żyć w zgodzie z naturą wymyślają sposoby by przedłużyć okres żywotu gatunku ludzkiego
  • 0

#13

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie miałem, nie mam komórki i w tej kwestii czuję się niewinny :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych